PDA

View Full Version : چه پوليشي پيشنهاد ميكنيد؟

saber2q
14 November 2005, 07:17 PM
من اين تاپيك رو باز كردم تا با دوستان مشورت كنم تا بيبينيم چه پوليشي خوبه براي ماشين مصرف كنيم
(ايراني/خارجي و از دوستاني كه تجربه دارن ميخوام كه راهنمايي كنن

rezaps
14 November 2005, 07:30 PM
دوست عزيز اگه مورد استفاده شما براقي و حفظ رنگ از آفتابه بايد بگم که شما واکس رنگ لازم دارين نه پليش.
چون پليش فقط بعد از رنگ کردن ماشين براي يک دست کردن رنگ استفاده ميشه اون هم يک بار
چون خاصيت حل کردن رنگ رو داره..
ولي واکس من STP ميخرم که خيلي هم خوبه.
فقط يه مطلب ، موقع واکس زدن حواستون باشه که لاي درز ها نره که درد سر ميشه خيلي....

مودي
15 November 2005, 09:20 AM
اگه روی ماشین خط افتاده بود از چه پولیشی استفاده بشه بهتره؟

rezaps
15 November 2005, 10:00 AM
دوست من توقع معجزه نداشته باش که خط و خش ايجاد شده رو درست کنه...
گفتم چون پوليش خاصيت حلاليت رنگ رو داره شايد اگه در محل خط افتاده استفاده کني به علت حل کردن رنگ قسمت هاي بغل و کشيده شدن رنگ به محل خط افتادگي تا حدودي خط رو محو کنه و اصلا توصيه نميشه چون باعث دو رنگ شدن ميشه...
ترجيحا از قلم هاي خش گير استفاده کني بهتره...
ولي بهتره که زياد حساس نشي...

saber2q
16 November 2005, 01:15 AM
پوليش قابلايت حلاليت رنگ رو نداره و فقط كارش برداشتن لايه نازكي از رنگ است كه در نتيجه باعث ميشه لايه جديدي از رنگ پيدا بشه كه صاف باشه و به هيچ عنوان خط رو از بين نميبره (فقط در صورتي اين امكان داره كه عمق خط ايجاد شده اينفدر باشه كه به سطح زير رنگ نرسيده باشه و در اين صورت با پوليش كردن لايه هاي رويي برداشته ميشه تا به لايه زيري برسه)
ضمنن من سوالم اين بود كه چه پوليشي بهتره/؟؟

ashkan408
16 November 2005, 08:50 PM
تقریبآ همه ی صافکاری نقاشی ها از پولیش ایرانی جلاسنج استفاده میکنن .

ali206-5
17 November 2005, 01:45 AM
برید به این سایت .
همه چیز را توضیح داده .
بد نیست .
http://www.jalasanj.com/farsi/farsiproducts/farsicarpolish.htm
http://jalasanj.com/farsi/farsiproducts/farsi%20F.A.Q/farsicarpolishfaq.htm

rezaps
19 November 2005, 11:07 AM
پوليش قابلايت حلاليت رنگ رو نداره و فقط كارش برداشتن لايه نازكي از رنگ است كه در نتيجه باعث ميشه لايه جديدي از رنگ پيدا بشه كه صاف باشه و به هيچ عنوان خط رو از بين نميبره (فقط در صورتي اين امكان داره كه عمق خط ايجاد شده اينفدر باشه كه به سطح زير رنگ نرسيده باشه و در اين صورت با پوليش كردن لايه هاي رويي برداشته ميشه تا به لايه زيري برسه)
ضمنن من سوالم اين بود كه چه پوليشي بهتره/؟؟
ببخشيد چه جوري يه لايه رنگ رو بر ميداره؟

ali206-5
19 November 2005, 03:27 PM
در اثر سایش .

rezaps
19 November 2005, 03:38 PM
پس ديگه چه نيازي به پوليش هست؟

saber2q
19 November 2005, 09:54 PM
پس ديگه چه نيازي به پوليش هست؟
يعني چي؟
دانه هايي كه در پوليش وجود داره كه معمولا مش به آنها گفته ميشه (البته اسمش مش نيست و واحد طبقه بنديشه و با توجه به عددي كه گفته ميشه آن را شناسايي ميكنند) با مالش پوليش روي سطح مورد نظر و غلطش اين پودرهاي موجود عملي مثل سنباده انجام ميشه ولي در حد خيلي كم و همينطوره كه باعث برراقي ميشه البته فكر كنم پوليش زبر حتي باعث مات شدن رنگ هم ميشه و حتما بعدش بايد پوليش نرم استفاده كرد

hamed.black
19 November 2005, 11:35 PM
دوست عزيز فكر پليشو از سرت بيرون كن كه پوليش كاري هم سخته هم اينكه كاره منو شما نيست مخصوصا اگه رنگ ماشينت متاليك باشه.......:icon_cry:
پوليش بيشتر به درد اين مي خوره كه مثلا يه ماشين ماليده باشه به ماشينت و رنگش روي بدنه ماشينت مونده باشه.:icon_arro ........در غير اين صورت واكس بهترين چيزه و كار با اونم از پوليش خيلي راحتتره ولي خوب بازم درد سراي خودشو داره كه اگه يه بار بزني اونوقته كه ميفهمي پوليش كاري چه ستميه.........:icon_razz :icon_cool
من از واكس f1 (يا همون فورمولا ) استفاده ميكنم ضمن اينكه برايه اولين بار بهتره با يكي كه وارده بزني تا بهترين نتيجرو بگيري..........:icon_evil

saber2q
20 November 2005, 12:18 AM
آخه پوليش كار خودشو ميكنه و واكس هم كار خودش
پوليش يه چيزي از رو رنگ بر ميداره
واكس يه چيزي روش اضافه ميكنه

اثر پوليش با شست و شو از بين نميره
واكس با شستن ماشين از بين ميره

نميشه واكس رو به حاي پوليش استفاده كرد

hamed.black
20 November 2005, 08:01 PM
بعله فرق دارن ولي هدف استفادشونم با هم فرق ميكنه...............

saber2q
23 November 2005, 12:30 AM
بعله فرق دارن ولي هدف استفادشونم با هم فرق ميكنه...............
خب به نظر شما هدف از استفاده پوليش چيه؟

hamed.black
23 November 2005, 05:30 PM
از پولیش برای صاف کردن و صیقلی کردن رنگ استفاده میشه ولی از واکس برای براق کردن و پاک کردن رنگی که صیقلی و صاف هست استفاده میشه...........
پس کسیکه رنگ ماشینش صافه و صیقلیه و میخواد فقط ماشینش برق بیافته و تمیز بشه از واکس باید استفاده کنه و استفاده از پولیش یه کار بیهوده و دور از عقله...........

saber2q
24 November 2005, 12:06 AM
اما بعضي وقتها بدنه ماشين بعد از مدتي بر اثر خراش هاي سطحي ريز كه رفته رفته تعدادشون زياد ميشه رو برده (كه حتي ميتونه بر اثر ماكيده شدن لباس به بدنه به وجود بياد) باعث مات شدن رنگ ميشه و در اين حالت مطمئن باش كه واكس جلوه يادي به ماشين نميده و اونجاس كه پوليش خيلي تاثير داره ضمنا يه بار گفتم (واكس به صورت موقت ماشين رو براق ميكنه) مثل اينكه به موي سر ژل بزني

saber2q
24 November 2005, 09:56 PM
واكس ميتونه؟؟؟؟
http://www.lazaino.com/images/NilesCamaro.JPG

hamed.black
26 November 2005, 05:58 PM
بهله عزیز این ماشینی که نشون دادی 100 در 100 بعد از پولیش واکس خورده که اینجوری شده ( تمام نقاشا هم بعده پولیش واکس میزنن).......
ضمن اینکه ما قرار نیست که یه ماشینی که تصادفی و رنگ شدستو براق کنیم ما میخواهیم ماشین خودمونو که از کار خونه اومده و رنگشم صافو و صیقلیه با دست خودمون و بدون درد سر و تو کمترین زمان براق کنیم.....
یه کار کاملا معمولی و بی درد سر نه یه کار حرفه ای.......

saber2q
28 November 2005, 02:18 AM
بهله عزیز این ماشینی که نشون دادی 100 در 100 بعد از پولیش واکس خورده که اینجوری شده ( تمام نقاشا هم بعده پولیش واکس میزنن).......
ضمن اینکه ما قرار نیست که یه ماشینی که تصادفی و رنگ شدستو براق کنیم ما میخواهیم ماشین خودمونو که از کار خونه اومده و رنگشم صافو و صیقلیه با دست خودمون و بدون درد سر و تو کمترین زمان براق کنیم.....
یه کار کاملا معمولی و بی درد سر نه یه کار حرفه ای.......
مطمئن باش هيچ ماشيني رو نميتوني پيدا كني كه از كارخونه تحويل بگيري واكس بزني اينجوري بشه چون هيچ كمپاني خودرو سازي ماشين رو پوليش نميكنه و اين رو ميتونه از هر كسي بپرسي.
درباره اون عكسم بايد بگم كه 100% پوليش شده ولي هيچ دليلي وجود نداره كه ثابت كنه واكس هم زده شده باشه چون پوليش ميتونه به تنهايي اين براقيت رو بوجود بياره ولي واكس سطح رو صاف نميكنه و فقط چربي باقيمونده ازش باعث براق شدن موقط ماشين ميشه و همونطور كه گفتيد فقط براي كسانيه كه حوصله پوليش كردن رو ندارن
پوليش هميشه جلوه خودش رو نشون ميده چه ماشين تميز باشه چه كثيف ولي واكس فقط ماشين تميز رو نشون ميده...

moorcheh
28 November 2005, 02:26 PM
بهترين پوليشی که ميتونم پيشنهاد بدم اينه: Fourmula 1

zeebolon
28 November 2005, 08:57 PM
پولیش نوعی سنباده بسیار نرم است که رنگ کارها از ان بعد از رنگ پاشی استفاده مکنند تا سطح رنگ را یکنواخت و یک طراز ولی در کارخانه به دلیل وسایل پیشرفته رنگکاری احتیاجی به پولیش زدن نیست و اگر شما چندین بار پولیش زدن را تکرار کنی رنگ را لایه لایه برمیداری اما واکس خاصیت خورندگی و سایش پولیش را ندارند.

kiantom
12 January 2006, 07:24 PM
با سلام
من پوليشهاي زيادي رو امتحان كرده ام و حالا هم از Formula استفاده ميكنم بد نيست ولي اگه خيلي به درخشندگي و ... حساس باشين بايد بعد از پوليش كردن به فيزيوتراپي بريد!!! چون واقعاَ كار خسته كننده اي هستش و با اين وضع آلودگي هوا و گرد و خاك فرداش روز از نو و ...
پيروز باشيد.

esmigel
13 December 2006, 08:21 PM
اقا ما اخرش نفهمیدیم fourmula 1 پولیشه یا واکس...رو خودش نوشته واکس...
از کجا باید فهمید اصله؟ کسی می دونه؟
به نظر من پولیش واسه ماشینی که حداقل 4..5 سال از عمرش می گزره خوبه...مگه نه تاثیر چندانی نداره...وقتی از فورمول وان استفاده می کنم احساس می کنم رنگ ماشین یکم کم رنگتر شده...
بنظرم واکس بهتره...یه واکس خریدم به اسم magic wax تومن5 روش که نوشته واکسه...شایدم مثل بالائی
پولیش باشه!...نمی دونم...ولی لامذهب وقتی استفاده می کنی مثل همون عکس بالا می شه...
در مورد اون عکس بالا هم اصلا مشخصه...یکم دقت کنین...این ماشینه صفره...اصلا احتیاجی به
پولیش نداره...اجای کنار لاستیکشو نیگا کنین...تازه ماشین ایرانی نیس که...با این رنگای مزخرف...
طرف فقط یه واکس توپ زده...همین...تازه واکسم نزنه رنگش جوریه که درخشندگی خاص خودشو
بازم داره...
یه واکس دیدم 9 تومن این دفعه اونو امتحان می کنم...راستی پولیش های ایرانی مفتش گرونه...

alirezasalam
5 February 2007, 08:42 PM
پولیش رنگ رو حل نمی کنه. چون اگه این کارو می کرد بعد از پولیش باید پنبه ای که با اون کار می کردید رنگی میشد. در حالیکه اصلآ اینطور نیست. ممکنه یه کم اون پنبه کثیف بشه اما اون رنگ ماشن نیست. بلکه کثیفی روی ماشینه .
روی رنگ معمولآ کلر می پاشند که یک ماده بی رنگه. اگه خراش روی ماشین شما عمقش تا حدی باشه که فقط به کلر آسیب زده باشه پولیش اون رو برطرف می کنه. وگرنه فکر نکنید اگه رنگ ماشین (حی به اندازه یکتارمو اگه صدمه دیده باشه )با پولیش درست نمیشه.
پولیش کاری خیلی سخته و اگه لای درز های ماشین هم بره فاجعه است و پاک کردن اون واقعآ اعصاب آدم روخورد می کنه. تازه به قول یکی از دوستان فردا روز از نو!
بهترینکار یه واکسه. تازه بدون حساسیت . و بیش از 20 دقیقه هم نباید وقت بگذارید چون با این آلودگی هوا اصلآ ارزش نداره.
به نظر من اصلآ طرف پولیش نرید چون خیلی کارایی نداره (نمی گم به درد نمی خوره. برای بعضی اهداف خاص خوبه )
مصرف واکس عمومی تره!