PDA

View Full Version : افزودن الكل به سوخت

azma
16 October 2004, 10:44 AM
اگر كمي الكل به سوخت يعني بنزين اضافه كنيم چه مي شود؟

Lizard
16 October 2004, 12:18 PM
پيستون و واشر سر سيلندر آسيب ميبيند

امید رضا
16 October 2004, 12:27 PM
اگه منظورتون اين مكمل هاي بنزين هست كه كمي بوي الكل ميدن هست
بايد بگم كه اونا هم از مشتقات نفت هستن ولي با اكتانهاي مختلف كه به موتور صدمه نميزنن

Top RPM
16 October 2004, 01:01 PM
سلام
اگر اون فرمول 20ليتر بنزين و نصف فنجان الكل و كمي روغن و ... رو ميگي كه بايد بهت بگم كه مصرف سوخت رو مي بره بالا؛ ماشين دود مي كنه؛ اصطلاك مي ره بالا و ...

براي بهتر شدن كاركرد موتور از مكمل هاي بنزين استفاده كنيد.(بهترين نوع NOS است)

kasra03
21 October 2004, 01:16 PM
ميشه يه كم در مورد اين مكمل ها توضيح بيشتري بدين؟چند مدل هست؟خودمون بايد تهيه كنيم يا پمپ بنزين ها خودشون دارن؟هر چند وقت يه بار بايد استفاده كنيم؟و اصلا تاثير زيادي داره؟ :?:

Top RPM
21 October 2004, 02:12 PM
تو بخش تيونينگ مي توني پيدا كني.

behdad sbojariyan
1 April 2005, 10:08 PM
من قبلن تو موتور دوستم کمی الکل ریختم ولی فرقی نکرد و اتفاقی هم نیفتاد :mrgreen:

alireza_shd
2 April 2005, 07:48 AM
تازگي موتور خاصي طراحي شده كه تا 50٪ سوخت اونها رو متيلن (الكل ) تشكيل ميده ولي موتور هاي معمولي اين قابليت رو ندارن و الكل باعث خشك شدن سيلند وسوختن واشر سرسيلند ميشه كه به موتور صدمه مي زنه.

booleck
3 April 2005, 12:26 AM
الکل در هنگام سوختن حرارت بيشتری نسبت به بنزين توليد ميکنه و زودتر محترق ميشه !!! برای همين به موتور اسيب ميزنه!!

mahdi1944
3 April 2005, 01:40 AM
براي تهيه معمولا خود پمپ بنزينا دارند و ميفروشند ولي در مورد طريقه مصرف اينطور که من خوندم به ازاي هر 3000 کيلومتر توي يه باک پر يه شيشه رو بايد خالي کرد (يه بطري مخصوص ماشين چون براي موتر سيکلت هم هست) و طرز کارشون هم اينه که با پاک کردن سوپاپ‌ها و ساير قسمتهاي محفظه احتراق باعث بهتر شدن کارايي و کم شدن مصرف بزين افزايش شتاب و .... ميشن (البته اينطو.ر که تعمير کارا ميگن در استفادش هم نبايد زياده روي کرد چون ممکنه به سوپاپ‌ها صدمه بزنه ولي شايد هم به خاصر کارو کاسبي خوشون ميگن (فقط نقل قول کردم))

alireza_shd
3 April 2005, 07:25 AM
مكمل بنزين با الكل فرق ميكنه و بوي الكل كه از بعضي به مشام ميرسه از نوعي فنول هست كه در اون به كار رفته . مكمل ها اصولآ بي ضرر هيتند وشامل موادي هستند كه دود حاصل از سوختن بنزين را در هوا محلول كرده و باعث حروج دوده ها مي شن. در مواردي هم داراي مواد قليايي هستند تا در صورت وجود اسيد سولفوريك در بنزين اون رو خنثي كنند. معمولآ بي خطر هستند ولي در بعضي كه باعث افزايش شتاب مي شود گاهآ مواد خورنده وجود دارد كه به موتور آسيب مي زنه

hamideshghi2
23 November 2008, 09:55 AM
سلام به همه
بحث جالبی بود که لازم دیدم دانسته های خودم رو (هرچند کمه)دراختیار عزیزان قرار بدم.مهندس شیمی (پتروشیمی) هستم با 14 سال سابقه نفت و واحد MTBEبندر امام رو هم با کمک همکارام راه انداختیم.(فقط خواستم بگم با سند حرفام قابل اثباته و کوچیک همه هم هستم)
1-اتانول با متانول(الکل صنعتی معمولی)از نظر ارزش حرارتی ودرنتیجه عدد اکتان فرق دارندچراکه اتانول دو کربنی هست و به اکتان که 8 کربنیه نزدیکتره.
2-کسایی که اعتقاد دارند الکل باکهای پلیمری را خراب میکنه اگردقت کنید این محصول چند سال هست که تو ظروف پلاستیکی وپلیمری در مغازه ها به فروش میرسه و بعید میدونم جنس پلیمر باک از بطریهای پلاستیکی حاوی الکل ضعیفتر باشه.
3-به پالایشگاه رفته وازیکی ازکارشناسای اونجا بپرسید بنزین معمولی وسوپرچیه !بنزین معمولی به اصطلاح نفتیهابرشها(ترکیباتی که از سینیهای مختلف برج تقطیر گرفته میشه)ی سبک خاصی هستند که ناخالصیها مضر آن بایستی گرفته شده باشد وبرای بالابردن اکتان MTBE افزده شده (که در عمل اینجور نیست) وامابنزین سوپر...ترکیبات مشابه بنزین معمولی که با افزودن MTBE(متیل ترشیری بوتیل اتر) اکتان بالا تری دارد.
جهت اطلاع من زمانی که بنزین سهمیه بندی شد به دلیل نداشتن کارت سوخت MTBE را در ظروف 10 لیتری میاوردم و به نفت یا گازوییل میزدم(1/4)یا(1/3)ومیریختم تو گلوی پرایدم به مدت 2 ماه کامل و هیچ مشکلی هم پیش نیومده تا حالا.
خوش باشید

hosseinabd
23 November 2008, 11:33 PM
خوب همه که مثل شما نمی تونند این کار رو انجام بدند.

romeo_1593
25 November 2008, 11:11 AM
دوستان تعمير كار من توصيه كرده كه 400 سي سي الكل بريزم توي باكم . اگه بريزم قراره چي بشه ؟
خودش گفته كه ماشين توش تر و تميز ميشه و باعث ميشه رونتر مار كنه .