PDA

View Full Version : سنسور دنده عقب

شهر
8 November 2005, 12:30 PM
سلام:

دوستان ميخواستم بدونم اين سنسورهاي دنده عقب كه نصب كينند خوبه و اصولا به درد ميخورند؟

GhAeM
8 November 2005, 01:10 PM
خوبه! مخصوصا براي پاك دوبل تو تهران كه جا پارك پيدا نميشه چيزه محشريه

hamidjan
8 November 2005, 01:30 PM
به نظر من فقط برای ماشینهای بزرگ خوبه نه همه خودروها.

pesaremelli
8 November 2005, 01:45 PM
كسي ميدونه قيمتش چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m16586
8 November 2005, 02:00 PM
تو اکثر ماشین های گران قیمت به صورت فابریک هست پس چیز خوبیه

نمونه 4 سنسوره با دیسپلی ساخت تایوان قیمت 47
2 سنسوره 35

این قیمت های 6 ماه پیشه

GhAeM
8 November 2005, 02:13 PM
همين حدود هستش ! يعني بستگي به انصاف طرف داره! من خودم 20 تومن با چهرتا سنسور داشتم

m16586
8 November 2005, 02:18 PM
همين حدود هستش ! يعني بستگي به انصاف طرف داره! من خودم 20 تومن با چهرتا سنسور داشتم

بدون دیسپلی ( که به عقیده من چیز بی مصرفی هم هست ) قیمتش ارزونتره

راستی علی آقا این سنسور ها کجایی بودن ؟

شهر
9 November 2005, 10:19 AM
بدون دیسپلی ( که به عقیده من چیز بی مصرفی هم هست ) قیمتش ارزونتره

راستی علی آقا این سنسور ها کجایی بودن ؟

اگه اشتباه نكنم مارك پرووين با ال سي دي كه فاصله و زاويه رو نشون ميده به من 120 با نصبش گفتند.

GhAeM
9 November 2005, 10:39 AM
نه بابا چه خبره 120000 به تومن ؟

alisam44
9 November 2005, 11:25 AM
به نظر من براي ماشينهاي مزدا،سمند،زانتيا،ماكسيما، خوبه اما بهدرد پرايد و 206 و ... نمي خوره.

m16586
9 November 2005, 11:56 AM
کلا دقت سنسور هاشون در همه مدلها زیاد نیست از فاصله 0 تا 30 سانت بوق ممتد میزنه

m16586
9 November 2005, 11:57 AM
به نظر من براي ماشينهاي مزدا،سمند،زانتيا،ماكسيما، خوبه اما بهدرد پرايد و 206 و ... نمي خوره.

چرا به درد 206 نمیخوره ؟؟؟

شهر
9 November 2005, 10:17 PM
نه بابا چه خبره 120000 به تومن ؟

تا 350000 تومنيش هم هست

kima
9 November 2005, 10:45 PM
کلا دقت سنسور هاشون در همه مدلها زیاد نیست از فاصله 0 تا 30 سانت بوق ممتد میزنه

خب این خیلی بده
چونکه کسی که نیم متر جای خالی داشته باشه واسه پارکش اصلا نیازی به سنسور نداره

m16586
9 December 2005, 08:26 PM
خوبی اون اینه که اگه جسم کوچکی مثل یک صندلی تو یک پارکینگ تاریک به تورت بخوره مثل من نمی زنی بهش سپرت داغون شه لااقل یک بوق بوق می کنه

Mohsen_bayern
16 December 2005, 08:33 PM
قیمتش(نوع خوبش)چنده؟ سنسوراش مثل elxضایع که نیست ها؟

saber2q
16 December 2005, 09:11 PM
اگه دقت اين سنسورها 30سانتي متر باشه و كمتر از اين فاصله رو نشه با اين سنسور ها تشخيص داد تو پارك دوبل تاثير آنچناني نداره (البته براي راننده هايي كه محارت كافي رو تو رانندگي دارن) چون آدم از طريق آينه فاصله 30سانتي متري ماشين با مانع رو ميتونه تشخيص بده البته در مواردي كه از وجود مانع آگاه باشه و كمتر از اون فاصله محمه كه برخورد نكنه با مانع
ولي براي ماشين هاي بزرگ خيلي خوبه و براي كساني كه تو پارك كردن مشكل دارن و البته اونا اين سيستم براشون كافي نيست و يه سيستم اختار در هنگاه افتادن چرخ ماشين تو جوب اگه بسازن ديگه مشكلي ندارن

Evanescence
17 December 2005, 09:02 AM
به نطر من بیشتر یک چیز فانتزی هستش تا کاربردی ...

m16586
17 December 2005, 01:31 PM
به نطر من بیشتر یک چیز فانتزی هستش تا کاربردی ...

با نظرتون کمی مخالفم

هر نشان دهنده ای یا وسیله ای که در اتوموبیل بکار می رود الزاما شما را از کنترل کامل بی نیاز نمی کند مثلا همین نمایشگر سطح روغن 206 اگرچه مفید است ولی 100 درصد نیست و لازمه که شما هر از گاهی روغن را خودتون چک کنید
در مورد سنسور دنده عقب هم همینطوره اون یک وسیله ای است که به شما در 80 درصد اوقات کمک می کنه و می تونه جلوی بعضی از اتفاقات رو با راهنمایی که به شما میده بگیره ولی به هر حال نیازمند دقت عمل شما هم هست
من فکر می کنم به همین دلیله که اکثر ماشینهای درست و حسابی مثل بنز بی ام و پژو و ... در ماشینهای جدیدشون اگر دوربین دنده عقب کار نگذاشته باشن سنسور رو نصب کردن حتی بعضی هاشون رو گوشه های سپر جلو هم نصب کردن

یک مقاله جالب خوندم که که بد نیست شما هم بخونید در مورد پارک کردن

جام جم آنلاين: رالف شوماخر برادر مايكل شوماخر قهرمان بزرگ مسابقات اتومبيلراني فرمول يك بلد نيست ماشين خود را در خيابان پارك كند و رانندگي او حتي از رانندگي خانمها نيز بدتر است. اين چيزي است كه همسر رالف به رسانه ها گفته است.
به گزارش آنانوا كورا شوماخر همسر ستاره فرمول يك كه براي اولين بار در مورد جزييات زندگي خصوصي اش با رالف سخن مي گفت ادامه داد كه شوهرش در جاده بسيار بد رانندگي مي كند و در پارك كردن ماشين به شدت مشكل دارد.
كورا با ذكر اين نكته كه رانندگي همسرش از زن ها نيز بدتر است افزود: «بارها در هنگام پارك كردن بين دو اتومبيل و يا خارج كردن ماشين از پارك درست مثل خانمهاي ناشي كه تازه ماشين سواري ياد گرفته اند! با آنها تصادف مي كند».
او گفت: «رالف آنقدر در هنگام پارك كردن با ب ام و تصادف كرد كه ترجيح داد آن را بفروشد و يك تويوتا بخرد».
او كه در يك تاك شو تلويزيوني حاضر شده بود در نهايت، زندگي با يك ستاره فرمول يك را افتخارآميز توصيف كرد; اما تاكيد كرد كه اين زندگي هميشه خوشحال كننده نيست: «مواقعي است كه از شدت استرس به تنگ مي آيم. همين چند وقت پيش كه رالف تصادف داشت من تقريبا داشتم از ترس مي مردم».

منبع:
http://www.jamejamonline.ir/shownews2.asp?n=72952&t=esp

arash p mbz bmw
23 December 2005, 02:14 PM
منم با نظر دوست خوبم evanicensموافقم چون:
این سونسورها هرچی باشن زود خراب میشن
با یه تصادف کوچیک داغون میشن
به نظر من فقط توی سمند به درد میخوره چون واقعا عقبش دید نداره

m16586
23 December 2005, 03:20 PM
منم با نظر دوست خوبم evanicensموافقم چون:
به نظر من فقط توی سمند به درد میخوره چون واقعا عقبش دید نداره

206 هم دید نداره :icon_redf

باید با تکنولوژی پیش رفت هر چیز کوچکی که به شما در بهتر رانندگی کردن و استفاده بهینه از ماشین کمک کنه باارزش است.
خدای ناکرده اگه یک بچه کوچک پشت ماشینتون ناگهانی سبز شه چکار می کنین بعد نمی گین کاش ...

این سونسورها هرچی باشن زود خراب میشن

هر چیزی یک عمری داره قرار نیست تا ابد برای شما کار کنه

با یه تصادف کوچیک داغون میشن

پس چرا سوار ماشین میشین با هر تصادف کوچکی میتونین خسارت زیادی ببینین

Evanescence
23 December 2005, 05:00 PM
m16586 جان ، اگر در ماشین های ساخت ایران خودرویی که این سیستم رو دارن بشینی با من هم عقیده میشید : چند ثانیه اول رو همیشه بوق میزنه یعنی تا 3 ثانیه بی مصرف هست . خیلی وقتها هم با وجود این که هیچ مانعی پشت سر من نبوده الکی بوق زده ! به هر حال شاید مدلهای بهتر این سیستم کارایی بیشتری داشته باشن

پرفسور
23 December 2005, 05:40 PM
كس ميدونه نوع سنسورهاي بكاررفته چيه ؟

m16586
23 December 2005, 06:35 PM
اگر در ماشین های ساخت ایران خودرویی که این سیستم رو دارن بشینی با من هم عقیده میشید

از این نظر با شما هم عقیده ام هر چند از نزدیک ندیدم ولی می توان حدس زد یک نمونه اش سیستم بسیار پیشرفته کامپیوتری سمند که به جاش اگر یک کاکپیت تله ماتیکس نصب می کردن هم کارایی بهتری داشت هم ارزونتر هم لااقل اینقدر زود زود خراب نمی شد

به هر حال من تو چند روز آینده قطعا به صورت تخصصی سر وقت این سنسور ها میرم چون تقریبا هرشب دارم سپرم را به دیوار می کوبم :icon_neut :icon_idea
فعلا جند مدل در نظر دارم که باید از نزدیک ببینم