PDA

View Full Version : ايمن كردن اتومبيل از سرقت دزد

saber2q
7 November 2005, 01:17 PM
من تصميم دارم يه كارايي رو ماشين انجام بدم و ميخوام با دوستان مشورت كنم كه ببينيم چقدر اين كارا تو محافظت ماشين از دزد تاثير داره
ماشين پژو است و يكي از ضعف هاي اين ماشين ضعيف بودن قسمت قفل درب صندوق عقب است و با زدن يك ضريه معمولي اون قسمت ميشكنه و به داخل ميافته و به راحتي درب باز ميشه، من ميخوام ال از همه اين قسمت را با كمك يك صافكار نقاشي كور كمك و به جاي سوراخي كه باقي ميمونه يك ورق جوش بدم و روي آن را بتونه و رنگ كنيم و اينجوري ديگه هيچ دسترسي به صندوق وجود نداره، البته لازمه اين كار برقي كردن درب صندوقه و همچنين تعبيه كردن يك سيم درب باز كن استراري كه ميتونه زير صندلي عقب قرار بگيره و دكمه درب باز كن برقي بايد توسط يك رله طوري تنظيم شود كه تنها در حالي كه سوئيچ باز باشد و برق ماشين وصل ميشه كليد درب باز كن عمل كنه و در غير اينصورت درب باز نميشه و همينطور ميشه درب را به دزدگير ماشين هم وصل كنيم (البته در صورت مجهز بودن به اين آپشن) حالا ديگه هيچ دزدي نميتونه به هيچ عنوان درب صندوق را باز كنه (به هيچ عنوان.....) پس ميتونيد از اين به بعد موقع پارك كردن ماشين همه وسايل رو در داخل صندوق قرار بديد چون فعلا امن ترين جاي ماشينه.

از طرفي هم ميشه با تغييرايتي در سيستم قفل مركزي ماشين كار دزد را خيلي سخت تر كرد به اين طريق كه:
زامن همه درب ها را كه توسط آن درب را قفل يا باز ميكنن را هرز ميكنيم، يعني از داخل ارتبات آنها را با ميله قفل درب قطع ميكنيم تا باز شدن درب فقط از طريق قفل مركزي امكان پذير باشد، در اينجا هم بايد مثل قبل سيم هاي استراري را تعبيه كنيم تا در صورت خراب شدن پمپ درب باز كن بتونيم قفل درب را باز كنيم، چون بدون باز شدن درب نميشه روكش درب رو هم باز كرد (پس خيلي محمه) براي اينكه كارمون سخت نشه هم ميتونيم باز هم توسط يك رله كه به برق سوئيچ وصله دكمه قفل مركزي تعبيع كنيم و اين كليد را با خيال راحت هرجا كه دلمون بخواد بذاريم (حتي جلوي چشم و دم دست دزد) چون در حالتي كه ماشين خاموشه هيچ كاري انجام نميده، حالا فكر ميكنم كار آقا دزده خيلي سخت شده باشه و براي هر كاري كه ميخواد بكنه فقط ميتونه شيشه بشكونه و از همون بيرون بايد كلشو بكنه تو ماشين و كار خودش رو شروع كنه.

حالا فكر كنم با محكم كردن ظبط و سيستم صوتي ماشين از داخل (از زير دشبرد) كار دزد خيلي سخت بشه و نتونه اصلا كاري بكنه (حتي با شكستن پنل)

البته به نوع دزدگير هم بايد اهميت داد، و ميتونيد با خريد دزدگير مجهز به سيستم Anti Car Jack از سرقت خود ماشين هم جلوگيري كنيد، چون در اين سيستم ها برق سوئيچ ابتدا از دزدگير عبور ميكند و هنگامي كه دزدگير در حال آژير كشيدن باشه و يا هر چيز غير عادي ديگر ماشين روشن نميشه (ختي اگر دزدگير را به هر طريقي بسوسانند باز هم روشن نميشه) چون طوري طراحي شده كه در حالت \ادي برق قطع ميباشد و هنگامي كه درب باز ميشود سيستم دستور جريان برق را مبدهد.

من يه دشبرد ضد سرقت پژو پيدا مردم كه دارم سفارش ميدم برام بيارن (البته اول بايد به شركتش اعتماد پيدا كنم چون پولش رو ميخوان اول بگيرن) ولي اين دشبرد و پنل به هيچ عنوان شكسته نميشه و هيچ كس نميتونه سيستم را بدزده البته سيستمي كه رو خودش نصب شده و فابريك خودشه ولي به محضي كه بخرم و نصبش كنم براتون عكسشو ميذارم و مطمئنم كه همه خوششون ميباد و واقعا ارزش داره.

حالا از دوستان ميخوام كه نظراتشون رو درباره نوشته من بگن و همچنين بگيد گه چقدر اين كارها تاثير داشت و هركس پيشنهادي درباره امنيت ماشين داره تو همين تاپيك مطرح كنه تا از شر اين دزدها خلاص بشيم :icon_cool

m16586
7 November 2005, 02:14 PM
از طرفي هم ميشه با تغييرايتي در سيستم قفل مركزي ماشين كار دزد را خيلي سخت تر كرد به اين طريق كه:
زامن همه درب ها را كه توسط آن درب را قفل يا باز ميكنن را هرز ميكنيم، يعني از داخل ارتبات آنها را با ميله قفل درب قطع ميكنيم تا باز شدن درب فقط از طريق قفل مركزي امكان پذير باشد، در اينجا هم بايد مثل قبل سيم هاي استراري را تعبيه كنيم تا در صورت خراب شدن پمپ درب باز كن بتونيم قفل درب را باز كنيم، چون بدون باز شدن درب نميشه روكش درب رو هم باز كرد (پس خيلي محمه) براي اينكه كارمون سخت نشه هم ميتونيم باز هم توسط يك رله كه به برق سوئيچ وصله دكمه قفل مركزي تعبيع كنيم و اين كليد را با خيال راحت هرجا كه دلمون بخواد بذاريم (حتي جلوي چشم و دم دست دزد) چون در حالتي كه ماشين خاموشه هيچ كاري انجام نميده، حالا فكر ميكنم كار آقا دزده خيلي سخت شده باشه و براي هر كاري كه ميخواد بكنه فقط ميتونه شيشه بشكونه و از همون بيرون بايد كلشو بكنه تو ماشين و كار خودش رو شروع كنه.

شیشه رو میشکنند و دستگیره در را می کشند همه در ها باز میشه :icon_razz

saber2q
7 November 2005, 07:28 PM
شیشه رو میشکنند و دستگیره در را می کشند همه در ها باز میشه :icon_razz
وقتي كه در قفل باشه با شكستن شيشه و دستگيره هيچ دسترسي به قفل پيدا نميشه مگر اينكه روكش درب باز بشه كه اونم مطمئنا در حالتي باز ميشه كه خود در باز بشه

m16586
7 November 2005, 07:36 PM
وقتي كه در قفل باشه با شكستن شيشه و دستگيره هيچ دسترسي به قفل پيدا نميشه مگر اينكه روكش درب باز بشه كه اونم مطمئنا در حالتي باز ميشه كه خود در باز بشه

مثل اینکه فراموش کردید حتی اگر در های ماشین قفل باشه داخل ماشین اگر دستگیره در رو بکشید در باز میشه امتحان کنید
این موردی که شما میگید در مورد درهای عقب صادقه نه در های جلو که به قفل مرکزی فرمان میده

saber2q
7 November 2005, 07:47 PM
مثل اینکه فراموش کردید حتی اگر در های ماشین قفل باشه داخل ماشین اگر دستگیره در رو بکشید در باز میشه امتحان کنید
این موردی که شما میگید در مورد درهای عقب صادقه نه در های جلو که به قفل مرکزی فرمان میده
درمورد پژو GLX و پرشيا و كلا تيپ 405/406 اين حالت صادق نيست و حتما بايد قفل در با كشيدن ضامل بالاي در به طرف بيرون باز بشه ولي در 206 همينطوره كه شما ميفرمائيد

m16586
7 November 2005, 08:37 PM
درمورد پژو GLX و پرشيا و كلا تيپ 405/406 اين حالت صادق نيست و حتما بايد قفل در با كشيدن ضامل بالاي در به طرف بيرون باز بشه ولي در 206 همينطوره كه شما ميفرمائيد

به این میگن یک جواب دندان شکن :icon_excl :icon_excl :icon_excl

لااقل بگین در مورد چه ماشینی صحبت می کنین :icon_arro

saber2q
7 November 2005, 08:46 PM
لااقل بگین در مورد چه ماشینی صحبت می کنین
حق با شماس من درباره پژو پرشيا ميگم

امير رضايي
10 November 2005, 02:47 PM
سلام

بیمه بدنه و سرقت بهترین راهه!!!!!!

alireza_shd
11 November 2005, 09:10 AM
این روش ها جالب هست ولی هیچ کدوم جای یه قفل فرمون رو نمی گیره.
در ضمن از اونجایی که با روش باز کردن در خودرو آشنا هستم. این کارهایی که شما با قفل می کنید آقا دزده حتی متوجه هم نمی شه! (با یه میله U شکل از کنار شیشه می زنند کنار پمپ قفل و در باز می شه!)
از قفل فرمون محکم استفاده کنیید و یه دزد گیر با چراغ پشت شیشه استفاده کنید و ماشین رو در جای مناشب پار کنید (خرج اضاف هم نکنید که تاثیر نداره!)

Evanescence
11 November 2005, 10:04 AM
این روش ها جالب هست ولی هیچ کدوم جای یه قفل فرمون رو نمی گیره.
البته نوع پدالیش !!

Malkemid
11 November 2005, 05:57 PM
یه نکته تو پرانتز....
عنوان تاپیک یکم ایراد داره...اون دزد آخرش اضافیه...سرقت کار دزده دیگه...
بازم ببخشید...

davoudm2003
15 November 2005, 03:05 PM
سلام
من با یه قفل ساز(که به نظر قبلا خودش دزد بوده چون یجا گفت من GLX رو تو 20 ثانیه میدزدیدم) داشتم راجب همین موضوع صحبت میکردم که گفت این دزد گیرها و قفل ها همه کشکه .بهترین راه برای جلوگیری از دزدیدن ماشین همین قفل هایی که کلاج و ترمز رو به هم قفل میکنند هست البته نه نوعی که قفل جدا میخوره چون اونارو میشه برید .ولی نوعی که خود قفل قصمتی از دستگاه به حساب میاد. حداقل 15min یه دزد حرفه ای رو معطل میکنه و دزد ها هم معمولا با اینجور ماشینا کاری ندارن .و در مرد دزد گیرهایه ریموت هم گفت:دزدهای حرفه ای دستگاهی دارن به اندازه بیسیم پلیس این دستگاه چند پیچ داره که با چرخوندن این پیچا فرکانس دزدگیر ماشین رو در عرض 2min پیدا میکنن و به راحتی در رو باز میکنن.:icon_cool