PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد سیستم صوتی اتومبیل

magna
5 November 2005, 01:39 AM
بچه ها اين سيستم چطوره .. نظر بدين
باند 595 GBL
امپ 944 Pioneer
ساب ts-w 121 spl ....dvc pioneer
امپ واسه ساب pioneer 510 m _ class d
پخش 8650 pioneer

........................................
اول نظر بدين و بعدش بگين كه چي كم و كسري داره ؟
سوال اينكه سابم باكس باشه خوبه يا رو طاقچه باشه ؟
اصلا اگه باكس باشه اندازه محفظه چقدر باشه خوبه ؟
خواهشا اگه اطلاعات دارين منو راهنمايي كنين .
ازتو ممنون ميشم كه كمكم كنين... :icon_cool

hamidjan
5 November 2005, 12:38 PM
ماشین چیه؟
1- برای ساب خازن میخوای.
2-ساب حتما باید تاکید میکنم حتما باید تو باکس باشه.ترجیحا ported با حجم 50 لیتر.

magna
6 November 2005, 07:53 PM
جناب hamidjan مخلصيم:
يادم رفته بود بنويسم كه خازن دارم . خازن يك و نيم . بعدش اينكه سيستم الان رو ماشين نصبه و هيچ مشكلي نداره . فقط تنها مشكل من سابمه كه شما راهنمايي كردين
راستي ببخشيد باكس مكعب با استوانه چه فرقي داره كدومو واسه سابم بذارم بهتره
درمورد كمكتون ممنونم " راستش از هر كي ميپرسيدم نميدونست واقعا لطف كردين
لطفا در مرد باكس هم كمكم كنيد...

hamidjan
8 November 2005, 01:22 PM
سلام خواهش میکنم
شکل باکس تو کیفیت صدا تفاوت نداره مهم اینه که باکسی رو که انتخاب میکنی رو اصوال ساخته شده باشه.
راستی اگر دفترچه سابتو داری برو ببین خود کارخونه چند مدل باکس رو (پورت دار و بسته و باند پس )
با لیتراژهای متفاوت توصیه کرده از اونها هم میتونی استفاده کنی.از فروشگاههای نصب سیستم که کار حرفه ای انجام میدن میتونی باکس بگیری. تو خ آرارات زیر برج آفتاب یه فروشگاه هست اونجا یه سر بزنی بد نیست.گرون میگیره ولی کارش تمیزه.
موفق باشی.:icon_cool

magna
10 November 2005, 04:35 AM
hamidjan شرمنده كه وقتتو ميگيرم
دقيقترين اماري كه تو راهنماي سابم نوشته بود اينه كه باكسش ported و 47 ليتر دقيق باشه و روي 45 هرتز تيون بشه .
اگه درباره باكس ported بيشتر توضيح بدي ممنون ميشم منظورم مشخصاتشه ؟
سوال ديگه اينكه" مي خوام يه ساب ديگه رو تاقچه ببندم كه free air باشه چون باكسي كه ميخوام درست كنم مال صندوقه و صداش مال بيرونه و من صدا و بيس بالا رو واسه داخل اتاق هم ميخوام. باكسي كه ميخوام با 121 درست كنم با امپclass d راش ميندازم و الان ميخوام يه ساب free بذارم رو تاقچه و با 944 راش بندازم شما چه سابي پيشنهاد ميكنين البته قيمت از 120بالاتر نره و سابي كه پيشنهاد ميكنيد بيس توپ و ضربه اي داشته باشه با بهترين قدرت.
البته بعضي ها ميگن كه ساب رو تاقچه و باكس اثر همو خنثي ميكنن و صداي خوبي نميدن . :icon_cry:
ميخواستم بدونم كه نظر شما چيه؟
لطفا در مورد باكس ported هم بيشتر توضيح بديد:icon_excl
از راهنماييهاتون ممنونم

اشکان صادقی
10 November 2005, 02:48 PM
spl رو اگه میتونی زوج بکن ، cross over یادت نره خیلی ردیف میشه . بوم باکس زوج بشه بره صندوق ته صدا میشه .

hamidjan
10 November 2005, 03:13 PM
سلام
ببین دوست من ساختن باکس مهارت کافی به علاوه اطلاعات دقیقی از مشخصات ساب میخواهد.
اگر تا حالا کار نجاری انجام دادی میتونی خودت باکس بسازی.
اما باید با برخی از مشخصات مثل:
Revc
Levc
Fc که همون رزونانس طبیعی سابه
Qms
Qes
Qts
Vas
و..... آشنا باشی .همینطور میشه از نرم افزارهای ساختن باکس مثل WinIsd نیز استفاده کرد.به نظر من با یکی که آشنا باشه برو یه باکس آماده بخر برای شما راحتتر جواب میده.
در ارتباط با بستن ساب به صورت Free Air هم هیچوقت این کار رو نکن چون نه تنها صدا زیاد نمیشه بلکه کم هم میشه و اصطلاحا حالت باس کنسلیشن بوجود میاد.
بنابر این من اصلن پیشنهاد هیچ ساب Free Air رو نمیکنم.البته اگر اساتید دیگه هم نظرشون رو میگفتند من هم استفاده میکردم.:icon_cool

alisam44
11 November 2005, 12:58 PM
یک سوال داشتم:
برای سمند می خواهم سیستم بخرم طاقچه بندازم بهتره؟طاقچه کرم رنگ هست و قیمتش چنده؟

hamidjan
12 November 2005, 01:52 PM
نصب تاقچه برای بستن ساب Free Air مطلقن ممنوع:icon_conf