PDA

View Full Version : سوال:فرورفتگی های بدنه

sadegh451
22 October 2005, 10:22 PM
با سلام .خواهشمند است کسانی که تجربه دارند پاسخ دهند .چگونه می توان تورفتگیهای بدنه خودرو را که رنگ آن قسمت نریخته باشد بدون به جا گذاشتن اثزی به بهترین وجه صاف کرد . ماشین بنده مشکی رنگ و دارای فرورفتگی هایی است که در اثر تکیه دادن افراد و یا ضربه ایجاد شده و کاملا مشخص است واگر با دست صاف شود اثر آن به جا می ماند آیا دستگاهی برای آن وجود دارد ؟ خواهشمند است راهنمایی فرمایید.

win3_1
23 October 2005, 06:38 AM
ببري صاف کاري با حرارت در مياره.
يه چيزي اگر خودت هم خواستي اين کار را بکني
اول بايد اون قسمت رو به حد کافي ( چون اگر بيش از حد باشه رنگ مي سوزه ) گرم کني تا رنگ ترک نخوره .

sadegh451
24 October 2005, 07:04 PM
برای تو رفتگی قسمت های دوبل مانند زیر کاپوت چکار می شه کرد؟

harzaabe
25 October 2005, 08:05 AM
در سافکاری ها به اصطلاح ميگند با گيريس صاف کردن ... ببر صاف کری 3 سوت با گيريس برات درش ميارند قسمت دوبل هم قلق خاص خودش رو داره ، ببر سافکاری عزيزم

alisam44
26 October 2005, 04:55 PM
ماشينو تمييز كن بعد ببر صافكاري تمام تورفتگيهارو مي گيره.

اینجانب
26 October 2005, 05:46 PM
رکاب (و پایین درها) رو هم میتونند در بیارن یا باید رکاب بریده بشه ؟

harzaabe
27 October 2005, 02:09 AM
رکاب (و پایین درها) رو هم میتونند در بیارن یا باید رکاب بریده بشه ؟

معمولاً نميشه و احتياج به برش داره
ولی
راه هل ديگری هم هست که بياند يه ورق نازک روی رکاب بکشند ، البته خيلی هنر ميخواد ولی ديدم که اين کار رو کردند و خيلی هم زيبا شده و باز البته رو هر ماشينی نميشه اين کار رو کرد

FARZAD_1975
27 October 2005, 10:25 AM
آقا خوب یکی دو جای خوب معرفی کنین ماشینو ببریم اونجا نمیشه که اول بریم صافکاری بعد ببینیم کارش خوب نبوده اگه ماشینتو جایی بردین که ازش راضی بودین بفرمایید استفاده کنیم :icon_excl

محمد رضا محمدي
27 October 2005, 11:46 AM
صافكارهاي ماهر حتا قسمت هاي چند لايه مثل ستون وسط خودرو رو چنان خوب و بدون ريختن رنگ در ميارن كه تعجب ميكني ..!! ولي مزدش هم بالاتره ...
در ضمن راه ديگه اي هم هست و اون استفاده از دستگاه وكيوم هستش كه يا مكش خيلي زياد روي بدنه خودرو تو رفتگي هارو صاف ميكنه كه البته همه جه پيدا نميشه ....

اینجانب
27 October 2005, 04:31 PM
خوب خدا خیرتون بده، یکی از این صافکاریهای ماهر معرفی کنید (شب جمعه هم هست!).

sadegh451
27 October 2005, 10:34 PM
صافكارهاي ماهر حتا قسمت هاي چند لايه مثل ستون وسط خودرو رو چنان خوب و بدون ريختن رنگ در ميارن كه تعجب ميكني ..!! ولي مزدش هم بالاتره ...
در ضمن راه ديگه اي هم هست و اون استفاده از دستگاه وكيوم هستش كه يا مكش خيلي زياد روي بدنه خودرو تو رفتگي هارو صاف ميكنه كه البته همه جه پيدا نميشه ....
آقا ما تو هر صافکاری رفتیم به هر کی میگیم دستگاهی وجود داره یا نه میگن ما که تا حالا ندیدیم. خواهشن گه آدرسی دارین بدین یه عمر دعا گوتون می شیم.

vaheed_nzh
27 October 2005, 10:53 PM
البته هر چقدر هم تلاش کنی بازم ردش میمونه مخسوسا که رنگ ماشینت مشکیه و بد جوری تابلوی.تنها راه اینکه بخای دقیقن مسل اولش بشه اینه که اون قسمت و عوضش کنی{البته سد در سد اقتسادی نیست.وقت فروش دردسر میشه}.
بهتره زیاد هساسیت به خرج ندی

saber2q
27 October 2005, 11:14 PM
من يه جاي ماشينم كه خورده بود دادم صافكاري نقاشي و بتونه شد و حالا كه 6ماه ازش ميگذره داره اون قسمت موج ميوفته كه اين موجها اولش اصلا مشخص نبود، دليلش چي ميتونه باشه؟؟؟ مگه بعد از بتونه كاري سطح تغيير شكل ميده؟؟؟

harzaabe
28 October 2005, 01:16 AM
من يه جاي ماشينم كه خورده بود دادم صافكاري نقاشي و بتونه شد و حالا كه 6ماه ازش ميگذره داره اون قسمت موج ميوفته كه اين موجها اولش اصلا مشخص نبود، دليلش چي ميتونه باشه؟؟؟ مگه بعد از بتونه كاري سطح تغيير شكل ميده؟؟؟

جنس بتونه بد بود عزيز:icon_redf

گاهی بعضی از سافکار ها بتونه اي به کار ميبرند که حتا ترک هم ميخوره

محمد رضا محمدي
28 October 2005, 06:47 PM
من خودم اين دستگاه رو ديدم ... صافكار خوب هم سراغ دارم ولي بنده اصفهان هستم ...
امري بود در خدمتيم

harzaabe
28 October 2005, 07:28 PM
بنده هم مثل آقای محمدی عزيز اصفهان هستم ، بنده هم اصفهان آدرس دارم ..سعی ميکنم تا فردا از دوستان تهرانم يه آدرس از تهران گير بيارم

vaheed_nzh
29 October 2005, 10:59 PM
به هر حال نباید انتزار داشته باشی یک لایه بتونه همون مقاومت ورق خود ماشینو داشته باشه دیگه.

saber2q
30 October 2005, 12:43 PM
بتونه خوب چي پيشنهاد ميكنيد؟؟؟
كلا چه بتونه هايي در بازار موجود است؟؟؟