PDA

View Full Version : كدوم بهتره هاچ بك يا صندوقدار

serehsan
15 October 2005, 04:36 PM
سلام
ميخواستم دوستان نظرات خودشونو با دليل بگن.
من هاچ بك دوست دارم ولي دوستام ميگن نگيرم صندوق دار بهتره وموقع تصادف كمتر خسارت ميبينه

FARZAD_1975
15 October 2005, 04:54 PM
بستگی به مورد استفاده داره:
اگه میخوایی لایی بکشی یا میخوایی سر پیچ اتوبانا و جاده ها با سرعت بالای 90تا بپیچی خوب هاچ بک مناسبه
ولی اگه برای استفاده معمولی میخوای خوب طبیعیه که صندوق دار بهتره تو تصادف از عقب ایمنی بیشتری داره و طبیعتا از فضای صندوق عقب میتونی استفاده کنی
به غیر از این موارد هیچ فرق دیگه ای ندارن

serehsan
15 October 2005, 06:10 PM
شما مطمئن هستيد نوع هاچ بك تو پيچ هاي تند بهتر جواب ميده؟

مهدي نوروزي
16 October 2005, 10:06 AM
شما مطمئني تو پيچ ها هاچ بك بهتره؟؟؟؟من از سال 76 تا 81 هاچ بك داشتم و از 81 تا همين ديروز كه ماشينمو فروختم صندوقدار داشتم.به نظر من و از روي تجربه صندوقدار اتاق بهتري داره و كلا باهالتره.

serehsan
16 October 2005, 10:10 AM
به نظر من پرايد هاچ بك بخاطر وزن كمترش شتاب بيشتري داره وبه موتورش فشار كمتري وارد ميشه.
در سر بالايي ها هم بهتر از نوع صندوق دار جواب ميده و همينطور وقتي 4 نفر سوارش هستن.
دوستاني كه هر دوتا رو امتحان كردن نظراتشونو بفرمايند

فرزاد جون
16 October 2005, 04:29 PM
من هاچ بک مدل 72 دارم و خیلی هم دوستش دارم چون خیلی باحاله و تا حالا چند بار میخواستم بفروشمش برم از این ماشین قرطیا (206و دوو و ......) بخرم دلم نیومده من که با هاچ بک خیلی حال میکنم

مهدي نوروزي
16 October 2005, 05:19 PM
من هاچ بک مدل 72 دارم و خیلی هم دوستش دارم چون خیلی باحاله و تا حالا چند بار میخواستم بفروشمش برم از این ماشین قرطیا (206و دوو و ......) بخرم دلم نیومده من که با هاچ بک خیلی حال میکنم

دوست عزيز اين ديگه از اون حرفا بود.يعني هاچ بك شما از 206 و دوو بهتره!!!!!!جل الخالق

Malkemid
17 October 2005, 02:01 AM
دوست عزيز اين ديگه از اون حرفا بود.يعني هاچ بك شما از 206 و دوو بهتره!!!!!!جل الخالق
همینو بگو!!!حالا مگه 206 صندوق داره که شما پسند نکردی؟!!اصلا پراید کجا و 206 کجا! :icon_twis

پارسا
17 October 2005, 09:13 AM
دوست عزيز
مزاياي هاچ بک :
1 - بيشتر از صندوقدار قطعات CKD ( قطعاتي که داخل کشور توليد نمي شود ) دارد .
2 - جوان پسند است .
معايب هاچ بک :
1 - هنوز هم درب صندوق عقبش از نظر کيفيت مشکل دارد و هنگام بارندگي يا کارواش آب به داخل ماشين مي رود .
2 - چون درب صندوق عقب از قطعات CKD مي باشد يدکي در ايران ندارد و اگر بنا به هر دليلي تصادف از پشت بکنيد درب بايد سفارش ساخت بگيرد و چون قالبش در ايران نيست پس هزينه بالايي خواهد داشت .
3 - اگر زماني بخواهيد بفروشيد براحتي خريدار پيدا نمي شود چون بيشتر افراد در ايران طرفدار صندوقدار هستند و بخاطر همين هم بيش 95 درصد توليدات سايپا صندوقدار است .
4 - از نظر نقطه ثقل ( به گفته کارشناسان واحد تحقيقات سايپا ) هاچ بک مشکل دارد .
-------------
مزاياي هاچ بک را در معايب صندوقدار ببين و بالعکس .
انتخاب با خودتان است .

serehsan
17 October 2005, 12:31 PM
:icon_razz دوستان الان هاچ بك صفر توليد ميشه؟
:icon_ques تفاوت قيمتش با صندوقدار چقدره؟

FARZAD_1975
17 October 2005, 12:55 PM
سایت سایپا قیمت تمام محصولاتشو زده(http://www.saipacorp.com)
خودتون ببینین

hamed.black
17 October 2005, 04:15 PM
احتمالا دوستمون دلشون نیومده ماشینشونو بفروشن و 2 برابر قیمت ماشینشون پول بذارن رو پول ماشینشون واز این ماشین قرطیا بخرن.............. :icon_mrgr

farhad_k
17 October 2005, 08:31 PM
البته من هم وقتی پراید داشتم هاچ بک بود
مشکلی در موقع فروشش پیدا نکردم و وقتی توی روزنامه اگهی کردم به راحتی و در روز اول در اواسط ظهر فروختمش
ولی خوب برای اونهایی که خانواده هستند به نظر صندوق دار راحت تره
مثلا یه مشکلی که من داشتم
شب عید که میرفتیم برای خونه میوه میخریدیم اگه میوه جعبه ای میشد و جعبه ها هم دوتا میشد دیگه برای اوردنش مشکل داشتم
یا تو مسافرت چمدون بزرگ نمیشه با اون حمل کرد
جناب فرزداد
ماشین شما مدلش 72 هستش و در هر صورتی هم که نگه داشته باشید الان نزدیک به 12 سال کار کرده
قبول کنید که حرف شما منطقی نیست
یه مشکل دیگه ای هم که من با هاچ بک داشتم این بود
از وقتی دوتا باند به ماشین اضافه کردم چون این باند ها رو تخته ای بود که با درب صندوق بالا و پایین میرفت
این تخته تحمل وزن این باند ها رو نداشت بنابراین یه مقدار قوص گرفته بود و موقعی که درب صندوق باز میشد موقع بسته شدن بسته نمیشد و قوص تخته اجازه بسته شدن اون رو نمیداد باید با دست اون گیر رو رد میکردی تا مشکل حل میشد
صندوق دار از این مشکل ها هم نداره

ghaemshahri
24 June 2006, 02:02 PM
سلام - تفاوت قيمت هاچ بك با صندوقدار فقط 100 هزار تومن هست يعني هاچ بك 100 هزار تومن ارزونتره . در مورد اينكه هاچ بك بهتره يا صندوقدار بايد بگم كه همونطور كه دوستان عزيز گفتن بايد نيازتو ببيني چون هاچ بك فضاي آنچناني براي وسايل در صندوق عقب نداره . در مورد شتاب بايد بگم كه جفتشون يكي و هيچ فرقي با هم نداره و اين استباط كه چون هاچ بك صندوق نداره و سبكتره پس شتابش بيشتره غلطه و در مورد فروشش بايد بگم كه اتفاقا هاچ بك خريدار بيشتري داره البته چون تعدادشون خيلي كمتر از صندوقدار ها هست زياد به چشم نمياد و در اخر بگم كه دوست عزيز راهنمايي همه رو گوش كن ولي هيچ وقت نگو چون من ميگم بهتره پس بهتره و چون ميگم بده پس بده چون نظرات متفاوت هست ولي هميشه نظر خودتو پياده كن و اگه خودت هاچ بك دوست داري همونو بگير

pedrambade
25 June 2006, 09:14 AM
آقا من 84 رشو دارم حرف نداره عمرا تو لایی صندوق دار به پاش نمی رسه در ضمن 30 کیلو هم از صندوق دار سبک تره و حدودا 5cm اتاقش از صندوق دار بلند تره.اما جا نداره .بزگترین ضعفش همین هست.استبیلیتیش هم سر پیچها بیشتره.من سوار صندوق دار شدم ماشن گیجه اما هاچ بک اینطوری نیست.خلاصه اگر ازدواج نکردی هاچ بک بگیر اما اگر عیال واری صندوق دار بگیر چون فضای بشتری داره.وگر نه فرق خاصی باهم ندارن.