PDA

View Full Version : راهنماي جامع خريد باتري خودرو

GhAeM
10 October 2005, 12:46 PM
قسمت اول
ميخوام يه توضيحي راجع انواع باطري بدم براي دوستاني كه ميخوان باطري ماشين رو عوض كنن و اصلا سر رشته ندارن:
اول بگم بحث متريال باطريها خيلي مفصل هت مثلا باطري هيبريد-هيبريد يا كلسيم-هيبريد يا كلسيم - كلسيم ... و يا نوع تكنولوژي مثلا ستوني يا استوانه اي ... كه ان شاالله اگه عمري بود راجهش حرف ميزنيم .
اينجا من ميخوام در مورد چيزايي كه بايد بدونيد براي خريد باطري توضيح بدم:
ممكن خود باطري ساز ها هم اين اطلاعات رو نداشته باشن پس گه رفتيد بخريد يهو اين كلمات قلمبه رو بهشون نگيد بلكه از توضيحات استفاده كنيد:

مهمترين و اصلي ترين جز تشكيل دهنده باطري سرب هست و قيمت باطري 10000% وابسته به اون هستش باطريها ميتونن :
1- درجه يك _(ساخته شده از مواد اوليه نو و جديد)
2- بازيافتي (ساخته شده از مواد اوليه بازيافتي از باطريهاي معيوب)
باشن
خوب اون از نطر كيفيت حالا از نظر تكنولوژي
انواع باطريهاي موجود در بازار:
1- باطري محتاج به مراقبت
2- باطري با مراقبت محدود
3- باطري بدون نياز به نگداري

باطري محتاج به نگهداري به دو قسمت تقسيم ميشن:
1- DRY CHARGE
2- WET CHARGE
باطريهاي دراي سارژ بسته به تكنولوژي به دو دسته تقسيم ميشن:
يه دسته با ريختن آب اسيد آماده استفاده ميشن و دسته دوم كه بعد از ريختن آب اسيد نياز به شارژ دارن و بعد ميشه ازش استفاده كرد كه تقريبا داره منقرض ميشه

باطريهاي وت شارژ باطريهايي هستند كه خودشون اسيد دارن و از قبل شارژ شدن و آماده استفاده هستند.

به هر حال تمام باطريهاي محتاج به مراقبت را بايد دائما كنترل كرد كه آب باطريشون ميزون باشه. اين باطريها بدرد ماشينهاي قديمي ميخوره كه به ديناشون اعتمادي نيست(يواش يواش متوجه ميشيد چرا)
الان اين باطريها با قمت مناسب تو بازار هست ولي بايد توجه داشت اونايي كه قيمتشون زيادي پايين هست حتما بازيافتي هست .
اين باطريها رو اگه خوب نگهداري كنين ممكن هست از 6 ماه تا 2 سال كار كنن البته بسته به نوع استفاده و كيفيت.

در قسمت دوم راجع باطريهاي با مراقبت محدود صحبت ميكنيم.

GhAeM
12 October 2005, 12:08 PM
قسمت دوم
باطري با مراقبت محدود
اين نوع باطري ها معروف به MF (maintenance free) هستند كه در بازار به اونها پلاك دار هم ميگن .
مشخصه اصلي اين باطريها داشتن پيچهاي تخت يعني هم سطح خود باطري هست كه براي باز كردنش بايد از پيچ گوشتي استفاده كرد هستش.
اين باطريها با تكنولوژي كلسيم – كلسيم ساخته ميشن .
باطري هاي MF بهترين گزينه براي مناطق گرم سير هستند . چون در مناطق گرمسير بدليل گرماي زياد و كاركرد ماشين ممكن مقداري از آب باطري تبخير بشه !در اينصورت ميشه براحتي اب باطري بهش اضافه كرد.
در مجموع ميشه گفت تركيبي از تكنولوژي جديد با امكانات قديمي هستش.

GhAeM
12 October 2005, 12:08 PM
قسمت سوم
باطري بدون مراقبت
اين نوع باطريها معروف به سيلد و يا اتمي هستند كه نام تجاريشون
SMF (Sealed maintenance free) هستش . و همونطور كه از اسمشون پيداست باطريهاي پلمب شده هستند به اين معني كه نميشه به اونها آب باطري اضافه كن .
اين باطرها از تكنولوژي كلسيم – كلسيم يا كلسيم – سيلور و ... استفاده ميكنن.
بعضي از اين باطريها تا 7 سال هم كارايي دارند.
اين باطريها براي مناطق گرمسير پيشتهاد نميشه .(مراجعه به قسمت دوم)
توجه داشته باشيد كه مشخصه اصلي اين باطريها نداشتن پيچ براي اضافه كردن اسيد هست. پس هيچوقت گول اسمش رو نخوريد مثلا باطري اتميك كه تلويزيون تبليغ ميكنه يه سو استفاده تجاري هست چون اين باطري ها از سري DRY or WET هستند و نياز به مراقبت 100% دارند.

GhAeM
12 October 2005, 12:09 PM
قسمت چهارم
معرفي باطريهاي موجود در بازار ايران:
باطريهاي ساخت داخل

1- باطري نيرو با برند هاي نيرو – نور- صبا باطري
2- باطري برنا با برندهاي برنا – رويال
3- اتميك با برندهاي اتميك و اربيتال
4 – آرتا
5- ولتا
6- آميكو
.......
بهترين باطريهاي ايراني الا ميشه گفت كه برنا طري و صبا باطري هستند كه از تكنولوژي خارجي بهره ميگرند و خدمات قابل قبولي دارند. بقيشون زياد تعريف ندارن همونطور كه گفتم گول اسم رو نخورين مثلا باطري رويال كه ساخت برنا هست به عنوان خارجي بهتون نندازن.يا باطري اتميك رو بعنوان يه باطري اتمي نخرين.

باطريهاي خارجي:
باطريهاي خارجي رو به چنددسته ميشه تقسم كرد:
1- باطريهاي ساخت آسيا
بهترين نوع باطريهاي آسيايي كه ميشه گفت به صرفه ترين و بهترين هستند در بازار ايران ساخت كره جنوبي هستند:
باطريهاي كره كه همشون از نوع SMF رو بر اساس سازنده هاش دسته ندي ميكنيم :

شركت Yauasa & Global
يك شركت آمريكايي –كره اي با كيفيت خوب و قيمت بالا(نسبت به محصولات هم رديف) داري سه برند در بازار ايران
1- GLOBAL
2- ROCKET
3- NOVA
البته اين شركتها برندهاي ديگر هم دارند كه در ايران نيست.

شركت DELKOR
يك شركت كره اي (ميگن كه كره اي – آمريكايي ولي خيلي بعيده) با كيفيت خوب و قيمت بالا (قيمت در محدوده كيفيت نيست) داراي سه برند در بازار ايران:
1- DELKOR
2- CENE
3- PUMA

شركت ATLASBX
يك شركت كره اي با كيفيت خوب و قيمت مناسب داراي سه برند در ايران:
1- HANKOOK
2- JAGUARE
3- TIGER

كلا باطريهاي كره بهترين گزينه در بازار ايران هستش اين باطريها تا 3 سال هم كارايي دارند.
ميشه گفت كه صنعت باطري جزو تنها صنعتهايي هست كه چينها نتونستن روش دست بذارن كه اگر خواستيد ليش رو ميگم.

باطريها 3k و GS هم به ترتيب ساخت تايلند و اندوزي(تحت ليسانس ژاپن جز بهترين باطرهاي اسيدي دنيا) باطريهي اسيدي موجود دربازار هستند.
باطريهاي اروپايي
فعلا درحال حاظر دو باطري اروپايي در بازار ايران موجود هستش:

1- DELPHI
اين باطري در اصل انگليسي هست ولي در فرانسه و تركه هم كارخونه داره . تو ايران هم از همه نوعش هست.
اين باطري تا 4-5 سال هم كار ميكنه.

2- VARTA
اين باطري در اصل آلماني هستش ولي در چين هم توليد ميشه . از نظر كيفيت در سطح آ جهاني قرار داره
اين باطري هم در صورت اصل بودن 4-5 سال كار ميكه.

كلا اختلاف قيمت باطرهاي اروپايي با كره اي خيلي زياد مثلا تا 50% هم اختلاف دارن.
اين باطريها براي ماشنهاي اروپايي مثل زانتيا يا ماشنهاي كلاس آ مث تويوتا پيشنهاد ميشه!
باطريهاي آمريكايي
اين باطريها در ايران نيستند و در موردش بحث نميكنيم ولي به عنوان مثال ميشه از OPTIMA نام برد كه از تكنولوژي ساخت حلقوي استفاده ميكنه و ميشه گفت جزو گزونترين باطريهاي دنيا هستش. كه اجازه وزودش به ايران رو نميدن در ضمن اگرم بدن نميشه خريدش.

باطريهاي متفرقه
يه سري باطري هم در بازار هستش كه به اسم مثلا اروپايي – ژاپني و كره اي ميفروشن كه 100% خالي بندي هستش مثلا:
باطري FUJIKA كه به اسم ژاپني ميفروشن
باطري SAIL كه چيني هست و به اسم آلمان ميفروشن
........

در قسمت بعد توضيحاتي در مورد اينكه چه باطري بخريد ارائه ميدم

علی سلیمی
12 October 2005, 05:53 PM
باطری های BOSCH چطوره؟ من باطری فابریکم مشکل داشت اما با دستگاه هایی که بهش وصل میکردن نشون نمیداد و باطری رو سالم نشون میداد اما خوب برای تعویض به نمایندگی که بردم متوجه شدن که مشکل داره باطری جدیدی که برام تعویض کردن رو دادم و با پرداخت مابه التفاوت 60 هزار تومن بهم باطری بوش رو پیشنهاد کردن که اونم ضمانت داره میخواستم در مورد این باطری هم اطلاعاتی بدید آیا مارک مرغوب و برند مناسبی هست یا خیر (من 80 آمپ گرفتم)

GhAeM
12 October 2005, 06:16 PM
اگه باطري بوش اصل باشه (ظاهرا اسپانيايي)
باطريهاي خوبي هستش و ارزش خريد داره!
البته در مورد ضمانتش نميدونم كه چه شركتي قبول ميكنه!ولي همونطور كه گفتم كيفيتش خيلي خوبه اگه اصل باشه!
بازم ميگم به يه سري موارد مربوط ميشه كه در بخشهاي بعدي توضيح خواهم داد.

ب ب
13 October 2005, 11:53 AM
باتري فابريك پرايد چيه؟

GhAeM
13 October 2005, 12:35 PM
پرايد چون تو ايران توليد ميشه !پس باطريش ايراني!
بسته به زمان توليد فرق ميكنه ولي معمولا
برنا
يا
صبا
در قديميها
اتميك
يا
ولتا
البته چيزي كه واضح ست اينه كه چون ماشين كره اي هست باطري فابريكش كره باشه.

abedinian
15 October 2005, 10:21 AM
سلام
از اطلاعات مفيد و جامعتون ممنون. دست شما درد نكند.

ب ب
16 October 2005, 01:29 PM
علي جان صبا باتري 306 جزو كدوم دسته قرار ميگيره؟ (نياز به مراقبت داره يا نه؟)

GhAeM
16 October 2005, 01:44 PM
306?
ببنيد ن مشخصه هاش رو نوشتم باطرهايي كه نياز به نگهداري دارند(چه محدود و چه زياد) همشون يه را ورودي براي آب اسيد دارن

صبا باطري توليد كره هست كه مياد تو ايران و اسمبل ميشه!
اما البته شنيدم كه جديدا باطريهاي بازيافتي نور رو هم تو باكس صب ميذارن ميفروشن! ولي در كل باطري بدي نيست!
اگه در رابطه ا مقدار آمپرش و مدلش بگي شابد بتونم بيشتر كمك كنم

ب ب
17 October 2005, 11:41 AM
306?
اگه در رابطه ا مقدار آمپرش و مدلش بگي شابد بتونم بيشتر كمك كنم
50 آمپره و از اول رو ماشين بوده (ماشينم مدل 83 هستش)

GhAeM
31 October 2005, 02:14 PM
رفقا
بنده براي همنوع كمك در مور خريد باطري آمادگي دارم!
رو دربايتس نكنيد.

rezaps
14 November 2005, 04:39 PM
لطفا در مورد آمپر باتري هاتوضيح بدين.
ميشه رو يه ماشيني که باتريش 55 آمپره باتري با آمپر بالاتر گذاشت يا نه؟

GhAeM
14 November 2005, 04:46 PM
بستگي داره!
اول به اينكه دينام ميتونه اون شارژ كنه ! دوم اينكه باطري تو ماشين جا ميشه يا نه!

معمولا باطريهاي كه تو كارخونه ميزارن براي حالت نرمال هستش !يعني فقط ماشن ازش استفاده كنه! اگه وسايل اضافه مثل ساب و آمپلي فاير داشته باشيد ميشه اينكارو كرد!
ولي معمولا 90% اين امكان وجود داره!مثلا براي پرايد بجاي 55 ميشه 60 استفاده كرد.

rezaps
14 November 2005, 04:53 PM
من يه گلف اتاق 2 دارم که باتري استانداردش 55 آمپره و دينامش 60 آمپر
ساب و آمپلي فاير هم دارم
و کولر ماشينم هم 2 تا فن داره...
لطفا نظر بدين...

GhAeM
14 November 2005, 05:25 PM
شما هم ميتوني 60 استفاده كني هم 66
البته بهتره ماشين تو ببري يه متخصص ببينه

rezaps
14 November 2005, 05:31 PM
به متخصص چي بگم ؟
چيشو ميخواد نگاه کنه؟
اگه دينام 90 آمپر بزارم..ميتونم باتري 90 آمپر استفاده کنم؟
به سيم کشي و وسايل برقي آسيب نميزنه؟

GhAeM
14 November 2005, 05:35 PM
نه ! نميشه. مطمئنا باي ماشين ضرر داه!
شما وقتي ميخواي يه كار فوق برنامه انجام بده بايد با متخصصش مشورت كني.
ضمنا اگه با 55 مشكل نداري واسه چي ميخواي پول زيادي بدي. تقريبا ميشه گفت آمپري 1000 تومن فرقشه الان

rezaps
14 November 2005, 05:41 PM
خيلي ممنون کمک خوبي کردين...
البته اينجا اگه بخواي باتري رو عوض کني خود Volkswagen مجاني برات عوض ميکنه...

Houman
6 February 2006, 11:19 AM
از اطلاعاتتون ممنون -
من يك پرايد سال 82 دارم. ظاهراً باطريش ضعيف شده و بايد عوض شه
جه نوع باطري توصيه ميكنيد؟ خشك يا اسيدي؟ جه مدل و ماركي ؟ چه مراكزي معنبر هستند و ميشود مطمئن بود بازيافتي را بجاي نو نميفروشند؟

GhAeM
6 February 2006, 11:27 AM
بهتر است كه باطري خشك استفاده كنيد با ماركهاي زير
DELKOR
CENE
PUMA
GLOBAL
ROOKET
HANKOOK
JAGURE كه همشون كره اي هستن
البته پيشنهاد من باطري TIGER هست كه گارانتي معتبري دارد.

rezaps
7 February 2006, 11:41 AM
آيا ميشه از دو تا باتري مثل هم به طور موازي تو ماشين استفاده کرد؟
با توجه به اينکه موازي کردن دو تا باتري با مقاومت داخلي يکسان ، مقاومت مجموعشون رو نصف ميکنه و شدت جريان رو هم دوبرابر ، آيا ضرري داره براي ماشين؟

GhAeM
12 February 2006, 10:53 AM
اينكار تقريبا غير ممكنه !
چون دينام ماشين شما توان شارژ نهايت 14.75 ولت رو داره و نميتونه 24 ولت شارژ كنه!

rezaps
12 February 2006, 12:20 PM
با تشکر از پاسخ شما، ولي در حال موازي کردن باتري ها ولتاژ همون 12 ولت ميمونه...
فقط شدت جريان دو برابر ميشه...بازم امکانش نيست؟

GhAeM
12 February 2006, 12:24 PM
من بعيد ميدونم ولي اجازه بديد تحقيق كنم

jacobnazarade
22 April 2006, 07:11 PM
با سلام دوست من اگر امپر دینام ماشینت بالا با شه می تونی استفاده کنی و دوتا باطری موازی کنی
فقط دو تا مشکل داری اولا باطی دوم کجا دوما چطور می خواهی سیمی که از پشت دنیام می اید رو بقرسونی به باطری دوم و سوما در سیم کشی احتمال خطر اتصالی به مور زمان پیش می اید

YasharX
29 September 2006, 10:45 AM
با سلام
ممنون از اطلاعات مفیدتون .
باطری ماشین من خراب شده ( گالانت 94 ) می خواستم باطری شو عوض کنم ( باطری خشک ) چندتا سئوال خدمتتون دارم :
1- باطری از کجا بگیرم ؟! که معتبر و طرف متخصص و با انصاف باشند ؟!
2- آیا صحت داره که بعضی از باطری چند سال تو انباره و عمر مفیدشون کردن و نباید خریدشون ؟! از کجا باید فهمید که باطری تازه هست ؟!
3- باطری بوش دیدم که بدونه جعبه بود ؟! آیا بدونه جعبه اند ؟!
4- باطری مول چطوره ؟! میگن آلمانی هست و 20 ماه ضمانت داره . قیمتش 77 تومن و پوما داشت 60 تومن ایا اینقدر تفاوت ارزش داره که هزینه کرد !؟
5- باطری خشک با باطری تر چه فرقی دارن ؟ هر دو از یک آمپر برابر باشند. داوامشون فرق داره ؟ عمرشون و یا ....
6- آیا باطری های خارجی ضمانت تعویض در طول 1 سال دارند و چه خدماتی میدهند ؟! ( چون باطری صبا نوع LM در طول 1 سال تعویض میکنه و من ازش راضی بودن البته برای ماشین دیگری بود )

دانيال
30 September 2006, 11:54 PM
سلام خسته نباشید
بقیه سوالات جوابش بالا هست اما cene 66 امپر 55 هزارتومن هست باطری خ.بیه خشک بخر از اشنا هم بخر یا دم خونتون پشت شهرداری خ امیر کبیر ارزون تره اما اگه خراب بشه کارت در اومه خداد تون باید پول اژانس بدی.

far55om
13 September 2007, 09:41 AM
با سلام
برای پی کی چه مارک اتری بندازم خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amin_77a
29 September 2007, 10:37 AM
با سلام من مي خوام 100 عدد باطري ولتا در آمپرهاي مختلف بخرم آيا اينها باطري خوبي هستند1 سال هم ضمانت داره اصلا در مورد باطري ولتا به من توضيح بدين لطفا

far55om
29 September 2007, 03:17 PM
با سلام من مي خوام 100 عدد باطري ولتا در آمپرهاي مختلف بخرم آيا اينها باطري خوبي هستند1 سال هم ضمانت داره اصلا در مورد باطري ولتا به من توضيح بدين لطفا

100 تا
برای کار خاصی میخوای ؟

amin_77a
2 October 2007, 02:01 PM
آره مي خوام خريد وفروش کنم

majid_teh2005
24 January 2008, 12:40 PM
يك خبر مهم

دوستان فعلا صبا باطري نخرين كه از آشغال هم آشغال تره .

يك باطري 65 آمپري صبا باطري خريدم

حدود 6 ماه براي من كار كرد و بعد خونه هاش سياه شد.

حالا بايد ببرم گارانتي ببينم چي ميشه

يادمه چند سال پيش كه همان باطري هاي نيرو را مي خريديم راحت 2 سال و گاهي 3 سال كار ميكرد ....

متاسفانه كيفيت جنس توليد داخل ..........هر روز بدتر از ديروز .

تازه انتظار دارن از توليد كننده داخلي حمايت هم بكنيم .

amahdavi2004
13 April 2008, 10:19 PM
با توجه به قديمي شدن پستهاي تاپيك، لطفا در مورد خريد باطري براي 405 انژكتوري راهنمايي كنيد؛ باطري فابريك حدود 22 ماه است كار كرده و مشكلي ندارد ولي تجربه دارم كه باطري يك دفعه خلاص مي شود، مي خواهم آن موقع متحير نشوم.

mate
9 September 2008, 09:03 PM
با سلام
دینام پراید من 45 آمپر و باطری انداخته شده توسط کارخانه 50 آمپر است، با توجه به اینکه بطور استاندارد از ماشین استفاده میکنم، آیا انداختن باطری 55 آمپر تا چه حدی ضروری است و به چه میزانی میتواند عمر باطری را اضافه کند؟
طبق تحقیقاتی که کرده‌ام بهترین مارکهای باطری با بیشترین طول عمر، MUTLU و İNCİ است.
با تشکر

minime
19 October 2008, 03:37 AM
يه سئوال دارم كه شايد به نظر شما عجيب يا حتي خنده‌دار باشه، اما بخاطر يه نكته جالب دارم در موردش تحقيق مي‌كنم كه نتيجه رو بعداً توي سايت مي‌نويسم. لطفاً راهنمايي كنيد.

سئوال اين هست:
از نظر شما بعنوان يه خريدار و يا از نظر يه فروشنده، باتري اتمي چي هست و تفاوتش با باتري سربي در كجاست؟

آيا استفاده از كلمه اتمي فقط نشون‌دهنده قدرت هست و يه كاربرد مجازي داره؟ مثل شخصيتهاي كارتوني مشابه مورچه اتمي، مگس اتمي و غيره كه كلمه اتمي نشون‌دهنده قدرت استثنايي اونهاست.
يا اين اتمي بودن نشونه خاصيت شيميايي و تفاوت اون با باتري سربي هست؟

ممنون مي‌شم هر كس كه نظري داره، بنويسه.

dastaran
3 November 2008, 08:42 PM
رفقا
بنده براي همنوع كمك در مور خريد باطري آمادگي دارم!
رو دربايتس نكنيد.

باطری من از سر پیچهاش نشتی میداد خودم فکر کردم از آفتاماته و زیادی دینامم شارژ می کنه ولی نمایندگی تست کرد گفت خوبه
تو همه حالت 14.5 آمپر می کشید
خلاصه زنگ زدم امداد خودرو اومد و یه باطری نو برام انداخت
مارک VOLTA کارخونش مشهده
باطری خوبیه؟ یا نه؟

nikol86
13 November 2008, 11:36 PM
با سلام

براي 206 تيپ 2 چه مارك باتري و چند امپري پيشنهاد ميكنيد

yousefh
21 November 2008, 09:24 AM
با سلام
براي 206 تيپ 2 چه مارك باتري و چند امپري پيشنهاد ميكنيد
1- با سلام، در اوايل اين تاپيك انواع باتريهاي مناسب و متداول در ايران معرفي شده‌اند. اما آنها كه رايجتر و سهل‌الوصول‌ترند، عبارتند از : Delkor ، Puma ، Tiger و Rocket
2- من در يك نشريه (پيام ايران‌خودرو) دو ظرفيت براي پژو 206 خواندم. يكي 50 و ديگري 60 آمپرساعت. اما باتري آب و اسيد كه ايران‌خودرو معمولاً روي 206ها مي‌بندد، 44Ah است. لذا از مقايسه اين سه عدد به نظر مي‌رسد استفاده از باتري 50 تا 55 آمپرساعت بهترين باشد. دقت كنيد كه ظرفيت بالا هرچند در زمان استارت زدن و استفاده از تجهيزات برقي قدرت و مدت بيشتري در اختيار شما مي‌گذارد، اما همانطور كه دوستان هم گفته‌اند،ممكن است خارج از توان دينامتان (براي شارژ باتري) باشد و به آن فشار آورده، عمرش را كم كند.
3- مراقب باشيد باتري را از جاي معتبر و مطمئن و با گارانتي خريداري كنيد.

khosrobehzadi
12 July 2009, 04:32 PM
با سلام به دوستان
يه سؤال: باتري ماشين دشارژ شده و رنگ رو باتري سياه شده. با اين اوصاف به نظرتون برم يه باتري نو بگيرم يا اينو بدو شارژ كنن؟(با توجه به اينكه سيستم پخش رو ارتقا دادم و چراغ‌هاي پشت آمپر ، تهويه و ال‌سي‌دي رو عوض كردم)
باتري كه الان رو ماشينه 55 آمپر خشك هستش.
:lover:

DySpraxia
12 July 2009, 04:40 PM
با سلام به دوستان
يه سؤال: باتري ماشين دشارژ شده و رنگ رو باتري سياه شده. با اين اوصاف به نظرتون برم يه باتري نو بگيرم يا اينو بدو شارژ كنن؟(با توجه به اينكه سيستم پخش رو ارتقا دادم و چراغ‌هاي پشت آمپر ، تهويه و ال‌سي‌دي رو عوض كردم)

تا وقتی که سفید نشده یا اینکه اگر باتری باد نکرده قابل استفاده است و اگر زیر شارژ بره دوباره درست میشه ، ( به حرف این باتری سازها زیاد توجه نداشته باشید ، اونها فقط میخوان که باتری نو بفروشند) . فقط 55 آمپر برای این وسایلی که شما وصل کردید یک مقدار کم هست. مخصوصا LCD ، فکر کنم 76 یا 77 مناسب باشه.

behnam56a
26 August 2009, 05:46 AM
دوستان من باتری قبلی پژو 405 ام 74 امپر بود ولی این جدید رو 66 امپر گرفتم میخواهم بدونم از خنک کردن کولر که کم نمیکنه من سیستمم رو ماشین دارم

sam tavakoli
15 December 2010, 04:10 PM
آيا ميشه از دو تا باتري مثل هم به طور موازي تو ماشين استفاده کرد؟
با توجه به اينکه موازي کردن دو تا باتري با مقاومت داخلي يکسان ، مقاومت مجموعشون رو نصف ميکنه و شدت جريان رو هم دوبرابر ، آيا ضرري داره براي ماشين؟

براي ماشين نه ولي براي دينام چرا بايد زمان بيشتري براي شارژشون وقت بزاره بعدشم چه جوري ميخواي جاشون بدي؟ اصلا باطري چند آمپر ميخواي با هم موازي كني؟
ضمنا استفاده از يكباطري كه همون آمپر و بهت بده بهتره.

sam tavakoli
15 December 2010, 05:34 PM
با سلام به دوستان
چه مدت باطري ماشينت داره كار مي‌كنه؟

ravana
6 February 2011, 07:27 PM
سلام دوستان بنده ال 90 دارم و منطقه ی ما تقریبا 8 ماه از سال رو سرده به نظر شما باتری اتمی بخرم یا نه؟
ضمنا خواهشا قیمت باتری های اتمی موجود در ایران + دوره ی کار کردشون رو باگه کسی میدونه لطف کنه بگه ممنون

Glimpser
6 February 2011, 09:19 PM
جهت اطلاع دوستان یاد آوری میکنم که باطری های سیلد اسید ( ظاهرا به اسم اتمی معروفه ) تاریخ ساخت دارد و عمر مفید باطری از وقتی باطری ساخته میشود شروع میشه پس یادتون باشه موقع خرید به تاریخ ساخت که معمولا روی باطری حک شده توجه و دقت داشته باشید.
اگر هم سیستم صوتی ماشین را زیاد تغییر نداده اید بیخودی از آمپراژ های بالاتر استفاده نکنید چون نه تنها پول اضافی پرداخت کرده اید بلکه چون ظرفیت زیادی از باطری در عمل استفاده نمی شود این موضوع باعث تشکیل کریستال بر روی صفحه های داخل باطری شده و باعث کوتاه شدن عمر مفید باطری میشود.

hamid7810
13 February 2011, 10:39 AM
دوست عزیز و گرامی از این چهار قسمت شما بسیار لذت بردم . تشکر فراروان
یک درخواست از شما داشتم .
این انواع باتری که زحمت کشیدی نام بردی. میتونی قیمت ها یی اگه زحمتی نیست آنها رو برام بفرستی.یک دید کلی از بازار باتری خودرو می خوام.
پیشاپیش سپاسگذارم

hamid7810
13 February 2011, 10:46 AM
قسمت چهارم
معرفي باطريهاي موجود در بازار ايران:
باطريهاي ساخت داخل

1- باطري نيرو با برند هاي نيرو – نور- صبا باطري
2- باطري برنا با برندهاي برنا – رويال
3- اتميك با برندهاي اتميك و اربيتال
4 – آرتا
5- ولتا
6- آميكو
.......
بهترين باطريهاي ايراني الا ميشه گفت كه برنا طري و صبا باطري هستند كه از تكنولوژي خارجي بهره ميگرند و خدمات قابل قبولي دارند. بقيشون زياد تعريف ندارن همونطور كه گفتم گول اسم رو نخورين مثلا باطري رويال كه ساخت برنا هست به عنوان خارجي بهتون نندازن.يا باطري اتميك رو بعنوان يه باطري اتمي نخرين.

باطريهاي خارجي:
باطريهاي خارجي رو به چنددسته ميشه تقسم كرد:
1- باطريهاي ساخت آسيا
بهترين نوع باطريهاي آسيايي كه ميشه گفت به صرفه ترين و بهترين هستند در بازار ايران ساخت كره جنوبي هستند:
باطريهاي كره كه همشون از نوع SMF رو بر اساس سازنده هاش دسته ندي ميكنيم :

شركت Yauasa & Global
يك شركت آمريكايي –كره اي با كيفيت خوب و قيمت بالا(نسبت به محصولات هم رديف) داري سه برند در بازار ايران
1- GLOBAL
2- ROCKET
3- NOVA
البته اين شركتها برندهاي ديگر هم دارند كه در ايران نيست.

شركت DELKOR
يك شركت كره اي (ميگن كه كره اي – آمريكايي ولي خيلي بعيده) با كيفيت خوب و قيمت بالا (قيمت در محدوده كيفيت نيست) داراي سه برند در بازار ايران:
1- DELKOR
2- CENE
3- PUMA

شركت ATLASBX
يك شركت كره اي با كيفيت خوب و قيمت مناسب داراي سه برند در ايران:
1- HANKOOK
2- JAGUARE
3- TIGER

كلا باطريهاي كره بهترين گزينه در بازار ايران هستش اين باطريها تا 3 سال هم كارايي دارند.
ميشه گفت كه صنعت باطري جزو تنها صنعتهايي هست كه چينها نتونستن روش دست بذارن كه اگر خواستيد ليش رو ميگم.

باطريها 3k و GS هم به ترتيب ساخت تايلند و اندوزي(تحت ليسانس ژاپن جز بهترين باطرهاي اسيدي دنيا) باطريهي اسيدي موجود دربازار هستند.
باطريهاي اروپايي
فعلا درحال حاظر دو باطري اروپايي در بازار ايران موجود هستش:

1- DELPHI
اين باطري در اصل انگليسي هست ولي در فرانسه و تركه هم كارخونه داره . تو ايران هم از همه نوعش هست.
اين باطري تا 4-5 سال هم كار ميكنه.

2- VARTA
اين باطري در اصل آلماني هستش ولي در چين هم توليد ميشه . از نظر كيفيت در سطح آ جهاني قرار داره
اين باطري هم در صورت اصل بودن 4-5 سال كار ميكه.

كلا اختلاف قيمت باطرهاي اروپايي با كره اي خيلي زياد مثلا تا 50% هم اختلاف دارن.
اين باطريها براي ماشنهاي اروپايي مثل زانتيا يا ماشنهاي كلاس آ مث تويوتا پيشنهاد ميشه!
باطريهاي آمريكايي
اين باطريها در ايران نيستند و در موردش بحث نميكنيم ولي به عنوان مثال ميشه از OPTIMA نام برد كه از تكنولوژي ساخت حلقوي استفاده ميكنه و ميشه گفت جزو گزونترين باطريهاي دنيا هستش. كه اجازه وزودش به ايران رو نميدن در ضمن اگرم بدن نميشه خريدش.

باطريهاي متفرقه
يه سري باطري هم در بازار هستش كه به اسم مثلا اروپايي – ژاپني و كره اي ميفروشن كه 100% خالي بندي هستش مثلا:
باطري FUJIKA كه به اسم ژاپني ميفروشن
باطري SAIL كه چيني هست و به اسم آلمان ميفروشن
........

در قسمت بعد توضيحاتي در مورد اينكه چه باطري بخريد ارائه ميدم

دوست عزیز و گرامی از این چهار قسمت شما بسیار لذت بردم . تشکر فراروان
یک درخواست از شما داشتم .
این انواع باتری که زحمت کشیدی نام بردی. میتونی قیمت ها یی اگه زحمتی نیست آنها رو برام بفرستی.یک دید کلی از بازار باتری خودرو می خوام.
پیشاپیش سپاسگذارم

golddl
13 February 2011, 11:23 AM
سلام علیکم
میتونید از حوالی میدان شوش تو تهران باطری های دست دوم با قیمت خیلی مناسب در حدود 40 هزار تومان از نوع اتمیک تهیه کنید!

من که دوبار از اونجا باطری خریدم خیلی راضی بودم و تا یک هفته هم گارانتی میکنند.

gilase_tanha2020
13 February 2011, 01:58 PM
دوستان ماشین من 206 V8 هستش و دینامی که واسش گرفتم 85 آمپر.به نظر شما باتری چند آمپر بگیرم ؟مارک جکوار خوبه ؟

gilase_tanha2020
2 March 2011, 11:28 PM
کسی نیس ؟ :icon_eek:

XELTEK
2 March 2011, 11:42 PM
امپر دینام نشون دهنده بازده اونه

پس فرقی نداره که چه باطری رو ماشین بندازید

فقط زمان شارژ باطری شما کمتر و سریعتر میشهخ ( که این خیلی عالی هستش )

باطری هم حداقل 66 بندازید و مارکهای بازرا هم همه یکی هستند و لیبل هاشون تفاوت داره

تنها باطری که چین نیست و بهتر از باطری های بازره برند وارتا هستش

alisam44
26 April 2011, 12:53 PM
با سلام
ماشين من سمند LX هست و هر باتري مي اندازيم بيشتر از 2سال كار نمي كند(ماكزيمم 2سال است)!!مشكل برق دزدي و... ندارد!آمپلي فاير و ساب و... ندارد!البته يكي از دلايلش اين است كه ما كم از ماشين استفاده مي كنيم(هفته اي 1 تا2 بار روشن مي شود)
باتري خشك 74 مي اندازم(يك بار آلماني انداختم آخرين بار هم كره اي كه نمي دانم ماركش چيست).
به نظر شما puma بخرم يا hamkook؟كدام كيفيت و عمرش بيشتر است؟قيمتش الان چند است؟به طور معمول چند سال بايد كار كند؟

minime
3 May 2011, 05:04 AM
با سلام
ماشين من سمند LX هست و هر باتري مي اندازيم بيشتر از 2سال كار نمي كند(ماكزيمم 2سال است)!!مشكل برق دزدي و... ندارد!آمپلي فاير و ساب و... ندارد!البته يكي از دلايلش اين است كه ما كم از ماشين استفاده مي كنيم(هفته اي 1 تا2 بار روشن مي شود)
باتري خشك 74 مي اندازم(يك بار آلماني انداختم آخرين بار هم كره اي كه نمي دانم ماركش چيست).

يكی از مباحثی كه هميشه در مورد دينام گفته می‌شه ميزان قدرت شارژ اون بصورت يه عدد هست يا همون آمپرساعت. اما يه نكته خيلی مهم اينجا اكثراً فراموش می‌شه و اون هم اينكه اين عدد نشون دهنده حداكثر قدرت دينام هست و هميشه در اون حد شارژ نمی‌كنه. به عبارت بهتر قدرت شارژ در دور موتور 3000 بيشتر از دور موتور 1000 هست و غيره (اكثراً رابطه خطی دارن).
به عبارت بهتر اگه شما هفته‌ای يكی دوبار بيشتر از ماشين استفاده نمی‌كنيد و اون زمان هم با دور موتور كم و در مسافتهای كوتاه (يعنی زمان كمتر شارژ) ازش استفاده كنيد خودش باعث می‌شه كه حتی باطری‌های معروف به اتمی هم هميشه خالی بمونن و عمرشون كمتر بشه. برای همين شارژ توی پارك يا پشت چراغ قرمز قدرت كمتری داره تا زمان دور موتور بالا.

arash_a59
4 August 2011, 02:50 PM
با سلام
دوستان من یک باتری خشک Delkor 74 آمپر روی ماشینم بود که تقریبا 3سال کار کرده بود دیروز بعد از چند روز که ماشین تو پارکینگ بود رفتم ماشین رو روشن کنم دیدم همه چی تعطیل شده حتی دزد گیرم عمل نمیکنه و باتری 100% خالی شده بود
گفتم باتری دیگه عمر خودش رو کرده اما هنوز اون دایره شاخص باتری سیاه بود و سفید نشده بود
رفتم باتری سازی باتری رو نشون دادم دستگاه زد گفت کارش تمومه یه باتری دیگه خریدم 118 تومن آوردم بستم و دیدم چراغ سقف ماشینم روشن شد و روشن موند! یعنی اینکه این چراغ سقف 5-6 روز روشن مونده و باتری رو کامل خالی کرده!
دوستان اون باتری باز جواب میداد؟احساس میکنم خیلی زوود دادمش رفت

gilase_tanha2020
4 August 2011, 03:48 PM
طرف چه دستگاهی زد ؟ میزان آمپر باتری رو در حالت خالی چک کرد ؟ احتمال اینکه دوباره شارژ کنی و باتری کار کنه وجود داشت( بازم معلوم نیس ) ولی فکر کنم دیگه دیر شده آخه طرف عمراً باتریشو پس بگیره و 118 تومن هم پول زیادی نیس که به خوای وقت خودتو تلف کنی . به نظرم باتری قدیمیتون خوب جواب داده و دیر یا زود باید عوضش میکردین . زیاد نگران نباش ، فقط از حالا مراقب باش چراغ سقفیتون دوباره روشن نمونه تا این باتریتونم خالی بشه
موفق باشی

arash_2ti
4 August 2011, 06:46 PM
با سلام
دوستان من یک باتری خشک Delkor 74 آمپر روی ماشینم بود که تقریبا 3سال کار کرده بود دیروز بعد از چند روز که ماشین تو پارکینگ بود رفتم ماشین رو روشن کنم دیدم همه چی تعطیل شده حتی دزد گیرم عمل نمیکنه و باتری 100% خالی شده بود
گفتم باتری دیگه عمر خودش رو کرده اما هنوز اون دایره شاخص باتری سیاه بود و سفید نشده بود
رفتم باتری سازی باتری رو نشون دادم دستگاه زد گفت کارش تمومه یه باتری دیگه خریدم 118 تومن آوردم بستم و دیدم چراغ سقف ماشینم روشن شد و روشن موند! یعنی اینکه این چراغ سقف 5-6 روز روشن مونده و باتری رو کامل خالی کرده!
دوستان اون باتری باز جواب میداد؟احساس میکنم خیلی زوود دادمش رفت

به نظر من كه خوب كاري كرديد عوض كرديد. اين ديگه عمر خودشو كرده بوده.
راستي دوباره دلكور خريديد ؟
لطفا محلي كه خريديد رو اعلام كنيد چون قيمت مناسبي داده (البته اگه داغي رو با 118 تومن برنداشته باشه)

arash_a59
5 August 2011, 06:12 PM
به نظر من كه خوب كاري كرديد عوض كرديد. اين ديگه عمر خودشو كرده بوده.
راستي دوباره دلكور خريديد ؟
لطفا محلي كه خريديد رو اعلام كنيد چون قيمت مناسبي داده (البته اگه داغي رو با 118 تومن برنداشته باشه)
بابا میگن دلکور 4-5 سال کار میکنه این 3 سال کار کرده بود و هنوز اون دریچش سفید نشده بود، مگه نباید سفید شه تا بندازیش دور؟
خود دلکور نخریدم چون تو بازار نیست سیندلکور خریدم مال همون کارخونه
قیمت باتری رو 129500 حساب کرد 11500 داغی بود!
من شیراز هستم داداش اگه بخوای آدرس بهت میدم

arash_a59
5 August 2011, 11:25 PM
طرف چه دستگاهی زد ؟ میزان آمپر باتری رو در حالت خالی چک کرد ؟ احتمال اینکه دوباره شارژ کنی و باتری کار کنه وجود داشت( بازم معلوم نیس ) ولی فکر کنم دیگه دیر شده آخه طرف عمراً باتریشو پس بگیره و 118 تومن هم پول زیادی نیس که به خوای وقت خودتو تلف کنی . به نظرم باتری قدیمیتون خوب جواب داده و دیر یا زود باید عوضش میکردین . زیاد نگران نباش ، فقط از حالا مراقب باش چراغ سقفیتون دوباره روشن نمونه تا این باتریتونم خالی بشه
موفق باشی
طرف یه دستگاه زد که آمپر رو نشون میداد و مال من تعطیل بود حتی قطب مثب و منفی رو هم به هم زد و هیچ جرقه ای نزد، گفت ببین تعطیل شده البته اون وقت نمیدونستم که چراغ سقفی روشن مونده و تا ته باتری رو مصرف کرده...! یکی از دوستام میگفت اگه این باتری های خشک تا تهش مصرف بشه در صورتی که 6ماه از کارکردش بگذره دیگه باتری بشو نیست و شارژ نخواهد گرفت! نمیدونم چقد حرفش صحت داره.

r@h@mba3
11 August 2011, 04:56 PM
طرف یه دستگاه زد که آمپر رو نشون میداد و مال من تعطیل بود حتی قطب مثب و منفی رو هم به هم زد و هیچ جرقه ای نزد، گفت ببین تعطیل شده البته اون وقت نمیدونستم که چراغ سقفی روشن مونده و تا ته باتری رو مصرف کرده...! یکی از دوستام میگفت اگه این باتری های خشک تا تهش مصرف بشه در صورتی که 6ماه از کارکردش بگذره دیگه باتری بشو نیست و شارژ نخواهد گرفت! نمیدونم چقد حرفش صحت داره.سلام دوست من باتري دلكور 74 يكي از باتري هاي خيلي قوي توي بازار است كه حداقل 3 تا 4 سال كار مي كنه ولي دشارژ شدن باتري دليل به خرابي باتري نيست كه شما دوستان مي فرماييد من باتري هاي به مراتب بدتر از اين با ولتاژ نزديك به 1 ولت را زنده كردم و برگردوندم

r@h@mba3
11 August 2011, 07:46 PM
من توي رشت پخش باتري دارم بهترين باتري كه ته حالا باهاش كار كردم دلكور ومحصولات خانواده دلكور هستند قيمتشان كمي بالاست اما بهتر از محصولات اطلس مثل جگوار هانكوك تايگر و ...هستند بعد از اينها باتري موتلو چيليك پاوور همه از يك خانواده اند هوگل هم بسيار عالي استخيلي كم برگشت مي خورند توي ايران هم فقط برنا عالي هستند

r@h@mba3
11 August 2011, 07:56 PM
باتري برنا بخريد راحت استفاده كنيد گارانتي كنيد به راحتي تعويبض كنيد واقعا باتري خوبيه اگه كسي با برنا مشكل داره بنده در خدمتم

arash_2ti
13 August 2011, 11:10 AM
دوست عزيز ممنون كه اطلاع رساني مي كنيد ولي مواظب باشيد تبليغ وارد پستهاتون نشه.

r@h@mba3
13 August 2011, 06:58 PM
من فقط گفتم كه اين باتري خوبه اما با تشكر از تذكر شما بايد بگويم تا وقتي من ميگم كسي فلان باتري يا ... بخره كه خوب باشه و جواب بده وگرنه كه ارزششو نداره ادم شخصيتشو پايين بياره مجاني واسه كسي تبليغ كنه ممنون

FL66
13 August 2011, 07:22 PM
سلام
دوست عزیز شما در رابطه با باطری moll آلمان هم اطلاعاتی دارین..؟

r@h@mba3
18 August 2011, 08:24 PM
سلام
دوست عزیز شما در رابطه با باطری moll آلمان هم اطلاعاتی دارین..؟
دوست عزيز كارخانه اي در آلمان كه همچين باتري توليد كنه وجود نداره اين باتري مال تركيه است و در گازيانتپ تركيه توليد ميشه يكسال هم گارانتي داره از هركي گرفتي بايد يكسال گارانتي كنه

beckham
10 December 2011, 11:35 AM
باتری ماشینم سال پیش تموم شد 206 تیپ 6 83 فرانسه بود زنگ زدم ایساکو آمد عوض کرد یک باتری از مارک ایساکو گذاشته روش 65 تومان پول گرفت ولی همیشه چراغ هام مقداری سو سو میزنه به خصوص موقع کولر گرفتن و در موقه روشن شدن چراغ هام نور صفحه نمایش تهویه به شدت کم می شه .
این از دینام یا مدل باتری ؟
اساتید مجرب اگر بنده بخوام مانیتور و یک سری تجهیزات برقی مثل گرم کن صندلی و یخچال و .... نصب کنم آیا با این دینام و باتری امکان هست ؟ روی این مدل ماشین چه باتری و دینامی توصیه می کنید که قبل نصب وسایل فوق الذکر خریداری کنم و جایگزین کنم ؟
از راهنمایتون پیشاپیش ممنونم

mortezagipsy
10 December 2011, 02:00 PM
با توجه به اينكه باتري هاي سرب اسيدي به اندازه باتري هاي بدون نياز به نگهداري به دشار‍‍ژ عميق حساس نيستن و باتري سرب اسيدي فابرك ماشينم كه ايراني هم هست سه ساله داره به زيبايي كار مي كنه و قيمت ارزونتري داره مي خوام دوباره باتري سرب اسيدي بخرم! كار درستيه آيا؟
و اينكه اختلاف قيمت يك باتري سرب اسيدي 60 آمپر ساعتي با يك باتري هم ظرفيت از نوع بدون نياز به نگهداري از همون برند چقدره حدودا؟

mortezagipsy
10 December 2011, 02:05 PM
با سلام
به نظر شما puma بخرم يا hamkook؟كدام كيفيت و عمرش بيشتر است؟قيمتش الان چند است؟به طور معمول چند سال بايد كار كند؟
با توجه به اينكه از ماشين كم استفاده مي كنيد آلترناتور فرصت شار‍ژ كامل باتري رو پيدا نمي كنه و شار‍ژ نشدن كامل باتري يكي از دلايل كاهش عمرشه. استفاده از ظرفيت هاي پايينتر باعث مي شه باتري سريعتر به سطح شار‍ژ كامل برسه و اين مشكل به وجود نياد.
پيشنهاد مي كنم اين سري از باتري 60 تا 65 آمپر ساعتي استفاده كنيد.

alirezad
14 December 2011, 03:38 AM
قربان خسته نباشید و ممنون از اطلاعات خوبتون

برای تیبایی که همش تهرانه و نهایتش یه ضبط و باند عوض کنه چه باتری با چه امبری ییشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باتری خودش 40 اینجوراس و ضعیفه چون شیشه بالابرها کنده و نور داشبرد از بقیه تیبا ها که باتری عوض کردن یه نمه کمتره

arman 321
14 December 2011, 01:23 PM

برای تیبایی که همش تهرانه و نهایتش یه ضبط و باند عوض کنه چه باتری با چه امبری ییشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باتری خودش 40 اینجوراس و ضعیفه چون شیشه بالابرها کنده و نور داشبرد از بقیه تیبا ها که باتری عوض کردن یه نمه کمتره

درود
علیرضا بنظرم 55 جواب کار شما را خواهد داد و اگر یک رنج بالاتر هم بروید مشکلی پیش نمیاد 60 یا 62

alirezad
14 December 2011, 03:51 PM
درود
علیرضا بنظرم 55 جواب کار شما را خواهد داد و اگر یک رنج بالاتر هم بروید مشکلی پیش نمیاد 60 یا 62

60 بندازم مشکلی بیش نمیاد؟؟

بعد چه مارکی و حدودا اگه قیمتشم میدونید بفرمایید

خیلی ممنون از راهنماییتون

LIMITED
19 December 2011, 12:24 AM

مطمعنی 40 آمپره ؟

من یه مطلبی باید در مورد آمپر باطری خدمتتون عرض کنم که البته اگه نمیدونستید باعث خوشحالیتون میشه .
هر باطری مقدار حداکثر آمپری که برای شارژ شدنش میکشه 10 درصده مقدار آمپر خود باطری هست .
مثلا یه باطریه 66 آمپر برای شارژ شدنش 6.6 آمپر از دینام برق میکشه .
الان ضعیفترین ماشین که مثلا پراید باشه دینامش فکر کنم 55 آمپره .
یعنی باطری 100 آمپرم روش بندازین هیچ مشکلی برای شارژ کردنش نداره .
باطری با 10 آمپر شارژ میشه و 45 آمپر دیگه دینام بیکار میمونه واسه چیزای دیگه .
مخلصیم ...

alirezad
19 December 2011, 12:54 AM
مطمعنی 40 آمپره ؟

من یه مطلبی باید در مورد آمپر باطری خدمتتون عرض کنم که البته اگه نمیدونستید باعث خوشحالیتون میشه .
هر باطری مقدار حداکثر آمپری که برای شارژ شدنش میکشه 10 درصده مقدار آمپر خود باطری هست .
مثلا یه باطریه 66 آمپر برای شارژ شدنش 6.6 آمپر از دینام برق میکشه .
الان ضعیفترین ماشین که مثلا پراید باشه دینامش فکر کنم 55 آمپره .
یعنی باطری 100 آمپرم روش بندازین هیچ مشکلی برای شارژ کردنش نداره .
باطری با 10 آمپر شارژ میشه و 45 آمپر دیگه دینام بیکار میمونه واسه چیزای دیگه .
مخلصیم ...

نه نمیدونستم

ممنون ولی ببخشید باتری رو عوض کنیم سرعت شیشه بالا برها و نور داشبرد و... بهتر میشه؟

60 بندازم دیگه:icon_cool

amin.405
23 August 2012, 09:20 PM
سلام.
مایه پراید تو خونه داریم که باتریش قبل ماه رمضان مرخص شد و هنوزم خوابیده و ازش استفاده نکردیم !!!!!!!!!!!!

باتری قبلی
66 آمپر صبا باتری بود و رو ماشین حدود 3سال کار کردش (البته با سیستم) و واقعا راضی هم بودم ازش ولی الان که یه مدت از ماشین استفاده نکردم(اونم آخرای عمرش بود) دیگه تعطیل شد .

3سال قبلتر از اون هم همین مدل رو داشتم و حدودا همین قدر برام کار کرد...

فقط الان استفادمون از این ماشین خیلی کم شده . و بیشتر خوابه .
میخواستم ببینم الان که استفادم از ماشین کمتره (نسبت به قبل ) دوباره همین مدل رو بزارم همینقدر کار میکنه ؟
قیمتش هم 75 هزارتومن هستش (البته باتری خودم رو هم باید بدم)

shahabcabk
8 November 2012, 08:07 PM
دوستان بنده یه باطری puma خریدم اما هر جاشو گشتم نتونستم تاریخ تولیدشو پیدا کنم
همچنین نمیدونم باطری اصل هست یا تقلبی؟