PDA

View Full Version : رينگ 17 براي 405

Zia
9 October 2004, 08:23 AM
سلام به همگي.

بچه ها يه سوال داشتم. مي خواستم بدونم انداختن رينگ 17 زير 405 اشتباه؟ نبايد بندازيم؟ يا اينكه مشكلي براي بدنه و به طور كل براي ماشين ايجاد نمي كنه و موردي نداره؟

آگه كسي در اين مورد تجربه ايي يا اطلاعاتي داره ممنون مي شم بگه.

خوش باشين :o

رضا كيا اس55
9 October 2004, 02:35 PM
سلام من رينگ 16 زير 405 انداختم خوب بود. هندلينگ ان بالا رفته و شتاب كم شده و توي دور بالا چسبندگي خيلي خوبه. 8) البته دوستان از رينگ 17 شاكي بودند و علت ان رو سيستم تعليق خشك پژو ميدونستن. البته فكر كنم با فنر ريس الماني خوب بشه. (ااز ماركهاي معروف استفاده كني بهتره)

payamix
9 October 2004, 05:31 PM
توي چاله ها بايد آهسته حركت كنيد : ماشين در اين مورد به شدت آسيب پذير ميشود.

Nima1989
9 October 2004, 07:17 PM
يه سوال اگه رينگ جلو رو يه سايز كوچيكتر بندازه چي؟
خوبه يا بده؟ :o

Top RPM
9 October 2004, 08:56 PM
سلام
ما قبلا درباره سايز رينگ و لاستيك يه بحث مفصل كرديم كه اگر بخوني خيلي خوبه.
اگر اندازه رينگ و لاستيك از حد معمول بيشتر باشه شتاب رو كم مي كمنه. در هر صورت بزرگتر بودن چند تا مشكل اصاصي داره.

حالا بگو كه براتا خيلي مهمه كه ماشين نرم و راحت باشه؟؟؟ شتاب برات خيلي مهمه؟؟؟ مصرف سوخت برات خيلي مهمه؟؟؟ از روي دست انداز ها تند رد مي شي؟؟؟ اهل تند رفتني؟؟؟ رانندگي شما اسپرته يا كامفورت؟؟؟ اينا رو بگو تا به شما جوا خوبي بتونيم بديم.

Zia
10 October 2004, 10:05 AM
سلام

من برام مهم كه ماشين نرم و راحت باشه.
شتاب تا حدي مهم كه خيلي از اون شتاب اصلي ماشين كم نشه وقتي رينگ رو مي ندازيم. (يك كم مشكلي نداره)
مصرف سوخت هم مثل قبلي تغيير محسوسي نسبت به قبل از انداختن رينگ به وجود نياد.
از روي دست اندازها تند رد نمي شم ولي بعضي اوقات بعضي جاها كه سرعت داري مجبوري با سرعت ردشون كني نمي توني يه دفعه بزني رو ترمز.
تند مي رم.
رانندگي من اسپرت.

حالا من يه چند تا سوال داشتم.
به نظر شما مدل رينگ 17 كه مي ندازيم تاثير داره يا نه؟ مثلا ايتاليايي باشه يا تايواني يا چيني؟ (البته مي گن ايتاليايي اصلا نيست) (چه ماركي رو پيشنهاد مي كنين؟)
مارك و مدل كمك فنر چي؟ تاثير داره يا نه؟ (چه مارك و مدل كمك فنري بهتر و خوبه؟)

كلا من خيلي دوست دارم كه رينگ 17 بندازم. شما بچه ها چه پيشنهادي مي كينين كه چي كار كنم چه مواردي رو بايد انجام بدم كه با 17 به بهترين نتيجه برسم. و نه ماشينم از بين بره و نه زياد از نرمي و راحتي و شتابش كم بشه. هر كاري كه مي شه كرد بگين

ببخشيد زياد شد :arrow:

ممنون از همگي.

Top RPM
10 October 2004, 03:58 PM
سلامZia جان

ببينيد نمي دونم تا به حال با ماشيني كه رينگ و لاستيك 17 زيرش بوده رانندگي كرديد يانه. اما بايد بگم كه اگر اندازه لاستيك و رينگ از اندازه اصلي بزرگتر باشه مشكلات زيادي رو ايجاد مي كنه كه به اونا اشاره ي كوچكي مي كنم.

يكي اينكه بايد پروفيل لاستيك(همون بغل لاستيك) كوتاه بشه كه باعث مي شه نرمي ماشين كمتر بشه. تو دست انداز ها مي كوبه و اگر از روي دست انداز و ... زياد تند رد شي رينگت بيضي مي شه و يا مي شكنه.

شتاب ماشين رو كم مي كنه و حداكثر سرعت رو زياد مي كنه. اين در حالتيه كه موتور بتونه به در لاين(محدوده قرمز دور موتور) برسه. به عبارتي اگر اندازه رينگ و لاستيك(مجموعا) 5 درصد بزرگتر بشه؛ حداكثر سرعت 5 درصد بيشتر خواهد شد و شتاب 5 درصد كمتر خواهد شد.

مصرف سوخت هم بالا خواهد رفت چون كه شتاب كم مي شه و بايد بيشتر گاز بدي. موتور هم بيشتر زور مي زنه.

گاهي اوقات احساس مي كني كه فرمون رو بايد محكم تر از سابق بگيري.

دقت كيلومتر شمار)سرعت سنج) از بين مي ره. به همون درصدي كه گفتم.

رينگ چيني نخر. رينگ تايوتني از چيني بهتره(اينايي كه تو ايرانه) اگر بتوني ايتاليايي گير بياري خيلي خوبه. من ايتاليايي رو پيشنهاد مي كنم. البته شايد كمي گرانتر باشه اما مطمين باش كه ارزش داره.

ببخشد درباره كمك فنر زياد نمي دونم.

رينگ و لاستيك 16 بذار كه هيچ كدوم از اين مشكلات رو نداشته باشي.

Zia
10 October 2004, 08:52 PM
Top RPM مرسي.

با اين اوصاف كه گفتي من رسما بي خيال 17 بشم ديگه. :x

يعني اگه من 16 بندازم ديگه هيچ كدوم از اين مشكلات رو كه گفتي نداره نه؟

بازم ممنون از همگي.

Top RPM
10 October 2004, 09:02 PM
ببين اگه تونستي يه ماشين كه رينگ 17 زيرشه رو امتحان كن ببين شايد خوشت بياد
اما موقع خريد رينگ به اين چند مورد خيلي توجه كن. يكي اينكه رينگي كه مي خري با لاستيك نباشه. الان رينگ و لاستيك رو آماده مي فروشن. اونا ممكنه كه رينگ شكسته بهت بدن.
يكي ديگه اينكه به خاطر 200 -300 هزار تومان يك ميليون پول خودت رو هدر نده. سعي كن يه رينگ خوب بگيري.
وزن براي سيستم تعليق حساب شده است. زماني كه اين رينگ(كه سنگين تر از رينگ معموليه) روي اون بسته مي شه كاركرد سيستم تعليق(همون فنر بندي) رو تحت تاثير قرار مي ده. پس تا جايي كه مي توني سعي كن رينگ سبك وزن بخري.

رينگ 16 هم خيلي قشنگه. وقتي داشتي از يه ماشين با رينگ 17 سبقت مي گرفتي متوجه مي شي.

payamix
10 October 2004, 09:15 PM
من از 17 دارم استفاده ميكنم ولي همچين شتاب ماشين هم كم نشده اون طور كه شما ميفرماييد.

محمد رضا محمدي
10 October 2004, 11:29 PM
براي ماشيني مثل پژو كه با رينگ 14 عرضه ميشه .. تعويض رينگ با انواع حداكثر 17 مثله اي در شتاب و سرعت ايجاد نميكنه به شرطي كه اندازه ي قطر رينگ+ ارتفاع لاستيك عوض نشه ...
ولي بزرگتر بدتر ميكنه كه بهتر نميكنه

po2ya
10 October 2004, 11:34 PM
پيام جان شتاب ماشين كه كم ميشه ولي اوونقدر محسوس نيست كه به راحتي بفهمي!!
ولي اگه يكم توجه كني ميفهمي كه شتاب كم شده!!
با يكم توجه و دقت متوجه ميشيم كه رينگ ماشين دايره هست و هر چي كه قطرش بيشتر باشه يعني دايره بزرگتره !! پس هر چي دايره بزرگتر باشه مساحتش هم بيشتر ميشه!! درسته؟؟؟
پس اگه مساحت بيشتر بشه يعني مسافت بيشتري رو طي ميكنه و به همين دليل شتاب ماشين كم ميشه به راحتي حساب 2*2=8 8) :o

محمد رضا محمدي
10 October 2004, 11:39 PM
با يكم توجه و دقت متوجه ميشيم كه رينگ ماشين دايره هست و هر چي كه قطرش بيشتر باشه يعني دايره بزرگتره !! پس هر چي دايره بزرگتر باشه مساحتش هم بيشتر ميشه!! درسته؟؟؟
پس اگه مساحت بيشتر بشه يعني مسافت بيشتري رو طي ميكنه و به همين دليل شتاب ماشين كم ميشه به راحتي حساب 2*2=8

آقا پويا دقت كن .. اندازه قطر رينگ + ارتفاع لاستيك تغيير نكنه

po2ya
10 October 2004, 11:48 PM
محمدرضا جان شما كه درست گفتي من شما رو نگفتم!!
در ضمن وقتي ميگن رينگ 17 قطر دايره رو ميگن نه پهنيش رو عزيزم!!! يهنا رو با ميليمتر ميگن|!!!‌
8)

محمد رضا محمدي
11 October 2004, 12:19 AM
من كاري به پهنا ندارم .. قطرو ميگم

Top RPM
11 October 2004, 02:30 PM
سلام

من هم گفتم. اما براي رينگ 17 بايد از لاستيك با پروفيل خيلي كوتاه استفاده كنيد كه در ايران غير ممكن است.

اشكان صادقي
20 December 2004, 04:08 PM
اقا برو با اين رينگ حال كن فقط جايي كه همه دارن با سرعت 80 كيلومتر ميرن تو بايد 40 تا بري
215 45r17

Lizard
20 December 2004, 07:06 PM
اين سايز اصلا به درد 405 نميخوره. يا اگر كسي ميخواد بندازه 17 عقب و 16 جلو .
در ضمن كمك ها هم بايد تقويت بشن

rf_rf_x2
20 December 2004, 10:22 PM
با اجازه اساتيد محترم
اصولا رينگ انداختن زير ماشين با اين روشي كه ما ايراني ها مي اندازيم كاملا اشتباه هست البته به غير از رينگ فابريك كه روي ماشين هست
چون قاعده رينگ انداختن اينه كه كسي كه رينگ بزرگ و لاستيك با فاق كوتاه مي اندازه به دليل اينكه گنجايش باد درون لاستيك كم ميشه و فشار بيشتري روي جلوبندي ماشين هست باعث ميشه بعد از مدت كمي جلوبندي ماشين از حالت عادي خارج و دچار مشكل بشه براي اينكه اين مشكل پيش نياد بايد با استفاده فنر اسپرت و تقويت جلو بندي اين مشكل و رفع يا در حد امكان خرابي استفاده از رينگ بزرگ رو كم كنيم چون بنظر من هر كس كه ميخواهد چسبندگي و هندلينگ خوبي داشته باشد حتما نبايد از رينگ بزرگ استفاده كند ميتونه با پهن تر كردن لاستيك خودش به چسبندگي و هندلينگ خوب دست پيدا كنه چون همين رينگ انداختن كه توي ايران فقط براي ظاهر مي اندازند و اين رينگ باعث ميشه ماشين از استاندارد خودش خارج بشه مثلا همين 206 توي ايران با رينگ معمولي 14 اينچ توليد ميشه كه در خود فرانسه با رينگ 14 اينچ المينيومي توليد ميشه كه همين قضيه ثابت ميكنه اگر رينگ بزرگتر براي اين ماشين خوب بود خود كارخانه اينو بصورت فابريك ميانداخت
البته ببخشيد اگه غلط املايي و انشا بدي داشتم بازم از بزرگان و متخصصين ماشين در اين سايت معضرت مي خوام

علی سلیمی
14 January 2005, 08:19 PM
سلام رو بعضي از 405 ها ديدم كه رينگ هايي ميندازن كه ماشين عين بي ام و ميشه ميخواستم بدونم كسي در مورد اين رينگ ها اطلاعاتي داره كه چطوره؟ چون به نظرم مياد رينگ كوچيك (فكر كنم 15 باشه) اما با پهناي لاستيك زياد باشه. اگر چه يه ماشيني رو ديدم كه سپر هاش رو به اصطلاح باد داده بود (گلگيرشو) و يه همچين رينگي انداخته بود. ميخواستم ببينم مدل رينگ هست كه شبيه بي ام و ميكنه يا اندازه و قطر رينگ و لاستيكه؟!

po2ya
14 January 2005, 10:36 PM
والا رينگ كه ماشين رو شبيه ماشين ديگه اي نميكنه فقط زيبا تر ميكنه|!!!‌اوونSpoiler ها هستن و Body kitها كه قيافه ماشين رو عوض ميكنه!!‌ 8)
رنگ هم زياد هستش ولي به نظر من رينگ فقط رينگ هاس لبع دار! 8)

Street Boy
17 March 2005, 08:44 AM
يه سوال داشتم.
مي خواستم بدونم اگه زير 405 فقط لاستيك پهن بندازيم باز هم اون مشكلاتي كه براي رينگ 17 به وجود مي ياد هست يا نه؟ مثلا داغون شدن جلو بندي يا صفت شدن ماشينو صدا دادن بدنه ماشين بعد از يه مدت و ...
اصلا مي خوام بدونم من مثلا زير 405 لاستيك پهن بندازم (205. 215. 225) با شماره 15 (مثلا) آيا معايبي داره؟ اون مشكلاتي كه در مرود رينگ هست بازم وجود داره يا نه؟
ممنون مي شم اگه كسي اطلاعاتي داره منو راهنمايي كنه.

علی سلیمی
18 March 2005, 11:23 PM
Street Boy ببين شما ميتوني به نظر من براي همون رينگ فابريكي هاي خودت لاستيك پهن با فاق 65 و كمتر برداري و ماشين رو تا حدي بخوابوني و از كمك فنر اسپرت براي چرخ هاي جلو استفاده كني (آلماني ايش رو من پيشنهاد ميكنم) و كمك هاي عقب 405 هم كه ميدوني ريگلاژي هستش٬ اما با اين چيزي كه شما ميگي بعييد ميدونم مشكل زيادي براتون پيش بياد اما رينگ 17 چون بايد لاستيكي تو فاق حدود 45 برداشت اينه كه اگر پنچر بشه خيلي سريع باد خالي ميكنه و راننده هم دير متوجه ميشه در نتيجه لاستيك خيلي زود از بين ميره و اگر بي احترامي نباشه اما خانم پشت فرمون باشه ممكنه با اون فاق لاستيك يه پنچري چيزي حدود 100-120 هزار تومن خرج برداره ضمن اينكه كسي كه رينگ 17 ميندازه بايد خيلي مراعات كنه به خصوص اون عده از دوستاني كه رينگ هاي لبه دار رو انتخاب نميكنن بايد مدام مراقب باشن كه مثلا با گرفتن به جدول هنگام پارك ماشين رينگ ها خط خطي نشن كه مجبور به رنگ مجدد داشته باشه٬ ضمنا فراموش نكن با انداختن لاستيك پهن در هر سايزي تعادل ماشين و هندلينگ ماشينتونم بيشتر ميشه .. حالا به خاطر كمبود وقت مجبور هستم برم دوستان در اين زمينه اطلاعات فني تري دارن كه خدمتتون ميگن.

علی سلیمی
18 March 2005, 11:31 PM
اين سايز اصلا به درد 405 نميخوره. يا اگر كسي ميخواد بندازه 17 عقب و 16 جلو .
در ضمن كمك ها هم بايد تقويت بشن

ليزارد عزيز حرف شما كاملا صحيح هست اما خود من شخصا رينگي رو پيدا نكردم كه جلو 16 و عقب 17 باشه مگر اينكه دو دست از اين رينگ رو برداري و با يكي از آشنايان نصف به نصف برداره آدم البته تو اينترنت كه جستجو ميكردم رينگ هاي اينطوري خيلي ديدم كه عقب 18 يا 19 و براي جلو يك شماره رينگ كمتر پيدا ميشد اما متاسفانه تو ايران حتي فروشگاه هايي كه رينگ هاي تك ميفروشن هم يه چنين چيزي رو ندارن (از پاسداران و شريعتي بگيريد تا سرچشمه و ستارخان و .. همه جا من رفتم چنين چيزي نديدم)