PDA

View Full Version : الكترونيك 206

صفحه ها : [1] 2 3 4

Sajady
18 September 2005, 06:17 PM
اين تاپيك زدم تا در مورد سيستم هاي برقي(الكترونيكي و الكتريكي) 206 بحث كنيم. دوستان اگه مطلبي به نظرشون ميرسه، اضافه (يا تصحيح) كنند.

Sajady
18 September 2005, 06:29 PM
از مهمترين اجزاء 206 ميتونيم از كنترل يونيت ها يا همان ECU نام ببريم.
هر ECU وظيفه كنترل و ناوبري يه قسمت را بر عهده دارد . مثلا ECU انژكتور وظيفه كنترل و تنظيم زمان و مدت پاشش سوخت و زمان جرقه را برعهده دارد.
1) قلب خودرو يك كنترلر مركزيست كه به آن BSI ميگويند. اين كامپتوتر مركزي مثل يه سرور تو شبكه كامپيوتري است كه تمام ecu ها در صورت نياز اطلاعاتشون را به BSI ميفرستن و يا از طريق آن با يكديگر ارتباط برقرار ميكنند.
2) BSI براي نگهداري اطلاعات وضعيت خودرو داراي چند نوع حافظه است:
-------- حافظه پاك نشدني كه هنگام توليد خودرو پروگرام ميشود.
-------- حافظه فلاش كه توسط خودش( و يا دستگاه هاي داياگ ) قابل تغيير مي باشد.
-------- حافظه فرار كه با قطع برق از بين ميرود.
3) BSI كنترل قسمت هاي متفرقه خودرو را نيز به عهده دارد مثل ايموبيلايزر، قفل مركزي، ريموت قفل مركزي، آلارم باز بودن درب خودرو، الارم روشن ماندن چراغ، آلارم جاماندن سوئيچ ، تايم شيشه برف پاكن ها ، فلاشر و
4) BSI تغذيه برخي قسمت ها را نيز بر عهده دارد. بهمين خاطر فيوزها هم جزئي از مدار BSI شدند. مهمترين فيوز روي آن فيوز شنت يا فيوز پارك است كه كمي بزرگتر از بقيه است. اگر آنرا بيرون بكشيد كل سيستم‌ها قطع ميشوند. كاربرد آن زمانيست كه بخواهيد يك مدت طولاني از ماشين استفاده نكنيد. ميدانيد حتي در زماني كه خودرو خاموش است برخي از قسمت هاي الكترونيكي در حالت نيمه فعال هستند و برق مصرف ميكنند. لذا با برداشتن اين فيوز از خالي شدن باتري جلوگيري ميكنيم. البته بعد از جايگزاري فيوز ممكن است راديو نياز به تنظيم مجدد داشته باشد و يا اينكه خودرو در مد ECO روشن شود.

m16586
18 September 2005, 06:44 PM
دوستان اگر کتابی در زمینه الکترونیک یا مکانیک 206 سراغ دارند چه فارسی و یا انگلیسی ( البته در ایران ) معرفی کنند
خواهشا با ذکر محل تهیه :icon_neut

harzaabe
18 September 2005, 07:47 PM
من گشتم ولی کتابی نبود
تنها چيزی که هست جزوه هايی است که ايران خودرو به مهندسينش داده که من نتونستم بهشون دسترسی پيدا کنم ، کسی سراغ داره؟

rezamahvarei
19 September 2005, 01:17 AM
آشنایی و عیب یابی سیستمهای انژکتوری مولتی پلکس و الکترونیک پژو 206 ایران
تالیف و تدوین مهندس سیامک گرشاسبی

m16586
24 September 2005, 12:56 PM
به این لینک سری بزنید با اینکه در مورد 307 هست ولی سیستم مالتی پلکس اونها یکی است

http://users.bigpond.net.au/skystar/peugeot307/technology.htm

http://users.bigpond.net.au/skystar/peugeot307/multiplex.gif

shervin22
28 September 2005, 03:41 AM
سلام خدمت اقای سجادی
206 من از نوع تیپ 3 و یک ماه پیش ecu مربوط به ترمز abs سوخت که دادم نماینده گی تعویض کرد ولی بعد از تعویض احساس میکنم دور موتور در موقع تعویض دنده به کندی کم میشود فرضا اگه دور موتور روی 4000 هست بعد از رها کردن پدال گاز تا 3000 سریع کم میشه ولی از 3000 تا 900 دور خیلی زمان میبره و مجبورم یا صبر کنم دور موتور کم شه یا در همان 3000 دور عوض کنم.به نمایندگی هم مراجعه کردم گفتند مشکلی نداره در ضمن وقتی ecu خراب شده بود در موقع تعویض دنده از 3000 دور سریع به صفر میرسید و موتور خاموش میشد کیلومتر و عقربه سرعت هم کار نمیکرد.

payam2536
28 September 2005, 09:11 AM
سلام آقای سجادی عزیز
حیلی ممنون از راهنماییتون
میدونید مشکل اصلی من چیه - مشکل ماشین من اینه که وقتی ماشینم در جا کار میکنه دما تا 99 درجه بالا میره بعد فن روشن میشه و در 92 درجه هم خاموش میشه و این باعث میشه وقتی ماشین در جا کار میکنه دائما آمپر بالا و پایین بشه در صورتی که قبلا این مشکل رو نداشتم و فن من حدودا تو 93 روشن میشد و حدودا تو 89 درجه خاموش میشد و چون ماشین وقتی در جا کار میکرد هیچوقت دماش به 89 نمیرسید فن دائما روشن بود و آمپر هم رو 90 باقی میموند
حالا میخوام این مشکلم رو حل کنم ولی نمیدونم چطوری خواهش میکنم کمکم کنید
از شما متشکرم پیام

Sajady
28 September 2005, 09:38 AM
. . .206 من از نوع تیپ 3 و یک ماه پیش ecu مربوط به ترمز abs سوخت . . .
سلام شروين جان؛
تو 206 هاي كه abs دارند، سرعت خودرو از طريق ecu مربوط به ABS هم به آمپر ارسال ميشه. اگه ABS ecu بسوزه، ديگه اطلاعات درست (سرعت) به آمپر نميرسه. ميدانيد كه كيلومتر (مسافت پيموده شده) نيز در قسمت آمپر ساخته ميشه. ضمن اينكه ABS با ارسال اطلاعات نادرست به ecu انژكتور باعث خاموش شدن موتور در دورهاي كم ميشه.(مشابه حالتي كه فيوز سرعت را درمياريد)
از طرفي abs ecu با ارسال فراميني به كنترلر انژكتور دور موتور را كنترل ميكند (از يه طرف بايست دور موتور را بالا نگهداره تا قدرت هيدروليك ترمز – بوستر- حفظ بشه و از طرف ديگه بايد خودرو سريع متوقف بشه)
با اين حال:
ببينيد آيا درجا (خودرو متوقف) اين وضعيت پيش مياد؟
به صداي موتور هم نگاه كن ببينيد دور موتور همانطوري كه فكر ميكنيد كم ميشه يا نه؟
با اين حال شايد نياز باشه ecu انژكتور و ABS مجددا چك بشه
از همه مهمتر به متخصص مراجعه كنيد

Sajady
28 September 2005, 09:39 AM
... مشکل ماشین من اینه که وقتی ماشینم در جا کار میکنه دما تا 99 درجه بالا میره بعد فن روشن میشه و در 92 درجه هم خاموش میشه و این باعث میشه وقتی ماشین در جا کار میکنه دائما آمپر بالا و پایین بشه در صورتی که قبلا این مشکل رو نداشتم و فن من حدودا تو 93 روشن میشد و حدودا تو 89 درجه خاموش میشد و چون ماشین وقتی در جا کار میکرد هیچوقت دماش به 89 نمیرسید فن دائما روشن بود و آمپر هم رو 90 باقی میموند...
سلام پيام جان؛
به نظر من اين در جه ها كه گفتيد طبيعي هستند. البته يه چيزو بايست در نظر داشت اگه كولر روشن باشه فن هم روشن ميشه در اين حالت اگه درجا كار كنه ممكنه درجه پائين تر باشه، در غير اينصورت بويژه تو ترافيك درجه همينطور بايد باشه.

payam2536
28 September 2005, 11:46 AM
سلام آقای سجادی
درسته وقتی کولر روشنه دما رو 90 باقی میمونه فقط مشکل من وقتی که ماشین بدون کولر و در جا کار میکنه
اخه ماشین یکی از دوستانم رو هم چک کردم این حالت برای اون بوجود نمیاد و فن ماشینش دیر تر از من قطع میکنه یعنی تو دمای تقریبا 88 درجه فنش خاموش میشه و تو 94 یا 93 روشن میشه و وقتی هم که در جا کار میکنه درجه آمپر ثابت رو 90 میمونه ( لازم به ذکر است که ماشین بنده هم قبلا اینجوری بود)
حالا اگه بخوام دوباره این حالت رو داشته باشم چه باید بکنم؟
با تشکر پیام

shervin22
28 September 2005, 03:14 PM
با تشکر از جناب اقای سجادی
بله در حالت در جا هم از 4000 تا 2500 سریع دور موتور کم میشود ولی از 2500 یا از 2000 تا 900 دور به کندی و به ارامی کم میشود (این زمان حدود 1.5 ثانیه یا کمی کمتر طول میکشد)و گاهی هم در موقع ترمز نسبتآ شدید البته نه خیلی زیاد یکی از چرخها قفل میشود که قبل از خراب شدن در موقع ترمزهای به همین شدت صدایی از چرخها شینده نمیشد در کل سیستم ترمز و گاز بعد از تعویض ecu تغییر کرده. به احتمال زیاد بعد از تعویض اصلآ تنظیمی انجام نشده است.سوال بعدی که از خدمت شما سرور گرامی داشتم این بود که ایا در موقع diagnosis دیتاهای تنظیم به صورت از پیش فرض شده یا در یک رنج قابل قبول برای یک سیستم در نظر گرفته میشود یا نه adjusment انجام میشود و دیتای دقیق بدست امده در ایپروم bsi ذخیره میشود چون همانطور که مستحضر هستید قطعات الکترونیک نسبت به هم tolerance دارند و دو قطعه مشابه مانند همین ecu بندرت عمل کردی مشابه خواهند داشت.

Sajady
28 September 2005, 08:54 PM
سلام پیام جان
به نظر من كه ماشينت سالم و هيچ مشكلي نداره، ماشين خودم هم همين توره.
اگه نگراني‌تون نوسان دماست كه اجتناب ناپذيره و اگه رنج كاري اونه كه بايد بگم سنسورا خودشون چند درجه تولرانس دارند و بهرحال خواندن دقيق امپر خيلي سخته و تقريبي. و نكته اينكه عوامل ديگه‌اي هم توي دماي موتور تاثير داره حتي نوع بنزيني كه ميزنيد.
شرمندم كه راه حلي براي اون ندارم!

Sajady
28 September 2005, 09:01 PM
شروين جان ؛
ecu ها پارامترهاي خودشون بصورت دايناميك و پويا بدست ميارند. پروگرم و يا Initialize آنها توسط دستگاه خاصي در كارخانه انجام ميگيره و نمي دونم تو نمايندگي چه جور انجام ميدن. abs تست ها ي مخصوصي داره و هر چرخ بايد جداگانه تست بشه.
با اين اوصاف باتري ماشينو به مدت نيم ساعت قطع كنيد اگه اشكال برطرف نشد(احتمال خيلي ضعيف از اين باشه). احتمالا ecu ويا يكي از سنسورا خرابه ولي بازهم نظر يك متخصص را جويا شويد.
شرمنده!

البته اگه باتري قطع كنيد ممكنه ماشين بد روشن شه و تا مدتي بد كار كنه

payam2536
29 September 2005, 11:15 AM
آقاي سجادي عزيز سلام
خيلي ممنون از راهنماييت
من تا حالا فكر ميكردم ماشين من ايراد داره ولي ديروز يه 206 صفر رو كه تازه تحويل گرفته بودن را چك كردم فن اونم تو همين رنج خاموش و روشن ميشد
خلاصه از راهنماييتون ممنونم
پيام

alen129
29 September 2005, 04:55 PM
با سلام خدمت دوستان
من با کمک و راهنمایی دوستان و بخصوص آقای Sajady یه 206 تیپ 5 گرفتم
این ماشین واقعا ماشین خوبیه ولی من چندتا مشکل دارم که اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم
1-با وجود اینکه باتری ماشین نو و شارژ هستش ماشین باز در حالت ECO Mode قرار میگیره
ECO Mode چیه؟و برای رفعش چکار باید کرد؟خطری متوجه ماشین هست؟
2-پس از اینکه ماشینو روشن میکنم چراغی به شکل موتور یا همچین چیزی به رنگ زرد(یا نارنجی)در بالای چراغ ترمز دستی روشن میشه و روشن میمونه در دفترچه راهنمای ماشین نوشته چراغ اخطار عیب یاب موتور این چراغه چیه؟و برای رفعش چکار باید کرد؟خطری متوجه ماشین هست؟ :icon_cry:
3-پس از اینکه ماشینو در روزهای اول روشن میکردم دقیقا پس از استارت 3 بوق متوالی شنیده میشد ولی حالا این بوقها رو نمیزنه جریان اینها چیه؟ :icon_twis

با تشکر

Masoud 206-16v
30 September 2005, 03:30 AM
سلام
اول بگم که خوب انتخابی کردی و تیپ5 گرفتی تبریک میگم.(نشونه درسخوندنته)
حالت ECO Mode که روی صفحه نمایش ظاهر میشه یعنی حالت اقتصادی و واسه ماشینتم ضرری نداره واسه چراغ زرده باس با دستگاه دیاگ تست بشه و اون صدای بوقم که قبلآن شنیده میشد بخاطر خاموش کردن Air Bag بوده.

alen129
30 September 2005, 07:28 PM
آقا مسعود دستت درد نکنه خیالم رو راحت کردی
ولی چکار کنم حالت از ECO Mode در بیاد؟(چون یه سری چیزها بعد خاموش کردن ماشین درست کار نمیکنن مثل چراغ اطاغ)
اصلا چرا این حالت بوجود میاد؟
راستی آقا مسعود نشانگر سطح روغن رو جلو آمپر(که زمان استارت نشون داده میشه)همیشه MAX
رو نشون میده ولی گیج روغن اندازه روغن درست نشون میده
میدونم خیلی سوالهام مزخرفه ولی مطمءن هستم که همه کسانی که 206 دارن چه تیپ 2 یا 3 یا 5 نمیخوان یه مو از ماشین به این باحالی کم بشه چه برسه یه اینکه واسه یه چیز کوچولو ماشینو بدن دست این تعمیرگاهای آشغالی

payam2536
1 October 2005, 09:23 AM
سلام دوستان
این حالت ECO MODE زمانی ظاهر میشه که ولتاژ باتری کمی افت کنه
مثلا وقتی ماشین خاموشه اگه ضبط روشن بمونه بعد از مدتی خاموش میشه و تا استارت به ماشین نزنی نمیتونی روشنش کنی - اینم بخاطر محافظت از باطری است
خلاصه چیز خیلی خوبیه
من اینقدر ازش میدونستم که گفتم
پیام

payam2536
1 October 2005, 09:28 AM
سلام
در رابطه با گیج روغن بگم که وقتی رو صفحه جلو آمپر ظاهر میشه باید همه خونه ها پر باشه یعنی حالت ماکزیمم
ماشین شما هم هیچ ایرادی نداره
ماشین همه همینجوریه اگه خونه ای خالی شد حتما روش روغن بریز
پیام

Sajady
1 October 2005, 09:42 AM
...من تا حالا فكر ميكردم ماشين من ايراد داره ولي ديروز يه 206 صفر رو كه تازه تحويل گرفته بودن را چك كردم فن اونم تو همين رنج خاموش و روشن ميشد...
پيام جان؛ سلامت باشيد.

Sajady
1 October 2005, 10:03 AM
alen129 جان مباركه، شيريني يادت نره
در مورد Eco mode اين چيزا را به آنچه پيام جان فرمودند اضافه كنيد:
با استارت زدن، از مد ECO در مياد و مشكلي از اين بابت پيش نمياد (البته دليلش مهمه) فقط برخي از تنظيمات مثل تنظيمات راديو از بين ميره.
برخي از تجهيزات حتي وقتي كه خودرو خاموش نيمه فعالند و در حال مصرف باطري هستند. حال اگر ولتاژ باتري از يك حد آستانه‌اي پائينتر بياد BSI براي حفظ توان باتري براي استارت زدن تغذيه تمام اون مدارات را قطع ميكنه كه به اين حالت Eco Mode ميگن.
اگه باتري سالمه (نو بودن خودرو ملاك نيست) و سيستمي اضافه نكردي كه جريان بكشه، حتمن ببر ماشين نشون بده چك كنن.

alen129
1 October 2005, 12:03 PM
آقا پیام از اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتی متشکرم
آقای سجادی شما هم که به قول معروف سنگ تمام گذاشتی و من هم اگه خاطرت باشه قبل اینکه تصمیم بگیرم تیپ 5 بگیرم سر تیپ 3 خیلی اذیتت کردم
شیرینی هم بر روی چشم(به هر کی شیرینی ندم به شما حتما)

سجادی جان یه سوالی تو توضیحاتت برام پیش اومد
آیا ممکن هست باتريی که نو هست(اینو از این جهت میگم چون ماشینو که رفتم بگیرم باتري فابریکش خراب بود و ماشین استارت نمیخورد و نمایندگی یه باتري نو از تو پک در اورد بهم داد)باز ماشین بره تو؟ Eco mode
در رابطه با گیج روغن هم دفترچه ماشین نوشته اگه این حالتی پیش اومد(همه خونه ها پر MAX) سریع برو نمایندگی
راستی اگه میشه آدرس یه نمایندگی کار درست رو بهم بدین(تهران)

آلن

Sajady
1 October 2005, 07:29 PM
آلن عزيز
شما لطف داريد، سلامتي شما بهترين شريني براي ماست.
با اين اوصاف كه فرموديد بعيد بنظر ميرسه باتري خراب باشه (البته محال نيست) و احتمالن توانش بايد هنگام استارت زدن نيز مناسب باشه؟
يه چيزو نگفتيد كه آيا سيستمي اضافه كرديد؟ (مثلن دزدگير). جريان كشيدن (مداراتي كه تغذيشون از طريق BSI باشه يا نباشه) بيش از حد مجاز (هم مقدار جريان مهمه هم مدتش) باعث بروز اين حالت ميشه.

بابت گيج روغن هم بايد بگم من خودم بجاي اتكا به درجه سطح روغن بطور دوره اي از طريق گيج چك ميكنم كه سطح روغن در حد مناسب باشه. چون تا سوئيچ باز ميكنم بعد از مدت كوتاهي استارت ميزنم و فكر ميكنم حركت موتور احتمالن باعث خطاي سنسور سطح روغن ميشه. (البته اين نظر منه و شايد درست نباشه)
در مورد نمايندگي هم متاسفانه (و شايد خوشبختانه) گذارم كمتر به نمايندگي افتاده.
موفق باشيد.

alen129
1 October 2005, 08:30 PM
سجادی جان سلامت باشی
والا ماشین خیلی عالی استارت میخوره
و یه دزدگیرTelematix FCII بستم روش همین

بله در مورد گيج روغن فكر ميكنم حق با شماست من هم از طريق گيج چك ميكنم که البته مقدار روغن درسته
باز از راهنماییت متشکرم

m16586
1 October 2005, 09:54 PM
alen129 جان یک سوالی ازت داشتم

از دزدگیرت راضی هستی
سوکت فابریک است
دزدگیر را کجا بستی اگه نمایندگیه آدرسس رو به ما هم بده
تا حالا اشکالی ایجاد نکرده

با نصب چند در اومد

ممنون میشم اگه جواب بدید :icon_neut

alen129
1 October 2005, 10:09 PM
والا تا الان که خوبه به جز اونEco mode که ممطءن نیستم از چیه و ایا ربطی به دزدگیر داره یا نه ولی در کل ازش راضییم
بله سوکت فابریک فقط یه سیم برق قطع میشه که اونم عادییه
بله دزدگیرو نمایندگی بستم(نمایندگیTelematix نه نمایندگی ایرانخودرو)
خ سهروردی جنوبی خ اورامان اسم مغازه رالی اسپرت
140تومن با نصب.البته بدون چشمی(12تومن قیمت چشمی)

Sajady
2 October 2005, 08:52 AM
سلام آلن جان
پس به احتمال زياد باتري سالمه.
امكان داره دزدگير جدا كني ببيني آيا هنوز مشكل وجود داره يا نه؟ البته اگر با حذف دزدگير مشكل برطرف شد دليل بر خرابي دزدگير نمي‌تونه باشه!
موفق باشيد

payam2536
2 October 2005, 09:23 AM
سلام آلن عزیز
باید ببینی دزدگیر ماشینت آژیر back up داره یا نه
چون آژیر back up وقتی ماشین خاموشه از باطری شارژ میکنه و باعث میشه باطریت ضعیف بشه و بیاد رو eco mode
این آژیر به خاطر اینه که اگه سر باطری ماشین رو در بیارن بازم آژیر میکشه
ولی بازم بهتره که از آژیر بدون back up استفاده کنی
پیام

payam2536
2 October 2005, 09:46 AM
سلام

دوباره شروع کردم

راستش من نمیدونم هنوز چرا بعضی از 206 ها وقتی در جا کار میکنن آمپر دما رو 90 درجه ثابته و فن روشنه
ولی بعضی ها دیگه که تعدادشون کمتر مثل ماشین من وقتی درجا کار میکنه هی فن تو رنج 92 و 98 روشن خاموش میشه و اصلا ثابت نیست البته بدون کولر و فقط در جا چون وقتی حرکت میکنم و باد به رادیاتور میخوره درجه رو 90 ثابت میمونه
این قضیه اعصاب منو خراب کرده
چون قبلا ماشینم که در جا کار میکرد از 90 درجه بالاتر نمیرفت یعنی فن ماشین رو 89 قطع میکرد و چون در حالت درجا دما به 89 نمی رسید فن روشن میموند و درجه ثابت رو 90 میموند
پیام

alen129
2 October 2005, 01:12 PM
پیام جان دزدگیر باتری Backupنداره اتفاقا من هم به همین فکر بودم ولی رفتم با دزدگیر ور رفتم دیدم نداره ولی دسستت درد نکنه
سجادی جان آیا دزدگیر خودم میتونم باز کنم یا بدم نمایندگی؟اگه خودم میتونم میشه بگی چجوری؟

متشکرم
آلن

Sajady
2 October 2005, 07:27 PM
سلام پيام جان
آره راحته معمولن نزديك BSI نصب ميشه.
زير فرمونه يه پيچ (شبيه پيچ دو سو) هست كه با يه سكه راحت ميتوني اونو بازكني. بعد از باز كردن پيج (90درجه چرخش) از قسمت پائين اون قاب پلاستيكي را يه كمي بسمت بالا بكشي در مياد.
دزد گير و از تو سوكتش در بيار.
البته بدون دزدگير مواظب ماشينت باش يه موقع ... نشه

win3_1
3 October 2005, 04:43 AM
سلام
آقايان کسي داخل بدنه 206 برق مستقيم سراق داره که بشه ازش استفاده کرد ؟
واينکه ضبط 206 چطور در مي آد ؟

Sajady
3 October 2005, 09:06 AM
با عرض پوزش از دوستان عزيز جناب آقاي پيام و جناب آقاي آلن
در جواب پست بطور سهوي نام پيام جان آمده بود.
ببخشيد

Sajady
3 October 2005, 09:12 AM
سلام
آقايان کسي داخل بدنه 206 برق مستقيم سراق داره که بشه ازش استفاده کرد ؟
واينکه ضبط 206 چطور در مي آد ؟
يه cd تو CDفروشيا هست به نام تعميرات پژو 206. نحوه در آوردن پخش را نشون داده.

Sajady
3 October 2005, 09:26 AM
سلامي دوباره به دوست عزيزم پيام
پيام جان از پستهاي قبلي‌تون تو اين تاپيك و تاپيكاي ديگه معلومه خودتان استاديد
1- وقتي ماشين داره درجا كار ميكنه شروع به گرم شدن ميكنه بالاخره به 96 ميرسه و فن دور كند روشن ميشه و دما كمتر ميشه. در اين حالت اگه گرماي كه موتور توليد ميكنه بتونه يه جائي(بين 90 تا 95) با قدرت خنك كنندگي راديات به تعادل برسه دما اونجا ثابت ميمونه. در اين صورت اگه مثلن قدرت خنك كنندگي راديات بيشتر باشه سريع تعادل بهم ميخوره و با رسيدن به زير 90 باعث خاموش شدن فن ميشه. با خاموش شدن فن، دوباره گرما بالا ميره و همان سيكل قبلي تكرار ميشه.
2- پس اين نوسان نمي‌تونه دليل بر ايراد باشه بلكه برعكس ميتونه دليلي براي درست كاركردن سيستم خنك كننده موتور باشه

3- اگه در حال حركت روي يه دما ثابت ميشه، دليل اون گرماي بيشتر موتور نسبت به قدرت خنك كنندگي رادياته.(منظور در مقايسه با حالت قبل)
4- اگه سيستم خنك كننده مشكلي داشته باشه سنسور دوم عمل ميكنه و چراغ STOP روشن ميشه. (حتي اگر راديات هواگيري نشده باشه )

البته اينا نزر شخصي و نمي دونم درست يا نه . دوستان ديگه اگه نزري دارند دريغ نفرمايند.

payam2536
4 October 2005, 09:17 AM
سلام آقای سجادی عزیز
مرسی از راهنماییت
ولی فن ماشین من قبل از رسیدن به 90 خاموش میشه یعنی تقریبا رو 92 درجه خاموش میشه و رو 98 روشن
و تقریبا تمان حالاتی رو که گفتید میدونم ولی متاسفانه هنوز به جواب سوالم نرسیدم که این یه خورده اختلاف رو چطوری میشه حل کرد که بجای 92 رو 90 خاموش بشه

m16586
4 October 2005, 12:07 PM
پخش 206 اینجوری در میاد

http://www.sharemation.com/m16586/Remove%20RD3.jpg

m16586
4 October 2005, 12:12 PM
يه cd تو CDفروشيا هست به نام تعميرات پژو 206. نحوه در آوردن پخش را نشون داده.

از این سی دی فروشها یک آدرس به ما میدید که بتونیم ازش بخریم :icon_neut

Sajady
4 October 2005, 03:08 PM
سلام
والا چه عرض كنم. چيز كه زياد CD فروشي. ماشاا... سوپر ماركتا هم ديگه CD ميفروشند.

ديگه پايتحت و باز رضا جاي خود دارن.
اون CD كه خدمتتون عرض كردم، شامل دوتا CD روي جلدش هم عكس يه 206
البته سي‌ديش خيلي به جزئيات اشاره نكرده ولي بنزرم بد نيست.

win3_1
5 October 2005, 01:44 PM
از راهنمايهاي شما متشکرم
... ولي کسي در مورد برق مستقيم جواب نداد
. . . . . مر سي

farhad_k
5 October 2005, 07:41 PM
بخشید من یه سوالی دارم که تا اونجایی که خوندم چیزی تو نوشته دوستان پیدا نکردم
باطری 206 توسط دینام شارژ میشه یا نه
چون تو دفترچه نوشته برای شارژ باید ببرید تعمیرگاه مجاز
البته من سابقا هم یه تیپ 1 داشتم که باطریش تموم شد مجبور شدم عوضش کنم ولی یکی به من گفت احتمالا اب باطری اون خشک شده بوده و نمایندگیش اینو به شما نگفته و فقط تعویض کرده
میخوام بدونم که ایا تو باطری اینها اب مقطر و یا هر چیزه دیگه ای میریزند .
ممنونمیشم اگه جواب بدید

Sajady
6 October 2005, 10:07 AM
از راهنمايهاي شما متشکرم
... ولي کسي در مورد برق مستقيم جواب نداد
. . . . . مر سي
سلام، نگفتيد برق مستقيم را كجاي ماشين نياز داريد؟

Sajady
6 October 2005, 10:20 AM
سلام آقاي فرهاد
باتري حتمن بايست توسط دينام شارژ بشه. اگه اينتور نباشه بعد از چند استارت توان باتري تمام خواهد شد.
ولي اگه بنا به دلايلي باتري قابليت دريافت شارژ به اندازه كافي را از دست بدهد، بناچار بايد ببريد ورك‌شاپ.
باتري تيپ 5 فكر كنم نياز به آب باطري نداره.

win3_1
6 October 2005, 01:06 PM
سلام
آقاي sajady هر جاي داخل اطاق باشه خوبه فقط برق مستقيم باشه ( که البته با افت ولتاژ باتري قطع ميشه )
. . . . . مر سي

Sajady
7 October 2005, 03:59 PM
سلام
زير فرمون يك قاب پلاستيكه، اگه اون باز كنيد روي BSI يه فيش تقريبن بزرگ مي‌بينيد. كه فكر كنم بالاش نوشته GIRS AP و دو تا سيم زخيم هم داره.( قرمز و مشكي) كه در اسل تغذيه BSI است .سيم قرمزه برق مستقيم از باتريه. ميتوني ازش استفاده كنيد.

alen129
11 October 2005, 04:37 PM
سجادی عزیز سلام
من بلاخره مشکل ECO MODEحل کردم و با خودم فکر کردم که به شما هم بگم حتما به دردتون خواهد خورد موقع حل مشکلات اعضای سایت
و حالا ایراد کجا بود.من ماشینو بردم تعمیرگاه مجاز جریان باتری رو براشون گفتم که نوهستش یارو یه سری با ماشین ور رفت دید نمشه رفت متخصص دیاگ2000 رو صدا کرد پسره هم اومد دمش گرم کامپیوترو زد و باهاش ECO Mode رو خاموش کرد (می گفت 206 وقتی تو انباره خودشون ماشینو میزارن روECO Mode که باتری دیر خالی شه ولی وقتی میفروشن یادشون میره برشگردونن به حالت اول)
ولی باز اشکال نداره مهم اینه که مشکل جدی نبود چون دیگه واقعا داشتم دیونه میشدم از یه طرف دزدگیر درست کار نمیکرد چون وقتی در ماشین رو باز میکردی 30 ثانیه وقت داشتی ماشین رو روشن کنی (برای اینکه ماشین برقش قطع بود و دزدگیر نمی فهمید که در ماشین باز شده) از طرف دیگه تنظیمات LCDهر دفعه بهم میخورد ,چراغ سقفی کار نمیکرد
راستی داشت یادم میرفت پسره وقتی کامپیوترو زد به ماشین و Global Testکرد 81 error پیدا شد که همه روFix کرد(چیزی که زیاد به نظر می اومد و حالا درست شده دور موتور هستش که قبلا در یک جا ثابت نبود و به سرعت در رنج 800و1000 نوسان میکرد)می خواستم بدونم اینError ها چه جوری به وجود میان؟
آیا کابلی که کامپیوترو یهBSI ماشین وصل مکنه میشه ساخت؟یا میشه خرید؟
چون به نظرم چیز ساده ایی هستش
یه طرفشUSB بود وطرف دیگرشinterface استاندارد نبود
ولی نرم افزار واقعا راحتی داره منSource یا Setup.exe نرم افزار رو از پسره گرفتم
فقط الان کابلش رو کم دارم که اونم ردیفش میکنم

m16586
11 October 2005, 05:28 PM
alen129 عزیز

آدزس این جایی که بردی کجاست که اگه لازم شد ما هم ماشین را بریم همون جا

ضمنا اون کسی که با DIAG برات کار کرد روی قابلیت های نرم افزار مسلط بود یا خیر ؟

alen129
11 October 2005, 08:07 PM
آخه مسلط بودن به قابلیت های نرم افزار نمی خواد
کار کردن با اون نرم افزار کاری نداره
من خودم الان نرم افزارشو گرفتم

m16586
11 October 2005, 08:32 PM
این موردی که گفتم در مورد نرم افزار به این دلیل بود که یه جایی خوندم در 206 یک امکان وجود داره و اون اینکه اگر با ریموت قفل در را باز کنی ولی خود در را باز نکنی به طور اتوماتیک بعد از چند ثانیه در مجددا قفل میشه البته به صورت پیش فرض این سیستم خاموشه و باید فعال بشه

البته میدونم اگر دزدگیر بذاری این قابلیت را همع دزدگیرها دارند ولی ظاهرا در 206 به صورت عادی هم این سیستم وجود دارد

تاکید می کنم این مطلب را جایی خوندم اگر لینکش را پیدا کردم حتما میذارم

farhad_k
11 October 2005, 08:38 PM
ادرسشو بده ما هم بریم بدیم ماشینمونو یه چک بکنند
به خدا اینقدر بد شنیدم از این نمایندگی ها جرات ندارم ماشین رو بزارم وبیام

m16586
11 October 2005, 08:43 PM
این موردی که گفتم در مورد نرم افزار به این دلیل بود که یه جایی خوندم در 206 یک امکان وجود داره و اون اینکه اگر با ریموت قفل در را باز کنی ولی خود در را باز نکنی به طور اتوماتیک بعد از چند ثانیه در مجددا قفل میشه البته به صورت پیش فرض این سیستم خاموشه و باید فعال بشه

البته میدونم اگر دزدگیر بذاری این قابلیت را همع دزدگیرها دارند ولی ظاهرا در 206 به صورت عادی هم این سیستم وجود دارد

تاکید می کنم این مطلب را جایی خوندم اگر لینکش را پیدا کردم حتما میذارم

http://www.phalls.com/vbulletin/attachment.php?attachmentid=958&stc=1

alen129
11 October 2005, 08:58 PM
آقای m16586
بله شما درست میگید 206 چندین نوع BSIداره که بعضی از اون ها این قابلیت رو دارن (اینو تو نرم افزارش دیدم)و البته چندین قابلیت دیگه
ولی چون دسترسی به کابل ندارم نمیتونم بگمBSI مورد استفاده در ایران کدومه

m16586
11 October 2005, 09:03 PM
بالاخره وقتی به DIAG وصل بشه معلوم میشه چه امکاناتی اون BSI داره

اینطور نیست ؟

alen129
11 October 2005, 09:14 PM
بله اگه دقت کنید در پست قبلیم من هم همین حرف رو زدم
وقتی به DIAG وصل بشه نوع BSI مشخص میشه و دقیقا امکاناتی که اون BSIخاص به شما میده سریعا مشخص میشه
من به صورت کلی گفتم چون بدون وصل بودن به206 میشه امکانات همهBSI رو دید ولی نوع رو نمیشه مشخص کرد

m16586
11 October 2005, 09:20 PM
alen129 عزیز
با توجه به اینکه ماشین شما هم تیپ 5 است آیا این امکان خاصی که گفتم روی ماشین شما بود ؟

و سوال دیگر اینکه هزینه این DIAG و تست کلی ماشین چقدر شد ؟

po2ya
11 October 2005, 09:27 PM
alen 129دوست عزیز اون برنامه که شما داری اصلا مهم نیست مهم اون اینتر فیس هست .و اون قسمت هست که قیمت دستگاه رو بالا نیبره!
فکر کردذی یارو میاد الکی برنامه رو بده به شما؟!!!

m16586
11 October 2005, 09:32 PM
اون برنامه اندازش چند مگابایت است و آیا براحتی قابل نصب رو ی کامپیوتر هست
من هدفم اینه که با قابلیت های نرم افزارش آشنا بشم تا موقعی که مراجعه میکنم نشینم یارو رو فقط نگاه کنم و در بست حرف هاش رو قبول کنم

ما میتونیم این نرم افزار رو از شما بگیریم یا با EMail یا از جایی دانلود کنیم ؟؟ :icon_neut :icon_neut

alen129
11 October 2005, 09:33 PM
خیر این امکان در مدلBSI من وجود نداشت ولی دزدگیر ماشین داره(Telematix FCII)
هزینه ای هم نداشت چون جز ایرادهای اولیه بود و خودشون اینو میدونستن البته اگه پول هم می خواستن عمرن بهشون نمیدادم :icon_arro

m16586
11 October 2005, 09:49 PM
ما میتونیم این نرم افزار رو از شما بگیریم یا با EMail یا از جایی دانلود کنیم ؟؟

این قسمت از سوال مارو هم اگه میشه جواب بدین ممنون میشم :icon_neut :icon_neut

alen129
11 October 2005, 10:04 PM
والا دانلود رو نمیدونم ولی EMail که نمشه حجمش خیلی بالاست
ولی باز من می گردم اگه پیدا کردم میگم

m16586
11 October 2005, 10:13 PM
مگه اندازش چند مگ هست ؟؟

alen129
11 October 2005, 10:23 PM
282MB

m16586
11 October 2005, 10:38 PM
آگه تو پیام خصوصی (PM) آدرس بدی میام ازتون میگیرم البته اگر مایل بودید :icon_neut

Sajady
12 October 2005, 12:11 PM
سلام آلن جان
مرسي و خوشحال شدم مشكلت حل شد.
فقط يه سوال برام مونده و اون اينكه تو كارخونه ماشين بعد از تست نهائي به همون دليلي كه فرموديد روي ECO Mode قرار داده ميشن. ولي بعدا بايست با اولين استارت از اين مد خارج بشه.
نمي دونم تست كرديد كه اگه دوباره به Eco Mode بره باز مي‌تونه به حالت عادي برگرده. مثلن اگه فيوز اصلي BSI را بكشيد، باز هم به همون وضعيت برنگرده؟
در مورد اينترفيس هم اون طرفش كانكتور EOBD هست و Pinout اون اين توره
پين 7 - خط K- Line
پين 15- خط L- Line
پين 16- تغذيه (+)

و بعدن در رابطش خدمت تون بحث مي كنيم

m16586
12 October 2005, 06:46 PM
این تصویر رو هم ببینید بد نیست

Masoud 206-16v
13 October 2005, 12:01 AM
والا دانلود رو نمیدونم ولی EMail که نمشه حجمش خیلی بالاست
ولی باز من می گردم اگه پیدا کردم میگم

سلام آلن جان
سوالی که داشتم آیا این برنامه فارسیست یا برنامه خوده دیاگ2000است؟چون برنامه فارسیه که کار شرکت پاییزانه بدرد نمیخوره ولی اگه اون اصلیست(دیاگ2000)ممنون میشم یه حالیم به ما بدی.واسه کابلشم میتونم کمکت کنم قیمتش 30تا50بیشتر نیست(میتونی از شرکت پاییزان گیر بیاری.ایمیلم:CAPY16v****** جبران کنم. Pmبذار تا آدرسمو بدم:icon_neut

alen129
13 October 2005, 08:03 AM
سجادی جان اتفاقا همین سوال هم برای خودم پیش اومد ولی با کمی تحقیق در نرمافزار و BSIفهمیدم که وقتی ماشین به صورت نرمافزاری(وصل کردن دیاگ و روشن کردن آپشن)درECO mode قرار میگیره تنها به صورت نرمافزاری از ECOخارج میشه و هیچ راه دیگری هم نداره ولی اگر قدرت باتری کم بشه یا به قول شما فيوز اصلي BSI را بكشيم ماشین به حالتECO میره و پس از رفع مشکل از اون خارج میشه
در مورد عکس کابل ونقشه هم سجادی جان و m16586 از هر دو شما متشکرم واقعا به دردم خورد

alen129
13 October 2005, 08:44 AM
مسعود جان این برنامه ای که من گرفتم تنها دارای زبان انگلیسی و فرانسوی هستش
اصلا ایرانی نیست و ساخت پژو فرانسه هست
ولی چیزی که در پست شما نظرم رو به خودش جلب کرد این بود که در ایران به اشتباه هر دستگاهی که به ماشین وصل میشه و کار تنظیمات BSIو ECUرو در ماشین انجام میده دیاگ2000 گفته میشه که این از لحاظ علمی کاملا غلط هست
ببینید دیاگ2000 زیر مجموعه ای از دستگاها(سخت افزار) و نرمافزارهای هست بنامDiagnostics(امکانات عیبیابی) و دیاگ2000 نمونه ونسخه اولیه ای و سخت افزاری بود که جهت تنظیمات ECU برای پرشیا و سمند و405 وارد شد و دستگاهی بود جدا از کامپیوتر با امکانات کم
ولی الان در واقع هیچ تعمیرگاهی از دستگاه دیاگ2000 استفاده نمیکنه(من ندیدم)بلکه الان نرمافزارهاییDiagnostics با قابلییت های بیشتر و قابلیت نصب بر روی کامپیوتر معمولی(windows2000 به بالا)هستند که مورد استفاده قرار میگیرند مثل Peugeot Planet 2000 که باز به اشتباه دیاگ2000 گفته می شود

alen129
13 October 2005, 09:08 AM
مسعود جان امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح داده باشم
در ضمن نرم افزارهای Diagnostics بسیار زیادی در بازار(اروپا)وجود داره و لازم نیست که نرم افزارDiagnostics مثلا BMW حتما ساختBMW باشه و کمپانی های زیادی بغیر از سازنده اتومبیل نرم افزارDiagnostics تولید میکنن مثل
AutotecوNavtech ,Quark

Masoud 206-16v
13 October 2005, 05:51 PM
مسعود جان امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح داده باشم
در ضمن نرم افزارهای Diagnostics بسیار زیادی در بازار(اروپا)وجود داره و لازم نیست که نرم افزارDiagnostics مثلا BMW حتما ساختBMW باشه و کمپانی های زیادی بغیر از سازنده اتومبیل نرم افزارDiagnostics تولید میکنن مثل
AutotecوNavtech ,Quark
آلن جان ممنون از توضیحت
خواستم بدونم میتونی این برنامه رو بهم برسونی(حال میدی) :icon_wink

alen129
13 October 2005, 08:47 PM
بله حتما
من این مطلب رو برای اشنایی شما دوستان گفتم و نرم افزار رو به هر کسی که بخواد بهش میدم
ولی از وقتی که نرمافزار رو گرفتم داره دست همه دوستام میگرده :icon_cry:
لطفا یک مهلت به من بدید برای همتون ردیف میکنم :icon_excl

Masoud 206-16v
13 October 2005, 09:24 PM
بله حتما
من این مطلب رو برای اشنایی شما دوستان گفتم و نرم افزار رو به هر کسی که بخواد بهش میدم
ولی از وقتی که نرمافزار رو گرفتم داره دست همه دوستام میگرده :icon_cry:
لطفا یک مهلت به من بدید برای همتون ردیف میکنم :icon_excl
آقا شرمنده قصد اذیت نداشتم ممنون که جواب دادی.(کپیشم حال میکنیم) :icon_neut

farhad_k
13 October 2005, 09:31 PM
سلام شب بخیر
یه سوال داشتم
این کابل این نرم افزار رو به کجای موتور یا کامپیوتر ماشین وصل میکنند
من هرجای داخل موتور رو گشتم جایی برای اتصال این پورت ندیدم
میشه یکی به من این مساله رو بگه

Sajady
13 October 2005, 11:56 PM
سلام
سمت چپ BSI

Masoud 206-16v
14 October 2005, 02:38 AM
ساجدی جان سلام
آیا امکان داره سیستم Bluetooth شبیه تویوتا واسیه 206 ساخت؟

Sajady
14 October 2005, 06:24 PM
سلام مسعود جان
استانداردی كه در پورت EOBDII براي 206 استفاده ميشه استفاده از خطوط K.Line و L.Line و بر اساس پروتكل KWP2000 . حال اگه از Bluetooth و يا IrDA بخواهيد استفاده كنيد در حقيقت بجاي اتصال فيزيكي از پورت PC (سريال يا USB) به خط K.Line (يا L.Line )، از Bluetooth استفاده ميكنيد. شما فقط بايست يه گيرنده بلوتوث بسازيد و احتمالا يه درايور براي PC ...
به نظر مشكله

Masoud 206-16v
15 October 2005, 09:03 PM
سلام مسعود جان
استانداردی كه در پورت EOBDII براي 206 استفاده ميشه استفاده از خطوط K.Line و L.Line و بر اساس پروتكل KWP2000 . حال اگه از Bluetooth و يا IrDA بخواهيد استفاده كنيد در حقيقت بجاي اتصال فيزيكي از پورت PC (سريال يا USB) به خط K.Line (يا L.Line )، از Bluetooth استفاده ميكنيد. شما فقط بايست يه گيرنده بلوتوث بسازيد و احتمالا يه درايور براي PC ...
به نظر مشكله
مرسی از توضیحت ساجدی جان :icon_cool

Sajady
18 October 2005, 08:04 PM
آقا مسعود، سلام
از شركت پائيزان آدرس يا تلفني داريد.
چي داره ؟ و يا از قيمت هاشون خبر داريد؟
با تشكر

Sajady
19 October 2005, 09:23 AM
سلام دوستان
اينم يه لينك احتمالن مفيد براي تعميرات خانواده پژو،
peugeotlogic.com / workshop (http://peugeotlogic.com/workshop/base/workshop.htm)

Sajady
19 October 2005, 09:47 AM
سلام دوستان
اينم يه لينك ديگه
شايد بدرد بخوره
Documentation technique AP (http://www.peugeot206cc.co.uk/repair-206/index.htm)

Masoud 206-16v
19 October 2005, 09:13 PM
آقا مسعود، سلام
از شركت پائيزان آدرس يا تلفني داريد.
چي داره ؟ و يا از قيمت هاشون خبر داريد؟
با تشكر
ساجدی عزیز
حتما میپرسم واست. :icon_excl

m16586
19 October 2005, 09:22 PM
ساجدی عزیز
حتما میپرسم واست. :icon_excl

ما را هم در جریان بگذارید به هر حال همه دارندگان 206 به دنبال این موضوع هستند

Sajady
20 October 2005, 01:47 AM
مسعود جان پيشاپيش دستتان درد نكنه و مرسي.

Sajady
20 October 2005, 06:03 PM
امواج تلفن همراه سيستم هاي الكترونيكي خودرو را مختل ميكند (نقل از مجله ماشين)

Sajady
21 October 2005, 03:44 PM
PinOutكانكتورهاي راديو پژو 206 مالتي‌پلكس
iso radio connections (http://www.phalls.com/vbulletin/downloads.php?do=file&id=8752)

shervin22
21 October 2005, 04:05 PM
بلوک دیاگرام چند قسمت از مدارهای 206
http://f1.grp.yahoofs.com/v1/MMpYQ92rAzACtlSmk13NEM5tijfiWGl0WtiuYYqu5pqEFmq5BD WPfM1Gc_dbiB4W0Epfp0JYYKxBjxOk9GlI9VTSAHMmmBZ6OA/206%20Modifications/Wiring%20Diagram.zip

shervin22
21 October 2005, 08:33 PM
من نتوستم اینجا اپلود کنم متاسفانه باید عضو این گروه شوید تا دانلود کنید
http://autos.groups.yahoo.com/group/peugeot-206gti/

Sajady
22 October 2005, 01:05 AM
آپلود شد
206 Wiring Diagram (http://www.phalls.com/vbulletin/downloads.php?do=file&id=8762)

abedinian
22 October 2005, 09:58 AM
سلام
آقاي سجادي دست شما درد نكنه ولي ايكاش امكام اسكن داشتين تا يه مقدار كيفيت بيشتر مي شد. ميشه اون كتاب رو معرفي كنيد؟ تو بازار پيدا ميشه؟
ممنون

Sajady
22 October 2005, 11:50 AM
سلام
اين مستندات از همان آدرسي كه شروين جان گفته بودند دانلود و تو سايت آپلود شد. احتمالن كسي كه اينها را تهيه كرد فقط تونسته از اونا عكس بگيره.

farhad_k
26 October 2005, 05:55 PM
من یه سوالی داشتم
من خواهرم یه تیپ 2 داره ولی یه مشکلی داره که نمایندگی هم نتونست کاری بکنه
یعنی زیر بار نرفت
میگه وقتی دارم با ماشین راه میرم یه دفعه دورموتور میاد رو یک و ماشین گاز نمیخوره ولی بعد از چند ثانیه درست میشه
حالا این چه موقع باشه و یا تو چه دنده ای باشه اصلا معلوم نیست و هیچ نظمی نداره ولی همیشه اینطوری میشه
میگه بعضی وقت ها سر چهارراه اینطوری میشه
بعضی وقت ها موقع سبقت گرفتن اینطوری حال ادم رو میگیره
نمایندگی هم گفته نه چون جلوی ما اینطوری نمیشه پس ایرادی نداره
میگه نمایندگی گفته ما با کامپیوتر هم چک کردیم مشکلی نبوده
ولی ایا خواهر من دروغ میگه؟
به نظر شما با diagمشکل برطرف میشه و یا اگه دوستان نظری دارن لطف میکنند من رو راهنمایی کنند

shervin22
27 October 2005, 01:36 AM
فرهاد خان مشکل من هم تقریبا همین است در کل زمانی این حالت میشود که سرعت کم باشد مانند چهاراه ها و با دنده 2 یا 3 هستم گاهی گاز نمی خوره
به این تاپیک برید
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=120416#post120416

arian_206
27 October 2005, 05:38 AM
با عرض معذرت اگر تكراري هست
آيا با نصب باندهاي جديد در داخل دربهاي 206 تيپ 5 (4 باند) بايد Diag زد ؟

Sajady
27 October 2005, 11:50 AM
من یه سوالی داشتم
من خواهرم یه تیپ 2 داره ولی یه مشکلی داره که نمایندگی هم نتونست کاری بکنه
یعنی زیر بار نرفت
میگه وقتی دارم با ماشین راه میرم یه دفعه دورموتور میاد رو یک و ماشین گاز نمیخوره ولی بعد از چند ثانیه درست میشه
حالا این چه موقع باشه و یا تو چه دنده ای باشه اصلا معلوم نیست و هیچ نظمی نداره ولی همیشه اینطوری میشه
میگه بعضی وقت ها سر چهارراه اینطوری میشه
بعضی وقت ها موقع سبقت گرفتن اینطوری حال ادم رو میگیره
نمایندگی هم گفته نه چون جلوی ما اینطوری نمیشه پس ایرادی نداره
میگه نمایندگی گفته ما با کامپیوتر هم چک کردیم مشکلی نبوده
ولی ایا خواهر من دروغ میگه؟
به نظر شما با diagمشکل برطرف میشه و یا اگه دوستان نظری دارن لطف میکنند من رو راهنمایی کنند
سلام
جناب آقاي فرهاد
تشخيص اين حالتها خيلي سخته و نمايندگي هم كه فرموديد متوجه نشد ضمن اينكه از شرايط و كاركرد ماشين چيزي نگفتيد. ولي اينجور مواقع خود راننده بيشتر از همه ميتونه متوجه بشه و بايد سعي كنه بالاخره دنبال موارد ديگه اي هم كه همزمان اتفاق ميافته يا شرايطي كه موجب اشكال شده، بگرده. (مسل روشن بودن كولر ، پخش، چراغ، شرايط جاده و ...)
مسلن اگر ماشين در دنده هاي سنگين (1 يا 2 و شايد 3) و يا در سربالائي ها كه مصرف بنزين بيشتره. دچار اين مشكل ميشه احتمال اينكه اشكال از فيلتر بنزين باشه، بيشتره بخصوص اگر خودرو بالاي 20 تا 25 هزار كاركرده باشه.
و يا اگر در شب هنگام ميبينيد كه همزمان ناگهان شدت نور چراغ كم ميشه. دنبال وسيله اي بگريد كه بطور ناگهاني از برق ماشين استفاده ميكنه. چون ميدونيد با تغيير ولتاز برق خودرو ECU انزكتور بدرستي كار نميكنه و دور موتور افت ناگهاني ميكنه (براي آزمايش اين حالت تمام چراغ ها را روشن كنيد و شيشه ها را تا آخر بالا ببريد و در حالي كه ماشين در دور آرامه كليد شيشه بالا بر را بزنيد ميبيند كه دور موتور ميافته و دليلشم اينه كه وقتي موتور شيشه بالابر گير ميكنه جريان بيشتري ميكشه و باعث افت ولتاژ برق شده و سبب افت دور موتور ميشه )
و همين تور تو دست اندازه ها احتمال لوز كانكشن در سنسور ها يا سيم ها را تقويت ميكنه.
احتمال ديگه هم موتور استپر (گاز) است.
احتمال ديگه هم اينه كه خود ECU مشكل داشته باشه.
البته موارد فوق فقط احتماله و بايد مطمئن بشيد
با تمام اين حرفها يادم نيست كه تيپ دو هم مثل تيپ 5 بدون سيم گازه يا نه، اگه بدون سيمه كه احتمال اشكال در سنسور پدال گاز خيلي زياده اون چك كن بويژه كانكتورش را

Sajady
27 October 2005, 12:01 PM
با عرض معذرت اگر تكراري هست
آيا با نصب باندهاي جديد در داخل دربهاي 206 تيپ 5 (4 باند) بايد Diag زد ؟
سلام
منم اين سوال را داشتم و شنيده بودم كه باند اضافي را بايد براي پخش فابريك تعريف كني . نمي‌دونم دوستان ديگه هم همين نظر دارند يا نه؟
من اگه مطمئن شدم ميگم

abedinian
27 October 2005, 12:14 PM
سلام
نصب باندهاي عقب براي 206 نياز به تعريف داره و بايد اينكار انجام بشه تا بتونيد باندها رو نصب كنيد.

farhad_k
27 October 2005, 04:21 PM
ممنون شروین جان
همچنین اقای سجادی
باید بگم دقیقا در دنده های پایین اینطوری میشه
خیابون صاف
ماشینشون 16هزار تا کار کرده
وقتی هم که اینطوری میشه معمولن هنگام روز هستش که نه چراغ ها روشنه و نه کولر و البته بعضی وقتها رادیو روشن بوده ولی بعضی وقت ها حتی رادیو هم روشن نبوده
باید بگم ماشین خاموش نمیشه بلکه دور موتور میاد روی 1 و بعد از چند لحظه دوبار به حالت عادی بر میگرده
مثلا در طول هر بار رانندگی یعنی بین نیم ساعت تا یک ساعت یه دفعه اینطوری میشه
اما اینکه پدال گاز سیمی باشه یا نه رو نمیدونم ولی تیپ 1 که خودم داشتم سیمی بود
یه سوال هم خودم دارم البته درسته به تاپیک مربوط نمیشه ولی هرچی گشتم تاپیک خاصی براش ندیدم
پس لطفا دوستان ناراحت نشند
من تیپ 5 دارم ولی واقعا یه چیزی کلافم کرده
مقدار باد لاستیک ها ی چرخ جلو و عقب چقدر باید باشه
هر جا میرم یه جوری تنظیم میکنند
ایندفعه جایی که بردم گفت چون تیپ 5 و جلوش سنگین تره باید چرخ های جلو 35 باشه (سی و پنج) و چرخ های عقب 30(سی)
اولش خوب بود و زیاد نمیکوبید ولی دوباره شروع شده
فکر کنم در مدت به کمک های ماشین اسیب بزنه
بلاخره چقدر باید باد داشته باشه
اگه کسی میدونه خواهشن بگه

Sajady
27 October 2005, 04:46 PM
سلام
فرهاد جان منزورم اين نبود كه حتمن شب اتفاق بيافته، بلكه منزورم اين بود در شب وقتي چراغ خودرو روشن از روي تغيير شدت روشنائي لامپ شايد تغيير ولتاز برق را متوجه شد. هرچند خيلي هم بايد بهش دقت كرد.
و ضمن اينكه تو اين شرايط دور موتور به زير 1000 مياد ولي خودرو ممكنه خاموش نشه
با اين اوصاف كه گفتيد احتمالن از همون فيلتر بنزينه كه تو دنده هاي پائين معمولن خودشو بيشتر نشون ميده

در رابطه با فشار باد لاستيك هم، براي هردو حالت بي‌باري و با بار روي بدنه ماشين زير در سمت راننده نوشته شده است كه برحسب Bar است. ضمن اينكه درجه فشار سنج آپاراتي‌ها زياد دقيق نيست.

Sajady
27 October 2005, 04:51 PM
ساجدی جان سلام
آیا امکان داره سیستم Bluetooth شبیه تویوتا واسیه 206 ساخت؟
مسعود جان سلام
يه سري به The OBD Bluetooth Transmitter (http://www.vitalengineering.co.uk/) بزنيد

arian_206
27 October 2005, 11:36 PM
تیپ 5 خودش 4 باند داره (دو تا در جلو و دو تا هم در , در عقب )
تعداد باند ها را نمیخواهم اضافه کنم بلکه باند های بهتری جاش بذارم ,
با این شرایط می خواستم بدونم دیاگ باید بزنم یا نه ؟

m16586
28 October 2005, 04:43 PM
تصحیح کنم 6 تا باند داره 2 تا توییترش رو فراموش کردید

payam2536
30 October 2005, 10:12 AM
سلام به دوستان عزیز
و سلام خدمت آقای سجادی
راستش دیروز هر چی استارت زدم ماشین روشن نشد. تا اینکه یکی از دوستان گفت قطب مثبت باطری رو آزاد کن و یه 10 ثانیه صبر کن سپس استارت بزن. من این کار رو کردم و ماشین روشن شد. حالا میخوام بدونم که علت چی بوده . البته از دیشب که ماشین رو گذاشتم تو پارکینگ دیگه بهش استارت نزدم . نمیدونم حالا برم خونه استارت بزنم روشن میشه یا نه؟

باتشکر پیام

Sajady
30 October 2005, 02:49 PM
سلام پيام جان
1- برخي از خطاها در حافظه ECU يا BSI مي‌مونه در اينصورت بايست با داياگ اونا را پاك كنيد. البته يه راه حل ساده تر نيز داره، جدا كردن سرباتري. اگه چند دقيقه سرياتري را جدا كنيد خطا هاي موقتي (اگه علتش بوجود آورنده اون برطرف شده باشه) پاك ميشه.
2- احتمالن اشكال شما وجود خطا در سيستم ايموبيلايزر بوده كه با برداشتن سرباتري خطا پاك شده است.
3- اين حالت براي كساني كه از ريموت دزدگير براي باز و بست درب خودرو و از سوئيچ بدون ريموت براي روشن كردن خودرو استفاده مي‌كنند، بيشتر اتفاق مي‌افته. كه در موقع بروز اين حالت اگه از سويچ ريموت داره استفاده كنيد ممكنه اشكال برطرف ميشه.
4- البته شايد هم از قسمت هاي ديگه (مثلن ecu انژكتور ) باشه.

payam2536
31 October 2005, 11:56 AM
سلام سجادي جان
ممنونم از راهنماييت
ديروز كه از سر كار رفتم خونه رفتم سراغ ماشين . خوشبختانه روشن شد و چند بارم امتحانش كردم مشكلي نداشت
امروز صبح هم به خوبي روشن شد
فقط از اين ميترسم كه يه وقت يه جايي گير كنم و دوباره روشن نشه
آيا احتمالش هست؟
يا اينكه يه خطايي بوده و رفع شده؟

Sajady
31 October 2005, 05:13 PM
سلام پيام جان
آقا مخلصيم.
معمولن اين موارد خطاهاي گذرا هستند و تحت شرايطي رخ ميدهند. ولي اينكه بعدن اتفاق نيافته محال نيست. ولي البته اگه بخواهي دقيقتر بدوني، قبل از برداشتن سرباطري ‌بايست داياگ مي‌شد.
راستي نگفتيد اون شرايط (سوئيچ و ريموت) كه گفتم در مورد ماشين شما صادقه يا نه؟

payam2536
1 November 2005, 09:35 AM
سلام سجادي جان
راستش چون دزدگیر نبستم رو ماشین از سوئیچ ریموت دارم استفاده میکنم و با همون هم ماشین رو روشن میکنم
خوشبختانه دیگه راحت روشن میشه
یه چیزی یادم رفت بگم
چند وقت پیش همن موقع که در باره فن ماشینم ازتون سوال میکردم به یه نفر اینو گفتم
اونم سنسور دمای ماشین(فشنگی آب) رو وقتی که ماشین روشن بود شوکتش رو ازش جدا کرد و بعد چراغ stop روشن شد و درجه تا آخر بالا اومد و فن دور تند روشن شد. و گفت که فن دور تند و فشنگی درست کار می کنه بعد اون رو وصل کرد و ماشین رو خاموش و روشن کرد. و به حالت اول برگشت
حالا میخوام بدونم این کارش مشکلی ایجاد نکرده
شاید اون استارت خوردن و روشن نشدن برای این بوده
منتظر جوابت هستم
با تشکر پیام

Sajady
1 November 2005, 05:33 PM
سلام آقا پيام
فكر نميكنم. ولي اگه همون موقع داياگ ميشد معلوم ميشد چرا روشن نشده.
وقتي سوكت را مي‌كشيد، بدليل قطع لوپ مدار سنسور ECU نمي‌تونه دماي واقعي موتورو تشخيص لذا براي جلوگيري از صدمات احتمالي بنا را بر بالا بودن دما ميگذاره و آمپر تا بالاترين حد خودش بالامي‌بره و چراغ STOP را روشن مي‌كنه. وقتي كه دو سر سنسور را اتصال كوتاه كنيد نيز همين روال طي مي‌شود.
تستي كه انجام داديد اشكالي براي ماشين ايجاد نمي‌كنه ولي براي تست سلامت كاركرد سيستم خنك كننده موتور اگه از يك پتانسيومتر استفاده كنيد بهتره. اگه حالشو داشتي اين فايل ( http://www.phalls.com/vbulletin/downloads.php?do=file&id=8998
/)رو بخون.
بهرحال اين تيپ خطاها (مثل همين مورد داغ شدن كذائي) اگه قرار باشه از روشن شدن خودرو جلوگيري كنه،در همون نوبت بعدي استارت زدن خودشون را نشون مي‌دهد و اگه مشكل برطرف شده باشه، بعد از چند نوبت استارت زدن هم از توي حافظه پاك ميشه.

payam2536
2 November 2005, 09:04 AM
سلام
آقای سجادی عزیز
از راهنماییتون خیلی متشکرم

m2406az
2 November 2005, 11:08 AM
با سلام
آقای سجادی عزیز چراغ نشان دهنده سطح روغن که بصورت دایره ای است ازسمت چپ دومین چراغ کاملا روشن نیست
ازطرفی بعدازریست کردن کیلومتر سرویس بعدی بجای 10000یا 20000 عدد 0000را نشان میدهد علت چیست

Sajady
2 November 2005, 12:43 PM
با سلام و خير مقدم
معذرت ميخوام ميشه بيشتر توضيح بدين بويژه قسمت اول.

m2406az
2 November 2005, 12:49 PM
با سلام آقای سجادی عزیز
بعدازروشن کردن کلید چراغ نشان دهنده سطح روغن که بصورت دایره ای کامل است دومین ledازسمت چپ دایره ای
کامل نیست

Sajady
2 November 2005, 06:28 PM
سلام
اينطور كه متوجه شدم خونه دوم U شكل روشن ميشه و بقيه خونه هاي بعدي كاملند. اگه اينطور باشه كه به احتمال زياد آمپرتون مشكل سخت‌افزاري داره و بايد باز بشه و از داخل چك بشه.
با تشكر

m2406az
3 November 2005, 08:16 AM
سلام
اينطور كه متوجه شدم خونه دوم U شكل روشن ميشه و بقيه خونه هاي بعدي كاملند. اگه اينطور باشه كه به احتمال زياد آمپرتون مشكل سخت‌افزاري داره و بايد باز بشه و از داخل چك بشه.
با تشكر
با سلام
ازپاسخ شما متشکرم
ضمنا خانه های کیلومتر شمار کاملا روشن است و مقدار 015650را نشان می دهد
ضمنا اگرشماره تلفنی را جهت تماس وتوضیحات بیشتر بدهید ممنون هستم
به نمایندگی مجازمراجعه نموده وماشین بصورت گرانتی می باشد ولی آنها توجهی نمی کنند
یک از آنها میگوید که کیلومتر شما دستکاری شده وعدد واقعی 75000کیلومتر می باشد مدل ماشین 8/83میباشد بعد ازبازکردن کیلومتر گفتند که سیمی غیرمجازوصل شده بعد ازقطع آن نه تنها عدد 7 نشان
داده نشد بلکه آن چراغ نیزخاموش شد بعدابا وصل آن سیم به عدد 1 برگشت و میگوید که گرانتی شما
باطل است یکی ازنمایندگی ها ی دیگر میگوید که کاری با آ ن نداشته باش خودش درست می شود
نمی دانم حرف کی را باور کنم مرا راهنمایی کنید

Sajady
3 November 2005, 10:45 AM
با سلام
به نظرم ممكنه حرف نمايندگي اول تقريبن درست باشه. اگه تو اين شكل‌ها نگاه كنيد ميبينيد كه براي اينكه يك O نمايش داده بشه قطعات LED با شماره هاي c,d,e,g روشن بشه. ولي چون قطعه g بنا به دلايلي روشن نمي‌شه و شما اونرا احتمالن بصورت U مي‌بينيد. در مورد كيلومتر تون هم همينطوره. براي نمايش عدد 7 بايست قطعه‌هاي a,b,c روشن بشه كه به نظر مي‌رسه قطعه‌ي a روشن نمي‌شه و شما عدد 7 را بصورت 1 مبينيد.
بهرحال نظر نمايندگي كارشناسانه تر از نظر منه.
http://www.phalls.com/vbulletin/attachment.php?attachmentid=1151&stc=1 http://www.phalls.com/vbulletin/attachment.php?attachmentid=1152&stc=1

m2406az
3 November 2005, 11:41 AM
با سلام خدمت آقای سجادی
ضمن تشکر ازراهنمایی
قطعه d,eخاموش است وc,g روشن است
درریست کردن جهت تنظیم سرویس بعدی که بایستی 10000را نشان دهد
بصورت 0000نشان می دهد و قطعه b,c خاموش است

Sajady
6 November 2005, 08:20 PM
با سلام و پوزش از وقفه چند روزه
اگر تو زمان دوره سرويس تغييري نداده باشيد، بعد از reset كردن بايست 20000 را نشان بده. اين ايراد هم مربوط به سون‌سگمنت دوم ميشه. والا من نميدونم دقيقن چه مشكلي وجود داره.
شرمنده

Sajady
13 November 2005, 04:39 PM
يه نكته:
اگه دزدگير شما با تايمر لامپ سقفي مشكل داره دليلش اينه:
در 206 هر درب خودرو يك سيگنال مجزا براي Door Open به BSI ارسال ميكنه و چون دزدگيرهاي غير فابريك (حتي بعضي از اونها كه با تعويض سوكت ادعا ميكنند كه فابريك 206 هست) نمي‌تونند از اين سيگنال استفاده كنند بجاي اون از يك سيگنال ديگه (كه خود BSI از اون براي روشن شدن لامپ استفاده ميكنه) كه بطور آهسته روشن و خاموش ميشه، استفاده ميكنن.

m16586
13 November 2005, 06:13 PM
آقای سجادی

با توجه به تجربه شما دزدگیر فابریک سراغ دارید و چه مارکی ؟

چون همشون ادعا می کنن سوکت فابریک هستن

ممنون میشم راهنمایی کنید.

kourosh69
14 November 2005, 06:12 PM
يه نكته:
در 206 هر درب خودرو يك سيگنال مجزا براي Door Open به BSI ارسال ميكنه و چون دزدگيرهاي غير فابريك (حتي بعضي از اونها كه با تعويض سوكت ادعا ميكنند كه فابريك 206 هست) نمي‌تونند از اين سيگنال استفاده كنند بجاي اون از يك سيگنال ديگه (كه خود BSI از اون براي روشن شدن لامپ استفاده ميكنه) كه بطور آهسته روشن و خاموش ميشه، استفاده ميكنن.

جناب sajady عزیز

مشکلی که شما مطرح کردید دقیقا مشکلی هست که من درگیرش هستم

اگر امکان داره راه حل رو هم ارائه دهید ویا راهنمایی کنید که باید چه کار کنم ؟

سپاسگذار

kourosh69
14 November 2005, 06:12 PM
يه نكته:

جناب sajady عزیز

مشکلی که شما مطرح کردید دقیقا مشکلی هست که من درگیرش هستم

اگر امکان داره راه حل رو هم ارائه دهید ویا راهنمایی کنید که باید چه کار کنم ؟

سپاسگذار

Sajady
14 November 2005, 06:54 PM
آقای سجادی

با توجه به تجربه شما دزدگیر فابریک سراغ دارید و چه مارکی ؟

چون همشون ادعا می کنن سوکت فابریک هستن

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام
بله خيلي‌ از فروشندگان ميگن فلان دزدگير فابريك 206‌ است، كه در اصل درست نيست.
دزدگير فابريك پژو كه به سفارش خود پژو ساخته شده يك ست كامل كابل داره كه تمام تجهيزات اون با سوكت به اين كابل وصل ميشن حتي LED. همين كابل با استفاده از دو جفت سوكت نر/مادگي سر راه دو تا از كابلهاي متصل به BSI قرار ميگيره كه وضعيت درب‌ها و ماشين را مونيتور ميكنه و براي اجراي هر كاري، فرمان آنرا به BSI ارسال ميكنه (بصورت سريال) و BSI آنرا اجرا ميكنه. در صورتيكه در دزدگير هاي معمولي قفل مركزي، فلاشرها و... مستقيمن تحريك ميشن.
متاسفانه من در مورد خود دزدگير تجربه زيادي ندارم و برند خاصي را هم در نظر ندارم و فكر مي‌كنم شما و دوستان ديگه تجربيات ارزنده‌اي در اين زمينه داشته باشيد.
شايد ايران‌خودرو- يادگار امام داشته باشن.

Sajady
14 November 2005, 06:59 PM
كورش جان
ساده‌ترين راه حلش استفاده‌ از سوئيچ‌هاي لادري است

bushehr.sat
19 November 2005, 02:37 AM
چطوری میشه کیلومتر 206 بست یا از کار انداخت

farhad_k
19 November 2005, 12:20 PM
به نظر من بارها راجع به این مساله صحبت شده
و نتیجه ای که من گرفتم اینه
هیچ جوری
چون اون کیلومتر شماری که شما میبینی فقط یک نشاندهنه است نه خود کانتر
از داخل گیربکس هم نمیتونی کاری بکنی و هر کاری بکنی بعد از وصل مجدد نمایشگر عدد واقعی رو نشون میده
من ادرس دقیق بحث رو بلد نیستم ولی اگه دوستان میتونند ادرس دقیق اون قسمت ها رو بزارند تا دوست جدیدمون استفاده بکنه

Sajady
19 November 2005, 01:23 PM
سلام
كاستن از شماره كيلومتر محال نيست ولي نياز به دانش فني از ECU هاي انژكتور و آمپر داره كه تو ايران انجام نميشه.
ولي از كار انداختن اون(صرف نظر از مسائل اخلاقي آن): ساده‌ترين كار در اوردن فيوز شماره 1 (اگه اشتباه نكرده باشم) است. البته با اين كار خودرو درست كار نمي كنه و يكي از بارزترين آثارش خاموش كردن ماشين بهنگام ترمز كردن است.

Sajady
1 December 2005, 10:30 AM
یه نکته که احتمالن همتون میدونید:
اگه از تو برد دزدگیرتون خارج شدید (البته خیلی هم نه) و یادتون افتاد که دزدگیرو فعال نکردید و حالش را هم ندارید که دوباره نزدیک ماشین تون برگردید اگه دزدگیرتون انتن داره دستتون را خیس کنید بزنید رو آنتن و دزدگیرو بزنید با این کار برد دزدگیرتون بیشتر میشه (بجای دست خیس، میتونید انتن را روی زبانتون بگذارید)

Vivi
1 December 2005, 11:06 AM
سلام
اگه یک باتری ماشین دیگه بخوام با باتری 206 موازی کنم به طور دائم مشکلی از لحاظ شارز پیش میاد
به ماشین صدمه ای وارد نمیشه؟
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم.

Sajady
10 December 2005, 08:53 AM
سلام
فكر نمي كنم مشكلي پيش بياد، در مواقع حاد(كه هر دو باتري خاليه )و نياز به جريان زياد تري داره حداكثر جريان كنترل ميشه.فقط بايست در اتصال قطب هاي باتري دقت كنيد و باتري هاي در يك وضعيت باشند.
ولي به نظر من به جاي اينكار از باتري توان بالاتر استفاده كنيد مطمئن تره.

Vivi
29 December 2005, 12:06 PM
از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

SiEmEnS_MaN
15 January 2006, 03:34 PM
به نظر من بارها راجع به این مساله صحبت شده
و نتیجه ای که من گرفتم اینه
هیچ جوری
چون اون کیلومتر شماری که شما میبینی فقط یک نشاندهنه است نه خود کانتر
از داخل گیربکس هم نمیتونی کاری بکنی و هر کاری بکنی بعد از وصل مجدد نمایشگر عدد واقعی رو نشون میده
من ادرس دقیق بحث رو بلد نیستم ولی اگه دوستان میتونند ادرس دقیق اون قسمت ها رو بزارند تا دوست جدیدمون استفاده بکنه

میشه اون لینک رو در اختیار ما بگذارید؟؟؟؟

Sajady
18 January 2006, 09:03 AM
سلام
اگه سرچ بزني پيدا كني تا اونجا كه يادم در تاپيك هاي مختلفي بحث شده.

farhad_k
30 January 2006, 06:51 PM
من یه مشکلی دارم که نتونستم چیزی راجع به اون پیدا کنم
بخاری من از دیروز تا حالا باد گرم نمیده
خیلی هم ماشین گرم باشه یه باد ولرم میده
ولی کولرش کار میکنه
ماشین من هم تیپ 5 هستش و کولرش دیجیتاله
به نظر شما ایراد از چیه
شب قبل تا اخرین لحظه بخاری خیلی خوب کار میکرد ولی فردا صبحش که روشن کردم دیگه گرما نداره ولی کولرش سالمه
نمیدونم از چی میتونه باشه
اصلا کجا باید ببرم.

اینجانب
31 January 2006, 11:12 AM
ماشین من هم یکبار اینطور شد. هرکلیدی که زدم یا حتی چند بار ماشین رو خاموش روشن کردم باز هم درست نشد. ولی یک صبح تا شب که موند خودش درست شد!

kourosh69
31 January 2006, 12:01 PM
ولی کولرش کار میکنه
به نظر شما ایراد از چیه
شب قبل تا اخرین لحظه بخاری خیلی خوب کار میکرد ولی فردا صبحش که روشن کردم دیگه گرما نداره ولی کولرش سالمه
اصلا کجا باید ببرم.

دوست گرامی :

این مشکل رو من از چند نفر دیگه هم شنیدم ، فکر می کنم ایراد از شیر بخاری ماشین شما باشه ، چون شیر بخاری برقی هست ممکنه که به دلایل مختلف از جمله جرم گرفتن و یا کسیف شدن کامل باز نشه شاید برای اتمینان از درستی کار شیر بخاری ، چند بار دمای سیستم تهویه رو به حداکسر و بلافاسله به حداقل ببرید ، اگر شیر درست کار کنه باید اختلاف دمای باد خروجی هم به تناسب تقییر کنه شاید هم با اینکار اگر شبر کسیف شده باشه کمی بهتر بشه . در زمن به هوا گرفتن سیستم خنک کننده موتور هم میشه در انتها شک کرد .

موفق باشید:icon_cool

astiak
19 February 2006, 01:58 AM
دوست گرامی :

این مشکل رو من از چند نفر دیگه هم شنیدم ، فکر می کنم ایراد از شیر بخاری ماشین شما باشه ، چون شیر بخاری برقی هست ممکنه که به دلایل مختلف از جمله جرم گرفتن و یا کسیف شدن کامل باز نشه شاید برای اتمینان از درستی کار شیر بخاری ، چند بار دمای سیستم تهویه رو به حداکسر و بلافاسله به حداقل ببرید ، اگر شیر درست کار کنه باید اختلاف دمای باد خروجی هم به تناسب تقییر کنه شاید هم با اینکار اگر شبر کسیف شده باشه کمی بهتر بشه . در زمن به هوا گرفتن سیستم خنک کننده موتور هم میشه در انتها شک کرد .

البته به دمای توی اتاق ماشین هم بستگی دارد.

astiak
19 February 2006, 02:01 AM
چرا جدیدن ایران خودرو رو 206 تیپ 5 از باطری های اسیدی استفاده میکنه در صورتی الان این باطری خیلی داره ماشینو اذیت میکنه :icon_bigg :icon_redf

Sajady
19 February 2006, 08:40 AM
بگو ايرانخودرو چه كار نمي‌كنه!

Sajady
22 February 2006, 09:10 AM
ولی کولرش کار میکنه
به نظر شما ایراد از چیه
اصلا کجا باید ببرم.
سلام
آقا فرهاد بالاخره نگفتيد مشكلتون چه جور حل شد.

farhad_k
22 February 2006, 01:32 PM
من بر اساس مشکلی که برای کولر گازی مغازم پیدا شده بود این مساله رو حل کردم
دقیقا این مساله راجع به کولر گازی مغازه بود که وقتی زنگ زدم نمایندگی گفت برای حدود 15 دقیقه از کولر با دمای خیلی پایین استفاده کن بعد سریع بخاری رو استفاده کن درست میشه
توجیه نمایندگی این بود که لوله های انتقال دهنده گاز کولر یخ زده وبا این کار یخ اون باز میشه
من این کار رو در کولر مقازه کردم درست شد
با خودم گفتم شاید تو ماشین هم یه همچین چیزی درست باشه(شاید هم ربطی نداشته باشه) ولی برای مدت 15 الی 20 دقیقه از کولر با 15 درجه استفاده کردم بعدش کولر خاموش کردم و درجه رو بردم رو 27 یه دفعه هوای گرم وارد ماشین شد و از اون به بعد هم درست کار میکنه.

Sajady
23 February 2006, 09:02 AM
تجربه خوبي بوده
مشابه اين وضعيت را يه بار من روي دريچه هواي اتاق داشتم.
من معمولن دريچه اتاق را بسته نگه ميدارم تا هواي آلوده بيرون تو نياد و ضمن در و ديوار و سقف داخل كابين ديرتر سياه بشه. دو سه هفته پيش، يه روز سرد صبح وقتي ماشين را روشن كردم ديدم هرچي سعي ميكنه دريچه را ببنده نميتونه و بعد از چند بار صداي قرچ، قرچ دريچه برمي‌گرده روي حالت باز. كه بعد وقتي صبر كردم ماشين گرم شد مشكش برطرف شد.
البته خودمم نمي‌دونم دقيقن چرا گير كرده بود ولي حدس مي‌زنم براثر يخ زدگي بود.

astiak
7 March 2006, 03:34 AM
سجادی عزیز سلام
من بلاخره مشکل ECO MODEحل کردم و با خودم فکر کردم که به شما هم بگم حتما به دردتون خواهد خورد موقع حل مشکلات اعضای سایت
و حالا ایراد کجا بود.من ماشینو بردم تعمیرگاه مجاز جریان باتری رو براشون گفتم که نوهستش یارو یه سری با ماشین ور رفت دید نمشه رفت متخصص دیاگ2000 رو صدا کرد پسره هم اومد دمش گرم کامپیوترو زد و باهاش ECO Mode رو خاموش کرد (می گفت 206 وقتی تو انباره خودشون ماشینو میزارن روECO Mode که باتری دیر خالی شه ولی وقتی میفروشن یادشون میره برشگردونن به حالت اول)

BSI که برای 206 هستش 4 تا مد کاری داره کهECO MODE یکیشه که این مد .مد اولیه تولید 206 که به هنگام تولید و بعد از Initializing انجام میشه و خاکی از اینه که بیشتر قسمتهای مصرف کننده جانبی غیر فعال هستن وخودرو داره با حداقل کاربری ممکن کار میکنه
بقیه مد ها: Auto mode , Customer, ABS هستن

Sajady
7 March 2006, 09:22 AM
ABS احتمالن براي آزمايش ABS است.

astiak
8 March 2006, 12:29 AM
Automode
این مد کاری دقیقا مخالف اکومداست . این مد.مد تست 206 است . با قرار دادن خودرو توسط Pocketdiag در این مد سیتمهای برقی خودرو به طور غیر معمول فعال شده و راه برای تست تمامی قمتهای الکترکال خودرو باز می شود. این مد بر حسب تعریف تا نیم ساعت به طول انجامیده و پس به اکومد باز میگردد

astiak
8 March 2006, 12:36 AM
این مد کاری که مد مشتری نام دارد حد واسط بین دو مد قبلی است و در آن تمامی قسمتهای الکتریکال خودرو به طور استاندارد از خود عکس العمل نشان میدهند. عملیات قرار دادن خودرو در این مد توسط Pocketdiag انجام میشود. با قرار دادن خودرو در این مد کیلومتر خودرو نیز صفر میشود

البته صفر شدن کیلومتر فقط یکبار و آن هم در صورتی که کیلومتر آمپر از 250 کیلومتر فراتر نرفته باشد :icon_mrgr

astiak
8 March 2006, 12:46 AM
این مد کاری که مد ترمز ضد قفل نام دارد مد تست ABS خودرو 206 هایی است دارای این گزینه میباشند. در این مد ترمزها از حالت عملکرد استاندارد خارج شده و چرخها به هنگام حرکت یک به یک عملیات ترمز را انجام میدهند
:icon_excl

Pedram_S_S
11 March 2006, 11:33 PM
با سلام به همه فکر می کنم که این موضوعی که میخوام الان بگم تکراری باشه ولی چون یه کمی عجله دارم نتونستم تمام پست های قدیم را بخونم خلاصه باید ببخشید . میخواستم بدونم چه جوری میشه کیلومتر 206(تیپ5) را صفر یا لااقل کمش کرد ؟ اصلا این کار میشه یا نه ؟ممنون میشم اگه کسی کمک کنه .

astiak
12 March 2006, 01:02 AM
فکرنکنم که بشه ولی شنیدم که بعضی جاها انجام میدن ولی این کار از نظر قانونی کلاهبرداری محسوب میشه و جرم داره

payam2536
4 April 2006, 12:24 PM
سلام دوستان
سال نو مبارك
ماشين من 206 تيپ 3 هست و چند وقتي كه ماشين كشش نداره و سنگين حركت ميكنه و حدودا 17000 تا كار كرده و فقط يك بار روغن و يك فيلتر هوا تو 10000 تا عوض كردم و يه بار هم حدود 13000 تا بردم نمايندگي كه يه باز ديد كنه ديدم تو فاكتور نوشته سنسور هوا عوض شده و تادو هفته ماشين خيلي شتابش خوب بود ولي الان خيلي شتاب ماشين كم شده به نظر شما از كجاست؟؟؟

Sajady
6 April 2006, 11:59 AM
اگه از فيلتر هوا و فيلتر بنزين و روغن ماشين (شايد از لحاظ تئوري زياد مرتبط نباشه) مطمئن شديد بهترين راه اينه كه يه نمايندگي درست حسابي ببريد و داياگ بزنيد و مطمئن باشيد تمام سنسورها نرمال هستند و همچنين وضعيت گازهاي خروجي در حد مناسب (براي 206) هست يا نه؟
البته اگه قبل از اون اين تست رو انجام بديد بد نيست:
بعد از گرم شدن ماشين سر باطري را جدا كنيد و نيم ساعتي صبر كنيد بعد ماشين رو روشن كنيد و سعي كنيد يه مدت پر گاز حركت كنيد.
استفاده از بنزين سوپر هم بي تاثير نيست.

Sajady
15 April 2006, 04:27 PM
سلام
دوستان كسي نرم‌افزارهاي داياگ (روي Laptop) را در اختيار داره؟

Masoud 206-16v
15 April 2006, 05:08 PM
سلام
کسی از شما از این سایت چیزی سر میارید؟آخه مخصوص پژو206 هستش و درباره تمام اجزای اونم توضیح داره اما دانلود نمیشه.کار شرکت ساپکوست و فارسی هم هست.
http://www.sapco.ir/Departments/Packing/NEWS&INFO/ik%20product/206/P-206.htm

Sajady
17 April 2006, 05:48 PM
سلام
لينكهاي تو سايت ساپكو، از سايت تحقيقات ايران خودروه كه انگار در دست ساخته و هنوز كامل نشده.

Sajady
30 April 2006, 08:03 AM
در رابطه با نصب سيستم كروز رو 206 اطلاعات بدست آورده؟البته منزورم تو ايرانه (حداقل محدود كننده سرعتش)

payam2536
15 May 2006, 09:16 AM
سلام دوستان
راستش من گارانتي 20000 تا هم رفتم فيلتر هوا بنزين روغن و خود روغن رو هم عوض كردم دياگ هم زدم ولي هنوز ماشينم سنگين حركت ميكنه البته يه چيزي رو تازه كشف كردم اونم اينه كه وقتي كه تو ترافيك ميمونم و زياد كلاچ ميگيرم اين حالت خيلي بيشتره. خلاصه اعصاب خورك كنه چون همه چيزه 206 شتابشه و اگه اونم نباشه ديگه هيچي لطفا كمك كنيد.

farhad_k
15 May 2006, 08:54 PM
من هرچی راجع به سایکلون 3 گشتم چیزی پیدا نکردم
در حالی که یادم میاد قبلا راجع به اون صحبت شده بود.
اگه میشه کسی ادرسشو داره بزاره من استفاده کنم.
دلم میخواد یه دونه رو ماشینم ببندم میخوام اطلاعات راجع به اون کسب کنم

Sajady
18 May 2006, 04:56 PM
سلام
تو اين تاپيك بحث شده
http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=18293

farhad_k
18 May 2006, 06:02 PM
ممنون از ادرسی که داده بودید.
ولی من متوجه نشدم بلاخره خوبه یا نه؟
هیچ کسی نگفته بود بدرد تیپ 5 میخوره یا نه؟

Sajady
21 May 2006, 09:09 AM
سلام
من خودم زياد با نصبش روي تيپ 5 موافق نيستم.
از دوستان هم هنوز كسي روي تيپ 5 نبسته تا تاثيرش را ببينيم. ولي به نظر ميرسه اونهايي كه در مسير خروجي گاز (اگزوز) بسته ميشه تاسير مثبتي داشته باشه.

z_qz54
16 June 2006, 07:47 PM
ببینید من اشتباه میکنم ؟ : فکر کنم دنده عقب که میگیرم ، یکم کم دیر چراغ روشن میشه ، مال همه اینجوریه ؟

Sajady
18 June 2006, 12:08 PM
چك كردم تاخيري نديدم و بعد از دنده عقب بلافاصله چراغ روشن شد

z_qz54
25 June 2006, 01:23 PM
چك كردم تاخيري نديدم و بعد از دنده عقب بلافاصله چراغ روشن شد

امروز کلشکی گیرباکس رو عوض کردم ، مشکل از اون بود ، ماشین مدل 83 هست ولی کلشکی آشغال ایرانی روش بود:icon_mad:

persianking62
25 June 2006, 02:42 PM
کلشکی چیه هست:icon_twis ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

z_qz54
25 June 2006, 04:17 PM
کلشکی یه قلابه که وقتی شما میزنی دنده عقب اون باسر میخک درگیر میشه و اونرو میکشه و چراغ دنده عقب روشن میشه.یارو میگفت اصل 4000 تومنه ایرانیش 9000 تومن ، من که قاطی کرده بودم .
206 جدیدا هم به جای کلشکی میل دنده عقب دارن.

alighasser
19 August 2006, 01:42 PM
دوستان سلام،

من مشکلی با آمپر بنزین داشتم ...
فکر کردم بهتره اینجا که صحبت الکترونیک 206 هست مطرح کنم ، امیدوارم اساتید راهنمائی کنند ...

چند وقتیه آمپر بنزین بازی در میاره، یعنی وقتی که باک پره نصفه نشون میده و وقتی که نصفه پر نشون میده !!!
البته قابل ذکره که وقتی ماشین رو خاموش میکنم و بعد روشن میکنم این موضوع پیش میاد و همیشگی هم نیست
بعضی وقتها اتفاق میفته ، یهو دو سه روز خوبه دوباره خراب میشه و بعد از دو سه دفعه روشن و خاموش درست میشه !!!

امیدوارم مشکل بزرگی نباشه ...

لطفا راهنمائی کنید ...

متشکرم ... :icon_excl

msaket
26 August 2006, 12:55 PM
سلام

كيلومتر سرويس روغن 260 بلدم صفر كنم ولي ميخوام از 20000 به 10000 تغييرش بدم چيكار كنم ؟

alighasser
26 August 2006, 01:00 PM
دوست من این کار به راحتی توسط دستگاه دیاگ 2000 انجام میگیرد ...

تا آنجائی که من خبر دارم راه دیگری ندارد ...

قربان شما ... :icon_excl

متخصص
26 August 2006, 03:18 PM
دوستان سلام،

من مشکلی با آمپر بنزین داشتم ...
فکر کردم بهتره اینجا که صحبت الکترونیک 206 هست مطرح کنم ، امیدوارم اساتید راهنمائی کنند ...

چند وقتیه آمپر بنزین بازی در میاره، یعنی وقتی که باک پره نصفه نشون میده و وقتی که نصفه پر نشون میده !!!
البته قابل ذکره که وقتی ماشین رو خاموش میکنم و بعد روشن میکنم این موضوع پیش میاد و همیشگی هم نیست
بعضی وقتها اتفاق میفته ، یهو دو سه روز خوبه دوباره خراب میشه و بعد از دو سه دفعه روشن و خاموش درست میشه !!!

امیدوارم مشکل بزرگی نباشه ...

لطفا راهنمائی کنید ...

متشکرم ... :icon_excl

من هم دقیقا همین مشکل را دارم بعضی اوقات درست نشان می دهد و بعضی اوقات خطا دارد
احتمال می رود شناور بنزین سوراخ شده باشد و با سنگینی شناور آمپر بنزین را کمتر نشان می دهد.
اما وقتی میزان بنزین کم می شود و هوای داخل باک زیاد می شود امکان تبخیر محتوای محفظه شناور بیشتر می شود و دراین صورت از خطا کاسته می شود.
تست آمپر بنزین توسط دستگاه دیاگ 2000نیز توصیه می شود.

سود انباشته
29 August 2006, 03:15 PM
سلام کسی از دوستان میدونه که با دستگاه دیاگ2000 دقیقآ چه قسمت هایی را میشه تست کرد و چه قسمت هایی را نمیشه تست کرد؟
کسی لیبستی داره اعلام کنه.

Sajady
31 August 2006, 03:49 PM
احتمالن سيستم الكتريكي شناور مشكل داره پتانسيومترش بايد چك بشه

z_qz54
27 September 2006, 11:59 PM
سلام دوستان
من يك 206 مدل 84 دارم كه حدودا 27000 تا كار كرده
ماشينم اصلا شتاب نداره و خيلي سنگين حركت ميكنه طوري كه انگار ترمز دستي رو كامل نخوابونده باشي
پيش هر مكانيك و توناپ كاري رفتم - شمع عوض كردم استپر رو تميز كردم فيلتر هوا و بنزين عوض كردم ولي نشد كه نشد -- دياگ هم كه ميزنن ميگن ماشينت هيچ مشكلي نداره و مثل ساعت كار ميكنه ولي خودم متوجه ميشم كه سنگين حركت ميكنه به نظر شما چيكار بايد كنم؟

دوست عزیز در تاپیکی دیگر نیز به شما تذکر داده شده بود ولی برای بار دوم توجه نکردید. پست شما پاک شدو مشکلتون رو در تاپیک مشکلات 206 بیان بفرمائید.

z_qz54
29 September 2006, 12:26 AM
راستی دوستان میدونید که جریان سوئیچ بی سیم 206 رو . آنتنش دور سوئیچه ، به صورت لاستیکیه و وقتی سوئیچ رو بعد خاموش کردن ، 1 سانت دور میکنید چراغ سقفی روشن میشه.آنتن یک تیکه دراز هستش که توی عمق رفته و انتهاش فیشه و یک فیش هم زیر فرمون داره.

farhad_k
2 October 2006, 01:06 PM
یه سوالی داشتم راجع به رادیو پخش تیپ 4
206 های تیپ 4 روشون استاندارد رادیوپخش کاست خور هست
ایا میشه این رادیو پخش ها رو با سی دی پلیر های تیپ 5 و 6 عوض کرد
اگه میشه کجا میشه و چقدر هزینه داره؟

kourosh69
2 October 2006, 03:28 PM
یه سوالی داشتم راجع به رادیو پخش تیپ 4
206 های تیپ 4 روشون استاندارد رادیوپخش کاست خور هست
ایا میشه این رادیو پخش ها رو با سی دی پلیر های تیپ 5 و 6 عوض کرد
اگه میشه کجا میشه و چقدر هزینه داره؟

دوست گرامی :

در مورد پخش روی 206 های تیپ 2 پخش کاست نصب هست و روی تیپ های 3 و 5 و 6 سی دی پلیر ، امکان تعویض پخش کاست با سی دی پلیر فابریک وجود داره ( البته توسط نمایندگی مجاز و یا فروشگاه هایی که تخصص در D'code کردن داشته باشند ) ، ولی در مجموع کار منطقی به نظر نمیرسه ، دلیل هم اینکه سی دی پلیر فابریک 206 فقط track رو می خونه بنابراین شما از فرمت های mp3, acc و غیره نمی تونید استفاده کنید ، از لحاظ هزینه هم فکر نمی کنم مقرون به صرفه باشه .

امیدوارم کمکی کرده باشم

Sajady
5 October 2006, 01:26 PM
پخش تيپ 2 و 5 (يا 6) از يه كارخونه است و كانكتوراشون يكيه ولي فكر مي‌كنم تيپ 4 فرق مي‌كنه.

john123
5 October 2006, 09:09 PM
پخش تيپ 2 كاسته ولي تيپ 3 و 5 و 6 سي دي هست.

candino
7 October 2006, 04:01 PM
هفته پیش پخش فابریک تیپ 6 منو بردن و برای نصب مجدد قیمت گرفتم گفتن( اورجینال) 280 هزار تومن برای مدل سی دی خور و 160 هزار تومن هم کاست خورش :ops: البته من مدل
gt450s سونی رو گذاشتم که فیس هم داره آقا دزده هم حال بردن پخش بدون فیسو کمتر داره با تمام امکانات مدل 2006 قیمت 145000 تومان با نصب و انعام بچه ها :victory:

ar1358
8 December 2006, 04:59 AM
سجادی عزیز سلام
.............................یا کابلی که کامپیوترو یهBSI ماشین وصل مکنه میشه ساخت؟یا میشه خرید؟
چون به نظرم چیز ساده ایی هستش
یه طرفشUSB بود وطرف دیگرشinterface استاندارد نبود
ولی نرم افزار واقعا راحتی داره منSource یا Setup.exe نرم افزار رو از پسره گرفتم
فقط الان کابلش رو کم دارم که اونم ردیفش میکنم

میشه نرم افزار Setup.exe را یه جوری Upload کنی؟

shahram261
14 December 2006, 10:38 PM
با سلام
لطفا" اگر کسی این نقشه ها رو دارد اعلام کند که بشدت نیازمندم
با تشکر

gigil_fingili
25 December 2006, 02:58 PM
ببخشید من دیدم که کیلومتر سمند رو بدون اینکه در کار کرد موتور مشکلی به وجود آید از کار می اندازند ( استناد به سمند های کرایه بین شهری ) اما نمی دانم چطور این کار را می کنند . می خواستم ببنم کسی می داند چگونه و آیا برای 206 امکان دارد یا خیر ؟

Masoud 206-16v
25 December 2006, 07:14 PM
سلام دوستان
من ی مشکل با چراغ مه شکن عقب تیپ6 دارم اونم اینه که وقتی روشن میشه چراغ سقفم در حالت نیمه روشن باقی میمونه و بایستی اونو رو حالت وسط یعنی خاموش قرار بدم.
آیا ایراد از COM2000 هستش یا خطا در BSI؟؟؟

m16586
26 December 2006, 01:25 PM
سلام دوستان
من ی مشکل با چراغ مه شکن عقب تیپ6 دارم اونم اینه که وقتی روشن میشه چراغ سقفم در حالت نیمه روشن باقی میمونه و بایستی اونو رو حالت وسط یعنی خاموش قرار بدم.
آیا ایراد از COM2000 هستش یا خطا در BSI؟؟؟

com2000 فقط فرمان ميده و BSI عمل ميكنه بنابر اين به احتمال زياد خطا در BSI هست و بايد با دياگ چك و ايراد مربوطه فيكس شود

حتي اگر ايراد مربوط به com2000 هم باشه باز هم با دياگ معلوم ميشه حتما ببريد نمايندگي اين مغازه عموما چيزي بارشون نيست

gigil_fingili
27 December 2006, 09:46 AM
ببخشید من دیدم که کیلومتر سمند رو بدون اینکه در کار کرد موتور مشکلی به وجود آید از کار می اندازند ( استناد به سمند های کرایه بین شهری ) اما نمی دانم چطور این کار را می کنند . می خواستم ببنم کسی می داند چگونه و آیا برای 206 امکان دارد یا خیر ؟

m16586
27 December 2006, 02:33 PM

اين كار اخلاقا درست نيست از فكرش بيرون بياييد قبلا در موردش بحث شده

z_qz54
27 December 2006, 03:16 PM
اين كار اخلاقا درست نيست از فكرش بيرون بياييد قبلا در موردش بحث شده

بله.دقیقا.
صحبت در این مورد ممنوع است.باز کردن کیلومتر شمار مهم نیست ولی قطع آن غیر قابل پذیرش.
از دوستان خواهش میکنم که اگر تاپیک یا پستی با این موضوع در سایت دیدند ، به من یا هرکدام از دوستان مدیر بخش خودرو ارجاع کنند.
ممنونم%

gigil_fingili
27 December 2006, 04:32 PM
صحبت شما مبنی بر غیر اخلاقی بودن این موضوع را قبول دارم ولی آیا این غیر اخلاقی تر از این حرکت شرکت ایران خودرو است که خودرو بنده مسافتی را که تویوتا کمری 100 کیلومتر ثبت می کند 130 کیلومتر ثبت می کند و احتمالا دلیل این اشکال سریعتر تمام شدن گارانتی است ؟ و این باعث می شه که من از لاستیک های بزرگتر استفاده کنم تا کیلومتر درست ثبت گردد و به زیر بندی خودرو خودم آسیب برسونم ؟ شما بگید کدام اخلاقی تر است دزدین مال کسی یا دزدیدن چیزی را که کسی از خود من دزدیده ؟

z_qz54
27 December 2006, 06:52 PM
صحبت شما مبنی بر غیر اخلاقی بودن این موضوع را قبول دارم ولی آیا این غیر اخلاقی تر از این حرکت شرکت ایران خودرو است که خودرو بنده مسافتی را که تویوتا کمری 100 کیلومتر ثبت می کند 130 کیلومتر ثبت می کند و احتمالا دلیل این اشکال سریعتر تمام شدن گارانتی است ؟ و این باعث می شه که من از لاستیک های بزرگتر استفاده کنم تا کیلومتر درست ثبت گردد و به زیر بندی خودرو خودم آسیب برسونم ؟ شما بگید کدام اخلاقی تر است دزدین مال کسی یا دزدیدن چیزی را که کسی از خود من دزدیده ؟

دقیقا درسته دوست عزیز.
ولی چراه ای نیست.شما حق دارید.
شما از یکی از متخصصین اینجا در پیام خصوصی کمک بگیرید.

john123
27 December 2006, 09:04 PM
با سلام ،
بنده هم دقت كردم كيلومتر بيشتر از مقدار واقعي است.

persianking62
28 December 2006, 12:18 AM
اره واقا درست مسافت شمار 206 بیشتر نشون میده.من با کیلومتر شمار زانتیا مقایسه کردم.اینتور که من تو یه مسیر معین تست کردم کیلومتر 206 حدود 15kmبیشتر نشون میده.با خودم گفتم اگه این مورد بیان کنیم شاید بهم بخندید.:icon_arro حالا که حرفش پیش اومد

Sajady
28 December 2006, 05:03 PM
من سرعت را با GPS امتحان كردم سرعت در 206 مقداري (حدود 2 تا 3 كيلومتر در سرعت 120) كمتر از مقدار واقعيه.
براي مسافت قطر لاستيك و يا نو و فرسوده بودنش تاثير داره. با اين حال فكر كنم (مطمئن نيستم) با داياگ بشه رفعش كرد (سايز لاستيك را مجدد تعريف كردعوض كرد)

darian
31 December 2006, 05:21 PM
کسی در مورد پیغام ICE ALERT در 206SD میتونه توضیح بده؟:icon_surp :confused:

persianking62
31 December 2006, 09:32 PM

یعنی جاده لغزنده هست.مگه تو 206 SD از نمایشگر های typeB استفاده کردن(مدل های پهن)

hossein m
31 December 2006, 10:48 PM

وقتی دمای هوای بیرون به نزدیکیهای صفر یا پایینتر از صفر می رسه این آلارم رو نشون می ده.

m16586
31 December 2006, 11:10 PM
اون نوشته ice alert روی تمام نمایشگرها نشون داده میشه

توی دمای 3 تا 3- درجه هشدارش میاد و دما به صورت چشمک زن در میاد

توی نمایشگر type B نوشته اش راحت تر دیده میشه

alighasser
1 January 2007, 11:36 AM
دوستان عزیز سلام ،

کسی میدونه که آیا میشه این نمایشگر type B رو بجای این یک خطیهای معمولی نصب کرد ؟؟؟
و آیا جائی رو سراغ دارید که بشه خرید و نصب کرد ؟؟؟

این type B همونیه که روی تیپ چهارهای قدیمی بود دیگه ؟؟؟

متشکر از راهنمائیتون ... :icon_excl

john123
1 January 2007, 09:51 PM
دوستان عزیز سلام ،

کسی میدونه که آیا میشه این نمایشگر type B رو بجای این یک خطیهای معمولی نصب کرد ؟؟؟
و آیا جائی رو سراغ دارید که بشه خرید و نصب کرد ؟؟؟

این type B همونیه که روی تیپ چهارهای قدیمی بود دیگه ؟؟؟

متشکر از راهنمائیتون ... :icon_excl
دوست عزيز اگر به بخش "متخصصين در 206 جواب دهند " مزاجعه كنيد اطلاعات كاملي در مورد سئوال خود دريافت خواهيد كرد.
با تشكر

z_qz54
1 January 2007, 11:48 PM
ممنون از جواباتون:icon_cool
راستی بین دو تا چرخه عقبه ماشین(همون SD) یک میله هستش که نمیدونم میله تعادله یا Quick Shifter اگر کسی از دوستان میدونه کمی توضیح بده!:icon_cool

دوست عزیز اینجا تاپیک الکترونیک 206 است.
ربطی به سیستم تعلیق ندارد.
سوال خود را در تاپیک تمام آنچه که یک فرد باید از 206 بداند (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=23223&page=6)مطرح نمایید.
ممنونم

darian
2 January 2007, 12:58 PM
اون نوشته ice alert روی تمام نمایشگرها نشون داده میشه

توی دمای 3 تا 3- درجه هشدارش میاد و دما به صورت چشمک زن در میاد

راستی خوب به چه دردی میخوره؟!:icon_surp

در ضمن توی این چند روز که دمای هوا تقریبا 0 درجه بود فقط روزی که بارون اومد و امروز که داره برف میاد این پیغام داد!:icon_mad:

1 مطلب دیگه:
نمایشگر Type B چه اطلاعاتی نشون میده؟
تعویضش ضرری برای ماشین نداره؟:lover:
چه مدلهایی داره؟
و چه مارکیش بهتره؟

در ضمن توی این چند روز که دمای هوا تقریبا 0 درجه بود فقط روزی که بارون اومد و امروز که داره برف میاد این پیغام داد!:icon_mad:

1 مطلب دیگه:
چه مدلهایی داره؟
و چه مارکیش بهتره؟

1 مطلب دیگه:
چه مدلهایی داره؟
و چه مارکیش بهتره؟

saeed_ooo
3 January 2007, 11:18 AM
فقط وقتی کلید ماشین بازه این پیغام نشان میده.وقتی که ماشین روشنه فقط درجه چشمک میزنه.

darian
3 January 2007, 07:54 PM
1 مطلب دیگه:
چه مدلهایی داره؟
و چه مارکیش بهتره؟

چی شد؟:icon_cry:

john123
3 January 2007, 11:31 PM
چی شد؟:icon_cry:
با سلام ،
ضمن خير مقدم
اگر اطلاعات كاملي در مورد نمايشگر هاي 206 مي خواهيد به تاپيك "فقط متخصصين 206 پاسخ دهند"
مراجعه كنيد.
با تشكر

Sajady
18 February 2007, 02:56 PM
قبل از هر كار برقي، حتمن واير باتري را جدا كنيد. بخصوص تو ماشين نازك نارنجي 206

من يه بار براي اينكه اينكار را انجام نداده بودم مجبور شدم 120 تومن هزينه كنم و چند ساعت هم وقت.
لاي درهاي 206 يه لوله خرطومي هست كه داخلش يه كانكتوره كه يه سري كابل از طريق اون رفته داخل در.
يه روز براي يه كاري مجبور شدم كانكتور را جدا كنم كه يه لحظه و خيلي سريع قفل دربها باز و بسته شد و بعدش تمامي 5 تا قفل سوخت و با اجازتون نزديك 120 تومن پياده شديم.
اولش ترسيدم فكر كردم bsi سوخت ولي بعدش كه تست كردم ديدم با زدن ريموت پشت قفل (صندوق عقب) برق مياد ولي قفل كار نمي كنه. اولش رفتم يه قفل براي در صندق عقب گرفتم بستم روش ديدم درست شد بعدش كه مطمئن شدم بقيه رو عوض كردم

z_qz54
18 February 2007, 10:10 PM
من هم یک بار قاب پست فرمان رو باز کردم و یک فیش رو در موقع روشن بودن مشین جدا کردم و بعد وصل کردم ، بوقی شیک و جالب زد و برقپاک کن شروع کرد به تایمری زدن و چراغ پشت کیلومتر روشن شد و راهنماها تند تند قاطی زدند!!!!!!
برایم سوالی پیش آمده بود که یادم رفت بپرسم.
ظاهرا بلندگوی تمام این بوق ها زیر قاب بالایی فرمان است که تق تق راهنما هم از آن است ، میشه اطلاع بدید که چطور میشه این بلند گو برای بوق هایی خاص قطع بشه ؟ با BSI میشه ؟
چون با اینکه ایبرگ ها رو تعویض کردم ، ویل باز هم 2 بوق اخطار را میزند.

اینجانب
18 February 2007, 10:34 PM
یک موضوع هم من بگم:
هرگز در زمان روشن بودن 206 باطری را قطع نکنید چون باطری مثل یک انباره عمل میکند و زیادی برق تولیدی دینام را میگیرد. قطع باطری در هنگام روشن بودن این خوردرو میتواند باعث سوختن BSI یا ECUها شود.

harzaabe
19 February 2007, 03:17 AM
http://www.phalls.com/vbulletin/images_phalls/buttons/viewpost.gif (http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?p=319579#post319579)
1 مطلب دیگه:
چه مدلهایی داره؟
و چه مارکیش بهتره؟
:icon_cry:
هيچ ضرری نداره عزيزم
يکی از خوبی هاش اين هست عزيزم که مصرف سوخت ميانگين و لحظه اي ماشينت رو نشون ميده و حتی ميگه با اين مصرف و اين حجم بک چند کيلومتر ميتونی رانندگی کنی

Sajady
19 February 2007, 04:55 PM
...
ظاهرا بلندگوی تمام این بوق ها زیر قاب بالایی فرمان است که تق تق راهنما هم از آن است ، میشه اطلاع بدید که چطور میشه این بلند گو برای بوق هایی خاص قطع بشه ؟ با BSI میشه ؟
فكر ميكنم نت ها تو BSI توليد ميشه و بيزر ش هم تو BSI باشه.
از آلارمها فقط آلارم سرعت زياد را ميشه فعال يا غيرفعال كرد و بقيه را نميشه

... چون با اینکه ایبرگ ها رو تعویض کردم ، ویل باز هم 2 بوق اخطار را میزند.
چيا را عوض كرديد؟
فكر نمي كنم بشه اين بوق را قطع كرد. شنيدم وقتي كه ايربگ عمل ميكنه خطاش روي BSI بصورت دائمي باقي مي‌مونه. شايد به اين روش ميشه موقع خريد ماشين تصادفي را تشخيص داد.

m16586
21 February 2007, 11:26 AM
شنيدم وقتي كه ايربگ عمل ميكنه خطاش روي BSI بصورت دائمي باقي مي‌مونه. شايد به اين روش ميشه موقع خريد ماشين تصادفي را تشخيص داد.

بعید می دونم نهایتش اینه که یک BSI هم عوض می کنند از این دانشمندان ایران خودرو هر چی بگی بر میاد از قبیل پاک کردن log سیستم و فقط همین :icon_razz

z_qz54
21 February 2007, 01:36 PM
نمیشه تشخیص داد که BSI تعویض شده یا نه ؟
سجادی عزیز میشه بیشتر توضیح بدید ؟
چند سوال دیگه :
1.این آنتن سیستم ضد سرقت که دور سوئیچه ، دو تا سیم داره که به وسیله یک فیش به برد پشت فرمان وصل شده ، چه نوع سیگنالی رو دریافت میکنه؟با اتصال بین این دوسیم ، همان اتفاق نزدیک بودن سوئیچ رخ میدهد ؟توی عکس هم مشخصه که فیشش کجا وصل شده.این دو سیم رو به هم وصل کنیم ، بدون سوئیچ فابریک روشن میشه ماشین؟
2.سوئیچ یدک داخلش باتری داره ؟

http://i16.tinypic.com/44vwj92.jpg

Sajady
21 February 2007, 04:08 PM
بعید می دونم نهایتش اینه که یک BSI هم عوض می کنند از این دانشمندان ایران خودرو هر چی بگی بر میاد از قبیل پاک کردن log سیستم و فقط همین :icon_razz
با عرض معذرت .
منظورم باقي موندن خطا روي BSI قبلي بود. اگه بخواهيد ديگه خطا ظاهر نشه بايد BSI را عوض كنيد.
البته تو اينترنت يه دستگاهي را ديدم كه نوشته بود كه ميتون ايربگ را ريست كنه

نمیشه تشخیص داد که BSI تعویض شده یا نه ؟
سجادی عزیز میشه بیشتر توضیح بدید ؟
چند سوال دیگه :
1.این آنتن سیستم ضد سرقت که دور سوئیچه ، دو تا سیم داره که به وسیله یک فیش به برد پشت فرمان وصل شده ، چه نوع سیگنالی رو دریافت میکنه؟با اتصال بین این دوسیم ، همان اتفاق نزدیک بودن سوئیچ رخ میدهد ؟توی عکس هم مشخصه که فیشش کجا وصل شده.این دو سیم رو به هم وصل کنیم ، بدون سوئیچ فابریک روشن میشه ماشین؟
2.سوئیچ یدک داخلش باتری داره ؟

http://i16.tinypic.com/44vwj92_th.jpg (http://i16.tinypic.com/44vwj92.jpg)
1- يونيت BSI مغز ماشينه، و تمام يونيت هاي ديگه وضعيت خودشونو به BSI اعلام مي‌كنند. خطاها بسته به اهميتشون ممكن بعد از برطرف شدن اشكال يا تا مدتها و يا دائم روي BSI باقي بمونه. مسلن براي بعضي از خطاها، بعد از چند بار روشن شدن ماشين اگه اون خطا مجدد براي BSI ارسال نشه، اونو پاك مي‌كنه. ولي بعضي ديگه، مثل همين عمل كردن ايربك ، بصورت دائم مي‌مونه
يه راه تشخيص تعويض اون اينه كه اگه BSI تعويض بشه، هردو سوئيچ بايد دوباره تعريف بشوند. اگه با همون سوئيچ ها ماشين روشن ميشه يعني عوض نشده. البته عكس اون درست نيست.
2- چيپ داخل سوئيچ توسط سيگنال ارسالي از آنتن (ترانسپوندر) تغذيه ميشه و يك كد را توسط همين ترانسپوندر به ECU ارسال ميكنه و تا اين كد به ECU نرسه، ECU باز (Unlock) نميشه.
3- سوئيچ يدك باتري لارم نداره. اصلن باتري براي ريموته و گرنه چيپ ايموبايلايزر نياز به باتري نداره و توسط همون آنتن تغذيه ميشه.

Masoud 206-16v
14 May 2007, 01:01 AM
سلام دوستان
سوالی که داشتم درباره این کلید دو کاره فلاشر هست که روی اس دی و اکثر 206های نیمه85 به بعد هست رو دارم.که این کلید که عکس قفل روش هست دقیقا کارش چیه؟
آیا مثل موسو این طور عمل میکنه که اگر سرعت از50کیلومتر فراتر رفت درها رو قفل میکنه؟یا دزدگیر 206هست؟(اون حالت Dead Lockingهست منظور قفل دوبل)
ممنون میشم راهنمایم کنید و ی توضیح کوچیک د هید.

Sajady
14 May 2007, 09:02 AM
bsi هاي جديدي كه روي 206 ها ميزارند اين قابليت قفل كردن بعد از يه سرعت (حدوداً 10 تا) درا را داره
اون كليد را هم يه جور قفل مركزي دستي در نظر بگيرد.
اگه اشتباه نكرده باشم همين كليد روي 306 بصورت DeadLock عمل ميكنه ولي روي 206 هاي ايران اين طور نيست

parviz_gh
1 August 2007, 11:33 PM
آيا ميشه رنگ نور عقربه پشت آمپر را به مهتابي تغيير داد

mohammadian
2 August 2007, 06:44 PM
با سلام خدمت اساتيد محترم - بنده 206 تيپ دو مدل 84 دارم - بايد عرض كنم كه جلو ماشين قبلا يه ضربه كوچك خورده چون رادياتور عوض شده
ومشكل من : بعضي اوقات چراغ اير بگ روشن ميشه وبعد از اون چراغ عيب ياب موتور ودر اين حالت اگه كولر روشن باشه باد اون سردي خودشو از دست ميده -به تنظيم موتور هم سر زدم وبه دستگاه دياگ وصل كرد وگفت ارتباط بين بي اس اي و اي سي يو قطع هست وچند لحظه بعد به گفته خودش وصل شد و برنامه ريزي كرد ولي از اون لحظه به بعد ديگه چراغ ايربگ وعيب ياب روشن نميشه ولي هر چند وقت يكبار اون حالتي كه براي كولر گفتم پيش مياد ضمنا چيزي كه فراموش كردم : روي ماشين دزدگير ماجيكار مدل گلد 100 وصل هست وموقعي كه اين مشكلات پيش ميآد سه عدد چراغ روي چشم دزدگير كه روي داشبورد هست خيلي سريع چشمك ميزنن و موقع چرخاندن سوئچ و روي برق آوردن آمپر ها بك ميزنن .
خواهش ميكنم اگه ميشه راهنمايي بفرمائيد .

mohammadian
17 August 2007, 05:35 PM
كسي جواب منو نميده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ar1358
4 September 2007, 11:19 AM
BSI fuses near steering column
http://www.peugeotlogic.com/fuses/fuses206/bsi1.jpg
Fuse

Rating

Function

F1

15 A

Heated seat

F4

20 A

Light for: Multifunction screen, navigation, boot.

F5

15 A

Automatic transmission diagnostics.

F6

10 A

Coolant level, automatic transmission.

F7

15 A

Driving school ECU, alarm ECU.

F9

30 A

Rear electric window

F10

40 A

Rear screen and mirrors demisting.

F11

15 A

Rear wiper.

F12

30 A

Electric front windows, sun roof.

F14

10 A

Engine wiring housing, COM 2000

F15

15 A

Instruments, multifunction screen, climate control, radio.

F16

30 A

Openings, locking, deadlocking control.

F20

10 A

Right brake light.

F21

15 A

Left brake light, additional brake light.

F22

30 A

Front courtesy light, front map reading light, lighter.

FS1

-------

Shunt

http://www.peugeotlogic.com/fuses/fuses206/bm34.jpg
Fuse box under bonnet BM34

Fuse

Rating

Function

F1

10 A

Reversing lamps, injection double relay, engine oil temp, fluid level, AC compressor

F2

15 A

Fuel pump, canister solenoid valve.

F3

10 A

ABS ECU.

F4

10 A

Engine ECU and automatic transmission.

F5

----

----

F6

----

----

F7

20 A

Headlamp wash.

F8

20 A

Direct injection ECU, injection ECU command relay, injection ECU.

F9

15 A

Left dipped beam.

F10

15 A

Right dipped beam.

F11

10 A

Left high beam.

F12

10 A

Right high beam.

F13

15 A

Horn

F14

10 A

Front and rear screen wash pump.

F15

30 A

Ignition coil, screen wiper, O² sensor, oil pressure, injection

F16

30 A

Air pump relay.

F17

30 A

Front wipers low and high speed.

F18

30 A

AC blower motor, starter.

Maxi fuse BM34

Fuse

Rating

Function

F1

20 A

Fan

F2

60 A

ABS

F3

30 A

ABS

F4

70 A

Feed to BSI

F5

70 A

Feed to BSI

F6

----

----

F7

30 A

Anty theft contact power supply

F8

----

----

ar1358
4 October 2007, 10:23 AM
http://www.hifimobile.fr/206new1.jpg
http://www.hifimobile.fr/206new2.jpg
http://www.hifimobile.fr/206new3.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran1.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran2.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran3.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran4.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran5.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran6.jpg
http://www.hifimobile.fr/206ecran7.jpg
http://www.hifimobile.fr/206%201.jpg

rkasra57
5 October 2007, 12:17 AM
سلام دوستان چند وقتی است وقتی درب راننده 206 تیپ دو ام را بعد از اینکه دزدگیر را غیر فعال کردم تا قبل از اینکه استارت بزنم همه چراغهای پنل جلو روشن می شه و رادیو شروع می کنه به خوندم ؟
برای حل مشکل منو راهنمایی کنید

m3hrd8d
8 October 2007, 09:43 AM
سلام . دینام چی میشه که میسوزه؟؟؟
چون ماشین من چراغ دینامش روشن شد و ماشینو که خاموش کردم دیگه روشن نشد بردمش نمایندگی گفن دینامت سوخته 150 تومنم پولشه

فروزنده
14 October 2007, 07:27 PM
به نظر من اصلی ترین عامل (شل)تنظیم نبودن تسمه دینام یا شل بودن فیشهای دینامه.بعضی مواقع هم دیود های دینام ایراد پیدا پیدا می کنه.شاید هم زغال دینام در شرایط خوبی نبوده و باعث سوختن دینام شما شده.

amirvr14
18 October 2007, 01:35 PM
سلام دوستان
رفتم یه جایی برای بستن ضبط طرف گفت باید ضبط مخصوص 206 که تازه اومده (7900) رو ببندی و گرنه باید سوکت ماشینت رو قیچی کنیم که مورد تایید ایرانخودرو نیست من خودم میخواستم 7950 ببندم قضیه چیه؟اساتید لطفا توضیح دهید طرف راست میگه یا فقط واسه فروشه ضبطش اینو میگه؟

simbaleo
19 October 2007, 02:47 PM
سری های به اصطلاح 00 پایونیر بخاطر سفارش اروپا بودن دارای یک اینترفیس هستند که بتوان از کنترل بغل فرمان پخش را کنترل کرد، به همین خاطر از سریهای 50 قیمتشان بالاتره، تنها مشکلی که نصب پخش بدون اینترفیس داره بیکار شدن کنترل کنار فرمان هست که باز هم میتوانید یک اینترفیس جدا برای آن نصب کنید، مشکل دیگری به ذهن من نمیرسه.

m_eslam
20 October 2007, 10:41 AM
سلام دوستان
رفتم یه جایی برای بستن ضبط طرف گفت باید ضبط مخصوص 206 که تازه اومده (7900) رو ببندی و گرنه باید سوکت ماشینت رو قیچی کنیم که مورد تایید ایرانخودرو نیست من خودم میخواستم 7950 ببندم قضیه چیه؟اساتید لطفا توضیح دهید طرف راست میگه یا فقط واسه فروشه ضبطش اینو میگه؟

البته دوستان توضيح دادند ،‌سري xx00 پايونيرر مخصوص اروپاست و امكاناتش با xxyy مشابه است ، يعني مثلا" 9750 با 9700 امكانات اصليشون برابر هست منتها در سري 00 شما ميتونيد از امكان استفاده از كنترل پخش استاندارد خودرو 206 كه كنار فرمونه بهره ببريد. هيچ الزامي براي اينكه حتما" از سري 00 استفاده كنيد نيست. خود منهم اينكار رو نكردم (چون پارسال ، گيرم نيومد)، اما اگر قيمتش خيلي فرق نميكنه ، 00 رو پيشنهاد ميكنم.

amirvr14
21 October 2007, 11:14 PM
البته دوستان توضيح دادند ،‌سري xx00 پايونيرر مخصوص اروپاست و امكاناتش با xxyy مشابه است ، يعني مثلا" 9750 با 9700 امكانات اصليشون برابر هست منتها در سري 00 شما ميتونيد از امكان استفاده از كنترل پخش استاندارد خودرو 206 كه كنار فرمونه بهره ببريد. هيچ الزامي براي اينكه حتما" از سري 00 استفاده كنيد نيست. خود منهم اينكار رو نكردم (چون پارسال ، گيرم نيومد)، اما اگر قيمتش خيلي فرق نميكنه ، 00 رو پيشنهاد ميكنم.

7900 رو 213 می داد و 7950 رو 195

m_eslam
22 October 2007, 02:11 PM
7950 دستگاه خوبيه اگه اشتباه نكنم 8 تا خروجي مستقيم و RCA داره. البته از اين دستگاه بهترم هست. منم همينو دارم ، اما اگر الان بخوام بخرم چيز ديگري ميخرم. يه چيزي كه تنظيمات فركانس هم داشته باشه. البته بازم تاكيد ميكنم دستگاه خوبيه. قيمتش هم همين حدوداي 190 هست البته دورو بر ميدون قزوين كه بورسه ، ارزونتر هم هست.

iliajoon
31 October 2007, 06:00 PM
سلام
ماشين من 206 تيپ 1 كه مدتي است مصرفش زياد شده و زمان كپ كردنش هم زياد شده كسي ميتونه كمك كنه

m_eslam
31 October 2007, 06:16 PM
سلام
ماشين من 206 تيپ 1 كه مدتي است مصرفش زياد شده و زمان كپ كردنش هم زياد شده كسي ميتونه كمك كنه

ماشين منهم تيپ يكه ، والله اين تعمير كارا كه خودشونم نميدونن چيكار ميكنن ، اما فكر ميكنم با شستشوي انژكتور مشكل كپ كردن ، تا حد زيادي حل بشه .
ماشين منهم دچار اين مشكل هست ، اما بگير نگير داره ، يه وقتايي اصلا" نميشه ، يه وقتايي هم... پدر در مياره.
به هر حال پيشنهاد ميكنم ببري يه جايي كه دياگ (ترجيحا" 2000) داره ،‌ بدي يه تنظيم بكنن.
راجع به مصرف هم ، اول فيلتر هوا رو عوض كن ، بعد شمع هارو چك كن و تنظيم موتور.
من كاتاليزور رو برداشتم ، شمع 3 پلاتين و 2 تا سايكلون بستم ، به طرز چشمگيري مصرف پايين اومده.

اگر راجع به رفع كپ كردن به نتيجه خوبي رسيدي ، به من هم خبر بدي ممنون ميشم.

iliajoon
31 October 2007, 06:30 PM
ممنون جوابم و داديد
من با اسپري انژكتور محفظه استيپر و ورود هوا و ... تميز كردم نتيجه نداد
شمعها 4 ماه نيست تعويض شده
در ضمن من كاتاليزور تو اگزوز منظورتونه
فيلتر هوا يك ماه پيش تعويض شد

m_eslam
31 October 2007, 06:43 PM
خوب اگر هر روز در تهران رانندگي مي كنيد ، زمان هاي تعويض فيلتر بايد كوتاهتر بشه !
كاتاليزور هم مربوط به سيستم تخليه و اگزوزه كه براي كاهش گاز هاي آلاينده سر راه سيستم (دقيقا" بعد از موتور و در ابتداي سيستم اگزوز) تعبيه شده ، به خاطر شبكه سفالي كه داره ، كمي از خروج آزاد گازها جلوگيري ميكنه و همين امر باعث كندي تنفس خودرو ميشه. البته برداشتنش ممكنه روي نتيجه "معينه فني" تاثير بذاره ، اگر برداشتي حتما منبع كاتاليزور رو پيش خودت نگه دار چون ممكنه مجبور شي يه روز دوبار نصبش كني. (هزينه حدود 80 تومن خريد + نصب منبع ساده و خود كاتاليزور قيمت خريدش 250000 تومنه).
يه سري به تعميرگاه كنار پمپ بنزين ولنجك بزن ، اونجا هم خوب تنظيم ميكنه.

iliajoon
31 October 2007, 06:47 PM
ممنون
اقداماتي كه گفتي انجام ميدم اگر نتيجه مثبتي گرفتم حتما ميگم

persianking62
31 October 2007, 07:04 PM
خوب اگر هر روز در تهران رانندگي مي كنيد ، زمان هاي تعويض فيلتر بايد كوتاهتر بشه !
كاتاليزور هم مربوط به سيستم تخليه و اگزوزه كه براي كاهش گاز هاي آلاينده سر راه سيستم (دقيقا" بعد از موتور و در ابتداي سيستم اگزوز) تعبيه شده ، به خاطر شبكه سفالي كه داره ، كمي از خروج آزاد گازها جلوگيري ميكنه و همين امر باعث كندي تنفس خودرو ميشه. البته برداشتنش ممكنه روي نتيجه "معينه فني" تاثير بذاره ، اگر برداشتي حتما منبع كاتاليزور رو پيش خودت نگه دار چون ممكنه مجبور شي يه روز دوبار نصبش كني. (هزينه حدود 80 تومن خريد + نصب منبع ساده و خود كاتاليزور قيمت خريدش 250000 تومنه).

شما کاتالیزور ورداشتی ecu ماشین eror نداده؟؟چون اونو به عنوان یه سنسور میشناسه و تو نرم افزار براش تعریف شده...

m_eslam
31 October 2007, 07:52 PM
نه اصلا" ،‌البته توي تيپ يك سنسور قبل از كاتاليست وجود داره ، كه مشكل پيدا نميكنه. اما توي مدل هاي تكميل شده (مثل تيپ 5) يه سنسور قبل و يه سنسور بعد كاتاليست هست كه اونجا مشكل پيدا ميشه.

persianking62
31 October 2007, 07:56 PM
نه اصلا" ،‌البته توي تيپ يك سنسور قبل از كاتاليست وجود داره ، كه مشكل پيدا نميكنه. اما توي مدل هاي تكميل شده (مثل تيپ 5) يه سنسور قبل و يه سنسور بعد كاتاليست هست كه اونجا مشكل پيدا ميشه.

اره شاید برای تیپ 1 بشه.ولی رفیق من میخواست هین کارو برای sdv8 انجام بده نشد.ecu ماشین eror داده بوده و اون چراغ engine پشت امپر روشن شده بوده.

m_eslam
31 October 2007, 07:57 PM
ممنون
اقداماتي كه گفتي انجام ميدم اگر نتيجه مثبتي گرفتم حتما ميگم

البته برداشتن كاتاليست ،‌تقريبا" تاثيري توي كپ كردن ماشين نداره ، اما توي مصرف سوخت تاثير داره ، چون ماشين بهتر راه ميره و كمتر بهش فشار مياد.

persianking62
31 October 2007, 07:59 PM

این تعمیر گاهی که کنار پمپ بنزین ولنجک هست .کارایی مثل تنظیم موتور و یا تعویض شمع انجام میده؟
من بعضی موقع ها اون پمپ بنزین میرم بنزین میزنم همیشه هم که شلوغ هست.

simbaleo
1 November 2007, 01:12 AM
اره شاید برای تیپ 1 بشه.ولی رفیق من میخواست هین کارو برای sdv8 انجام بده نشد.ecu ماشین eror داده بوده و اون چراغ engine پشت امپر روشن شده بوده.
بخاطر اینکه SD سنسور اکسیژن دوم بعد از کاتالیست رو داره، تیپ 5 هم تا اواسط 85 نداشت، بعد از اون نصب کردن، علت روشن شدن چراغ Engine هم همین سنسور بوده، دوست شما اگر منبع خودشو خالی کرده باشه 390 هزار تومن خرج رو دستش افتاده!

persianking62
1 November 2007, 01:30 AM
بخاطر اینکه SD سنسور اکسیژن دوم بعد از کاتالیست رو داره، تیپ 5 هم تا اواسط 85 نداشت، بعد از اون نصب کردن، علت روشن شدن چراغ Engine هم همین سنسور بوده، دوست شما اگر منبع خودشو خالی کرده باشه 390 هزار تومن خرج رو دستش افتاده!

نه اینکارو نکرده چون شنیده بوده که این سنسور رو کاهش قدرت تاثیر میره پیش تعمیر کار وارد و تعمیرکاره نمیدونم چجوری برق سنسور قطع کرده بوده یعنی از کارش انداخته بوده.بدش که ماشین روشن میکنه میبینه که نامیزون کار میکنه و چراغ enginr هم روشن شده بوده.ماشین sdv8 مدل 86 هست مشابه تیپ 5 هست فقط یه صندوق اضافه داره :icon_arro متاسفانه sd v8 که موتور مشابه تیپ 5 دارند قدرت تیپ 5 های قدیمو ندارند که دلیلش هم نصب دوتا سنسور اکسیژن و تغییرات بعضی از قطعات هست.

iliajoon
3 November 2007, 10:16 AM
بازم سلام
من كاتاليزور ماشينمو خالي كردم تاثير زيادي نداشت ماشين هنوزم كوپ ميكنه
يادمه يكي ميگفت پيچ افست و تنظيم كنم درست ميشه ولي مناسفانه آچار اي ميخواد كه من پيدا نكردم بخرم از چند ابزار فروش پرسيدم اصلا نميدونستن چيه
در ضمن وقتي سنسور دور موتورم رابا يك 206 تيپ 2 ديگه عوض كردم رو اون ماشين كار نكرد ولي سنسور اون رو ماشين من كار كرد آيا سنسور من خراب است و كوپ ميتون از اين باشه

m_eslam
3 November 2007, 03:30 PM
این تعمیر گاهی که کنار پمپ بنزین ولنجک هست .کارایی مثل تنظیم موتور و یا تعویض شمع انجام میده؟
من بعضی موقع ها اون پمپ بنزین میرم بنزین میزنم همیشه هم که شلوغ هست.

اونجا هم خوبه ، و هميشه شلوغه اما به نظرم مارزه. يه امتحاني بكن.

nevada4228
5 November 2007, 04:01 AM
سلام خدمت اساتيد محترم امروز متوجه شدم كه كنترل از راه دور قفل مركزي ماشين كار نميكنه http://www.tuningtalk.com/forum/images/smiles/wow.gif باطريش رو چك كردم درست بود . طبق دستور العملي كه در دفترچه گفت براي برنامه ريزي مجدد عمل كردم ولي جواب نداد http://www.tuningtalk.com/forum/images/smiles/icon_cry.gif مشكل چي ميتونه باشه؟

persianking62
5 November 2007, 09:23 PM
سلام خدمت اساتيد محترم امروز متوجه شدم كه كنترل از راه دور قفل مركزي ماشين كار نميكنه http://www.tuningtalk.com/forum/images/smiles/wow.gif باطريش رو چك كردم درست بود . طبق دستور العملي كه در دفترچه گفت براي برنامه ريزي مجدد عمل كردم ولي جواب نداد http://www.tuningtalk.com/forum/images/smiles/icon_cry.gif مشكل چي ميتونه باشه؟

معمولا اگه باطری تمام کنه پیغام روی lcd بالای داشبورد میده.
مال من او اوایل یه بار از کار افتاد یکی از اشنایان پیشنهاد کرد برای مدت 3 یا 4 دقیقه سر باطری وردارم و برنامه ریزی مجدد هم نکردم راه افتاد.ولی اول اطمینان پیدا کن که باطری تمام نکرده باشه.

a.ali
6 November 2007, 03:12 PM
سلام
من یه مشکل جالب دارم
اونم اینه که لامپ های پشت مونیتور ساعت 206 تیپ 2 من خاموش نمی شن با دیاگهم مشکل بر طرف نشد bsiهم خطا نداره حالا چی کار کنم سر باطری هم یه ساعتی در اوردم ولی فایده نداره لطفا کمک

persianking62
6 November 2007, 08:51 PM
سلام
من یه مشکل جالب دارم
اونم اینه که لامپ های پشت مونیتور ساعت 206 تیپ 2 من خاموش نمی شن با دیاگهم مشکل بر طرف نشد bsiهم خطا نداره حالا چی کار کنم سر باطری هم یه ساعتی در اوردم ولی فایده نداره لطفا کمک

این مشکلی که میگه شاید یجا اتصالی کرده باشه.حتما ببر به یه برق کار وارد نشان بده

m_eslam
7 November 2007, 04:34 PM
در مورد كپ كردن 206 ،‌يه سري هم به تاپيك رفع کوپ کردن 206 تیپ 1و2و3 بزنين.

a.ali
9 November 2007, 10:15 PM
دوباره سلام
بابا کسی نبود یه جوابی بده
راستی دوستی گفته بود که ممکنه اتصالی کرده باشه
بابا من گفتم که سوییچ رو قطع کردم بازم روشن بود
لطفا کسی وقت بزاره یه راهی نشون بده
لطفا

persianking62
10 November 2007, 01:41 AM
دوباره سلام
بابا کسی نبود یه جوابی بده
راستی دوستی گفته بود که ممکنه اتصالی کرده باشه
بابا من گفتم که سوییچ رو قطع کردم بازم روشن بود
لطفا کسی وقت بزاره یه راهی نشون بده
لطفا

شما وقتی سوییچ قطع میکنی بازم برق تو قسمتی از سیستم جریان داره.با چیز هایی که تعریف میکنی من شکم برده که احتمالا دسته سیسم جلوی ماشینت مشکل پیدا کرده یا خوده lcd.دوست من بهتر هست ببری به نمایندگی یا یه برق کار وارد نشان بدی تا یه وقت یه مشکل جدی برات پیش نیاره.
من یه توصیه بهت میکنم اگه به یه 206 دیگه دست رسی داری lcd اونو در بیار و رو ماشین خودت تست کن اگه باز این مشکل بود به احتمال زیاد مشکل از سیم کشی جلو داشبورد هست و اگه اون نبود در اخر مشکل از bsi هست.

smht_62
22 November 2007, 01:16 AM
با سلام.
من یک تیپ 5 دارم. چند روز پیش یه ضبط JVC-AVX33 رو ماشینم بستم (سوکت فابریک). ولی وقتی سوئیج رو روی برق میگذاشتم نور LCD کم میشد. برگشتم به نصاب گفتم اونم گفت که سیم مال چراغ رو باید قطع کرد. میخواستم بدونم که Dimmer ضبط روی 206 کار نمیکنه؟ یعنی اگه Dimmer ضبط روشن باشه تا سوئیچ روی برق میره (چه چراغها روشن باشه جه نباشه) نور LCD کم میشه؟
با تشکر.

xizay
26 November 2007, 03:03 PM
دوستان راهنمايي مي خواستم اخيرا وقتي استپ نور بالا را ميزنم ديگه خاموش نميشه چراغ توي حالت نور بالا روشن مي ماند و خيلي مزاحمت دارد چون ماشين ها مدام چراغ مي دهند .
تنها راه خاموش كردن آن هم اين است كه بايد در جعبه فيوز ها پشت باتري را بالا بزنم و سوكت وسطي را يكبار بيرون بكشم و جا بزنم .
لطفا راهنمايي بفرماييد
206 تيپ 2 مدل 81

persianking62
26 November 2007, 03:59 PM
دوستان راهنمايي مي خواستم اخيرا وقتي استپ نور بالا را ميزنم ديگه خاموش نميشه چراغ توي حالت نور بالا روشن مي ماند و خيلي مزاحمت دارد چون ماشين ها مدام چراغ مي دهند .
تنها راه خاموش كردن آن هم اين است كه بايد در جعبه فيوز ها پشت باتري را بالا بزنم و سوكت وسطي را يكبار بيرون بكشم و جا بزنم .
لطفا راهنمايي بفرماييد
206 تيپ 2 مدل 81

شاید اشکال از رله باشه که در bsi هست که احتمالش بیشتر هست و مورد دوم شاید از خوده دسته باشه.یه بار دیاگ بزن مشخص میشه.

smht_62
26 November 2007, 08:41 PM
با سلام.
من یک تیپ 5 دارم. چند روز پیش یه ضبط JVC-AVX33 رو ماشینم بستم (سوکت فابریک). ولی وقتی سوئیج رو روی برق میگذاشتم نور LCD کم میشد. برگشتم به نصاب گفتم اونم گفت که سیم مال چراغ رو باید قطع کرد. میخواستم بدونم که Dimmer ضبط روی 206 کار نمیکنه؟ یعنی اگه Dimmer ضبط روشن باشه تا سوئیچ روی برق میره (چه چراغها روشن باشه جه نباشه) نور LCD کم میشه؟
با تشکر.

کسی نمیخواد جواب اینو بده؟ :icon_cry::icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg:icon_bigg :icon_bigg

NiliCar
27 November 2007, 10:55 AM

اگر ماشینت رو تازگی توسط دستگاه غیر اصلی دیاگ کردی یه احتمال اینه که بدون اینکه بخوان چیزی به نام High Frequency Japan رو روی ماشینت فعال کردند. این یک ایراد شایع دستگاههای تولید داخله که گاهی وقتها یه چیزی رو می خوان set كنند چند تا چیز دیگه هم عوض بدل می کنند. باید غیر فعال شه و توسط دستگاه ریموت رو فعال کرده و روی حالت 0C7A قرار بدی و بعدش راهنمای دفترچه خودرو رو دوباره اجرا کنی.

باید بگم که البته ممکنه خود به خود هم اینطور شده باشه