PDA

View Full Version : سمند از قویترین خودرو های روز جهان

pesaremelli
1 September 2005, 01:40 AM
خبرگزاری سلام , شنبه 25 مهر 1383

سمند از قوی ترین خودروهای روز جهان شناخته شد

نتایج آزمایشات انجام شده درانگلستان در ارتباط با خودرو سمند نشان داد که این خودرو یکی از قوی ترین خودروهای روز جهان است .

این آزمایش ها توسط شرکت میر انجام شده و نتایج آن نشان می دهد که سمند یکی از بهترین خودروهای روز از نظر پایداری Handelig است و از پایداری بالایی بویژه در پیچ های تند جاده ای برخوردار است وبا توجه به استانداردهای روز اروپا از نظر پایداری در سطح بسیاری خوبی قرار دارد.
رییس اداره کل رضایت مشتری ایران خودرو در این باره اعلام کرد: تمامی تست های لازم بر اساس استاندارد اروپا ، با حضور استادان مجرب و با تجربه اروپایی انجام شد که خودرو ملی ایران دراین تست های استاندارد اروپا ، نمرات بالایی را کسب کرد.
حسین خسرو شاهی که مسوولیت تیم اعزامی تست سمند در انگلیس را بر عهده داشته است، گفت: خودرو سمند از نظر موتور و بدنه ، قابلیت های لازم را برای تقویت به منظور حضور در مسابقات بزرگ رالی دارد.
به گفته وی، یکی از مهمترین نتایج بدست آمده در مورد این خودرو ، تست CRASH یا برخورد با مانع بود که نتایج آن روشن کرد . سمند یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین خودروهای روز جهان است و این نتایج مورد تحسین استادان تست اروپایی واقع شد.
وی تصریح کرد: سمند در بررسی ها و نظر سنجی های انجام شده ، بویژه در طول نمایشگاه بین المللی خودرو تهران ، نمره خوبی گرفت و نشان داد که میزان رضایتمندی مشتریان از این خودرو بسیار بالاست.
گروه خودروهای مسابقه ای سمند، اوایل تابستان امسال در یک مسابقه رالی در استان خراسان و در حاشیه نمایشگاه خودرو مشهد ، مقام اول را در بین گروههای مختلف شرکت های خودرو ساز کشور کسب کرد.
مهندس خسروشاهی در ادامه با تاکید بر وجود برخی مشکلات برای تمامی خودروها را طبیعی دانست و تصریح کرد: در تمام دنیا برای تست خودرو و تعیین ضرایب اطمینان و کیفیت آن چند پارامتر جانبی از جمله کیفیت جاده کیفیت آب مصرفی خودرو ، کیفیت بنزین ، روغن مصرفی و در نهایت کیفیت رانندگی را نیز در نظر گرفته و بررسی می کنند که متاسفانه این مساله در کشور ما چندان جدی گرفته نمی شود.
مهندس خسرو شاهی با بیان این که " هنوز خیلی ها مزایای سمند را در ایران نمی دانند" ، گفت: سمند یکی از افتخارات فرزندان ایران است که با تلاش شبانه روزی و تعصب ملی آنان در مجموعه ایران خودرو طراحی و تولید شده و به نظر می رسد که دیگران بیش از ما به ارزشهای آن پی برده باشند.
سمند اولین خودرو ملی ایران است که تمامی حقوق ، امتیازها و مالکیت معنوی آن به ایران تعلق دارد. کار طراحی این خودرو از سال 76 در ایران خودرو آغاز و از سال 80 تولید و به بازار داخلی عرضه شد.

(==>hell lord<==)
1 September 2005, 02:23 AM
اینجا که اشاره به مسابقات رالی شد یادم به یک چیزی افتاد......یادتونه یک نسحه ی Need For Speed7 اومد که توش ماشینهای ایرانی بود....یک ماشین توش بود با نام سمند رالی....الکی بوده؟

fizzi
1 September 2005, 02:54 AM
اینجا که اشاره به مسابقات رالی شد یادم به یک چیزی افتاد......یادتونه یک نسحه ی Need For Speed7 اومد که توش ماشینهای ایرانی بود....یک ماشین توش بود با نام سمند رالی....الکی بوده؟

آره منهم اين بازي رو ديدم وچقدر مضحك .... :icon_sad:

اومدن يك سري ماشينها رو از اينترنت به آن اضافه كردن و بعد بازي رو جمع كردن .
جالب اينكه پژو406 رو به نام پرشيا و سئات رالي را به جاي سمند رالي جا زدند :icon_mad:

Malkemid
1 September 2005, 04:03 AM
مگه سمند جزو خودروهای روز دنیاست؟!!!

Mazhar
1 September 2005, 01:59 PM
متاسفانه مديران عوض اينكه به فكر اصلاح نقايص موجود باشند همواره به فكر بزرگ نمودن كار خود و اخذ تاييديه از موسسات درپيت خارجي هستند. :icon_razz
اگر سمند ماشين خوبي بود مطمئن باشيد يكي از كارشناسان مجلات معتبر car and driver و autocar لااقل يك دفعه اونو تست مي كردند. :icon_arro

پژمان22
1 September 2005, 02:29 PM
در مقایسه با کدوم خودروهای روز دنیا به این افتخارات نائل شده؟؟؟؟؟؟
اخه خالی بندی تا کی :icon_mad:

arash p mbz bmw
1 September 2005, 02:34 PM
دست همگی درد نکنه چقدر تعریف کردن
سمند به لحاظ تکنولوژِ و طریقه ی طراحی ماشینی روز به حساب میاد
دیرمغان جان
مجلات فوق انقدر سرشون شلوغه که اصلا نمیرسن سمند رو تست کنن مثلاانقدر مدلهای مختلفی تو اروپا وجود داره دیگه نمیتونه سمند رو تست کنه
در ضمن اگر شما شرکت ب ام دبلیو و ائودی رو در پیت میدونین دیگه حرفی نباید زد

persian_gulf
1 September 2005, 02:48 PM
منم با آرش موافقم
فکر نکنم لازم باشه با ماشین خاصی مقایسه بشه
همون طور که توی خبر گفته ...طی آزمایشات نمره مناسبی کسب کرده نگفته که از بنز یا بی ام و بهتره
و ضمنا فکر کنم برای ایران خودرو که افتخارش پیکان بود برای ابتدا بد نباشه
شاید یه زمانی ما هم ماشین های خوبی تولید کنیم

mse1445
1 September 2005, 03:06 PM
آقا آرش ايووول

خوشم مياد كه منطق داري
اروپايي ها لينقدر به محصولات خودشون تعصب دارن كه حتي ماشين وارداتي از ژاپن و كره و اگر در داخل كشورشون توليد نشده باشه (منظورم كارخونه داخل كشورشون (انو نميخرن بعد ما ايرانيا همش بلديم بلند پروازي بيخود كنيم
بنظرم سمند به عنوان اولين ماشين ايراني بسيار خوب طراحي و ساخته شده

Mazhar
1 September 2005, 07:14 PM
در ضمن اگر شما شرکت ب ام دبلیو و ائودی رو در پیت میدونین دیگه حرفی نباید زد

آرش عزير شما منظور من رو خوب متوجه نشديد من شركت انگليسي مير رو كه اسمش رو يك بار هم نشنيدم در پيت خوندم وگرنه آئودي و ب ام و كه جزو معتبرترين كمپاني هاي دنيا هستند. :icon_mrgr
من نگفتم ماشين سمند براي اولين تجربه ايران خودرو ماشين بدي هستش بلكه همانطور كه گفتم به نظر من به جاي اين هزينه هاي زائد و اخذ تشويق نامه و تاييديه از شركت هاي در پيت مانند شركت مير انگليس بايد به اصلاح نقايص موجود پرداخت و سعي در بهبود كيفيت و كارايي نمود. :icon_surp
آن طور كه من از متن خبر متوجه شدم شركت مير از سمند تعريف كرده و فكر نمي كنم آئودي و ب ام و اصلا بدونند كه يك همچين ماشيني در ايران توليد مي شود!!!!! :icon_arro

Sina-Ts
1 September 2005, 08:44 PM
در ضمن فکر نکنم کيفيت ماشينی که برای تست بردند همينی باشه که به ملت قالب ميکنن

pesaremelli
2 September 2005, 02:01 AM
چرا ما ايرانيا عادت كرديم هر چي كه مال خودمونه بگيم بده .....
لطفن اگه كسي اطلاعاتي در باره ي شركت ميرا داره رو كنه به صرف نشنيدن اسم شركت نگيد درپيت

arash p mbz bmw
2 September 2005, 12:23 PM
ديرمغان جان
خودروی سمند تاییدی شرکت های معتبر المانی توی امنیته ( شما شرکتهای معتبر المانی رو کودوما میدونید )

pesaremelli
2 September 2005, 05:58 PM
سمند تو بحث امنيت خيلي پيشرفتست و با استانداردهاي روز جهان همخواني داره

Malkemid
2 September 2005, 06:25 PM
خارج از بحث امنیت...سمند کدوم تکنولوژی ماشینهای روز دنیا رو داره؟...تو سرعت حساسیت فرمونش کم می شه؟...یا مثل بنز چرخ هاش زاویه پیدا می کنه؟...یا خیلی چیزای دیگه که من اطلاع ندارم...یه کم در این مورد بیشتر توضیح بدید...

hitman
2 September 2005, 07:47 PM
بهترین تست برای هر ماشین رانندگی در جاده های ایران است!!!

pesaremelli
2 September 2005, 08:34 PM
خارج از بحث امنیت...سمند کدوم تکنولوژی ماشینهای روز دنیا رو داره؟...تو سرعت حساسیت فرمونش کم می شه؟...یا مثل بنز چرخ هاش زاویه پیدا می کنه؟...یا خیلی چیزای دیگه که من اطلاع ندارم...یه کم در این مورد بیشتر توضیح بدید...
سمند از هندلينگ خوبي برخورداره
امكاناتش به روز هستش
موتورش استاندارد يورو 2 پاس ميكنه(تو خيلي از كشورها استاندارد مورد تاييد هستش)
از لحاظ طرح بدنه هم لا اقل نسبت به ماشيناي شرق اسيا قابل قبوله
در ضمن شما چطور سمند رو با بنز يا بي ام و 35000 دلاري و بالاتر مقايسه ميكنيد
د :icon_cool

engmtx2007
2 September 2005, 09:15 PM
کی گفته سمند از قویترین خودروهای جهانه؟ افتضاحه... شما محصولات کادیلاک و فورد و ... رو دیدید؟ مشخصات کادیلاک سیکستین رو خوندید؟ شاهکاره. سمند در برابر اینها ماشین حساب نمیشه. یا خیلی شرکت های دیگه.

محمد رضا محمدي
2 September 2005, 11:09 PM
بهتره نگاهي به امكانات ..... موتور .... كارايي و جاداري و امنيت سمند به تناسب قيمت ارايه شده به بازار هاي خارجي توجه داشته و سپس چنين حرفي بزنيد ... قيمت ارايه به بازار هاي خارجي حدود 6 ميليون تومان ميباشد با قيمتي برابر با 6000 دلار و اين تجهيزات و قدرت موتور فكر ميكنم ارزش مناسبي داشته باشه ... حالا با تمام اين تفاسير ميتونيد رقيب هاي سمند رو انتخاب كنيد نه خودروهايي مثل انواع بنز و بي ام و ... يا كاديلاك به خصوص مدل سيكستين :icon_twis

Malkemid
3 September 2005, 12:28 AM
سمند از هندلينگ خوبي برخورداره
امكاناتش به روز هستش
موتورش استاندارد يورو 2 پاس ميكنه(تو خيلي از كشورها استاندارد مورد تاييد هستش)
از لحاظ طرح بدنه هم لا اقل نسبت به ماشيناي شرق اسيا قابل قبوله
در ضمن شما چطور سمند رو با بنز يا بي ام و 35000 دلاري و بالاتر مقايسه ميكنيد
د :icon_cool

من مقایسه نکردم...ولی شما می گین تکنولوژی روز دنیا رو داره...من فکر می کنم تکنولوژی روز به تکنولوژی ماشینهایی مثل بنز و بی ام دابلیو می گن...
اینکه سمند مزایای خوبی داره و حالا مثلا هندلینگ خوبی داره حرف درستیه...ولی قبول کنید که اینا تکنولوژی روز دنیا نیست...
در مورد قیمت...چرا مثلا بنز گرونه؟...خوب چون تکنولوژیش به روزه...امیدوارم ما هم روز به روز بهتر بشیم :icon_cool ...

pesaremelli
3 September 2005, 02:13 AM
اينو توجه كنيد كه سمند اولين تجربه ي ايرانيهاست با اين حال تونسته تو تست ها نتايج خوبي بدست بياره اخه بنز 50 ساله كه ماشين توليد ميكنه شما چطور ميخوايد سمندو بابنز مقايسه ميكنيد سمند فعلا در بازارهاي بين المللي به خاطر همين فاكتورهاي تقريبن بي اهميت(به قول شما )داره جايگاه خوبيو بدست مياره مثلا تو چين كه تقريبن بازار هدف توليد كنندگان بزرگ خودرو دنياست از سال اينده توليد ميشه بهر حال بياي خودمونو بيشتر باور كنيم

Malkemid
3 September 2005, 03:20 AM
اينو توجه كنيد كه سمند اولين تجربه ي ايرانيهاست با اين حال تونسته تو تست ها نتايج خوبي بدست بياره اخه بنز 50 ساله كه ماشين توليد ميكنه شما چطور ميخوايد سمندو بابنز مقايسه ميكنيد سمند فعلا در بازارهاي بين المللي به خاطر همين فاكتورهاي تقريبن بي اهميت(به قول شما )داره جايگاه خوبيو بدست مياره مثلا تو چين كه تقريبن بازار هدف توليد كنندگان بزرگ خودرو دنياست از سال اينده توليد ميشه بهر حال بياي خودمونو بيشتر باور كنيم

باور کنین منم مثل شما فکر می کنم و کاملا موافقم که واسه اولین تجربه خوب بوده....حرف من چیز دیگه ای هست...وقتی می گین خودروی روز...طبیعیه که ذهن آدم می ره به سمت یه چیز فوق العاده مثل بنز و اینا...

pesaremelli
3 September 2005, 09:36 AM
باور کنین منم مثل شما فکر می کنم و کاملا موافقم که واسه اولین تجربه خوب بوده....حرف من چیز دیگه ای هست...وقتی می گین خودروی روز...طبیعیه که ذهن آدم می ره به سمت یه چیز فوق العاده مثل بنز و اینا...
من هيچوقت نگفتم تكنولوژي روز دنيا رو داره اگه خبر رو خوب خونده باشيد ميبينيد كه نوشته شدخ از لحاظ امنيت و هندلينگ با استانداردهاي اروپا همخواني داره ............
اين ماشين داره با يه موتور متعلق سال 94 كار ميكنه كه زياد به روز نيستش(از سال اينده روي اين ماشين موتور ملي 1.7 ليتري با قدرت 115 يا 125 (دقيقا يادم نيست)اسب نسب ميشه) كه موتور به روزي هستش ...........در ضمن شما فقط به بنز و بي ام دبليو و بنز ميگن ماشين روز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :icon_ques
سمند از نظر فضا سازي داخلي و طرح ايينه ها و نماي جانبي وجلوي ماشين و بخصوص قيمت با خيلي از ماشيناي روز (باز نريد سراغ بنز و ..............................)قابل رقابته البته من منكر ايرادات اون نميشم (بيشتر اونا ناشي از منتاژ بد هستش)ولي به نظر من براي اولين تجربه تونسته تو بازارهاي بين المللي جايگاه خو :بي رو بدست بياره :icon_cool

Malkemid
3 September 2005, 05:00 PM
نمی دونم چرا این بحث داره کش میاد...در حالی که من و شما به جور فکر می کنیم....من از بنز به عنوان مثال یاد کردم....امیدوارم ایرادهای سمند زودتر برطرف شه

arash p mbz bmw
3 September 2005, 08:06 PM
pesaremelliجان
موتور ملی توربو روش نیز نصبه
سمند ماشینیه که حداقل تو چین جا باز کرده
شما که سمندو مسخره میکنید میدونید اگر چین بخواد توی خودروسازی قدم بزاره پز خیلی از شرکتهارو میزنه زمین؟؟؟
الان تو خود همین چین ب ام دیلیو و تویوتا ریخته و خود چین خودروهاشو صادر میکنه و قدم های اولش هم کشورهای اسیایی مثل ایرانه
حالا ببینید همون چینی هایی که سوار تویوتا و بنز و ب ام دبلیو میشن قبول کردن سوار سمند 6000دلاری بشن

hamed.black
4 September 2005, 08:38 AM
دوستان چرا بحث بیهوده میکنید
سمند ماشینیه که اگه بقیمت 6000دلار فروخته بشه قابل قبوله من خودم از سمند خوشم نمیاد و در مورد اون از خیلی افراد که یا سمند داشتن یا تعمیر کارش بودن ویا... سوال کردم تعمیر کارا که به افتضاح بودن مونتاژ تاکید داشتن 80% اونایی هم که سمند داشتن بهم توصیه میکردن که سمند نخرم .
ولی در کل سمند به عنوان اولین تولید ایرانی تا حدی قابل قبوله ولی اصلا در حدو اندازهای نیست که شرکت میر اعلام کرده ضمن اینکه مطمئن باشید ماشینی که شرکت میر تست کرده یه تولید استثنایی بوده که کار فراوونی روش انجام شده تا بهترین کیفیتو داشته باشه و فکر کنم LX بوده نه معمولی
ضمنن ارش جان اگه ممکنه ماشینایی که تو کلاس سمند با این قیمت هستنو بگید تا بدونیم سمندنسبت به کدوم ماشینا برتره

pesaremelli
4 September 2005, 03:53 PM
ستاد خبری ايران خودرو 9/6/1384

مديرعامل گروه صنعتی ايران خودرو با بيان اينکه محصولات اين شرکت خودروساز بزودی در خاورميانه و آسيا به حرکت درخواهند آمد، گفت سهم گيری ايران خودرو از بازار خودرو منطقه شتاب گرفته است.
دکتر منوچهر منطقی، به موفقيت های يک سال گذشته گروه صنعتی ايران خودرو در عقد قراردادهای صادراتی و نيز ايجاد پايگاههای توليد سمند در کشورهای مختلف گفت: در يک سال آينده خبرهای خوبی از حضور ايران خودرو در بازارهای جهانی برای مردم کشورمان خواهيم داشت.
وی تاکيد کرد: حرکتی که از سه سال پيش به اين سو در خصوص ورود به بازارهای خودرو منطقه آغاز شده، در سال 84 اميدوار کننده بوده است.
مديرعامل ايران خودرو، آماده شدن زمينه های ورود به بازار بزرگ روسيه را نتيجه تلاش سه سال گذشته دانست و گفت: کسب استانداردهای روسيه کار ساده ای نيست و هنوز بسياری از خودروسازان دنيا نتوانسته اند به شاخص های آن برای حضور در اين بازار دست يابند.
وی تصريح کرد: سمند ايرانی، خودرويی است که شاخص هايی همچون برخورداری از فناوری روز جهان، پايداری، استحکام و زيبايی را دارا است و کارشناسان جوان ما در مرکز تحقيقات ايران خودرو نيز توانايی ايجاد تغييرات متناسب با محيط های جغرافيايی مختلف در خودرو را کسب کرده اند و قادرند نيازهای مشتريان مختلف در جهان را پاسخ دهند.
لازم به يادآوری است، گروه صنعتی ايران خودرو در تازه ترين موفقيت های برون مرزی خود توانست11 استاندارد کشور روسيه را برای سمند و نيز مجوز صادرات را برای پژو 206 ساخت ايران دريافت کند و اولين محموله206 نيز اخيرا به روسيه ارسال شد. ايران خودرو همچنين درماههای آينده فاز اول خط توليد سمند را در خارج از کشور در سوريه راه اندازی و افتتاح خواهد کرد.
کشورهای چين، ونزوئلا، مصر ، سنگال و ************* آذربايجان نيز ازجمله کشورهايي هستند كه ايران خودرو براي راه اندازي خط توليد سمند با آنها در حال مذاكره بوده يا قرارداد منعقد شده است.

fizzi
4 September 2005, 09:23 PM
...به گفته وی، یکی از مهمترین نتایج بدست آمده در مورد این خودرو ، تست CRASH یا برخورد با مانع بود که نتایج آن روشن کرد . سمند یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین خودروهای روز جهان است و این نتایج مورد تحسین استادان تست اروپایی واقع شد.
....

در مورد تجهيزات ايمني در هنگام تصادف هم اكنون تمامي اتومبيلهاي اروپايي با حداقل 8 ايربگ (كيسه هوا ) در قسمتهاي مختلف : 2 تا در جلو داشبورد , 4 عدد درون دربها, 2 عدد ايربگ پرده اي(كه سرتاسر شيشه هاي جانبي را ميپوشانند) بر روي ستونهاي جلو و عقب (ستونهاي a و c) و گاهي در زير فرمان و داشبورت براي حفظ زانوهاي راننده و سرنشين و سيستمهاي ايمني ديگري مانند سيستم كشنده اتوماتيك كمربند , ميله هاي قوي درون دربها , نقاط قابل شكست و پدالهاي جمع شونده در هنگام تصادف و .......... در كانون ايمني اروپا NCAP كه معتبرترين سازمان در اين مورد هست تست ميشوند وگاهي 3يا 4 ستاره از 5 ستاره ايمني ميگيرند . ب.ام.و هاي سري 5 جديد در اين تستها باوجود 8 ايربگ ومنهدسي فوق العاده دقيق نتوانست نتيجه خوبي بگيرد و 3 ستاره (متوسط) گرفت و مرسدس يعني آقاي ايمني هم اكثر اتومبيلهايش بيشتر از 4 ستاره (خوب و نه عالي) نگرفته اند و فقط يكي دو مدل 5 ستاره اي دارد. . .
حالا سمند و امكانات ايمني اش را با اينها مقايسه كنيد تا به اعتبار شركت تست كننده پي ببريد!! :icon_razz

fizzi
5 September 2005, 12:47 PM
fizzi جان حرف شما كاملن صحيح است ولي بازم داريد با (بنز و ............. مقايسه ميكنيد)
كسي است كه در باره ي شركت مير اطلاعاتي داشته باشه

ايمني ربطي به گران بودن و كلاس اتومبيل ندارد همانتور كه امروزه رنوي كليو 3 (رقيب پژو 206 ) و رنو مگان(كه قرار است در ايران توليد شود) اتومبيلهاي آنچنان گراني نيستند ولي از موسسه NCPA همگي 5ستاره گرفته اند و اكنون رنوي فرانسه امن ترين اتومبيلهاي دنيا را ميسازد .

در مورد شركت مايرا (MIRA) بايد بگويم اين شركت مستقل در انگلستان قرار دارد و در زمينه اي مهندسي محصول, تست محصول و تحقيقات و اتلاعات در مورد اتومبيل هست و براي هر كمپاني اتومبيل اين كار راانجام ميدهد و البته صدور تائيديه هاي مربوط به مواردبالا كه مورد تائيد در اروپا وامريكا مي باشد...
در واقع MIRA انگلستان چيزي شبيه به ADAC آلمان (ولي نه به آن گستردگي) هست و تجهيزات بسيار پيشرفته اي براي تست اتومبيل در اختيار دارد.
اين هم سايت اين كمپاني :

MIRA (http://www.mira.co.uk/)

david-ebi
1 May 2010, 04:34 AM
درست که دارم تاپیک را از زیر خاک می کشم بیرون اما نتونستم جلوی خودم را بگیرم. عزیزان ما که دیگه خودمان را نمی توانیم گول بزنیم واقعا این سمندی که ما در ایران سوارش می شویم قابل مقایسه با ماشینهای اروپایی و آمریکایی و ... هست این که دیگه جلوی چشممون. میبزی نمایندگی میگی ماشین صفر کیلومتر گیربکسش زوزه می کشد در نهایت خونسردی میگن همشون همینطوری. اشکال از ساختش هست. میگی بابا دسته دنده اینقدر میلرزه که میخواهد از جا کنده بشه میگن طبیعی. حتی فناوری ساخت یک آنتن برقی را ندارند و از بس که آنتنهاشون خراب میشد در مدلهای جدید سمند آنتن ساده رو سقفی گذاشتند. سیستم سخنگوی ماشین را نتوانستند بی عیب درست کنند و در نمونه های اولیه که مقدار بنزین و مصرف متوسط و ... را نشان میداد ولی آنقدر اشتباه نشان میداد که به گفته خودشان در نمونه های جدیدتر این آپشنها را حذف کردند. یعنی دقیقا پسرفت. جنس مواد به کار رفته داخل اتاق آنقدر نزول پیدا کرده که در هوای گرم و سرد صداهای مختلف می کنند.در همین سمند اینقدر موارد چوب کردن ترمز حتی برای ترمز abs پیش آمده که فقط خدا نگهدار راننده بوده. خودتان همین تاپیکها را بخوانید تا متوجه شوید. یعنی اینها هنوز سواد ساخت آنتن برقی و سیستم سخنگوی مدلهای اولیه سمند و ترمز abs بدون اشکال را ندارند بعد حرف از برتری سمند در دنیا می زنند. همین سمندهای صادراتی به ترکیه خیلی کیفیتشان از سمندهای مشابهی که من وشما در ایران سوار می شویم بهتر است. آخه برای چه؟ خون بیگانگان رنگین تر از خون مردم ایران است. چرا اینقدر دروغ میگویید مشتری مداری. شما اگر وطندوست و هموطندوست بودید حداقل همان سمندهای صادراتی را با همان قیمتی که به بیگانگان میدهید به مردم خودتان میدادید. تورا به خدا دوستان این سمند که دبگر جلوی چشمان خودمان هست و هر روز دارد ما را به تعمیرگاه می کشد تازه صفر کیلومترش . پس چرا خودتان و ما را گول می زنید و به به و چه چه می کنید. چرا باید لیاقت ایرانی از ترکیه ای و روسیه ای و سوریه ای و.... کمتر باشد. در هر صورت ببخشید که عصبانی شدم و نبش قبر کردم و این تاپیک را از زیر خاک بیرون کشیدم.