PDA

View Full Version : حرفه اي ترين سيستم صوتي موجود

dorna
31 August 2005, 02:07 AM
سلام

ازدوستان عزيز خواهش ميكنم من را راهنمايي كنند من ميخوام يك سيستم صوتي حرفه اي بدون توجه به قيمت البته موجود در بازار ايران براي ماشين مزدا بزارم لطفاء بفرماييد كه چه سيستم عالي وجود داره واز كجا ميتونم تهيه كنم

حامدگلشن
31 August 2005, 04:55 PM
دوست عزيز براي اينكه بهتر بشه راهنماييت كرد لطف كن و به سوالهاي زير پاسخ بده
1-حدود هزينه اي كه ميخاي انجام بدي ( چون شما ميتوني تا 10 ميليون و بيشتر هم براي مزدا هزينه كني )
2- چه ميزان از فضاي صندوق ماشينت رو ميتوني به اين كار اختصاص بدي
3- چه جور صدايي دوست داري
:icon_surp

dorna
31 August 2005, 06:00 PM
حامد جان من ماشين باز نيستم ولي دوست دارم يك ماشين اسپرت ساده داشته باشم و اما جواب سوالها حدود قيمت تا دو ميليون تومان. دوم كمتر از نصف فضاي صندوق .سوم فقط صداي زولال بلندي اصلا مطرح نيست.منتظر پاسخ شما هستم چون شديداء نياز به راهنماييهاي شما دارم. مرسي

حامدگلشن
1 September 2005, 10:13 AM
حامد جان من ماشين باز نيستم ولي دوست دارم يك ماشين اسپرت ساده داشته باشم و اما جواب سوالها حدود قيمت تا دو ميليون تومان. دوم كمتر از نصف فضاي صندوق .سوم فقط صداي زولال بلندي اصلا مطرح نيست.منتظر پاسخ شما هستم چون شديداء نياز به راهنماييهاي شما دارم. مرسي
دوست عزيز من ميتونم اين سيستم رو بهت پيشنهاد بدم
head unit pioneer 860 حدود قيمت 320 اگر مدل ديگه پايونير خواستي بگيري مدليهاي اروپايي رو بگير يعني پريمير پايونير چون pre out volt 6.5 هست و اين نكته مهمي هست كه خيلي ها به اون توجه ندارن
FRONT SPEAKER كامپوننت JBL مدل 608 قوي ترين و با كيفيت ترين كامپوننت موجود در بازار قيمت حدود 360 تا 700watt peak- 150watt rms
rear speaker limited jbl 150 watt rmsقيمت حدود 160
sub woofer ALPINE TYPE R 15 1500 wat peakقيمت حدود 235
AMP MONO NAKAMICHI 8001 قيمت حدود 360 براي ساب
1000 watt at 1 ohm stable
800 watt at 2 ohm
400 watt at 4 ohm
ampl JBL 300.4 براي كامپوننت و جلو و اسپيكر عقب
123.5 watts RMS x 4 channels at 4 ohms
358 watts RMS x 2 channels at 4 ohms,
خازن 1 ميليون فاراد حدود 95 تا 105 تومن
باكس براي ساب حدود 50تومن
كابل و اتصالات حدود 60 تومن
سعي كن براي نصبش پيش يه نصاب خوب و وارد بري كه سيستمت رو برات درست نصب كنه و سابت رو هم اگر بيس زربه اي دوست داري رو فركانس بالا بگو بران تيون كنه اگر بيس نرم دوست داري رو فركانس پايين تيونش كن
اين سيستم اگر درست نصب بشه و فركانساش درست تنظيم بشه از نظر كيفيت قدرت شفافيت حرف نداره
اگر تونستي بيشتر هزينه كني يه باطري خشك هم به سيستمت اظافه كن كهسيتمت از نظر برقي مشكل پيدا نكنه
موفق باشي :icon_cool

dorna
1 September 2005, 11:15 AM
حامد جان ميدونم يكم حوصله ميخواد ولي ميشه عكس بعضي از اينها را برام بزاري مثل پخش امپ وساب ممنون ميشم در ضمن حامد جان اين وسايل توي شيراز گيرم مياد چون اصلا حوصله تهران را ندارم.

s4l4rn
1 September 2005, 01:40 PM
سلام با این پولی که میخواهید شما به nikamichi 8001 بدید میتونید یه امپ مونو JBL 1201.1 بگیرید که یه سرو گردن بالا تر هست و 1114 watt RMS خروجی داره روی 2 OHM و میشه روش دوتا ساب 1000 RMS مثل kicker s15L7 یا pioneer 3004SPL v, fsj و همچنین برای كامپوننت JBL باید یه امپ دیگه بگیرید تا بتونه کیفیت خودش رو نشون بده که شما میتونید یه امپ 4/5 کانال حدود 300.000 انخاب کنید که انتخاب های زیادی میتونید داشته باشید

راستی برای همچین سیستمی نیاز به باطری و دینام قوی هم دارید و باید از سیم 0 گیج استفاده کنید

dorna
1 September 2005, 02:46 PM
دوستان يكمي پاسخهاتون حرفه اي است من هم يك اماتور هستم لطفاء راهنمايهايتون را يكمي با زبان ساده تر بگوييد در ضمن من يك سيستم كلاريون ديدم كه مانيتور سر خود بود به قيمت 17.000.000ريال ميخواستم بدونم ارزش داره يا نه.مرسي

s4l4rn
1 September 2005, 05:44 PM
دوستان يكمي پاسخهاتون حرفه اي است من هم يك اماتور هستم لطفاء راهنمايهايتون را يكمي با زبان ساده تر بگوييد در ضمن من يك سيستم كلاريون ديدم كه مانيتور سر خود بود به قيمت 17.000.000ريال ميخواستم بدونم ارزش داره يا نه.مرسي

درنا منظورت ار سیستم کلاریون چیه؟؟ یعنی ست کامل سیستم ؟؟

farzad2
1 September 2005, 06:04 PM
درنا جان سیستمی که حامد به شما توصیه کرده یکی از مناسب ترین گزینه های شما است و مطمئن باشید پشیمون نمیشید.
البته باز هم میشه بالاتر بردش اما دیگه بیشتر قدرت بالا میره و همینجوری هم شما با کمبود برق مواجه میشید و من شخصا به شما توصیه نمیکنم.
این کلاریون هم که میفرمائید تنها برتریش قابلیت پخش DVD و داشتن LCD است.
اگر از این تیپ پخش خوشتون میاد توصیه میکنم مارک الپاین یا پایونیر بردارید چون کلاریون بیشتر پول نام و مارک میگیره تا کیفیت و خدمات مناسبی هم در ایران نداره.
حتی اگر از این مدل پخش استفاده کنید باید حدود 1 میلیون دیگه به بودجه اضافه کنید .
پایونیر این مدل رو میتونید حول وحوش 1 میلیون و الپاین رو حدود 1400000 الی 1700000 تهیه کنید.
در ضمن اصولا پخش رو خیلی راحت میدزدن و انشاا... برای شما پیش نیاد اما اگر سیستم تصویری برای شما مهم نیست این تیپ پخش را فراموش کنید.و حتما میدونید که نیروی انتظامی هم در صورت مشاهده پخش را ضبط مکنه و ماشین را هم میخوابونه.

dorna
1 September 2005, 06:22 PM
نه منظورم فقط پخش خالي است.

dorna
3 September 2005, 03:39 PM
ايا اين ماركها را ميشه از شيراز هم تهيه كرد مثل كلاريون والپاين البته اخرين مدلهاي اين شركتها را يا حداقل مدلهاي بالاي اونها را؟

حامدگلشن
3 September 2005, 03:52 PM
درنا جان سیستمی که حامد به شما توصیه کرده یکی از مناسب ترین گزینه های شما است و مطمئن باشید پشیمون نمیشید.
البته باز هم میشه بالاتر بردش اما دیگه بیشتر قدرت بالا میره و همینجوری هم شما با کمبود برق مواجه میشید و من شخصا به شما توصیه نمیکنم.
این کلاریون هم که میفرمائید تنها برتریش قابلیت پخش DVD و داشتن LCD است.
اگر از این تیپ پخش خوشتون میاد توصیه میکنم مارک الپاین یا پایونیر بردارید چون کلاریون بیشتر پول نام و مارک میگیره تا کیفیت و خدمات مناسبی هم در ایران نداره.
حتی اگر از این مدل پخش استفاده کنید باید حدود 1 میلیون دیگه به بودجه اضافه کنید .
پایونیر این مدل رو میتونید حول وحوش 1 میلیون و الپاین رو حدود 1400000 الی 1700000 تهیه کنید.
در ضمن اصولا پخش رو خیلی راحت میدزدن و انشاا... برای شما پیش نیاد اما اگر سیستم تصویری برای شما مهم نیست این تیپ پخش را فراموش کنید.و حتما میدونید که نیروی انتظامی هم در صورت مشاهده پخش را ضبط مکنه و ماشین را هم میخوابونه.
فرزاد جان مگه تو هواي ما رو داشته باشي :icon_excl
درنا جان در حال حاظر امكان قرار دادن عكس رو برات ندارم
ولي با مراجعه به اين سايتها ميتوني پيداش كني
www.pioneerelectronics.com
www.jbl.com
www.nakamichi.com
www.alpine.com
موفق باشي :icon_cool

farzad2
4 September 2005, 11:55 AM
اختیار دارید حامدجان حرف منطقی جواب نداره.
تازه خود شما بهتر میدونید همین سیستم پیشنهادی شما چه هیولایی میشه.اما متاسفانه اکثر دوستان فقط ظاهر یک سیستم و مخصوصا از روی قیمت مناسب بودن را تشخیص میدن.
یکی از دوستان من در امریکا زندگی میکنه و 2سال پیش داشت میومد ایران من گفتم یک پخش کلاریون و امپ برام بیاره که کشتم خودم رو زیر بار نرفت و گفت اینجا هم اصلا متقاضی نداره و اصلا کیفیت و عمرش در حد پولش نیست و بیشتر به عنوان پخش فابریک ماشین است تا سیستمهای حرفه ای و بجاش امپ ناکامیچی 2004 و پخش الپاین اورد که در جریان هستید. اما من چون ماشین را داشتم میفروختم این دوتا را هم به یکی دیگه از دوستان فروختم.
در ضمن این پخشهای مورد نظر درنا خیلی زود هم خراب میشه و تعمیرش هم میگن خیلی سخته و اکثرا قطعاتش پیدا نمیشه.برای همین من به پایونیر و الپاین سفارش کردم.هم قیمت خریدش مناسب تره و هم قطعات و خدمات فروش بهتر و بیشتری دارن.مدل 7500 پایونیر برای 2 سال متوالی برنده طراحی اول در رده خودش در امریکا بود و انصافا من با نحوه کارکرد و کیفیتش حال میکنم مخصوصا صفحه LCD که touch screen است و تمام تنظیمات و کنترلها از روی LCD است.یکی دیگه از محسنات این مدل کمتر بودن زاویه کور LCD از زوایای دید بغله.

dorna
4 September 2005, 12:15 PM
فرزاد جان اين مدل 7500را عكسش را ديدم خيلي قشنگ است.ايا توي تهران نمايندگي فعال داره .يا اينكه اين سيستم توي شيراز گيرم مياد يا اصلاء شيراز نصاب خوب داره يا نه.درضمن فرزاد جان اين مدل 7500چه قيمتي داره.

امير123
4 September 2005, 03:25 PM
دوست عزيز با مراجعه به اين سايت (http://www.thecarstereostore.com/products.html) شايد بتونيد مدل هاي بهتري پيدا كنيد.
اين هم چند تا عكس http://files.hotlinkhost.net/WUS7cfm+Jxc/KENWOOD-face.gif http://files.hotlinkhost.net/WUS7cfm+Jxc/KENWOO-receiver.gif http://files.hotlinkhost.net/WUS7cfm+Jxc/SONY-woofer.gif

farzad2
4 September 2005, 05:37 PM
درنا دوست عزیز
تو تهران نمایندگی اصلی داره که تمام گارانتی های پایونیر مال این شرکت است و مکانشم بغل پمپ بنزین خیابان نادرشاه است .در مورد شیراز متاسفانه من هیچ اطلاعی ندارم چه از نظر نصاب و چه موجودی خود جنس.
در مورد قیمت پارسال تابستان برای یکی از دوستان 1350000 خریدیم.اما امسال قیمت دقیق ندارم اما فکر میکنم پایین تر امده باشه.
درنا جان درکل چون به غیر از پخش مابقی سیستم را هم میخواید و همه این قطعات اصولا در یک مغازه موجود نیست(منظورم سیستم پیشنهادی حامد است به غیر از هد یونیت)بهتره تشریف بیارید تهران هم جنس بیشتر است هم برای نصب میشه نصاب های حرفه ای تر پیدا کرد.نصب صحیح و حرفه ای حداقل 30 درصد میتونه در کیفیبت نهایی تاثیر بزاره.مخصوصا در قسمت تامین و بالا بردن قدرت برقی ماشین و تیون کردن ساب و امپها.

farzad2
4 September 2005, 06:01 PM
AVH-P7650DVD
http://www.pioneer.com.sg/storefront/imagesOnline/AVH-P7650DVD_L.jpg

7" (16:9) Wide Fully Motorized LCD Color Display with 5-Channel High-Power DVD/VCD/CD Receiver

Features
DVD-Audio/Video playback
DVD-R/RW playback (video format)
CD-R/RW playback
MP3 playback with ID3 Tag*
iPod® adapter ready
Built-in MPEG 2/1 decoder
Built-in DTS/Dolby Digital/Dolby ProLogic II/Linear PCM decoder
192kHz/24-bit DAC (for audio)
10-bit video DAC
Built-in DSP (Digital Signal Processor)
5-mode preset equalizer
4-mode custom preset equalizer
Multi-Channel Auto EQ
Digital listening position selector
Auto Time Alignment
2-way crossover: HPF/LPF
Rotary volume
High-voltage gold-plated preout (5V)
Gold-plated 6-channel RCA preouts
External unit control via IP-Bus (2 units)
AUX-In (with optional CD-RB20)
Level indicator
Supertuner® IIID
Partial detachable face
Dual-zone (two different sources) operation for front and rear
Multi-CD control
OFC cable (6-ch. RCA preouts and power cable)

HIDE-AWAY UNIT
IP-Bus input
A/V inputs and outputs
AV-Bus input
1 RCA Audio/Video input
1 RCA Audio/Video output (rear)
Backup camera input
Gold-plated terminals (6-ch. RCA preouts and other RCA input/output terminals)

LCD MONITOR
PAL/NTSC compatible
7" (16:9) wide TFT active matrix LCD color screen
Touch panel operation display
Sub-Display (10-character)
AG (Anti-Glare) coated LCD color screen
Auto dimmer control
Virtual GUI (Graphic User Interface)
Automatic rear view monitoring in reverse gear (by camera**)

AVH-P7550DVD
http://www.pioneer.com.sg/storefront/imagesOnline/AVH-P7550DVD_L.jpg
7"(16:9) Wide Fully Motorized LCD Color Display with 5-Channel High Power DVD/VCD/CD Receiver

Features
MOSFET 50W x 5MAX.
DVD-Video Playback
DVD-R/RW playback (video format)
CD-R/RW playback
Built-in MPEG 2/1 decoder
MP3 playback with ID3 Tag*
5.1-ch. multi-sound reproduction
Built-in DTS / Dolby Digital / Dolby Pro Logic 2 / Linear PCM decoder
MPEG Audio decoder
192kHz/24-bit DAC (for audio)
10-bit video DAC
Built-in DSP
Mulit-Channel Auto EQ
Auto Time Alignment
5-mode preset equalizer
4-mode custom preset equalizer
2-way crossover: HPF/LPF
Digital listening position selector
Rotary volume
High-voltage gold-plated preout (5V)
Gold-plated 6-ch. RCA preouts
External unit control via IP-Bus (2 units)
AUX-in (with optional CD-RB20)
Level Indicator
Supertuner®IIID
Partial detachable face
Dual-zone (two different sources) operation for front and rear
Multi-CD control
OFC cable (6-ch. RCA preouts and power cable)

Hide-away Unit
IP-Bus input
A/V inputs and outputs
AV-Bus input
Gold-plated terminals (6-ch. RCA preouts and other RCA input/output terminals)
1 RCA Audio/Video input
1 RCA Audio/Video output (rear)
Back-up camera input
LCD Monitor
PAL/NTSC compatible
7" (16:9) wide TFT active matrix LCD colour screen
Touch panel operation display
Sub-Display (10-character)
AGLR (Anti-Glare, Low Reflection) coated LCD colour screen
Auto dimmer control
Virtual GUI (Graphic User Interface)
Automatic rear view monitoring in reverse gear (by camera**)

dorna
4 September 2005, 06:47 PM
فرزاد جان اين مدل كه عكسش را گذاشتي چه قيمتي دارهمنظورمAVH-P7650DVDاست.در ضمن اقا فرزاد درقسمت معرفي كارهاي اين مدل نوشته شدهBackup camera input منظورش چيه فرزاد اگه ميشه دقيق برام توضيح بده ممنونت ميشم.

farzad2
4 September 2005, 08:09 PM
درنا جان در مورد قیمت دقیقا اطلاع ندارم اما میدونم بعلت کم بودن مغازه هایی که این مدلها رو میفروشن یک مقدار مغازه دارها قیمت پرت و بالا میگن.پارسال که برای دوستم رفتیم بگیریم مدل7500 را اکثر جاها 1500000 قیمت میدادن. من در ان زمان دوستی داشتم در این کار بود و اون به ما1350000 قیمت داد .حالا این مدل جدیدتر رو نمیدونم چنده اما باید زیر 1500000 قیمتش باشه.
در این سیستم شما میتونید مثل یک تلویزیون هر نوع ورودی تصویر و صدا رو به پخش وصل و از پخش ماشین برای تماشای مثلا فیلمهای ضبط شده توسط توسط دوربین فیلمبرداری استفاده کنید.در ضمن شما دو خروجی صدا و تصویر برای جلو وعقب ماشین هم دارید که میتونید LCD بیشتری تهیه و برای سرنشین عقب جدا از جلو وبرای سرنشین جلو هم یک مانیتور اضافه کنید.سیستمی که شما سئوال کردید مربوط به دوربینهای دید عقب یا کناری ماشین میشه که در صورتی که این نوع دوربینها رو تهیه و نصب کرده باشید مثلا برای دید پشت ماشین در هنگام عقب رفتن با این امکان پخش شما میتونید از مانیتور همین پخشتون برای دیدن پشت استفاده کنید و دیگه احتیاج به نصب یک مانیتور اضافه برای این کار نیست و خود پخش بطور اتوماتیک در این حالت یعنی وقتی که شما دنده رو دنده عقب قرار میدید پخش پایونیرتون مانیتور رو باز میکنه و فضای پشت رو به شما نشون میده .البته دوربین مخصوص اینکار را باید جداگانه تهیه کنید.

dorna
5 September 2005, 02:58 AM
خوب حدس خودم هم همين بود حامد جان ايا دوربين مخصوصش هم گير مياد يا مال همين شركت باشه.در ضمن نصابها هم روي اين مسائل وارد هستند وتجربه اين سيستمهاي پيشرفته را دارند چون زياد نبايد مشتري داشته باشند. ضمناء حامد جان در مورد مانيتور ال سي دي براي نفرات عقب توي جاي سري صندلي ها جاي مناسبي است راهنمايي گير نميده اين ال سي دي ها هم گير مياد مارك خود شركت.

dorna
7 September 2005, 02:15 PM
من چند تا عکس از دوربینهاش دارم نمیدونم برای همین کار استفاده میشه یا نه اگه شد عکسهاش را میزارم.

moein_id
7 September 2005, 07:58 PM
سلام بچه ها فکر کنم این عکسم یه نگاهی بندازین بد نباشه اگه میخوایین بزرگ ببینینش روش کلیک کنین
http://moonstone.persiangig.com/image/fun01_24655565.jpg (http://moonstone.persiangig.com/image/fun01_24.jpg)

arash p mbz bmw
7 September 2005, 10:42 PM
دیدم اقا معین از اینجور عکسها گذاشت گفتم منم بزارم لذت ببرید

saber2q
10 September 2005, 12:17 AM
http://www.masirco.com/Main%20pics/222.jpg
http://www.masirco.com/Farsi/Images/1.jpg
کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز با پردازنده 300 مگا هرتز
> 128 مگابایت حافظه رم – 20 گیگابایت حافظه دیسک سخت
> امکان ارتباط با اینترنت و ایمیل
TV , MP3 , VCD , CD , DVD < رادیو
GPS < و تیونر داخلی رادیو و تلویزیون
> صفحه نمایش 7 اینچ رنگی Touch Screen
> آمپلی فایر با خروجی برای دستگاه های A/V
Reader < برای کلیه حافظه های Flash (SD,USB )
> خروجی LCD دوم برای سرنشین عقب خودرو
> امکان وصل به موبایل و SMS از روی صفحه
> امکان نصب دوربین برای دید پشت (دنده عقب)
> امکان استفاده از کلیه برنامه های کامپوتری سازگار

داراي نقشه تهران و ايران براي GPS

m16586
10 September 2005, 02:27 PM
مارک این دستگاه چیه ؟

dorna
1 October 2005, 06:47 PM
فرزاد جان من همون مدل avhp7500dvd را خریدم میخواستم یک کمکی بکنی بگی که باند وامپیلی چی واسش بگیرم

saber2q
1 October 2005, 10:28 PM
يه سوال:
سيستم صوتي ميتونه آمپر باطري ماشين رو اينقدر بياره پائين كه ماشين خاموش بشه؟؟؟
چون من از موقعيكه سيستمم رو بستم ماشينم بعد از مدتي كه دستگاه روشنه كم كياره و خاموش ميشه ولي استارتر درست استارت ميزنه و ماشين روشن ميشه و سريع كم مياره و خاموش ميشه و بايد كمي صبر كنم تا احتمالا باطري جون بگيره و اون موقع روشن ميشه ولي در همون لحظه اگه بتزم كولر يا ضبط يا فن بگشرم ممكنه خاموش كنه
ولي ولتاژ باطري رو كه با اهم متر گرفتم درست بود و بالاي 12ولت بود فكر ميكنم امپر مياد پائين
چبكار كنم؟؟؟

hamidjan
3 October 2005, 10:07 AM
مشخصات سیستمتو بگو
ماشینتون چیه؟

حامدگلشن
8 October 2005, 04:46 PM
2 راه حل
1-تعويض دينام با دينام قويتر
2-اظافه كردن يك باطري خشك در صندوق عقب ماشينت

dorna
8 October 2005, 05:56 PM
اقا حامد من همون پایونیر مدل AVHP7500را گرفتم حدود یک میلیون و سیصدو پنجاه با گارانتی میخواستم یک لطف کنی بگی که چه باند وامپیلی وغیره واسش خوبه که ست کنم ممنون .البته توی سورنا بهم گفتن که اصلا طرف الپاین نرو چون توی بازار ایران همش چینی هست.

saber2q
8 October 2005, 10:20 PM
مشخصات سیستمتو بگو
ماشینتون چیه؟
مارك سيستم PDC تو يكي از پست هام تو صفحه هاي قبلي مشخصاتشو با عكسش گذاشتم

ماشين پرشيا
باطري اتميك 55آمپر
و سيستم رو بدون سيم كشي دوباره و با همون سيم كشي ضبط فابريك ماشين نصب كردم، باندها هم همون دوتا باند مقوايي فابريك ماشينه
البته اينو ميدونم كه مصرف اين سيستم جديد بلا است چون هميشه مانيتورش روشنه و اولين بار كه نصبش كردم تا روشن كردم فيوز ضبط قبلي سوخت و مجبور شدم فيوز سيستم جديد رو براش بذارم

با نظر شما اگه باطري 74 آمپر بذارم ممكنه حل بشه؟

البته در حالت آدي وقتي فن ماشين اتوملت ميكنه يا چراغها روشنه و راهنما يا شيشه گرمكن ميزنم ضعيف شدن نور رو تو پشت آمپر يا حتي چراغهاي جلو ميبينم (شايد اينها هم به ضعيفيه باطري ارتباط داشته باشه)

يه نفر هم ميگفت ربطي به سيستم نداره و اتفاقيه و ايراد از "استوپر انژكتور" يا شايد هم از "سنسور كيلومتر" باشه

؟؟؟؟؟ :icon_redf

hamidjan
9 October 2005, 09:21 AM
به نظر من نمیتونه از سیستم باشه مگه چقدر مصرف داره ؟نه ساب داری که بگم جریان زیادی داری میکشی نه ...
ببر به یک باطری ساز خوب نشون بده .کدوم منطقه هستی ؟اگر شمرونی بگم کجا بری.

m16586
9 October 2005, 04:20 PM
البته توی سورنا بهم گفتن که اصلا طرف الپاین نرو چون توی بازار ایران همش چینی هست.

آلپاین فقط تو چین ساخته میشه به خاطر همین هر چی تو بازار هست چینیه

saber2q
9 October 2005, 06:33 PM
به نظر من نمیتونه از سیستم باشه مگه چقدر مصرف داره ؟نه ساب داری که بگم جریان زیادی داری میکشی نه ...
ببر به یک باطری ساز خوب نشون بده .کدوم منطقه هستی ؟اگر شمرونی بگم کجا بری.
ميرداماد هستم
اين باطري سازي كه ميخواي معرفي كني دستگاه دياگ هم داره؟ آخه با انژكتور هم مشكوكه كه ظاهران با دياگ مشخص ميشه
ولي دقيقا از وقتي كه اين سيستم رو گذاشتم اينجوري شده و وقتي كه روشنش ميكنم حتما ماشين خاموش ميكنه و وقتي كه خاموشه خاموش نميكنه

farzad2
9 October 2005, 07:10 PM
الپايني كه در امريكا و اروپا هم فروخته ميشه چيني است. و هيچ فرقي با اين مدلهاي ايران نميكنه.هر كي اين رو دليل بد بودن الپاين گفته يا خيلي شوته يا از روي حرسش بوده. چون نمايندگي الپاين به همه جنس نميده و فقط با 5-6مغازه بصورت قيمت هاي شركتي كار ميكنه و مغازه دارها نميتونن هر جوري دلشون خواست به مردم بندازن.
مگه پايونير هاي ايران ساخت تايلند نيست؟ جز ناكاميچي شما چه مارك ديگه رو ميشناسيد كه ساخت ژاپن يا كشور معتبر ديگه اي باشه؟اينا فقط بازارگرمي مغازه دارها براي فروش جنس خودشونه.

m16586
9 October 2005, 07:22 PM
الپايني كه در امريكا و اروپا هم فروخته ميشه چيني است. و هيچ فرقي با اين مدلهاي ايران نميكنه.هر كي اين رو دليل بد بودن الپاين گفته يا خيلي شوته يا از روي حرسش بوده. چون نمايندگي الپاين به همه جنس نميده و فقط با 5-6مغازه بصورت قيمت هاي شركتي كار ميكنه و مغازه دارها نميتونن هر جوري دلشون خواست به مردم بندازن.
مگه پايونير هاي ايران ساخت تايلند نيست؟ جز ناكاميچي شما چه مارك ديگه رو ميشناسيد كه ساخت ژاپن يا كشور معتبر ديگه اي باشه؟اينا فقط بازارگرمي مغازه دارها براي فروش جنس خودشونه.

آقا گل گفتی خیلی خوشم اومد اکثر فروشنده ها فقط میخوان جنسهای خودشون رو قالب کنند

راستی آدرس کامل نمایندگی های آلپاین را اگر کسی داره برای به بقیه دوستان هم اطلاع بده ممنون میشیم

farzad2
9 October 2005, 08:44 PM
من دقیقا ادرس ها رو ندارم.دو تا از فعالترین های الپاین رو هم که خود شما معرفی کردید.
دالاهو که تو خیابان سورنا هست و یکی هم تو شریعتی بین معلم و عباس اباد.یکی هم استریو نغمه تو نیاوران هستش که دوستمون حامد گلشن خبر دادن چند وقته تعطیله. یکی هم میدونم تو خیابان عباسی هست.

dorna
9 October 2005, 11:35 PM
خوب فرزاد جان یک لطفی میکردی میگفتی که اخرش من چکار کنم من با پایونیر 7500 را گرفتم خیلی عالی است ولی ساب وامپیلی را نمیدونم چی بگیرم سراغ هر کسی که میرم میگم جنس خوب چنسهای خودش را پیشنهاد میکنه ولی یک فروشگاه یک ساب قدیمی پایونیر داشت ÷اپنی اصل بود چون پایونیری که من گرفتم اصل ÷اپن است یادم نیست مدل سابش چی بود ولی گفت 150هزار تومان یک نفر از کویت واسش اورده بود به نظرت می ارزه یا نه خودت واسه این مدل چی پیشنهاد میکنی دقیقاء مارک و مدلش را بگو که من تهیه کنم فقط یک چیز توپ باشه.در ضمن دوربین هم واسش گرفتم بیسیم هست ونیازی به سیم نداره منتظر جواب شما هستم.

farzad2
10 October 2005, 10:41 AM
درنا جان جواب سئوال شما رو قبلا حامد داده. نميدونم شايد از اون مشخصات خوشتون نمياد.
منظور شما فقط امپ و ساب هست؟ باند گرفتيد يا نه؟ اگر باند و امپ گرفتيد بفرماييد تا بهتر بشه نظر داد.در كل بهترينهايي كه رند بازار هم هست رو حامد معرفي كرده و منم نظرم همونه.فقط اگر كيفيت بيشتر مد نظرتونه تا قدرت و ساب هم كه داريد برميداريد ميتونيد باند بيضي عقب رو اينفينيتي مدل كاپا 693.5 برداريد كه كيفيت و شفافيت و تفكيك صداي بالايي داره.اگر بودجه شما مثل قبل نا محدوده يك توصيه حرفه اي براي عقب ميشه كرد كه فقط باندهاي عقب حدود 600000 تومان تمام ميشه اما صدا عالي ميشه و در رده f1 الپاين است.
در مورد اينفينيتي كاپا و جي بي ال ليميتد خيلي مراقب باشيد چون تقلبيش تو بازار پر شده و اگر نشناسيد ممكنه بهتون بندازن.حتما با يك نفر كه قبلا با اين باندها اشناست و كار كرده بريد براي خريد.

farzad2
10 October 2005, 11:12 AM
نميدونم چرا شما نميريد سمت الپاين؟ ولي يكي از بهترين و با كيفيت ترين باندها و امپهاي موجود مال الپاينه و تا صداش رو نشنويد متوجه منظور من نميشيد.مخصوصا كه شما دنبال قدرت نيستيد و بيشتر كيفيت مد نظر شما است. من خودم هم كيفيت رو ترجيح ميدم و اهل صدا بلند كردن نيستم و در اين زمينه خيلي تحقيق كردم و فقط الپاين داره اين جواب رو ميده. منم الان در حال تهيه سيستم جديد هستم و تمام قطعات رو دارم الپاين بر ميدارم.فقط حيف كه بودجه من براي اين ست كامپونت عقب كه گفتم كافي نيست و اگر بودجه ميرسيد بدون معطلي ميرفتم سراغ
اين ست كامپونت براي طاقچه عقب.يك كامپونت تيپ X مدل SPX-177R با يك كامپونت ميد بيس تيپ X مدل SPX-17MB
SPX-177R
http://www.alpine-europe.com/content/cms/files/spx-177r.jpg

SPX-17MB
http://www.alpine-europe.com/content/cms/files/spx-17mb.jpg

http://www.alpine-europe.com/content/cms/files/type_x_midbass.png

فكر نميكنم بتوني تفكيك صدايي به اين خوبي به راحتي پيدا كني. كامپونت 177 رو ميتوني 300000 و ميدبيس 17 رو 250000 بگيري.براي جلو هم همون 177 رو ببندي يا حتي كامپونت تيپ R مدل SPR-17 LS براي جلو كافيه.قيمت 150000 .
توجه داشته باش كه من اگر رو الپاين تاكيد ميكنم بخاطر اينه كه بيشتر كيفيتي هستند تا قدرتي و فكر ميكنم شما هم همين رو ميخواهيد.
در مورد ساب هم اگر دنبال كيفيت هستيد يا الپاين بگيريد يا اينفينيتي كه تو سابهاي كيفيتي به نام هستند مخصوصا اينفينيتي . براي باندهاي بالا امپ خود الپاين از سري V12 مدل MRV-F545 و قيمتش هم 380000 تومان. براي ساب هم امپ ناكاميچي كه حامد توصيه كرد عاليه.

m16586
10 October 2005, 12:06 PM
آقا با نظرات شما به طرز شدیدی موافقم فقط تو اون عکس اولی توییترش کو :icon_ques

اگه کیفیت می خواهید فقط آلپاین

فقط تنها اشکالش اینه که بعد از خریدش خودتون دیگه پاک مفلس :icon_idea شدین و پشه احتمالا تو جیبتون پشتک بالانس میزنه :icon_arro :icon_arro

dorna
10 October 2005, 02:13 PM
اقا فرزاد من هیچی غیر از اون پخش 7500 نگرفتم در ضمن اینینیتی هم تو بازار تقلبی داره ؟ اگر هست تشخیص اصلی و غیر از اصلش چطوره؟

dorna
10 October 2005, 03:12 PM
در ضمن اقا فرزاد اینفینیتی محصول کدام کشور است؟

farzad2
10 October 2005, 05:27 PM
عكس رو از سايت الپاين اروپا گذاشته بودم و اونم اينطوري بود اما تو عكس سوم مشخصه.
http://iweb.alpine-usa.com/img/asb/spx-177r.gif

اينفينيتي يك مارك امريكايي است.اما فكر نميكنم در امريكا ساخته بشه.
تقلبيشم خودم تو بازار ديدم.جالبه كه به همون قيمت 125000 ميفروشن.يك مدل تقلبي ديگه هم ديدم كه ظاهرش مشابه ليميتد جي بي ال هست اما روش نوشته شده اينفينيتي.
باز هم توصيه ميكنم با يك نفر كه به اين قطعات اشنا است بريد براي خريد.
من زياد تقلبيش رو از نزديك نديدم كه متوجه فرقش بشم اما اصلش با گارانتي عكاظ كيش است و رو جعبه يك برچسب گارانتي اين شركت رو به زبان فارسي داره و يكسال گارانتي ميكنه.

fizzi
10 October 2005, 08:15 PM
اينفيميتي و jbl همه شهرت ومعروفيت خودشون رو از بلندگوهاي حرفه اي و خانگي دارند نه از ساخت بندگوهاي اتومبيل.. ماركهايي مانند jl audio , lightenig audio , kicker خيلي حرفه اي تر و بهتر از اين 2 مارك هستند ..حتا آلپاين از نزر كيفيت با infinityو jbl قابل قياس نيست ولي در حد قيمتهاي معمولي اين دو بهترينند...

در ضمن مدل cd 700 II كه بهترين دك cd اتومبيل ناكاميچي هست ديدم ساخت مالزي بود...نمي دونم بقيه مدلهاي ديگر ناكاميچي كه از اين مدل پايينتر هستند ساخت مالزي هستند يا نه.؟

m16586
10 October 2005, 08:31 PM
Fizzi جان

منظورت را من درست متوجه نشدم

بلندگو های آلپاین از JBL و Infinity بهتر هست یا بدتر ؟؟؟

fizzi
10 October 2005, 08:36 PM
منزورم اين بود كه آلپاين بهتره......مخصوصن مدلهاي سري X آلپاين.
نزر شما چيست؟

m16586
10 October 2005, 08:56 PM
من هم معتقدم آلپاین بهتره
اون نوشته شما دو پهلو بود یا برداشت من این بود

فقط آلپاین TYPE X ولی یک کم گروووووونه :icon_redf

dorna
11 October 2005, 12:54 AM
خوب دوستان که گفتند الپاین توی امریکا هم چینی است حالا نمیدونم منظور از چینی تقلبی بودن جنس است یا اینکه سفارش چین است وبا کیفیت عالی
حتماء میدونید که چین جنس توپ هم داره من که توی سورنا سوال کردم همه گفتند همش تقلبی است و فکر نکن امریکایی است بلاخره نفهمیدیم که اگه الپاین اصل بخوایم چکار کنیم.

fizzi
11 October 2005, 09:19 AM
درنا جان... :icon_evil
تمامي دستگاههاي ساخت آلپاين در چين ساخته ميشوند و اصل هستند... :icon_cool (مثل خيلي از كمپاني هاي بزرگ ديگر) و علتش هم وجود كارگران ارزان در چين هست كه قيمت تمام شده يك كالا رو پايين مي آورند .شايد اگر در كشوري مثل ژاپن ساخته ميشدند حداقل قيمتشان 2 برابر چيزي بود كه ما الان ميبينيم و اينكه به حرف هيچ فروشنده اي در ايران اعتماد نكنيد چون اولن اينها منافع خودشون رو بر هر چيزي ترجيح ميدن و جنسي كه سود بيشتري داشته باشه رو پيشنهاد ميكنند و دومن فقط يك فروشنده وكاسب هستند و واقعن بي اطلاع هستند و با زبان بازي اعتماد مشتري را جلب مي كنند ... :icon_mad:
اين هم بتور نمونه كه گفتن آلپاين اصل , ساخت آمريكا هست!. :icon_sad:

آلپاين در اصل يك مارك ژاپني هست ونه آمريكايي !!

dorna
12 October 2005, 09:16 AM
نظرتون در مورد این ست چی هست ایا اون صدای زلال را میده یا نه؟ ساب swx_1242dواسپیکرspr17ls وامپیلیmrv_f545

hamidjan
12 October 2005, 02:34 PM
به نظر من کلا محصولات آلپاین خیلی با کیفیت هستش واگر کسی بخواد سیستم ببنده و بودجه کافی و وافی داشته باشه میتونه یه سیستم توپ از توش در بیاره مخصوصا سابهای type R :icon_sad: :icon_cool

m16586
12 October 2005, 05:53 PM
آیا امپ آلپاین MRV-F545 برای کامپوننت TYPX X زیادی قوی نیست

آمپ 4x125 Watt

کامپوننت SPX-177R ورودی اسمی اون 75 Watt هست و پیک اون 150 واته

dorna
13 October 2005, 12:50 AM
اگر توی سیستم کامپوننت نباشه چه تاثییری روی صدا داره ؟؟

hamidjan
15 October 2005, 10:40 AM
صدای کامپوننت به مراتب خیلی با کیفیتر از یه باند coaxial هست. :icon_sad:
اگر کسی برای سیستم از کامپوننت برای جلو استفاده کنه میتونه حتی عقب روهم speaker نبنده ولی باید ساب داشته باشه. :icon_sad: :icon_cool

dorna
21 October 2005, 04:30 PM
فرزاد جان وقتی من پایونر مدل 7500را گرفتم از فروشنده سوال کردم که کانالهای تلوزیون را هم میگیره یا نه پاسخ داد که خیر واسه گرفتن کانالها یک تیونر باید بگیری که مارک خود پایونیر هست قیمتش هم 400تومان است هم کانال تلوزیون میتونی بگیری هم کانالهای ماهواره . سیستم مکان یاب هم داره نظرت در مورد کانالهای ماهواره چی هست البته من با کویت تماس گرفتم گفتند اینجا اکثر ماشینها دارن ال ان بی هم روی سقف نصب میشه .ولی هر چی سرچ کردم اطلاعاتی پیدا نکردم
میخواستم ببینم اطلاعاتی در این مورد داری یا نه؟

farzad2
21 October 2005, 04:56 PM
نه من اطلاعي در اين مورد ندارم.

saber2q
21 October 2005, 10:25 PM
من يه ضبط وصل كردم به ماشين ولي با همون 2تا باند فابريك ماشين (يعني باند عوض نكردم) ولي الان با اين ظبط جديد حداكثر صدا كمتر از اون سيستم قديميه كه كاست ميخورد يعني ميتونه به خاطر باند باشه؟ ميخوام بدونم كه با عوض كردن باند صدا قوي ميشه؟ مگه نبايد با همين باند ها حد اقل اون صداي قبلي رو داشته باشم؟

soureni
22 October 2005, 08:27 PM
دوست عزيز بطور خلاصه برايت بگويم كه هر مدار آمپلي فاير با باند مشخص شده ميتواند كاراي مناسبي داشته باشد.

m16586
22 October 2005, 08:37 PM
آیا امپ آلپاین MRV-F545 برای کامپوننت TYPX X زیادی قوی نیست

آمپ 4x125 Watt

کامپوننت SPX-177R ورودی اسمی اون 75 Watt هست و پیک اون 150 واته

آقا این سوال ما اینجا پوسید یکی از دوستان مارو هم تحویل بگیره :icon_redf :icon_redf :icon_redf

haj_amir
17 November 2005, 03:35 AM
صدای کامپوننت به مراتب خیلی با کیفیتر از یه باند coaxial هست. :icon_sad:
اگر کسی برای سیستم از کامپوننت برای جلو استفاده کنه میتونه حتی عقب روهم speaker نبنده ولی باید ساب داشته باشه. :icon_sad: :icon_cool

اقا من تاحالا ندیدم کسی که سیستم بازه کامپوننت بندازه...همه 6*8 یا 6*9 مبندن.منظورم اینه بیضی میندازن.مثل P953 jbl یا 6975pioneer و ...

من دیدم که یارو سیستمش بالای 2 میلیون هست ولی کامپوننت نداره؟
البته فکر کنم وقتی کامپوننت نباشه 1 پرده از صدا کمه...
کسی که سیستم خفن میندازه، می خواهد کل کل کنه و quality براش اهمیت نداره...

حامدگلشن
17 November 2005, 09:51 AM
اقا من تاحالا ندیدم کسی که سیستم بازه کامپوننت بندازه...همه 6*8 یا 6*9 مبندن.منظورم اینه بیضی میندازن.مثل P953 jbl یا 6975pioneer و ...

ولي من زياد ديدم كه كسي كه سيستم باز حرفه اي هست از كامپوننت استفاده ميكنه
اون كسي هم كه سيستمش بالاي 2 ميليون هست از بيضي استفاده ميكنه اطلاعات فنيش در چه حده
چه غدر از سيستم ميدونه...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

dorna
17 November 2005, 01:03 PM
حامد جان کامپوننت الپاین spr17lsداخل درب مزدا جای باندهای خودش جا میگره یا نه؟

hamidjan
17 November 2005, 02:03 PM

حاج امیر جان
اگر شما به نمایشگاه خودروهای تیونینگ آپشن و اسپرت که هفته پیش در پیست کارتینگ فرمولای مجموعه ورزشی آزادی بر گزار شده بود تشریف میبردید متوجه میشدید که همون سیستم بازهایی که
میفرمایید همگی از coponent استفاده کرده بودند.واقعا کیفیت صدا (البته مارک خیلی مهمه) با بیضی
از زمین تا ثریا میباشد.:icon_frow

haj_amir
19 November 2005, 04:34 AM
حاج امیر جان
اگر شما به نمایشگاه خودروهای تیونینگ آپشن و اسپرت که هفته پیش در پیست کارتینگ فرمولای مجموعه ورزشی آزادی بر گزار شده بود تشریف میبردید متوجه میشدید که همون سیستم بازهایی که
میفرمایید همگی از coponent استفاده کرده بودند.واقعا کیفیت صدا (البته مارک خیلی مهمه) با بیضی
از زمین تا ثریا میباشد.:icon_frow

حمید و آقا حامد عزیز...
من 1 دوست دارم که مغازه داره توی سورنا...لطفا نگید که اونایی که سورنا هستن بازارینو از این چیزا...
ولی من هم ماشین خودشو دیدم هم ماشینایی را که می بنده...کلا من سورنا زیاد میرم...کسی دور و ور component نمیره.من الکی تعصب ندارم...ولی کسایی که سیستم های خفن میندازن ، نندیدم کامپننت بندازن...
راستی 1 روز پیش همون دوستمون بودیم، که 1 opel vectra اومد وایساد اون طرفه ما ، حدود 20 متر با ما فاصله داشت.آقا 1 دفه volume داد .من کم مونده بود خیس کنم. بعد فکر کردم که شاید من که این کاره نیستم اینقد تعجب کردم.این دوسته ما از مغازه پرید بیرون که ببینه چیه سیستم یاره...روش نشود از یارو سوال کنه.از پشت هم چیزی معلوم نبود...دودی کرده بود.
آقا روی بیس خشک تیون کرده بود 100 % ولی اخه بیس تا چه حدی...
وقتی کسی که کارش اینه کف می کنه ما که جایه خود داریم
بعدش رفت ، با سرعت 10 20 تا می رفت با همون volume بالا .همه مغازه دارا ریخته بودن بیرون.فکر کنم یارو امده بود کله این سورنایی هارو بخابونه...
فکر کنم از اون سیستم هایی بود که از اون ور آب میارن که ممکنه ما ها فقط اسمشو شنیده باشیم!

اگه نظری دارین خوشحال میشم بدونم!!!

حامدگلشن
19 November 2005, 11:04 AM
در مورد مطلب اول بايد بگم تو سورنا به غير از يكي دو نفر از مغازه دارا بقيشون تو سيستم ماشين بازارين
(اين نظر شخصي منه كه خيلي از دوستان باهاش موافقن)
در مورد مطلب دوم كسي سيتم خفن ميبنده و از كامپوننت استفاده نميكنه به نظر من كيفيت رو به همراه قدرت نميخاد و فقط حجم صدا رو ميخاد
درمورد مطلب سوم سيستم خوف زياد ميشه بست بحث مهم تو اين سيستم ها پول و انتخاب درست قطعات و مهم تر از اون نصبه

hamidjan
19 November 2005, 01:57 PM
من هم کاملا با حامد موافقم.
به نظر من شما یه سر به سایتهای سیستمهای صوتی ماشین بزن و عکسهایی که اونها از سیستمهای نصب شده رو ماشینهاشون گرفتن (حتی برای تبلیغات) رو ببین همه کامپوننت استفاده میکنند.
یکی از دوستان از قول مهندسان شرکت Harman international company(تولید کننده محصولات JBL وINFINITY)میگفت نصب speaker بیضی کاملا مردوده.
تو ماهواره (hotbird) یه کانال هست به نام mtv5 که یه برنامه داره به نام pimp my ride که مربوط به تیونینگ ماشین هست.اگر دیده باشی تو هیچ ماشینی نیومدن از باند بیضی استفاده کنند.
باز هم دیگر اساتید بیان و نظر بدن .من هم استفاده میکنم.:icon_cool

haj_amir
20 November 2005, 09:57 AM
نمی دونم والا ، من توی این زمینه زیاد صاحب نظر نیستم....شاید حق با شماها باشد.
شاید مثل قضیه سیستم جم کردن توی کامپیوتر باشه ، که ماها فکر می کنیم سیستم یعنی اون چیزایی که توی بازار رضا هست ، کما اینکه به کل در اشتباهیم.

Anyway
درباره اون سیستم که گفتم بحث کنیم بهتره...به نظرتون چی میتونست باشه ؟

hamidjan
21 November 2005, 04:00 PM
.

درباره اون سیستم که گفتم بحث کنیم بهتره...به نظرتون چی میتونست باشه ؟
ها.....
ای که الان گفتی یعنی چه؟

haj_amir
22 November 2005, 02:16 AM
ها.....
ای که الان گفتی یعنی چه؟

شما 1 نگاه به صفحه قبلی بندازی بدک نیست...
هیچکس نمی دونه من چرا اینجا موندم؟:icon_cool

saber2q
22 November 2005, 11:27 PM
نظرتون راجعبه سيستمي كه داراي سي دي رايتر و يك هارد 20گيگا بايت به جاي چنجر و ممومري كارت ريدر و پورت usb جهت اتصال كارت ريدر هاي مختلف و همچنين امكان اتصال موبايل (كار كيت) و LCD تاچ اسكرين به جاي پنل و... چيه؟؟

m16586
23 November 2005, 12:38 PM
نظرتون راجعبه سيستمي كه داراي سي دي رايتر و يك هارد 20گيگا بايت به جاي چنجر و ممومري كارت ريدر و پورت usb جهت اتصال كارت ريدر هاي مختلف و همچنين امكان اتصال موبايل (كار كيت) و LCD تاچ اسكرين به جاي پنل و... چيه؟؟

میشه توضیح بیشتری بدید ؟؟؟

saber2q
23 November 2005, 11:13 PM
مارک این دستگاه چیه ؟
PDC :icon_arro

m16586
25 November 2005, 03:47 PM
PDC :icon_arro

این توضیحتون بیشتر به مجهولات ما افزود تا معلومات :icon_twis

saber2q
25 November 2005, 07:46 PM
این توضیحتون بیشتر به مجهولات ما افزود تا معلومات :icon_twis
بابا ماركش PDC
تو صفحه شماره 2 همين تاپيك هم عكسش هست هم خصوصياتش

m16586
25 November 2005, 08:49 PM
همونجا هم اگه دقت کنید من پرسیدم این چیه ؟

منظور من اطلاعاتی راجع به شرکت سازنده سایت مربوطه و کجا میشه دید یا خرید و از این قبیل ....

ali2fast
26 November 2005, 11:32 AM
يه كمك نظرتون راجب ست كردن امپيلي و ساب با اين ظبط و باند چيه لطفا را هنمايي كنيد

1- pioneer 8450
2- jbl limited

hamidjan
27 December 2005, 03:40 PM
سلام
اگر JBL هارو با یه آمپ که خروجی اون 2*150 وات RMS باشه ببندی معرکه میشه .در غیر اینصورت اصلن بدرد نمیخوره.