PDA

View Full Version : صداهاي مزاحم در پژو 206

m16586
29 August 2005, 03:06 PM
206 من هنوز 200 تا كارنكرده يه چيزي تو ستون طرف راننده به صدا افتاد در كيلومتر 2500 ستون طرف سرنشين هم به صدا افتاد انگار يك چيزي لق شده حتی توي ساده ترين دست اندازها هم صدا میده به نظرتون اشكال از چيه و چكار كنم

pesaremelli
30 August 2005, 12:16 AM
اشکال از درهاست درهارو گریس کاری کنی درست میشه

رحيم توكلي
30 August 2005, 02:24 AM
دوست عزیز حالا کجاشو دیدی

Sajady
30 August 2005, 07:56 AM
يه موقع فكر نكنيد اشكال از مونتاژ ايرانه، نه اسلن خود طراحي206 اشكال داره !!!!!

pesaremelli
30 August 2005, 08:04 AM
اره دیگه کی گفته طراحی 206 اشکال نداره :icon_arro :icon_arro :icon_arro
تو دنیا ایران بهترین مونتاژ کننده ی 206 هستش (پس وای به حال اوناییکه از کشورهای دیگه ماشین میگیرن :icon_mrgr حتما راه نرفته گیربکسشون میاد پایین :icon_arro :icon_twis )

اینجانب
30 August 2005, 09:46 AM
ماشین من هم یک مدتی خیلی صدا میداد که چون کنار گوش بود خیلی آزاردهنده بود (صدای قیج و قوج!). اول فکر کردم از در یا پنجره است. ولی بعد با فشار آوردن روی قابی که روی ستون از داخل قرار گرفته و همچنین نوار لاستیکی سیاه رنگ آن صدا کاملا برطرف شد. نمیدونم مشکل دقیقا چی بود شاید اینها از جاشون در آمده بودن ولی در ظاهر چیزی معلوم نبود.

m16586
30 August 2005, 07:55 PM
من درها را گریس کاری کردم سر و صدا قطع شد :icon_sad: پس اشکال از قفل درها بود نه ستون ماشین :icon_neut

pesaremelli
31 August 2005, 01:30 AM
پس ای ول به خودم که بهت گفتم

arash p mbz bmw
31 August 2005, 01:47 AM
عزیزم شاد نشو که به زودی دوباره به صدا میوفته
ماشینی که ایرانخودرو مونتاژ کنه دیگه..................اونم با جاده های کاملا خاکی ایران

m16586
31 August 2005, 03:31 PM
به نظرتون کجاهای ماشین نیاز به روغن کاری و گریس کاری داره

payam2536
13 September 2005, 01:16 PM
سلام دوستان
ستون وسط سمت راننده ماشین من هم صدا میده البته در عقب هم صدا میده باید چیکارشون کنم؟

fizzi
13 September 2005, 01:23 PM
يه چيزي كه در همه 206 ها مشاهده كردم و همه ازش شكايت دارند اينه كه در دست اندازها صداي لقي از پشت آمپرها بگوش ميرسه يه بار كيلومتر رو باز كردند ولي فرقي نكرده و همونتوري هست.
درهاي عقب و سمت راست و قسمت شيشه عقب هم صدا ميده .

Malkemid
15 September 2005, 01:35 AM
همه جاش صدا می ده...حتی صندلیش هم ! واقعا یعنی انقدر سخته که یه ماشینی دم و دستگاهش به صدا نیفته؟!

harzaabe
15 September 2005, 04:10 AM
يه چيزي كه در همه 206 ها مشاهده كردم و همه ازش شكايت دارند اينه كه در دست اندازها صداي لقي از پشت آمپرها بگوش ميرسه يه بار كيلومتر رو باز كردند ولي فرقي نكرده و همونتوري هست.
درهاي عقب و سمت راست و قسمت شيشه عقب هم صدا ميده .

من هم دقيقاً همين مشکل رو داشتم که با کلی خرج هم درست نشد ولی با کمی فکر حل شد
راه حل :
زياد کردن صدای نوار تو ماشين
حالا ديگه صدای دلنشين موسيقی جانشين صدای دلخراش ماشين ميشه

ali1860
28 January 2006, 09:49 AM
سلام من حدود بیست روز است که 206 صفر گرفتم بعد از سه روز از دربهای جلو در دست انداز صدا میاد . با نمایندگی تماس گرفتم گفت تا زمان گارانتی اول باید صبر کنید و الی باید پول بدهید سوال؟
1- تا زمان گارانتی صبر کنم؟
2- بدم بیرون درست کنند ؟
3- خودم درست کنم ؟چه جوری ؟
لطفا کمکم کنید چون صداش تو ذوقم میزنه . راستی خودم درها رو نگاه کردم کاملا سفت بود و لق نمیخورد.

m16586
28 January 2006, 11:48 AM
قفل های هر چهار تا در را از گریس مرغوب پر کن و لاستیک های دور در را هم با اسپری تمیز کننده داشبورد چرب کن صداها قطع میشه البته برای مدتی

در این مورد در تاپیک های دیگه هم بحث شده بگردید پیدا می کنید

راستی خودم درها رو نگاه کردم کاملا سفت بود و لق نمیخورد.

زبونه قفل لق میزنه و صدا میده

pesaremelli
28 January 2006, 01:26 PM
اين مشكل در سمند و 206 و اخيرن در 405 هم مشاهده ميشه و به دليل جنس بد ابزار قفل در هاست .بايد ماهي يكبار درها رو گريس يا روغن بزني كه باعس برطرف شدن سدا ميشه

ali1860
28 January 2006, 01:26 PM
اگه مشکل با گریس حل میشود چرا کارخانه این کار را نکرده؟
آیا با پارافین مایع نمیشود لاستیک دور درب را چرب کرد؟

ehsan7000
28 January 2006, 05:10 PM
منم همين مشكلو تو درب راننده دارم

فكر ميكنم يه چيزي توي درب وله

pesaremelli
28 January 2006, 09:34 PM
منم همين مشكلو تو درب راننده دارم

فكر ميكنم يه چيزي توي درب وله
100در سد با گريس حل ميشه و لي بايد لا اقل ماهي 1 با گريسكاري يا روغنكاري كنيد

ali1860
29 January 2006, 10:13 AM
پس به نظر شما لازم نیست به نمایندگی مراجعه کنم وخودم با گریس مشکل رو حل کنم ؟
گریس مرغوب چه مارکی دارد؟

m16586
29 January 2006, 10:33 AM
گریس مرغوب چه مارکی دارد؟

ترجیحا خارجی بهتره ولی ایرانی اون (یک بسته یک کیلویی اش 500 تومن)هم بد نیست دلیل اینکه در صدا میده اینه که زبونه تو قفل لق میزنه و با گریس شما مهارش می کنید ولی یک ماه یعد دوباره گریس از جاش بیرون میاد و مجددا سر وصدا تولید میشه به هر حال برای سرگرمی خوبه
به عقیده من نمایندگی رو هم فقط برای کارهای گارانتی استفاده کنید والا ....

ali1860
29 January 2006, 11:13 AM
آیانمیشود بجای گریس ، با قراردادن فوم و یا لاستیک در دور زبانه قفل آن را مهار کرد زیرا گریس کثیف کاری دارد و ایا نمایندگی هم از گریس استفاده مینماید؟

m16586
29 January 2006, 12:22 PM
آیانمیشود بجای گریس ، با قراردادن فوم و یا لاستیک در دور زبانه قفل آن را مهار کرد زیرا گریس کثیف کاری دارد و ایا نمایندگی هم از گریس استفاده مینماید؟

نه نمیشه فقط گریس جلوی خوردگی لوازم قفل هم گرفته میشه

ali1860
29 January 2006, 12:41 PM
آیا نمایندگی هم از همین روش استفاده مینماید ویا دربهارا رگلاژ مینماید

pesaremelli
29 January 2006, 01:52 PM
آیا نمایندگی هم از همین روش استفاده مینماید ویا دربهارا رگلاژ مینماید
اين سدا با رگلاژ در بر ترف نميشه
بابا چقدر سؤال ميكني :icon_arro برو درو گريسكاري كن سدا قتع ميشه حوسله داري ميخاي بري نمايندگي هم كلي وقتت تلف هم ممكنه ازت پول بگيره :icon_twis

ali1860
29 January 2006, 02:16 PM
گیر دادم نه! درهر حال ممنون

pesaremelli
29 January 2006, 07:42 PM
حالا گريسكاري كردي يا نه ؟

ali1860
30 January 2006, 08:37 AM
بله گریس با مارک کاسپین خریدم و زدم صدا بر طرف شد از راهنمائیها ممنونم

kima
30 January 2006, 11:56 PM
من که خیر سرم ماشینم 1700 تا فقط رفته از همه جاش صدا میاد
از صندوق عقب یه صدای تاراق تاراق
زمانی که وایسادی از جلو ماشین صدای قار قار میاد
در ها هم که طبث معمول صدا رو مفصل دارن

بچای گریس هم میتونید از والوالین استفاده کنید که خشک تر هست و دیر تر نیاز به تجدید کردن داره

NavidG7
18 October 2011, 08:32 AM
زبانه قفلها رو با انگشت بيار پايين و بهش والوالين بزن. مواظب باش زياد نزني که تا مدتها لباسهات کثيف مي شوند.
بهتره وقتي زبانه رئ چرب کردي دستگيره رو بکشي تا زبانه رها بشه و بره بالا اگه جايي خشک مونده باز هم چربش کن. اين کارو دو سه بار تکرار کن رو همه قفلها و جير جير و قيژ قيژ درب ها رو از بين ببر.

NavidG7
18 October 2011, 08:37 AM
برای صدای لقی درب صندوق هم باید قفل پایین درب صندوق رو عوض کنین. قیمتش ار 2500 تا 3500 است. با 2 تا پیچ روی بدنه بسته میشه. روکش پلاستیکی روی زبانه قفل زود خورده میشه و صدا می افته یعنی صندوق رو کیپ نمی بنده...راه حلش تعویض قسمت پایینه قفله. من یکسال و نیمی هست که قفل سوکت دار فابریک گرفتم 35000 هم نشانگر باز بودن درب صندوق فعال شده هم شکر خدا سرو صدا نیافتاده هنوز

NavidG7
13 November 2011, 02:43 PM
سلام. ماشين رو تازه گرفته بودم (سال 85) که ديدم صبح ها وقتي سرده صداي عجيبي ميده. صداش انقدر واضح بود که فکر مي کردم شايد از گيربکسه. رو دور موتور 3 حدوداَ به اوج مي رسيد. وقتي گاز ميدادم در حالت خلاص دور موتور به اون محدوده مي رسيد صداي لرزشش مي اومد و بلافاصله قطع ميشد. گرم که مي شد ضدا از بين ميرفت. چند بار رفتم نمايندگي تست مي کردن صدا نمي اومد ماشين رو تحويل نمي گرفتن. مي گفتند سالمه.
خلاصه يه بنده خدايي تو نمايندگي يادگار پيدا شد ماشين رو پذيرش کرد. قرار شد ماشين شب بمونه صبح که سرده تستش کنن ببينن چيه... خلاصه بعد از 4 روز ماشين رو به ما دادن با يه فاکتور که توش باز و بست داشبورد و کنسول وسط و ... بود تا تعويض منبع انبساط و بست لاستيکي اش و ...

من که نفهميدم چش بوده اما درست شده بود... کلي ذوق کردم... حالا بعد از 5 سال دوباره اون صدا اومده واضح تر از قبل... هر چي ميگذره صدا زياد تر ميشه... بست لاستيکي (کشي) منبع انبساط رو عوض کردم اما فرقي نکرد. باز هم مشخصاتش مثل قبله... يعني روي يه دور خاصي صدا ميده... صداش مسه لرزش يک قطعه پلاستيکي هست که به شدت مرتعش ميشه ...

لطفاَ اگه کسي سابقه اي داره راهنماييم کنه. ممنون ميشم.

mehrdad5067
13 November 2011, 05:08 PM
سلام. ماشين رو تازه گرفته بودم (سال 85) که ديدم صبح ها وقتي سرده صداي عجيبي ميده. صداش انقدر واضح بود که فکر مي کردم شايد از گيربکسه. رو دور موتور 3 حدوداَ به اوج مي رسيد. وقتي گاز ميدادم در حالت خلاص دور موتور به اون محدوده مي رسيد صداي لرزشش مي اومد و بلافاصله قطع ميشد. گرم که مي شد ضدا از بين ميرفت. چند بار رفتم نمايندگي تست مي کردن صدا نمي اومد ماشين رو تحويل نمي گرفتن. مي گفتند سالمه.
خلاصه يه بنده خدايي تو نمايندگي يادگار پيدا شد ماشين رو پذيرش کرد. قرار شد ماشين شب بمونه صبح که سرده تستش کنن ببينن چيه... خلاصه بعد از 4 روز ماشين رو به ما دادن با يه فاکتور که توش باز و بست داشبورد و کنسول وسط و ... بود تا تعويض منبع انبساط و بست لاستيکي اش و ...

من که نفهميدم چش بوده اما درست شده بود... کلي ذوق کردم... حالا بعد از 5 سال دوباره اون صدا اومده واضح تر از قبل... هر چي ميگذره صدا زياد تر ميشه... بست لاستيکي (کشي) منبع انبساط رو عوض کردم اما فرقي نکرد. باز هم مشخصاتش مثل قبله... يعني روي يه دور خاصي صدا ميده... صداش مسه لرزش يک قطعه پلاستيکي هست که به شدت مرتعش ميشه ...

لطفاَ اگه کسي سابقه اي داره راهنماييم کنه. ممنون ميشم.

کاش همون وقت می پرسیدی که چش بوده....با این حال، می تونی تشخیص بدی صدا از کدوم طرف میاد؟ وسط، سمت شاگرد یا راننده؟

NavidG7
14 November 2011, 10:34 AM
کاش همون وقت می پرسیدی که چش بوده....با این حال، می تونی تشخیص بدی صدا از کدوم طرف میاد؟ وسط، سمت شاگرد یا راننده؟

اتفاقاَ چون هیچ نمایندگی یا تعمیرکاری نتونسته بود تشخیص بده خیلی کنجکاو بودم و می خواستم بدونم چی بوده... پرسیدم ام نگفتند از چی بوده... اما به منبع انبساط و بستش مشکوکم. صدا از یه جایی تو عمق داشبورد میاد فکر کنم یه جایی وسط داشبورد یا سمت شاگرد... هر چی هست از عمق صدا میاد

google.yahoo
14 November 2011, 10:14 PM
206 قبلی منم این صدا را در محدوده دور موتور 1800 تا 2800 داشت و هیچ وقت هم علتش کشف نشد.
یکی می گفت شاید ایراد از منبع وسط اگزوز باشه و یکی دیگه گیربکس را مقصر می دونست.
البته با تعویض دسته موتور گیربکس صدا تا حدی کمتر شد.

mehrdad5067
15 November 2011, 11:59 AM
اتفاقاَ چون هیچ نمایندگی یا تعمیرکاری نتونسته بود تشخیص بده خیلی کنجکاو بودم و می خواستم بدونم چی بوده... پرسیدم ام نگفتند از چی بوده... اما به منبع انبساط و بستش مشکوکم. صدا از یه جایی تو عمق داشبورد میاد فکر کنم یه جایی وسط داشبورد یا سمت شاگرد... هر چی هست از عمق صدا میاد

اگر منبع اگزوز وسط داری، ممکنه داخلش ریخته و این صدا رو ایجاد می کنه...اگر کش منبع حالت ارتجاعی خودش را از دست داده باشه و منبع سر جاش بازی کنه، می تونه مشکل هم این باشه...یک نقطه صدا داره دیگه هم اخیرا من کشف کردم! اون هم دسته موتور بالاست! اگر دقت کنید، دسته موتور بالا یک واشر فلزی داره و در دو طرف بالا و پایین آن دو ضربه گیر. بمرور زمان گریس بین ضربه گیرها و واضر فلزی از بین می رود و همین باعث صدای خش خش در زمان حرکت می شه...این رو هم چک کنید....

اینجانب
15 November 2011, 12:27 PM
من هم یک صدایی داشتم مثل لرزیدن چیزی در داشبورد. خیلی گشتم ولی منشااش پیدا نمی شد. تا اینکه دسته موتور بالا (همونکه نزدیکه تسمه هست؟) را عوض کردم و حل شد. حالا دوباره بعد از 20 هزارتا دوباره شروع شده. از روی ظاهر، میشه فهمید که این دسته موتور خرابه یا نه؟

silver 206
13 February 2015, 01:04 AM
کسغŒ هست کمک کنه واسه صداغŒ فن بخارغŒ تو حالت 1چکار مغŒشه کرد؟؟

robimax9
16 December 2015, 11:07 PM
اقا من غŒه 206 89 دارم
که تصادف داشته
جالا درست کردن و ن خرغŒدم
ولغŒ احساس مغŒکنم صداغŒ هوا مغŒاد تو وقتغŒ حرکت مغŒکنم
کسغŒ پغŒشنهادغŒ روشغŒ چغŒزغŒ داره؟
من خغŒلغŒ رو سر و صدا حساسم
البته زغŒاد نغŒست من وسواسغŒ هستم