PDA

View Full Version : چه كسي اپل كورسا داشته؟ ...

ممد موبايلي
26 September 2004, 12:05 AM
سلام ...

كي اپل كورسا داشته ؟

من ميخوام بخرم خوبه ؟ بده؟ مشتري اول و آخرش خودمم ؟؟

تقريبا 800 زير في داره ميده ...

بخرم ؟؟ :oops:

محمد رضا محمدي
26 September 2004, 12:21 AM
ماشين خوبيه .... خيلي قرص و محكمه .... ترمز هاي خوبي داره .... خوش دست و خوشگله ... موتورهاي خوبي داره و كم اصطهلاكه تقريبا .... به نسبت پرايد واقعا سره و مي ارزه ... توي جاده به نحو باور نكردني چسبندگي داره ( البته در مورد ماشين هاي توي اين كلاس ) ... طراحي بيروني و داخليش هم خوب و هنوز با ارايه ي ماشين هايي مثل ماتيز و 206 به نظر من جذابه ..
ولي عيب هاش همون مشكل فروش ... شتاب پايين تر از پرايد ...

8) :o

Kave
26 September 2004, 02:52 AM
لوازم يدكيش گرونه
بعد رنگش چه رنگيه؟

محمد رضا محمدي
26 September 2004, 01:33 PM
نه لوازم يدكيش چندان هم گرون نيست ولي نميشه انتظار قيمت لوازم پرايد رو داشته باشي و يه چيز ديگه اينكه به جز شهر هاي بزرگ تو جاهاي ديگه مشكل قطعات هست كه مشكل تمام ماشين هاي خارجيه
اون يكي رو متوجه نشدم شبزده ي عزيز :| :mrgreen:

Top RPM
28 September 2004, 05:10 PM
سلام
اگه داره 800 زير قيمت مي ده بخر. بعد اگه خوشت نيومد بفروش. اين وسط 800 تومن سود بردي.
اما ماشين خوبيه. كوچك و خوب. ترمز خوب؛ محكم؛ خوشگل؛ براي رانندگي تو شهر خيلي خوبه اما وقتي تو جاده مي افته گريه در مي ياره(اگر اهل گاز دادن و تند پيچيدن باشي البته) چسبندگي اش تا يه حدي از بقيه ماشينها بيشتره اما اگر از اون حد بيشتر بري به طور ناگهاني ماشين منحرف مي شه. يعني اگر از Limit بيشتر بري نمي توني كنترلش كني. البته راننده هاي حرفه اي مي تونن اينقدر بپيچن پس از اين نظر هم مشكل چنداني نداري.
شتاب و حداكثر سرعت خيلي پايينه(پي كي مي گيرش) اما خيلي راحت و خوبه.
مشكل فروش هم داره. البته نه خيلي.

aydin_tnt
14 November 2004, 11:45 PM
به نظر شما دوستان اپل كورسا بهتره يا گلف 2 (سال 92)

darya
15 November 2004, 12:52 AM
به نظر شما دوستان اپل كورسا بهتره يا گلف 2 (سال 92)
سوال من هم هست.

محمد رضا محمدي
15 November 2004, 06:31 PM
100٪ گلف ...
اصلن از نظر شتاب و سرعت و .... قابل مقايسه نيستند ...
ولي گلف خيلي سادس از نظر وسايل رفاهي.. اما ماشين برو و خوبيه

Top RPM
15 November 2004, 09:46 PM
گلف از همه نظر بهتره. يه بار سوار اپل شي و يك كم ويراژ بدي از زندگي سير مي شه. اما اگه سوار گلف شي عاشق اون مي شي.

اصغر
16 November 2004, 05:46 PM
اصلن فكرشم نكن (كورسا رو) تو جاده داري با جون كندن باهاش مي ري بعد پرايدا ميان از بغلت ويژ.... ويژ ... مي رن اعصابت داغون مي شه.

گلف 92 خوبه ولي با اين باور بخر كه ماشين 12 سالست ها ! خرج داره و بايد مطمئن بشي كه سالمه و ايراد اساسي نداره وگرنه ...

aydin_tnt
16 November 2004, 10:10 PM
با سلامو تشكر از راهنمايي دوستان.

نظر شما عزيزان براي من خيلي مهمه 8)

از نظرات اينجور بر مياد كه گلف يه ماشين اصيل آلمانيه . محكم و برو . :(

ولي يه راهنمايي ازتون ميخواستم ؟

با 6 -7 ميليون بودجه چي ميخر يد يد. چه ماشيني رو ترجيح ميداد يد ؟

علتش رو هم بگيد لطفا. :o

باز هم ممنون :wink:

niceevil
16 November 2004, 10:35 PM
به نظر من با 7 تومان يه اسپرو تميز پيدا کن

DUDU
31 October 2005, 04:59 PM
همه اينها رو گفتن هيچكدوم 100% درست نيست چون هيچكس كورسا نداشته يا اگر هم داشته نشناخته .اكثر كساني كه كورسا دارند تمامي امكانات اين ماشين رو نميشناسند .اول اينكه ايمني با لا يي داره (صرفنظر از بدنه خيلي محكمش).شتاب كه دوستان فرمودند در اين مورد دو نوع شتاب مطرح هستش .اول شتاب اوليه و دوم شتاب ثانويه يا در حال حركت.شتاب اوليه كورسا كم است و تنبل ميباشد ولي چرا ؟ علت : سنگين بودن اتاق اين ماشين به خاطر استفاده از ورق بدنه خيلي ضخيم و داشتن شاسي \ چون هيچكدام از اتومبيلهاي سواري مخصوصا در اين كلاس اتاق اصلا شاسي ندارن و فقط سر شاسي دارند.دوم استفاده از گاردهاي گردن كلفت در كليه دربها و حتي در صندوق عقب و حتي در زير پوسته سقف به طوري كه اين ماشين تنها ماشيني هست كه براي استاندارد كردن و شركت در مسابقات رالي احتياجي به گذاشتن لوله و آهنكشي داخل اتاق را ندارد.

مسئله بعدي اينه كه اين ماشين كه سفارش شركت ملبا براي ايران بوده از كوچكترين كلاس موتور استفاده شده. وبراي همين هم نسبت به وزن اتاقش شتابش كمتره (1200 CC ) اگر موتور پرايد 1400 رو روي اين ماشين بگذاريد خود پرايد رو لوله ميكنه! كلاسهاي موتورهاي كورسا عبارتند از 1200 - 1400- 1600- 1800-2000- 2200 -2400 - 2600 كه البته موتورهاي 2400- و 2600 آن توربو ديزل هستند و موتور 2000 بنزيني 2200 بنزيني با سوپر شارژ و بدون سوپر شارژ هم ميباشند. در كلاسهاي بالاي 1600 در كف اتاق قوطيهاي كوچك ومتعددي بكار رفته ودر هر كدام به اندازه خاصي جيوه ريخته شده و داراي طراحي مخصوصي هست كه وقتي شما به چپ ميپيچيد جيوه به راست رفته و وقتي به راست ميپيچيد جيوه به چپ ميرود و باعث تعادل در مركز ثقل ماشين ميشود.

يكي ديگه از امكانات اين ماشين كه كمتر كسي از اون خبر داره يك سوكت در روي گلگير ماشين در محفظه موتور هست كه در مواقعي كه شما از بنزين سوپر استفاده ميكنيد درپوش اين سوكت كه در اصل يك جمپر ميباشد را روي عدد 95 و در موارد بنزين معمولي روي 91 قرار ميدهيد كه به صورت اتوماتيك از كامپيوتر ماشين نحوه احتراق سوخت را كنترل ميكند .البته چون در ايران متاسفانه بنزينهاي ما از كيفيت خيلي پايين برخوردارند عدد اكتان بنزينهاي سوپر در ايران به 91 هم نميرسد چه برسه به بنزين معمولي و بايد در مواقع استفاده از بنزين سوپر هم جمپر را روي 91 بگذاريد تا عملكرد بهتري داشته باشد.

يكي ديگه اينكه در كنار صندليهاي جلو كه روي ركاب كه يك پوشش پلاستيكي وجود دارد ودر زير اين پوشش كه يك دريچه كوچك هم هست در كنار پايه صندلي يك كپسول از گاز فشرده هست كه به آن سيستم عملكرد و واكنش سريع كمربند مي گويند و براي بالاتر بردن امنيت سرنشين ميباشد كه با كوچكترين اشاره حتي در ترمزهاي خيلي تيز قفلهاي كمربند عمل كرده و سرنشين را در جاي خودش ميخكوب ميكند.

به هر حال اگر مسئولين آنموقع شركت ملبا كلاسهاي بزرگتر موتور اين ماشين رو وارد ميكردند كه البته وارد كردند ولي تعداد آن انگشت شمار است \ اونموقع 206 و پرايد واز اين خزولات و آتاشغالها رقيبي براي كورسا نبودند . هرچند همين الان هم اين ماشينها كه مثل اسباب بازي و به مانند پر كاه هستند اصلا قابل مقايسه با كيفيت و استاندارد بالاي اپل نيستند. اگر باور نداريد و يا قبول نداريد بگذاريد 5 الي 6 سال از عمر اين 206 ها بگذرد بعدا قيافه آنها را نگاه كنيد. اونوقت قضاوت كنيد كه بعد از 5 يا 6 سال عمر آيا ميشود به آنها ماشين گفت يا نه ؟ مطمئن باشيد اصلا نمي توانيد به آنها نگاه كنيد . انصافا همين الان هم كه 206 و مانند آن نو و تميز هستند به نسبت عمر 10 ساله اپل مجسم كنيد بعد از 10 سال قيافه اونها چه شكلي ميتواند باشد.!!!!!!! :icon_lol:

پژو وپرايدي كه 2 سال از عمرش ميگذرد حداقل 2بار جلوبندي آنها و كمكهايشان به تعميرگاه رفته / مخصوصا پرايد؛ در حاليكه جلوبندي كورسا اگر تصادف شديد از جلو نداشته باشد تا 15 سال به تعميرگاه روانه نميشود چون جلو بندي آن هم خبلي ساده است و در عين حال خيلي گردن كلفت //// ........

خوب تاپيك زيادي طولاني شد ؛ اميوارم دوستاني كه 206 و پرايد دوست دارند و سوار ميشوند از جسارتهاي بنده حقير دلخور نشوند و به ديده تعصب به ماشين نگاه نكنند چون ما در اينجا فقط با هم تبادل اطلاعات ميكنيم نه اينكه اعصاب همديگر رو خرد كنيم ، به هر حال ما مخلص همه دوستان هم هستيم . در ضمن من كارمند سايپا هستم و در قسمت واردات قطعات خارج كار ميكنم ؛ اگر كمكي از دست من بر بياد در خدمت دوستان عزيز خواهم بود.

Evanescence
31 October 2005, 06:18 PM
در كلاسهاي بالاي 1600 در كف اتاق قوطيهاي كوچك ومتعددي بكار رفته ودر هر كدام به اندازه خاصي جيوه ريخته شده و داراي طراحي مخصوصي هست كه وقتي شما به چپ ميپيچيد جيوه به راست رفته و وقتي به راست ميپيچيد جيوه به چپ ميرود و باعث تعادل در مركز ثقل ماشين ميشود.
جدی میفرمایید ؟ میزان و وزن جیوه حدودا چقدره ؟

در ضمن من كارمند سايپا هستم و در قسمت واردات قطعات خارج كار ميكنم ؛ اگر كمكي از دست من بر بياد در خدمت دوستان عزيز خواهم بود.
لطفا در مورد لیست قطعات وارداتی زانتیا و .... توضیح بدید :icon_excl

farzad2
31 October 2005, 08:55 PM
بهترين اطلاعات رو دوست خوبمون DUDU فرمودند و تماما درست و بي نقص.
من سال 94 يك كورسا از شركت ملبا گرفتم. ماشين من 59 ماشين اولي بود كه ملبا فروخت.
قيمت هم 2050000 تومان و 45 روزه هم تحويل گرفتم.تا تابستون سال 82 هم داشتمش.
باور كنيد حتي يك بار هم براي تنظيم فرمون و جلو بندي نرفتم تعميرگاه.خدايي كيفيت قطعات و سواري راحت و استحكام اين ماشين بينظيره. البته در مقايسه با ماشينهاي موجود در ايران اين حرف رو ميزنم.اگر الان باز هم صفر كورسا وارد بشه انتخاب اول منه.گلف در مقابل كورسا از نظر استحكام و ايمني و كيفيت قطعات اصلا قابل مقايسه نيست. فقط پيدا كردن يك كورسا تميز خيلي خيلي سخته.در مورد شتاب هم همانطور كه دوستمون فرمودند فقط شتاب اوليه خيلي كنده و بعد كه تو دور ميفته ماشين بخاطر هندلينگ و چسبندگي عالي هيچي كم نداره.
تو جاده چالوس پا بپاي ماشين هاي خيلي قويتر راه ميره و اينها فقط بخاطر هندلينگ عاليشه.
تو شمال بخاطر هواي مناسبتر واقعا بال در مياره كورسا.وقتي اينا رو براي ورود به ايران اماده ميكردن يكي از منبعهاي كاتاليستش رو كم كردن براي تطبيق بيشتر با هواي ايران.در كل 3تا منبع اگزوز كاتاليست داشت كه يكي رو حذف كردن و الان 2 تا داره.همون كپسولي كه دوستمون تعريف كردن اگر با سرعت بيستر از 35 كيلومتر تصادف كنيد باعث ميشه كمربند شما رو به عقب بكشه . و بعد از تصادف بايد اين كپسول تعويض بشه.
يك نكته قابل توجه براي كورسا نگه داري اونه. هيچ وقت از قطعات غير فابريك استفاده نكنيد.
هميشه سر تاريخهاي قيد شده در دفترچه قطعات رو بايد عوض كنيد.از اين لحاظ يكم شبيه ماشينهاي امريكايي هست و همه قطعات يك عمر تعريف شده دارن كه بايد خيلي بهش دقت بشه تا ماشين شما رو اذيت نكنه.تو طول اين 8-9 سالي كه من كورسا داشتم فقط يكبار در جاده رادياتورش تركيد و من رو تو راه گذاشت.اونم بخاطر ترموستات بود كه من بجاي اصلي تركيه اي گذاشته بودم .يكبار نشد اين ماشين روشن نشه.نميدونم ديگه چجوري ازش تعريف كنم اما الان خريدنش خيلي ريسكه و تا از سلامتش مطمئن نشديد نبايد پول بديد.
بهترين تعمريگاه هم همان مركزي است. تعميرگاه نورخانيان. سر مكانيكشم اسمش حميدرضا است و فوق العاده ادم فهيم و با كمالات و در كارش واقعا استاده. اين اقا سال 93 دوره تعميرات اپل رو زير نظر مهندسين الماني ديده و مدركشم به ديوار تعميرگاه هست. اكثر تعميركاران ديگه اپل زير دست اين شخص اموزش ديدن.

masoudboy
31 October 2005, 10:14 PM
آیا اپل کورسا شیشه بالابر برقی و کولر داره ؟

farzad2
1 November 2005, 11:00 AM
تيپهاي مختلفي داره. در تيپ 2 شيشه جلو برقي هست. اما عقب دستي.هيچ تيپي با موتور 1200 كولر نداره. اما كولر رو ميشه روش گذاشت اما زياد توصيه نميشه كه كولر روش نصب كنيد.

DUDU
2 November 2005, 05:35 AM
در مورد فرمايشات دوست خوبمون farzad2 كاملا صحيح فرموديد من الان هم بعد از 10 سال كه از عمر ماشينم ميگذره هنوز هم وقتي با چند تا از دوستان كه شمال ميريم و هميشه 3 يا 4 تا ماشين هستيم در اوائل جاده و مخصوصا در گردنها واينكه كلا جاده چالوس در موقع رفت بيشترش سربالا و گردنه هست ؛
رفقا كه ماشيناشون 206 و پرشيا و سمند هست براي من ادا و اصول در ميارند وتيكه ميندازند و بعضي وقتها هم كمي حرص ميخورم از تنبلي بواسطه سنگين بودن اين ماشين ولي دقيقا از مرزن آباد به بعد و حتي توي خود شمال در جاده كناره واقعا حريف نداره .وقتي جاده كفي باشه وحتي پر از پيچ و خم تازه دنيا به كام اين كوچولوي تپل ميشه خداوكيلي از اونجا به بعد من 120 و 140 كمتر نميرم و اينجاست كه گريه پرشيا و سمند و حتي 206 در مياد . نميگم اونا از نظر سرعت كم ميارند .....ولي هي گاز ميدند و سر اولين پيچ با ترمزهاي محكم دوباره جا ميمونند ولي من سرپيچ با همون سرعت ترمز بي ترمز ! بله واقعا همينطوره تازه جالبتر اينكه كوچكترين فشاري به محورها و حتي لاستيكها نمياد ولي وقتي پشت سرم رو توي آيينه ميبينم پرشيا و 206 تا كمر به سمت اسفالت خم شدند و همشون هم بلا استثنا از خط وسط جاده رد ميشن و ميرن توي خط مقابل اما كورسا بدون بريدن پيچ و بدون منحرف شدن از خط وسط جاده با 120 تا سرعت اينقدر خوشگل ميپيچه كه خود راننده هم چيزي متوجه نميشه ؛ اينجاست كه عوض گريه هاي اول جاده من در مياد وخيلي حال ميكنم وقتي هم كه به چالوس يا به جاده كناره ميرسم هميشه من 15-20 دقيقه منتظر آقايون ميشم و وقتي هم توقف ميكنند دود و بوي داغي لنتهاشون همه رو خفه ميكنه اينجاست كه تلافي كركري هاشون در مياد و حالا اونا گريه ميكنند.....

درمورد اينكه دوستمون پرسيدند اتاقكهاي جيوه چقدره و چه مقدار جيوه توشون هست بايد بگم دقيقا نميدونم .منكه اينجا نديدم و اينجوريشو هم نداشتم ولي اگر خواستي برات از روي كاتالوگ اسكن ميكنم و برات ميفرستم . واقعا هم تماشاييه

اما دوست عزيزم فرزاد جان تعميرگاه آقاي عابديس نورخانيان تعميرگاه تاپي و درجه يكي بود البته در حال حاضر هم از بين بد و بدترين اگر بخواهيم انتخاب كنيم بله از همه بهتره ولي متاسفانه ايشون هم راه تقلب رو يادگرفته وهم دودره بازي رو حالا اين به جهنم متاسفانه دستگاه TECH ONE ايشون هم ديگه قابل اعتماد نيست چون اين دستگاهها كه مخصوص خواندن كد ايراد دريافتي از كامپيوتر ماشين هست ؛ احتياج به سرويس دارند كه متاسفانه به دليل منحل شدن شركت ملبا اين امر در ايران ميسر نيست و اگر هم بخواهند مثلا به تركيه بفرستند تا سرويس بشه و برنامه و نرم افزار داخلش هم UPDATE بشه هزينه سنگيني تقريبا حدود يك ميليون تومن داره ؛ كه البته به نظر من يك تعميرگاه خوب و بنام بايد اينكار رو بكنه چون پولشو در مياره ولي من نميدونم اين بيشعورها چرا از هزينه اون فرار ميكنند ؟
در مورد پيدا كردن كورسا تميز هم من تا همين يكماه پيش 3تا براي دوستام پيدا كردم يه دونه هم سراغ دارم كه البته خيلي گرونه و مدلش هم 2002 هست و موتورش هم CC 2000 - GSI و در حدود 20000 KM هم كار كرده و ABS و AIR BAG و SUN ROOF هم داره به اضافه CD PLAYER فابريك و حرفه اي با AMP و همينطور رينگ اسپرت فابريك . خلاصه از هر نظر كه بگي توپ توپ ولي قيمتش 19 ميليون تومن ناقابله كه البته در مقايسه با اين 206 هاي مسخره مونتاژ ايران بخواي حساب كني مي ارزه. من كه اگر پول داشتم ميخريدم رنگش هم چطور بگم هم پوست پيازيه هم شامپاينيه هم صورتيه هم نقره اي ؛ از هر
زاويه كه نگاه ميكني انگار رنگش عوض ميشه (تو نمايشگاه توفيق در خيابون عباس آباد بود ديگه الان رو نميدونم

morten
2 November 2005, 11:59 PM
dudu عزیز میشه با چقدر یه کورسای تمیز و معمولی گیر آورد؟؟؟؟؟

DUDU
3 November 2005, 05:09 AM
morten جان . بستگي داره به چه چيزي يا در چه حدي رو بگيم تميز ؟
خدمت دوست عزيزمون عرض كنم كه اگر شما يك كورساي بدون رنگ شدگي پيدا كردي اون ماشين تميزه حتي اگر موتورش هم اشكال داشته باشه در كلاس اتومبيلهاي آلماني اون ماشين تميز محسوب ميشه ؛ حتي اگر موتور كاملا سوخته هم باشه / البته با موتور خيلي وضع خراب يا حتي سوخته در بعضي شرايط
(شرايط يعني اينكه تا جايي كه تونستي قيمت پايين بگيري ) اينجوري براي كسي كه بتونه حدود 700.000 تا 1.000.000 پايينتر ماشين رو بخره ميشه يه جوري گفت برد هم كرده !!! حالا بگو چرا؟
براي اينكه ماشينهاي آلماني رو بيشتر بايد روي وضعيت اتاقش حساسيت به خرج بدي چون نهايتا موتور رو هم ميتوني به سليقه خودت و با لوازم كاملا اورجينال جمع كني و خيالت هم كاملا راحته و ديگه اينكه فكر نكن اگر موتور باز بشه ماشين از سكه و ارزش ميفته ؛ نه اينطوري نيست براي اينكه كورسا يه ماشين واقعا خوش تعميريه و در عين اينكه تمام سيستمهاي موتور كامپيوتري و حساس هست ولي با اين حال خيلي خوش تعميره و هميشه و در همه شرايط در صورت استفاده از لوازم اورجينال بدون شك و 100% خيلي خوب از آب درمياد و مثل بعضي ماشينها مخصوصا پژو اصلا شانسي نيست .

ديگه اينكه شما در اينحالت اصلا ميتوني يه موتور آسترا دست دوم تميز به شرط بخري و اگر كمي از فني ماشين سر در بياري خيلي راحت ميتوني تشخيص بدي كه اين موتوري كه داري ميخري باز شده يا نه ؟ البته همه اوراق فروشها به شرط سالم بودن و كم نكردن روغن موتور رو ميفروشند. اگر هم بتوني يه كمي بيشتر خرج كني ميري به اونهايي كه وارد كننده لوازم اپل هستند (چند نفر از اعضاي اصلي و گردن كلفت شركت سابق ملبا هستند و از اين جور كارها ميكنند) ....سفارش يه موتور نو ميدي ودر حدود 5 الي 7 روز هم بهت موتور رو تحويل ميدن / البته با دسته سيم كشي داخل موتور كه از كامپيوتر كه در بغل پاي سمت شاگرد هست تا روي قسمت وسط موتور يعني روي پمپ انژكتور و خود نازلهاي انژكتور....اينطوري شما صاحب يه كورساي خيلي تميز هم از نظر اتاق شدي وهم يه جوري كلاس حجم موتورت هم آسترا شده با موتور 1400 فول انژكتور كه هيچي به پاش هم نميرسه . نه 206 نه 405

ولي الان يه كورساي تيپ يك رنگ نشده و با كاركرد 100.000 تا 150.000 رو ميتوني حدود 5.800 تا 6 تومن بخري .يه دونه من سراغ دارم رنگ زرشكي كه جزو بهترين رنگاش هم هست با كاركرد 18000 يعني واقعا اين ماشين صفر كيلومتره وقيمتش هم ميگه 7.200 /البته 200 يا 300 بالا ميده ولي براي كسي كه دنبال ماشين توپ ميگرده ارزش داره چون لنگه اش با اين كاركرد خيلي به ندرت گير مياد.
البته اينرو هم بدون طبق ادعاي OPEL كه در دفترچه خدمات فني خودش ذكر كرده اين ماشين تا 120.000 كيلومتر مثل موتور صفر ميمونه و واقعا هم همينطوره اگر با سليقه باشي و تميز نگه داري حتي تا 200.000 كيلومتر هم ميتوني اين ماشين رو از نظر افت موتور و سرو صداهايي كه در اثر كهنگي قطعات به وجود مياد و صداهايي مثل لقي و خوردگي سوپاپها و گيتهاي سوپاپ و سيتهاي آن ايجاد ميشه رو مثل روز اول بدون سروصدا نگه داري / واقعا هم ميشه نگه داشت چون كورسا ذاتا ماشين خيلي سگ جون و كم اصطحلاكي هست. مثل ماشين خود من كه الان 225.000 كيلومتر كار كرده ولي مثل يه موتور نو كارميكنه و كوچكترين سروصدايي هم نداره وتا به حال موتورش باز هم نشده فقط من چهار بار براش تسمه تايم عوض كردم وهميشه هم تسمه اورجينال GM گذاشتم حتي تسمه هاي با مارك ديگه حتي آلماني هم استفاده نكردم.
اگر هم بخواي بري سراغ تيپ هاي 3 و 4 كورسا ؛ بدون رنگش و FULL OPTION يعني رينگ اسپرت فابريك و شيشه هاي جلو و عقب برقي و سان روف داشته باشه بسته به تميز بودنش از 7.800 تا 8.800 بايد پياده بشويد. موفق باشي :icon_surp

sadegh451
3 November 2005, 04:46 PM
بنده حرفهای آقای DUDU رو تایید می کنم . یکی از آشناهامون آسترا 94 داره که حدود 230 هزار تا راه رفته ولی هنوز موتور باز نکرده.اما یه سوال هم دارم آیا این درسته که پلت فرم اپل آسترا با دوو سیلو یکیه ؟چون شکل موتور و متعلقاتش کاملا به هم شبیه هستن و آیا میشه قطعات سیلو رو به آسترا و یا بلعکس استفاده کرد؟البته می دونم که حجم موتور آسترا 1400و حجم سیلو 1500 هستش .با تشکر.

morten
5 November 2005, 12:59 AM
ممنونم جناب dudu واقعا استفاده کردم
اگر این سوالهای من جواب بدین وا قعا لطف میکنید به نظر شما (اصلا مورد استفاده رو بر فرض یک خانواده بزارید) یک سمند 81 بگیرم بهتره یا یه کورسا ؟؟؟

میدونید نگرانی من از خرید opel خدمات گرونش هست !!!!!!!!!مورد دیگه هم نصب نشدن کولر بر روی کورسا هست(البته میدونم نصب میشه ولی خوب میگن مشکل پیدا میکنه و با وجود موتور 1200 زیاد عقلانی نیست کولر روی اون نصب کرد)

راستی قیمت astra تو چه مایه هایی هستش ؟؟؟؟

DUDU
12 November 2005, 06:18 AM
MORTEN عزيز اشتباه نكن خدمات اپل گرون نيست مثل ماشينهاي ديگه هست يعني از نظر اجرت خدمات هيچ فرقي با بقيه نداره كه هيچ، تازه صد در صد از خدمات و اجرتهاي پژو و سمند واينها خيلي هم كمتره . پژو و سمند و پرشيا اصطحلاك خيلي بالايي دارند و لوازمشون هم وحشتناك گرونه .من نميدونم اين مردم چرا فكر ميكنن (البته فكر نميكنند چون نميشناسند از خودشون دكتر و مهندس بازي در ميارند) ادامه...لوازم اپل گرونه ؟ در صورتيكه اون 206 مسخره با امنيت جاني صفرررررررررررررر و با اصطحلاك بالا و لوازم گرون :مثلا يك شمع آب يا به قول جوجه مكانيكهاي امروزي ""سنسور "" كه در دبي قيمتش 4 دلاره ودر ايران تو چراغ برق خودمون 28000 تومن هست حالا لوازم لوكسش رو كاري نداريم كه از همه وحشتناكتره ، يا مثلا يك دست لنت اصلي پژو كه 30000 KM هم كار نميكنه چرا بايد 40000 تومن باشه يا تسمه تايم اون چرا بايد 19000 تومن باشه ؟ ببينم اينا گرون نيست ؟تازه اگر قلابي بهتون نندازند !!اونوقت تا حرف اپل ميشه ميگند گرونه در صورتيكه شمع آب اپل 8000 تومنه لنت لصلي اورجينال اون با مارك GM /WEST GERMANY كه تازه تقلبي هم نداره 25000 تومنه ،حالا شما لنت اصلي نگير مگه مارك ATE آلماني بده؟ لنتهاي اورجينال بنز همشون ATE هستند ودر ضمن حداقل 100.000 KM هم كار ميكنه ؛ علتش هم اينه كه همه لنتهاي ماشينهاي ديگه تقريبا 1-1.5 سانت گوشت داره ولي لنت اپل 2 سانت ، براي همين هم به صرفه هست تازه با قيمت 25000 تومن اصلي هم حساب كني 3 برابر لنت BENDIX اصلي پژو كار ميكنه تازه سوت و خرخرخر هم نميكنه /تسمه تايم اورجينال اپل 8000 تومنه و لوازم لوكسش هم خيلي از پژو ارزونتره اگر خواستي بگو تا بازم برات بگم !!! اينو يادت نره كه پژو و سمند و .... خرج تعميرگاه رفتنش خيلي خيلي زياده وايران خودرو كلاه بردار ،؛ حسابي ملت رو ميچلونه ...به بهانه و عناوين مختلف تازه اعصاب خورد كني گير نيومدن بعضي قطعات واگر هم گير بياد معلوم نيست از زير كدوم بوته در اومده . كلا اصطحلاك در خانواده پژو خيلي بالاست ولي در اپل اگر سالم باشه و درست نگهداري كني واقعا يادت ميره كي تعميرگاه رفتي اينو واقعا جدي ميگم.

اما اگر شما صحبت از خانواده ميفرماييد اگر 5 نفر باشيد در مسافرت رفتنها با كورسا كمي مشكل خواهي داشت كه اگر از من بپرسي و اگر من به جاي شما باشم با پول سمند يعني 12 -13 ميليون يكدونه وكترا تميز ميگيرم يا با 9-10 تومن يكدونه آسترا تيپ 2 يا 3 ميگيرم ولي بايد دقت كني فقط تصادفي نباشه ولي اگر مشكل فني داشت مهم نيست چون ماشين آلماني فقط اتاقش مهمه. ودر ضمن كولر و فرمان هيدروليك هم دارند .
در مورد سوال دوستمون پلت فرم آسترا با سيلو يكي نيست ولي كارخونه دوو قسمتهاي فني (موتور گيربكس ودفرانسيال) رو تحت ليسانس اپل ميزنه واز اين نظر بله با هم يكي هستندوتنها فرق اونها در كيفيت قطعات بكار رفته ميباشد آلماني كجا كره اي كجا؟
- - - بعضي از قطعات موتوري مثل ياتاقانها و بوشهاي كوچك داخل موتور وكاسه نمدها با هم يكي هستند..

greela
8 January 2006, 08:46 AM
قطعات اسپرتش راحت گیر میادو ارزونه یا مثل 206 گرونه؟

kiantom
14 January 2006, 09:37 AM
با سلام
DUDU عزيز مرسي از توضيحات خوبت بيشتر چيزايي رو كه ميخواستم بهشون اشاره كنم رو زحمتشونو كشيدي البته يك موتور 1000CC (دقيقاَ 973) سه سيلندر با شتاب خوب هم در سالهاي 96 به بعد به موتورها اضافه شد كه با توجه به قيمت بالاي سوخت در اروپا بسيار باصرفه بود، ولي از Corsa هايي كه در ايران موجودن مدل Joy كه بسيار تعداد محدودي هستن امكانات كاملتري نسبت به مدل Swing دارن، در كل با توجه به كلاسش ماشين بسيار خوب، امن و مطمئني هستش
البته اينو بگم كه من يك 95 مشكي داشتم كه واقعاَ استثنايي بود (38000 كاركرد واقعي + لوازم كامل + باربند اسكي + Blaubunkt CD Player و ...) ولي پارسال قبل از عيد به يكي از اقوام فروختمش (البته با اصرار زيادش كه ميگفت قيمتش افت نكنه بمونه رو دستت و از طرفي واقعاَ ميدونست چي داره ميخره) و هنوز هم هر وقت ميبينمش و يا هر كورساي مشكي رو كه ميبينم خودمو سرزنش ميكنم چون از اونوقت تا حالا به گفته خودش به جز هزينه بنزين و روغن و فيلتر مصرفي دو بار فقط باد تايرهاشو تنظيم كرده !!!
به هر حال اين مسئله رو بايد در نظر داشته باشيم كه اين ماشين بايد كاملاَ ملايم و با احترام (منظورم با Swing 1200CC هستش)!!! باهاش برخورد بشه و انتظارات غير معقول و اسپرت نبايد ازش داشته باشيم چون شتاب اوليه و قدرت كم در كنارمصرفي بسيار پايين و مناسب داره، از نظر سيستم تعليق و فاصله چرخها هم خيلي مناسبه و به خوبي به جاده ميچسبه، طراحي منحصر به فردش هم با توجه به اينكه مربوط به اوايل دهه 90 هستش هنوز هم از خيلي ماشينهاي مدل روز مخصوصاَ مدهاي شرقي و حتي برخي از مدلهاي اروپايي بالاتر و جذاب تره و ...
دوستان البته اگه توضيحات بيشتري نياز بود بفرماييد تا بگم.
ممد موبايلي عزيز در ضمن شما به مدل، كاركرد، وضعيت اطاق، فني و رنگ ماشين مورد نظرت اشاره اي نكردي ؟؟؟
پيروز باشيد.

kiantom
23 January 2006, 10:13 AM
با سلام
sadegh451 عزيز بايد بگم كه اين موضوع صحت داره و به دليل تعلق هر دو كمپاني اپل و دوو به جنرال موتورز در بسياري از مدلهاي دوو از پلت فرم هاي مشترك با انواع اپل به شرح زير استفاده شده است:
استفاده از پلت فرم اپل امگا در دوو سوپر سالن
استفاده از پلت فرم اپل وكترا در دوو اسپرو
استفاده از پلت فرم اپل آسترا در دوو ريسرهاي مدل GTI. ETI و در سالهاي بعد NEXIA يا همان CIELO
استفاده از پلت فرم اپل كادت در دوو ريسرهاي مدل GTE
و ...
پيروز باشيد.

سجاد2
1 June 2006, 09:11 PM
باسلام
من قصد خرید یکی از خودروهای اپل یا بنز 230 رادارم
اگرممکن است مرابیشتر راهنمایی کنید
ضمنا اگر اطلاعات فنی درمورد این دوخودرو ارایه دهید ممنون می شوم
همچنین می خواستم بیبینم تعویض موتور اپل بایک موتور قوی تر برای افزایش شتاب و سرعت چقدر خرج برمی دارد:icon_evil

meslehichkas
3 June 2006, 12:22 AM
اپل كورسا فرمونه هيدروليك نداره و فرمونش خيلي سفته
و اينكه كولر هم نداره

Javid
1 September 2006, 12:59 PM
اپل كورسا فرمونه هيدروليك نداره و فرمونش خيلي سفته
و اينكه كولر هم نداره

فرمونش سفت نیس.
بستگی به تیپش کولر داره.
شیک و باکلاسه - سرعت و شتاب لازمو نداره - راحت و محکمه.. خلاصه اگر اهل کورس گذاشتن و سرعت بالا نیستید گزینه ی مناسبیه...

اینم یه عکس از سری جدید Corsa:
http://www.polet-press.si/images/76/Opel-new-Corsa.jpg

DUDU
4 March 2007, 01:09 AM
اشتباه ....اشتباه

فرمونش نه تنها سفت نيست بلكه واقعا مثل هيدروليكه ، من با وجوديكه لاستيكهاي 205 زيرش انداختم فرمون هيچ تغييري در نرميش نكرده . اگر مال شما سفت هستش اشكال در جعبه فرمان در داخل بوش اصلي جعبه فرمان كه در سمت راست داخل جعبه هست ، ميباشد .
از نظر شتاب دقت كنيد فقط شتاب اوليه آن كم است آنهم بواسطه وزن بالا (1460 KG) و موتور 1200cc ميباشد كه البته اگر مثلا شما 80 كيلومتردرساعت سرعت داشته باشيد و سرگاز حركت ميكنيد براي فرار يا سبقت لحظه اي ، كافيست پاي مباركتون رو به صورت يكدفعه اي و پشت هم دو بار تاانتها به پدال گاز فشار داده و بعد با نصف گاز يا اگر دلتان خواست تخت گاز سرعت خيلي خوب و شتاب زيادي خواهيد گرفت . اگر اتومبيل شما اينطور كه عرض كردم نبود سه اشكال ميتواند داشته باشد . اول اينكه سنسور دريچه گاز موتور از حساسيت افتاده و نمتواند مقدار سوخت مورد نياز موتور را به كامپيوتر گزارش كند و بايد تعويض شود دوم روي سيستم TBI دو سوراخ مخصوص ورود هوا در مواقع اظطراري وجود دارد مثل مثالي كه عرض كردم ، كه اين سوراخها آشغال گرفته اند سوم اينكه نازل سوخت كثيف شده و بواسطه رسوب قرار گرفته در نوك نازل ، سوخت با زاويه مناسب پاشيده نميشود و مورد ديگري هم كه البته احتمالش خيلي كم است ميتواند به خاطر گرفتگي بيش از حد صافي بنزين پشت چرخ عقب باشد يا اينكه پمپ بنزين ضعيف هست .

عكسهايي كه در بالا ودر زير ملاحظه ميفرماييد كورسا مدل 2007 ميباشد كه در ريتينگ TOP 20 اول شده است .

بازم بفرستم ؟؟؟

secretboy66
3 April 2007, 11:37 AM
سلام
من 200/5 دارم به نظر شما یه کورسا تر و تمیز گیرم میاد؟:lover:

mahmoud59
11 March 2008, 05:01 PM
با سلام و تشکر از همه دوستان عزیز
میخواستم بدونم کسی دفترچه راهنمای اپل کورسا رو داره؟

null_sessionz
17 May 2009, 11:05 PM
كلاسهاي موتورهاي كورسا عبارتند از 1200 - 1400- 1600- 1800-2000- 2200 -2400 - 2600 كه البته موتورهاي 2400- و 2600 آن توربو ديزل هستند و موتور 2000 بنزيني 2200 بنزيني با سوپر شارژ و بدون سوپر شارژ هم ميباشند. در كلاسهاي بالاي 1600 در كف اتاق قوطيهاي كوچك ومتعددي بكار رفته ودر هر كدام به اندازه خاصي جيوه ريخته شده و داراي طراحي مخصوصي هست كه وقتي شما به چپ ميپيچيد جيوه به راست رفته و وقتي به راست ميپيچيد جيوه به چپ ميرود و باعث تعادل در مركز ثقل ماشين ميشود.

...

يكي ديگه اينكه در كنار صندليهاي جلو كه روي ركاب كه يك پوشش پلاستيكي وجود دارد ودر زير اين پوشش كه يك دريچه كوچك هم هست در كنار پايه صندلي يك كپسول از گاز فشرده هست كه به آن سيستم عملكرد و واكنش سريع كمربند مي گويند و براي بالاتر بردن امنيت سرنشين ميباشد كه با كوچكترين اشاره حتي در ترمزهاي خيلي تيز قفلهاي كمربند عمل كرده و سرنشين را در جاي خودش ميخكوب ميكند.

...

سلام
مواضب باشید گرد و خاکی نشید !
میشه لطف کنید لینک نوشته یا کاتالوگی در مورد موتورهای کورسا B که در ایران هست بدید ؟!!!!
همینطور در مورد جیوه و قوطیهای کف ماشین :icon_twis
کورسا بیشترین حجم موتور بنزینیش 1600 سی سی هست !

در مورد کپسول زیر صندلی هم کاری به کمربند نداره ! صندلی رو در تصادف به عقب پرتاب میکنه !

Alireza_g
18 May 2009, 12:09 AM
اشتباه ....اشتباه

فرمونش نه تنها سفت نيست بلكه واقعا مثل هيدروليكه ، من با وجوديكه لاستيكهاي 205 زيرش انداختم فرمون هيچ تغييري در نرميش نكرده . اگر مال شما سفت هستش اشكال در جعبه فرمان در داخل بوش اصلي جعبه فرمان كه در سمت راست داخل جعبه هست ، ميباشد .
از نظر شتاب دقت كنيد فقط شتاب اوليه آن كم است آنهم بواسطه وزن بالا (1460 KG) و موتور 1200cc ميباشد كه البته اگر مثلا شما 80 كيلومتردرساعت سرعت داشته باشيد و سرگاز حركت ميكنيد براي فرار يا سبقت لحظه اي ، كافيست پاي مباركتون رو به صورت يكدفعه اي و پشت هم دو بار تاانتها به پدال گاز فشار داده و بعد با نصف گاز يا اگر دلتان خواست تخت گاز سرعت خيلي خوب و شتاب زيادي خواهيد گرفت . اگر اتومبيل شما اينطور كه عرض كردم نبود سه اشكال ميتواند داشته باشد . اول اينكه سنسور دريچه گاز موتور از حساسيت افتاده و نمتواند مقدار سوخت مورد نياز موتور را به كامپيوتر گزارش كند و بايد تعويض شود دوم روي سيستم TBI دو سوراخ مخصوص ورود هوا در مواقع اظطراري وجود دارد مثل مثالي كه عرض كردم ، كه اين سوراخها آشغال گرفته اند سوم اينكه نازل سوخت كثيف شده و بواسطه رسوب قرار گرفته در نوك نازل ، سوخت با زاويه مناسب پاشيده نميشود و مورد ديگري هم كه البته احتمالش خيلي كم است ميتواند به خاطر گرفتگي بيش از حد صافي بنزين پشت چرخ عقب باشد يا اينكه پمپ بنزين ضعيف هست .

عكسهايي كه در بالا ودر زير ملاحظه ميفرماييد كورسا مدل 2007 ميباشد كه در ريتينگ TOP 20 اول شده است .

بازم بفرستم ؟؟؟
با سلام خدمت دوستان عزیز

باید از جناب Dudu بابت این پست های جامع و کاملشون بسیار تشکر کنم. من خودم یه مدتی دو تا Corsa داشتم یکی زرشکی و یکی مشکی که همونطوری که ایشون اشاره کردند فوق العاده عالی بود و از هر نظر دوستش داشتم. تنها ایرادی که بهش وارد بود همون کولر بود.
در تکمیل فرمایش Dudu عزیز باید بگم یه دلیل خوبی این ماشین وجود سیستم Shock accelerator هست (اگر اسمش درست یادم مونده باشه) که با همون تکنیکی که ایشون فرمودند (كافيست پاي مباركتون رو به صورت يكدفعه اي و پشت هم دو بار تاانتها به پدال گاز فشار داده و بعد با نصف گاز) فعال میشه و این سیستم در هیچ کدوم از ماشینای اون زمان نبود و باعث افزایش لحظه ای قدرت میشه.
به نظر من اگر تمیزش گیر بیاد هنوز بسیاری حرفها برای گفتن داره.

با تشکر

سلام
مواضب باشید گرد و خاکی نشید !
میشه لطف کنید لینک نوشته یا کاتالوگی در مورد موتورهای کورسا B که در ایران هست بدید ؟!!!!
همینطور در مورد جیوه و قوطیهای کف ماشین :icon_twis
کورسا بیشترین حجم موتور بنزینیش 1600 سی سی هست !

در مورد کپسول زیر صندلی هم کاری به کمربند نداره ! صندلی رو در تصادف به عقب پرتاب میکنه !
دوست عزیز
در مورد جیوه تا اونجایی که یادم می آد حرف ایشون درسته.
و در ضمن در مورد اینکه می فرمایید صندلی رو به عقب پرتاب میکنه, اونوقت سرنشین عقب تکلیفش چی میشه که با صندلی برخورد میکنه؟ چون سرعت نسبی صندلی و مسافر عقب خیلی بیشتر از سرعت مسافر نسبت به توقف ماشین خواهد بود اونوقت اون صندلی براش حکم پیک لبیک حق رو پیدا میکنه!

با تشکر

null_sessionz
18 May 2009, 01:48 AM
...
یه دلیل خوبی این ماشین وجود سیستم Shock accelerator هست (اگر اسمش درست یادم مونده باشه) که با همون تکنیکی که ایشون فرمودند (كافيست پاي مباركتون رو به صورت يكدفعه اي و پشت هم دو بار تاانتها به پدال گاز فشار داده و بعد با نصف گاز) فعال میشه و این سیستم در هیچ کدوم از ماشینای اون زمان نبود و باعث افزایش لحظه ای قدرت میشه.

سلام
این مورد که فرمودید روی اپلهای کورسا با کد موتور C12NZ وجود داره ؟ توی دفترچه راهنماش نوشته ؟ میشه اطلاعات بیشتر بدید ؟

دوست عزیز
در مورد جیوه تا اونجایی که یادم می آد حرف ایشون درسته.
و در ضمن در مورد اینکه می فرمایید صندلی رو به عقب پرتاب میکنه, اونوقت سرنشین عقب تکلیفش چی میشه که با صندلی برخورد میکنه؟ چون سرعت نسبی صندلی و مسافر عقب خیلی بیشتر از سرعت مسافر نسبت به توقف ماشین خواهد بود اونوقت اون صندلی براش حکم پیک لبیک حق رو پیدا میکنه!

با تشکر
ممنون از پاسختون
شما کجا چنین مطلبی رو در مورد کورسا دیدید یا خوندید ؟!!! میشه یک منبع جهت اطلاع بیشتر معرفی کنید؟
من چنین چیزی زیر یا داخل یا هیچ جای ماشینم ندیدم !!!

در مورد کپسول ایمنی صندلی جلو به اندازه چند سانیمتر به عقب میره نه چند متر :icon_surp

Alireza_g
18 May 2009, 02:13 AM
سلام
این مورد که فرمودید روی اپلهای کورسا با کد موتور C12NZ وجود داره ؟ توی دفترچه راهنماش نوشته ؟ میشه اطلاعات بیشتر بدید ؟

ممنون از پاسختون
شما کجا چنین مطلبی رو در مورد کورسا دیدید یا خوندید ؟!!! میشه یک منبع جهت اطلاع بیشتر معرفی کنید؟
من چنین چیزی زیر یا داخل یا هیچ جای ماشینم ندیدم !!!

در مورد کپسول ایمنی صندلی جلو به اندازه چند سانیمتر به عقب میره نه چند متر :icon_surp
ممنون از پاسختون
دوست عزیز در حقیقت من اون دوتا Corsa رو دست دوم گرفتم و از قضا هیچ کدوم دفترچه نداشت ولی مشکیه رو یک بار بردم رو چال و از مکانیک در مورد اون مخازن جیوش پرسیدم و اون نشونم داد. در مورد زرشکیه نمیدونم داشت یا نه ولی تا جایی که یادمه مشکیه که جیوه یا چیزی مانند اون داشت سفارشی بود. ( نه سفارشی به اون معنی که فکر می کنید) در مورد Shock accelerator هم باید بگم از اونجا شناختمش که اولا تجربی امتحانش کردم و ثانیا موقع خرید, فروشنده اونو به عنوان یه آپشن موجود رو این ماشین قید کرد.
متاساسفانه هیچ منبعی ندارم که براتون برا اثبات بذارم:icon_ques. پس از دوستمون Dudu تقاضا میکنم منبع ذکر کنند چون دفترچه رو دارند. و همچنین میتونند از ماشینشون عکس بذارند.:icon_excl
در مورد کپسول هم بنده مزاح کردم:icon_surp ولی به نظرم منطقی نمی آد که صندلی رو به عقب هول بده چون علاوه بر شتاب منفی حاصل از برخورد در تصادف شدید یه شتاب تشدید کننده دیگر هم به راننده وارد میشه که ممکنه باعث ایجاد شکستگی گردن بشه. و خوش بختانه من با اون ماشینا تصادف نکردم که این مورد رو تجربه کنم!:icon_excl

با تشکر دوباره

null_sessionz
18 May 2009, 02:32 AM
اگه دوستمون اینجارو ببینند و پاسخ بدن خیلی خوب میشه.

متاسفانه منم وقتی ماشینو گرفتم دفترچه نداشت و خیلی از این مطالب رو نمیدونم و برام جالبه.

این Shock accelerator روی هردوماشینتون کار میکرد ؟ یا فقط مشکیه اینجوری بود ؟
در مورد جک زیر صندلی با شما موافقم ولی جایی این مطلب رو خوندم که ممکنه درست هم نباشه !

Alireza_g
18 May 2009, 07:35 PM
اگه دوستمون اینجارو ببینند و پاسخ بدن خیلی خوب میشه.

متاسفانه منم وقتی ماشینو گرفتم دفترچه نداشت و خیلی از این مطالب رو نمیدونم و برام جالبه.

این Shock accelerator روی هردوماشینتون کار میکرد ؟ یا فقط مشکیه اینجوری بود ؟
در مورد جک زیر صندلی با شما موافقم ولی جایی این مطلب رو خوندم که ممکنه درست هم نباشه !
با سلام

دوست عزیز من تو مشکیه امتحان کردم چند بار ولی چون اصطحلاک ماشین رو زیاد می کرد و من خودم بیشتر مشکیه رو سوار میشدم و زرشکیه دست کس دیگه بود تو اون امتحان نکردم ولی یادمه مشکیه رو گرونتر ار اون یکی خریدم.
در مورد جک زیر صندلی هم اگر مطمئن شدم شما رو در جریان می ذارم:icon_excl

با تشکر

hmmetallx
27 January 2012, 11:12 AM
سلام دوستان
اون کپسول زیر صندلی جلو قرار داره طرف درب ماشین و در واقع کپسول نیست یک چیزیه که وقتی کمربند بیش از حد بکشتش ضامنش باعث رها شدن ضامن صندلی میشه و صندلی به عقب میره و فضای باز عقب به همین دلیله که مشکل برای سرنشین عقب پیش نیاد در ضمن کپسول باز میشن و میشه به جای شارژکردنشون دوباره ضامنو به شکل اول باز گردوند

12345a
22 June 2012, 10:31 PM
سلام دوستان.جناب DUDUL وزن 1460 KG که در مورد کورسا فرمودید وزن خالص هست یا با سرنشین و باک پر؟ برای خودرویی با این جثه کمی دور از ذهن بنظر میرسه.

silver 206
22 January 2015, 10:56 PM
سلام دوستان.جناب DUDUL وزن 1460 KG که در مورد کورسا فرموديد وزن خالص هست يا با سرنشين و باک پر؟ براي خودرويي با اين جثه کمي دور از ذهن بنظر ميرسه.
داخل موتور کورسا وزن خالص را 1350 kg خورده است.