PDA

View Full Version : در خرید ماتیز کمک کنید

آلاله
17 August 2005, 12:26 PM
سلام بچه ها من بعد از مدتی دوری از اینترنت امدم . خوشالم که در این جو سمیمی و گرم هستم من می خوام یک ماشین برای خودم بخرم که نهایتس 6 میلیون پول دارم . در ایم رنج فکر کنم میشه ماتیز و پراید رو انتخاب کرد . من ماتیز رو ترجیح می دم چون
جدید تر از پراید هست
جلو داشبورد زیبا تری نسبت به پزاید داره
کولر بهتری داره
و می دونم که دیگه تولید نمیشه و وسایل گیر نمی یاد این برداشته خودم هست و چیزایی که از دیگران شنیدم .حالا می خوام من رو راهنمایی کنید که کدوم رو انتخاب کنم

اگر ماشین خارجی هم میشه با این پول انتخاب کرد لطفا معرفی کنید .

fizzi
17 August 2005, 12:59 PM
آلاله عزيز,
به نزر من اگر از mvm110 كه همون ماتيز با تفاوتهاي ريز هست خوشتون بياد بهتره 1 ميليون بيشتر بديد و ماشين نو سوار شويد...

http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=6736

ولي اگر از قيافش خوشتون نمي آد (مثل من) و زياد اهل تند رفتن نيستيد يك اپل كورسا تميز با قيمت كمي بيشتر از 5 ميليون بهترين انتخاب هست وبعد ار اوون دوو ماتيز دست دوم و در آخر هم پرايد دست دوم. :icon_surp

آلاله
17 August 2005, 01:25 PM
ممنون از جوابتون :icon_wink
من این ماشین رو دیدم اصلا قیافه جالبی نداره به نظر من یک جورایی یک افتضاحه در ضمن 6 میلیون قابلیت افزایش نداره . :icon_eek: :icon_mad:

میشه درباره شتاب و مشخصات فنی ماتیز و این که میشه اسپورتش کرد مثلا چراغ های جلو رو عوض کرد این ها برام توضیح بدید .ممنون :icon_neut

EbliiS
17 August 2005, 08:27 PM
به نظز من ماتيز انتخاب مناسبتريه..يه خاطره اينكه اين MVM ها چينيه و خودتون ميدونيد كه جنس چيني چجوريه...در ضمن قيافشم اصلا قشنگ نيست شما مي تونيد يه ماتيز 80-81 بگيريد و لاستيكاشو ،چراغ عقب شو عوض كنيد خيلي خوشگلتر از MVM ميشه...در ضمن ماتيز داراي (مصرف كمتر،كولر بهتر،ترمز بهتر،فرمان هيدروليك بهتري) نسبت به پرايد هست..در مورد قطعاتشم اصلا نگران نباش...در حال حاضر تو همه نمايندگياش تمام قطعاتش پيدا ميشه...تازه با زدن اين MVM اكثر قطعاتشون شبيه همه و شاهد توليد بيشتر اون در كشور خواهيد بود..
درباره مشخصات فنيش هم :
داراي موتور سه سيلندر SOHC
مصرف سوخت در شهر 8 ليتر در 100 كيلومتر
مصرف سوخت بيرون شهر 5.5 ليتر در 100 كيلومتر
ترمزهاي جلو ديسكي و عقب كاسه اي..
از لحاظ امنيت :
ميله تعادل در زير چرخهاي عقب
ميله هاي فشرده فولادي در درها
از لحاظ ظاهري :
برف پاكن عقب
شيشه گرم كن عقب
قفل مركزي
دزدگير ضبط
و موارد ديگه كه خودتون بهتر ميدونيد..

pesaremelli
17 August 2005, 10:02 PM
دوست عزیز اگه میخوای ماشین رو دستت باد کنه و با 2 تا 3 میلیون ضرر بفروشیش ماتیز بخر اما پراید پول نقد هستش
وراحت با کمترین ضرر به فروش میره (ما خودمون پراید رو ثبت نامی 6100000 خریدیم و بعد از 2 سال کارکرد 6000000 فروختیم)

محمد رضا محمدي
17 August 2005, 11:42 PM
دوست عزیز اگه میخوای ماشین رو دستت باد کنه و با 2 تا 3 میلیون ضرر بفروشیش ماتیز بخر اما پراید پول نقد هستش
:icon_twis اين حرفو اصلن قبول ندارم .... خيلي از افراد هستند كه حاضرند به جاي پرايد ماتيز سوار بشن و از سواري بهتر اون لذت ببرند ... مگه اين ماشين چقدر قيمت داره كه 2-3 تومن افت قيمت داشته باشه ؟؟
من از ماتيز خيلي بدم ميامد اما از زماني كه فقط و فقط 5كيلومتر پشتش نشستم نظرم عوض شد ....
درسته كه شتاب و سرعت پرايد رو نداره اما در حد حجم موتور خيلي خوب جواب ميده و يكي از مزاياي ماتيز كولرش هست كه خيلي عالي جواب ميده به همراه اتاقي كه جاي كافي براي 4 بزرگسال رو داره ..

l3ardia
18 August 2005, 12:17 AM
اقایون من کولی ماشین داشتم با هر قیمتی که فک کنی الانم پرشیا دارم و لی تو ماشینایی که داشتم هیچکودوم مثل ماتیز نمیشه همه چیزش 1 اصلا خرج بیخود نداره لوازم هم نمایندگی هاش دارن فقط نمیشه باهاش مسافرت رفت بالاخره از ماشین 800CC که نباید انتظار بیجا داشت ولی اگه بری داخل شهر میخواهی استفاده کنی بهترین انتخابه از هر لحاظ

ضمنا منو بیشتر دوستام به اسم ممد رضا میشناسن اخه همه به ماتیز میگقتن ممدرضا به هرکی تو محله ما بگی بردیا چه ماشینی رو دوست داره میگه ممد رضا (((((= خولاصه تو باشگاه انقاب ما چه کارایی با این اقای ممد رضا نکردیم بمانندددددددد

آلاله
18 August 2005, 02:20 PM
مرسی بچه ها از راهنماییتون مخصوصا از جناب ابليـس برای توضیح کاملشون :icon_wink من می خواستم بگم اصلا قصد خرید و فروش ندارم فقط می خوام اذیتم نکنه .
میشه درباره سرعتش در مقایسه با پراید تجربه هاتون رو برام بگید .

l3ardia
18 August 2005, 05:00 PM
چه از لحاظ شتاب و چه از لحاظ تاپ اسپید به مراتب پایین تر میاشد نصبت به پراید ولی بزرگ ترین برتری آن کیفیت قطعات میباشد که 100% کره ای است

pesaremelli
18 August 2005, 06:07 PM
اگه میخوای اذیت نکنه ماتیز بگیر ملی هزینه ی نگهداری و قطعاتش بسیار بیشتر از پرایده

fizzi
18 August 2005, 06:18 PM
اينجا متالب و عكس هاي خوبي پيدا ميكنيد : (به جاي ***** در آدرس زير كلمه c a r x 1 قرار دهيد )

ماتيز (http://www.*****.com/Gallery/Matiz/01/gallery_matiz.html)

در مورد اسپرت كردن. :icon_evil
چراغها: در ايران فقط من زه هاي كرومي دور چراغهاي عقب وجلو را ديده ام. چراغ هاي اسپرت همانند پژو 206 براي اين ماشين در بازار وجود ندارد . :icon_neut
اسپويلر وركاب هاي اسپورت: خيلي ناياب هستند. شايد مجبور شويد سفارش بديد برايتان از فايبر گلاس بسازند. :icon_ques
فقط تنها موردي كه به راحتي و با كمي جستجو پيدا ميكنيد گارد جلو سپر مخصوص به رنگ بدنه ماشين هست. :icon_cool
لوازم يدكي هم گير مي آد ولي نه به راحتي و فراووني لوازم پرايد البته كيفيت بالاتر نسبت به پرايد هست . :icon_roll

در مورد سرعت رسمي بايد گفت 142 km/h ولي معمولن تا 160 km/h هم با اين ماتيز در ايران رفته اند.

در داخل شهر بسيار ماشين تيز هست ولي اين رو بدونيد كه هيچ ماشيني حتا پرايد قابليت ماتيز را در لايي كشيدن ندارد! (به دليلي عرض بدنه كم) :icon_surp

محمد رضا محمدي
18 August 2005, 06:20 PM
شتاب و حداكثر سرعت به ترتيب 17 ثانيه و 142 كيلومتر در ساعت از طرف شركت سازنده اعلام شده ....
اما من خودم باهاش 160 رفتم :icon_razz :icon_wink

EbliiS
18 August 2005, 09:10 PM
اگه میخوای اذیت نکنه ماتیز بگیر ملی هزینه ی نگهداری و قطعاتش بسیار بیشتر از پرایده
اينو بگم كه هزينه نگهداري نداره..ماتيز من مال سال 79 اما تا حالا غير از لاستيك و صفحه كلاچ و ترمز و روغن و فيلتر چيزي عوض نكردم...كه اين مواردم در طي 5 سال براي هر ماشيني طبيعيه...
اما بگم اگه تصادف كني هزينه صافكاري و نقاشيش بيشتر از پرايده...

چراغها: در ايران فقط من زه هاي كرومي دور چراغهاي عقب وجلو را ديده ام. چراغ هاي اسپرت همانند پژو 206 براي اين ماشين در بازار وجود ندارد .
غير از زه http://www.mottom.co.kr/product/exterior/chromemolding/matizrearlamp_3.jpg
يك چراغهاي اسپرتي براي عقب اين ماشين هست كه تو تهرانم من ديدم و تقريبا شبيه اينه :‌http://www.asdfhost.com/members/iman/Matiz/Matiz.jpg

padena
26 February 2006, 09:33 AM
ايا در مورد لوازم يدكي و هزينه تعميرات ماتيز كسي ميدونه؟
من يه ماتيز ميخواستم بگيرم صاحبش گفت خيلي هزينش بالاست
مثلا ميگفت سرويس موتورش 900 هزار تومانه و قيمت گيربكسش 350 هزار تومان يعني 3 برابر پرايد
ايا ماتيز سوارها اينو تائيد ميكنن؟

Javid
26 February 2006, 11:17 AM
ببینید در اینکه کیفیت ماتیز فوق العاده از پراید بهتره شک نکنید.
در ضمن فرمان خیلی نرمی هم داره و مخصوصا واسه ی خانما خیلی راحته!
اگر اهل سرعت بالا نیستید و کورس گذاشتن و این حرفا ماتیز بگیرید ولی خوب شتاب پراید بیشتره و سرعتشم بیشتر.
یه چیزم باید در نظر داشته باشید که ماتیز 3 سیلندر هستش و پراید 4 سیلندر و نباید از اون انتظار یه موتور 4 سیلندر را داشته باشید ولی در حد خودش بسیار خوبه.
کولر خیلی خوبی هم داره.
طراحی داخلیش از پراید دلنشین تر و زیباتره اما طراحی خارجیش نه!!.
داشبردش مثل پراید سر و صدا نمی کنه.
راحت از بین ماشینا رد میشه (لایی:icon_surp )
پارک کردنش آسون تره.
کم دردسره و هر ماه که چی بگم هر روز!!!! مثل پراید نباید برین دم تعمیرگاه.
من خودم پراید دارم و خیلی ناراضیم اما دوستم ماتیز داره و خیلیم راضیه با ماتیز هم رانندگی کردم و خیلی نسبت به پراید به دلم نشسته!
ام وی ام رو اصلا فکرشو نکنید چون اولا با مبلغی که گفتین نمی تونین بخرینش.
دوما خیلی زشته و مثل کاریکاتوره ماتیزه (اینو در یه تاپیک دیگه هم گفتم).
و سوما کیفیت قطعاتش خیلی پایین تر از ماتیزه اینو حداقل اگه داخلش بشینید در نگاه اول متوجه خواهید شد.
در کل ماتیز در رنج قیمت شما از همه مناسب تره و ماشین کم دردسریه و نگران قطعاتش نباشید چون راحت گیر میاد اما اگه خدای نکرده تصادف کنین خرجه صافکاریش بیشتر از پرایده.

ariana
26 February 2006, 12:12 PM
من خودم ماتيز دارم و خيلي ازش رازيم اگه يه تميزش رو گير بياري چرخش شرف داره به پرايد اصلا تا حالا هيچ خرجي جز تعويض باتري و خرج تعويض روغن چيزي نداشته

padena
26 February 2006, 03:41 PM
ايا لوازم موتوري ماتيز چيني به ماتيز كره هاي ميخوره؟
ميشه اميدورا بود كه قطعاتشون مشتركه و مشكل لوازم يدكي ماتيز پيدا نميكنه
البته هنوز اين ماشين در روماني ،لهستان و تايوان در حال توليد هستش

EbliiS
27 February 2006, 11:17 PM
الو
آره عزيز..ميخوره..نگران قطعه نباش !!!

padena
28 February 2006, 08:35 AM
از كجا ميدونيد؟
دليل بياريد

EbliiS
28 February 2006, 03:34 PM
از كجا ميدونيد؟
دليل بياريد 1-به خاطر اينكه دوست بنده صفحه كلاچ ماتيزشو از اين چيني ها كه واسه MVM هست انداخت و مشكلي نداره..
2-شركت خودروسازان بم واسه اين خودرو MVM رو وارد بازار كرد كه هم دنباله رو ماتيز باشه و هم بتونه قطعات مورد نياز ماتيز رو هم تامين كنه كه در مورد اول زياد موفق نبوده:icon_cool

HBN110
28 February 2006, 04:20 PM
آلاله عزیز اصلا تو خرید ماتیز شک نکنید ، من تو تست های این ماشین شرکت داشتم و میدونم که با پراید قابل مقایسه نیست ، مصرف پائین و استحکام این ماشین مثال زدنیه ، کاملا نرم و راحته و خیلی قشنگتر از پراید و اپل کورسا هستش ، سیستم سوخت رسانی این خودرو خیلی پیشرفته هست ، شما نگران خدمات پس از فروشش نباشید نمایندگی دوو تو ایران همچنان به خدمات رسانی مشغوله و بدم نیست کمک میکنن . امیدوارم تونسته باشم کمک کنم . راستی اگر ان شاء الله خریدین توصیه میکنم بیشتر از 120 تا نرید اگر تونستی بیشتر از 100 تا نرید!!! چون این ماشین برای شهر طراحی شده و تو جاده بهتره کمی مراعات کنید .

jili
28 February 2006, 10:33 PM
من خودم ماتیز داشتم و خیلی ازش رازی بودم . خیلی کم اتفاق میوفته خراب بشه

nazila
1 March 2006, 01:19 AM
به نوشته مجله ماشين ماتيز و سي يلو و 206 كمترين ميزان مراجعه به مراكز تعميرگاهي را دارند. در ضمن توي جاده اگه يه تريلي از كنار يه ماتيز رد بشه كوچكترين تكاني به ماشين وارد نميشه و اين براي ماشيني به اين جثه خيلي مهمه

padena
1 March 2006, 02:10 PM
كسي درباره جايگاه هاي فروش خودرو چيزي ميدونه؟
ايا مثل قبلا جايگاه هاي خريد و فروش خودرو مثل ميدان ارژانتين وجود داره؟
كجا ميشه يه ماتيز خوب گير اورد؟

EbliiS
1 March 2006, 04:18 PM
تو پونك و آرژانتين معمولا روزهاي تعطيل و جمعه ها واي ميستن...ماتيز تميزو فقط بايد از خانوم دكتر بگيري...بعضي از اين نمايشگاهي ها هم بد نيستن...به آگهي هاي روزنامه همشهري هم مراجعه كن..بعضي وقتا چيزاي آنتيكي توش پيدا ميشه...;)

padena
2 March 2006, 08:02 AM
هنوزم مثل قبلنها توي پاركينگ بيهقي ؟ يا به صورت ديگه؟

jili
4 March 2006, 09:22 PM
من جمعه پارکینگ عبدل اباد بودم یه قسمت داره فقط مخصوص سیلو وماتیز . میتونید به اونجا مراجعه کنید حتم. نظرتونو جلب میکونه . با امیده موفقیت شما دوست عزیز

padena
5 March 2006, 08:13 AM
من تا حالا اونجا نرفتم
اگه ممكنه زمان و ادرسشو به من بديد. ممنونم

jili
6 March 2006, 08:38 PM
پارکینگ عبدلاباد فقط روزهایه جمعه بازه . از ساعت 9 صبح تا بعد از ظهر .آدرسشم اتوبانه فداییان اسلام انجا از هر کس بپرسی راهشو نشونت میده در ظمن تابلویه راهنما هم داره . 3تا پارکینکه 1ولیش برایه پیکانه 2و3هم روبرویه یکدیگه هستن یکیش فقط مخصوص ماتیز و سیلو و 206 . با امیده موفقیت شما .:icon_cool

padena
7 March 2006, 08:17 AM
فروشندگان اونجا دلال هستند يل ماشين خودشونو دارند ميفروشند ازين جهت ميپرسم كه ميشه به حرفشون اعتماد كرد؟

jili
7 March 2006, 08:22 PM
معمولا اونجا همه جور ادم وهمه جور ماشین هست .ولی من تو پستهایه قبل هم گفتم که اگه انجا چیزی نظرتونو جلب کرد .میتونید به قسمت کارشناسی خودرو که همون جا هستش مراجعه کنید و از نظرات اونها هم استفاده کنید چه در مورد رنگ شدگی ماشین و چه در مورد موتور و گیربکس . و.......
با ارزوی موفقیت شما دوست عزیز:icon_cool

padena
11 March 2006, 10:56 AM
من چند روز پيش واسه خريد يه ماتيز رفتم تا حالا موتورشو نديده بودم تو موتورس يك سوزن بندازي فكر نكنم بياد پايين بس كه فشردست
حالا اين ماشين با يك تصادف خيلي كوچك از جلو چه بلايي سر موتور و رادياتورش مياد ؟
كسي تجربه داشته ؟

alighasser
11 March 2006, 01:20 PM
درود بر دوست عزیزم ،

من خودم یه ماتیز و یه 206 تیپ 5 دارم ... حاضرم 206 ام رو که خیلی هم باهاش حال میکنم بفروشم ولی ماتیزم
رو امکان نداره ... حتی اگه ماتیز دوباره تولید بشه یکی دیگه میخرم ...

اگه از اینترنت بتونی تست تصادف ماتیز رو پیدا کنی متوجه میشی چقدر ایمنی این ماشین کوچولو بالاست ...

- درون درب ها میله های فولادی محافظ وجود دارد که از سرنشینها در مقابل ضربه های جانبی محافظت میکنه،
- درون محفظه موتور برروی موتور میله فولادی وجود داره که در زمان تصادف از جلو باعث انحراف مسیر موتور به زیر اطاق
میشود که موجب صدمه به سرنشینان نگردد ...
- در قسمت میانی سقف و بین دو ستون ، میله فولادی قرار دارد که در مقابل فشار از بالا و یا چپ کردن مانع از خطرات
احتمالی برای سرنشینان میگردد ...
- بدلیل وجود محفظه مخصوص لاستیک زاپاس در قسمت زیرین صندوق عقب ، این لاستیک باعث محافظت از سرنشینان
عقب در زمان تصادف از عقب میگردد ...

امیدوارم با اطلاعات فوق توانسته باشم گوشه ای از تکنولوژی پیشرفته این اتومبیل کوچک را در اختیارتان گذاسته باشم ...

در ضمن ، ماتیز در سال 2000 رتبه اول اتومبیلهای کلاس A را در جهان بدست آورد ...
در سال 2002 شرکت کره ای دوو توسط جنرال موتور آمریکا خریداری شد ... هم اکنون فقط مدل ماتیز از مدلهای قبلی
کماکان تولید میشود ...
شرکت جنرال موتور آمریکا در حال حاضر مدل Spark رو دقیقا از روی پلاتفورم ماتیز میسازد که یکی از پرفروشترین اتومبیلهای
کلاس A در جهان میباشد ... برای اطلاع بیشتر www.chevrolet-spark.com

پیروز باشید ... :icon_cool

EbliiS
11 March 2006, 02:17 PM
من چند روز پيش واسه خريد يه ماتيز رفتم تا حالا موتورشو نديده بودم تو موتورس يك سوزن بندازي فكر نكنم بياد پايين بس كه فشردست
حالا اين ماشين با يك تصادف خيلي كوچك از جلو چه بلايي سر موتور و رادياتورش مياد ؟
كسي تجربه داشته ؟ من دوستم تو همت با 90 تا رفت توي يه اتوبوسه،جلوي ماتيزش كامل جمع شد اما يه زخم سطحيم برنداشت دوستم...با اينكه اير بگم نداشت..

padena
11 March 2006, 05:34 PM
من به ايمني ماشين مطمئنم
اما سوالم اين بود كه در يك تصادف مشابه اگر يك ماتيز و يك 206 مثلا ازاز پشت بزنن به يك ماشين ديگه( تصادف كوچك)
ايا ماتيز ميتونه بعدش به حركت ادامه بده يا كل سيستم موتور به خاطر ضربه بهم ميريزه؟

alighasser
11 March 2006, 05:55 PM
دوست گرامی ،

طبق اطلاعات موجود در تست بدنه ماتیز، این اتومبیل بعد از تصادف با سرعت 50 کیلومتر در ساعت بصورت
رخ به رخ ( شاخ به شاخ ) احتیاج به بکسل دارد ( احتمالا موتور توانائی خود را از دست میدهد ) ...

این حالت در پژو 206 ، 65 کیلومتر در ساعت است ...

padena
11 March 2006, 09:00 PM
ايا همين اطلاعات براي پرايد وجود هست؟
در ضمن از راهنمايي خوب شما خيلي ممنونم

padena
12 March 2006, 09:26 AM
ايا فكر ميكنيد ماتيز تا 2 سال اينده هنوزم تو بورس باشه؟
يا با امدن ال 90 ديگه صاحب اول و اخرش خودمونيم؟

alighasser
12 March 2006, 10:17 AM
دوست عزیز ،

بازار ایران متاثر از بسیاری از آیتمهای مختلف است و پیش بینی کردن دو سال آینده کاری بسیار سخت و در توان متخصصین
علم اقتصاد میباشد ...

در ضمن از نظر من تا زمان تولید اتومبیلی در کلاس و کیفیت ماتیز ، این اتومبیل طرفداران خود را حفظ خواهد کرد ...

نظر شما را به اتومبیل بی هویت " ام - وی - ام " جلب میکنم که در زمان پیش فروش ضربه مهلکی به بازار ماتیز وارد کرد
(خود بنده دو دستگاه ثبت نام کردم) چراکه در آن زمان اطلاعاتی مبنی بر چینی بودن و اطلاعات فنی در اختیار خریداران
قرار نمیگرفت ...

ولی پس از مشخص شدن این اطلاعات ، وضعیت به حال سابق بازگشت (بنده از خرید دو دستگاه انصراف دادم) ...

padena
12 March 2006, 11:12 AM
من يك ماتيز ديديم رنگ بژ
صاحبش چون ميخواد قبل عيد بفروشه ميده 700/5
ميگه رنگ نشده اما دورش خوردگي داره مثل گلگيرها و ركاب
60 هزار هم كار كرده
ايا به نظر شما مورد خوبي هستش
جاي ديگه هم پرسيدم ازين گرونتر بود

alighasser
12 March 2006, 11:29 AM
دوست عزیز،

بشما پیشنهاد میکنم ماشین را به یکی از نمایندگیهای مجاز کرمان خودرو نشان دهید ...

من خودم همیشه ماتیزم رو میبرم نمایندگی ناظری (ستارخان ، بین تهران ویلا و پل تاج ) ...
منظورم تبلیغ برای این نمایندگی نبود و شما میتوانید به هر کدام از نمایندگیها مراجعه کنید ...
من چون توی این نمایندگی دیدم که روی ماشینها از نظر سلامتی موتور و بدنه قیمت میگذارند اونجا رو معرفی کردم ...

امیدوارم مبارک باشد، شیرینی یادت نره ... :icon_arro

padena
12 March 2006, 12:19 PM
ايا رنگ شدگي ماشين خيلي مهمه؟
به مقدار كم اونم مثلا به اندازه كف دست
چون ماشين اگه يه ذره رنگ شده باشه كمتر سراغش ميرند حتي اگر موتورش خيلي بي عيب باشه؟
به نظرتون چقدر بايد به رنگ شدگي اهميت داد و تا چه اندازه؟

alighasser
12 March 2006, 12:37 PM
دوست عزیز،

اصولا خرابی به اندازه کف دست رو رنگ نمیکنند و اگر کرده اند مطمئنا بیشتر از کف دست بوده ...

من خودم تا بحال ماشین دست دوم نخریدم ولی اگر بخوام بخرم وضعیت فنی ماشین برام مهمتره تا بدنه اش ...
چراکه بدنه رو میشه درست کرد (البته اگه چپ نکرده باشه) ولی خیلی از مسائل فنی رو نمیشه و یا سخت میشه ...

بهتره برای تشخیص سلامتی ماشین اون رو به یک متخصص معتبر نشان دهید ... (بعضی ها آنقدر ماشینهای تصادفی
رو قشنگ درست میکنند که من و شما نمی توانیم تشخیص بدیم)

padena
12 March 2006, 02:24 PM
خيلي اطلاعات خوبي بود ممنونم از راهنمايي خوب شما
لطفا شما يا هر كس ديگه اگه اطلاعات و يا مزايا و معايب اين ماشين و يا چيزايي كه ايد در نظر گرفت رو ميدونه ممنون ميشم اگر اطلاع بده

Dexon
15 March 2006, 08:04 AM
در خرید ماتیز شک نکن (ما دامادمون ماتیز داره)
1 از نظر مصرف سوخت اصلا ماشینی ندیدم که به پاش برسه (100 کیلومتری 3 لیتر :icon_sad: )
2 از نظر استهلاک موتور باید بگم هیچی :icon_sad: برای ما اصلا خراب نشده و بدون شوخی خیلی کمه
3از نظر قدرت به نسبت به 3 سیلندره بودنش عالیه
4 از نظر شتاب باید بگم از پراید بیشتره سرعتو نمدونم :icon_roll
5 و یه مسئله عجیبی که من بهش پی بردم چه در دمای 100 درجه تابستون :icon_twis و چه در دمای 372- :icon_twis زمستون در هر دو حالت فقط با یه استارت کوچیک روشن میشه :icon_sad:
6 از پراید قشنگ تره و ایرودینامیکی تر از پراید
7 عمر بالای باتری :icon_evil
8 ولی یه مشکلی که داره اگه تابستون از ماشین کولر بگیری از قدرت ماشین کاسته میشه :icon_roll
9 بدنه زیاد محکمی نداره :icon_roll
10 ولی در کل از پراید خیلی بهتره

padena
15 March 2006, 01:28 PM
من امروز رفتم يك ماتيز ديدم مدل 81 و 32000 هم كاركرده بود اما خيلي بد نگه داشته بودنش
اما كيفيت ماتيز انچنان هم كه ميگند به نظرم خوب نيومد. فقط داشبوردش بد نبود.
دور دربهاش جاي زنگ زدگي داشت به اندازه چند تا لكه كوچك
پايه هاي همه صندليها رنگ مشكيش رفته بود و داشت زنگ ميزد.
تو متور جاي زنگ زدگي زياد ديده ميشه.
بالاي در صندوقش هم چند جاش زنگ زده بود لكه هاي كوچك ولي اونجا ميدونم رنگ نشده بود.
ايا همه ماتيزها كيفيت رنگ به همين صورت دارند يا اين ماشين اينطوري بود

يه چيزه ديگه يادم رفت حدوده يكسال هم خوابيده بوده

EbliiS
15 March 2006, 11:59 PM
حتما حدود يك سال زير بارون خوابيده بوده :icon_arro
والا مال ما كه 80.000 كار كرده هيچ جاش زنگ نزده،با اينكه عين آمار زمستون و پاييزها هم باهاش بيرون بوديم...:icon_cool

Dexon
17 March 2006, 02:20 AM
حتما حدود يك سال زير بارون خوابيده بوده :icon_arro
والا مال ما كه 80.000 كار كرده هيچ جاش زنگ نزده،با اينكه عين آمار زمستون و پاييزها هم باهاش بيرون بوديم...:icon_cool
کاملا درسته تایید میشه:icon_cool
ماتیز اصلا مقاوت خوبی در برابر پوسیدگی داره:icon_evil

Nomad
17 March 2006, 02:30 AM
منم واقعا ماتیز رو قبول دارم ( حداقل در برابر پراید ) .

Dexon
18 March 2006, 02:48 AM
بله یه ماتیز سالم گزینه بهتری نسبت به پرایده

mjrtehrani
26 March 2006, 01:08 PM
سلام. منم ماتیز دارم، از من میشنوی راجع به ماتیز (به نسبت پراید) شک نکن. اما اگه میخوای ماشینت بهت حال بده، چندتا توصیه میکنم، چندتام واسه خود ماشین

1- باید به ماتیز (مثه همه ماشینا) از لحاظ موتوری رسید. هر 5,000-6,000 کیلومتر تعویض روغن، هر 20,000 تعویض فیلتر بنزین و...
2- اگه ماتیز گرفتی و خدای نکرده تصادف شدید کردی، یا باید بدی نمایندگی کاردرست واسه صافکاری، یا قید ماشینو بزنی، چون یک کم صافکاریش سخته
3- امنیت سرنشین ماتیز کاملا لحاظ و رعایت شده، اینو توی مشخصات فنی که بالا گفتن بچه ها هم میتونی ببینی
4- مصرف بنزین ماتیز پایینتر از پرایده، 6.5 - 7 توی شهر، 5.5 جاده
5- اصولا ماشین مسافرت نیست، اما من باهاش 3بار شمال رفتم، امکانش هست....
6- ماتیز شتاب اولیه مناسبی نداره، اما شتاب ثانویه نسبتا مناسبو قابل قبولی داره
7- سرعتی که توسط شرکت و در کاتالوگ ماشین اعلام شده 144 میباشد، اما من خودم 160 رو باهاش رفتم. (180 رو هم شنیدم)
8- اصلا، اصلا نگران لوازمش نباش، چون به راحتی پیدا میکنی:icon_cool
9- بهترین ماشین برای شهره
10- فوق العاده، فوق العاده راحتتر از پرایده، سواری بهتری داره
11- اصلا خرج زیادی نداره،البته اگه قبلا پدرشو در نیاورده باشن!:icon_arro
12- چراغ جلوی اسپرتشو نه دیدم و نه شنیدم که باشه، اما چراغ عقب اسپرتش، مدلهای متعددی رو اخیرا دیدم
13- علاوه بر نکات اسپرتی که بچه ها گفتن، بال عقب (بالای در صندوق{!!}) ساده و با چراغ خطر هم موجوده، پروژکتورهای اصلش (که کرمان خودرو هپلی کرده) هم وجود داره
14- لایی کشیدنشم که حرف نداره..!!!
و خیلی چیزای دیگه (که چون از تایپ تنفر دارم، اگه لازم داشتی بازم و پرسیدی میگم، آخه کیبوردم فارسی نیست!!:icon_eek: )

من ماتیز رو توصیه میکنم، مخصوصا با 6میلیون و کمتر(تمیزش پیدا میشه)؛ و بویژه اینکه قصد فروش هم نداری:icon_surp

Srfazel
27 March 2006, 08:50 AM
من اگه مي‌خواستم بين پرايد و ماتيز قديمي و جديد يكي رو انتخاب كنم 100% بدون ترديد ماتيز دست دوم تميز (قديمي) رو انتخاب مي‌كردم چون هم از نظر كيفيت بهتره و هم ظاهرش بهتر از جديدست. در كل ماتيز ماشين بسيار خوبيه. در حاليكه 3 سيلندره و بعضي‌ وقتها هم از نظر قدرت كم مي‌آره ولي هم كولر خوبي داره ، هم مصرف كم و نسبتا جا داره. هر چي باشه از پرايد خيلي بهتره (به نظر من):icon_evil

z_qz54
28 March 2006, 08:27 PM
من یه بار ما ماتیز رفتم کلاردشت ، انقدر تو برف خوب میرفت که......
پرایدم تو برف خیلی خوب میره.
ولی من با ماتیز اصلا تو جاده نه احساس سر خوردن کردم نه احساس معلق زدن ولی اگه میخواهید من یه 206 دارم تیپ 3 هفت میلیون میدما عالیه :D:D:D:D:D:D:D:D

qwert
12 April 2006, 05:15 PM
ايا الان خريدن ماتيز با حددوده 6 ميليون كار درستي هستش با توجه به عدم توليد‌ و 3 سال كاركرد
يا بهتره بريم سراغ ماشين صفر با شرتئط ليزينگ كه در حال توليد هم هست مثل 206 يا سمند؟

mori56
23 September 2007, 04:01 PM
اقایون من کولی ماشین داشتم با هر قیمتی که فک کنی الانم پرشیا دارم و لی تو ماشینایی که داشتم هیچکودوم مثل ماتیز نمیشه همه چیزش 1 اصلا خرج بیخود نداره لوازم هم نمایندگی هاش دارن فقط نمیشه باهاش مسافرت رفت بالاخره از ماشین 800CC که نباید انتظار بیجا داشت ولی اگه بری داخل شهر میخواهی استفاده کنی بهترین انتخابه از هر لحاظ

ضمنا منو بیشتر دوستام به اسم ممد رضا میشناسن اخه همه به ماتیز میگقتن ممدرضا به هرکی تو محله ما بگی بردیا چه ماشینی رو دوست داره میگه ممد رضا (((((= خولاصه تو باشگاه انقاب ما چه کارایی با این اقای ممد رضا نکردیم بمانندددددددد

سلام ، اینکه گفتید بدرد مسافرت نمیخوره برای چیه ؟ چون من هم شاید بخواهم بخرم ، ولی من سالی یکی دو بار مسافرت دارم اون هم از رشت به یزد ، یهنی میگویید ماشین توان همچین مسافرتی رو نداره؟

EbliiS
24 September 2007, 12:03 AM
سلام ، اینکه گفتید بدرد مسافرت نمیخوره برای چیه ؟ چون من هم شاید بخواهم بخرم ، ولی من سالی یکی دو بار مسافرت دارم اون هم از رشت به یزد ، یهنی میگویید ماشین توان همچین مسافرتی رو نداره؟

آقا اين حرفا كدومه.من خودم با همين ماتيز شمال-اصفهان-مشهد و همدان رفتم(از تهران)...بنده خدا آخ هم نگفته.شرايط جاده باروني و آفتابي كويري و ... بوده..حتي جوش هم نياورده..
الانم كه بنزين سهميه بندي شده مصرفش خداست...بقييه موارد هم دوستان اشاره كردن...حالا تصميم با خودتهhttp://qsmile.com/qsimages/157.gif

YasharX
24 September 2007, 12:30 AM
اخه برادر من اصولا این ماشینها رو برای توء شهر ساختن نه جاده درسته که شما همجا رفتین و راضی بودیم ولی ماشین هست که مسافرت برای 1 تا 2 نفر خوبه نه خانواده 4 نفری که حتی نمیشه 1 ساک و ... داخل صندوقش گذاشت در ضمن تصادفات جاده ای خیلی شدتش بیشتر و این گونه ماشینها میتونه خسارت جبران ناپذیری به سرنشینان آن وارد کنه ، فقط کافی فاصله سپر عقب با اکسل عقب سانت کنی و ببینه که چقدر میتونه راحت صدمه ببینه و ......

EbliiS
24 September 2007, 11:50 PM
اخه برادر من اصولا این ماشینها رو برای توء شهر ساختن نه جاده درسته که شما همجا رفتین و راضی بودیم ولی ماشین هست که مسافرت برای 1 تا 2 نفر خوبه نه خانواده 4 نفری که حتی نمیشه 1 ساک و ... داخل صندوقش گذاشت در ضمن تصادفات جاده ای خیلی شدتش بیشتر و این گونه ماشینها میتونه خسارت جبران ناپذیری به سرنشینان آن وارد کنه ، فقط کافی فاصله سپر عقب با اکسل عقب سانت کنی و ببینه که چقدر میتونه راحت صدمه ببینه و ......

دوست عزيز حرف شما درست هست كه اين ماشين براي شهر خيلي بهتره،اما دليل نميشه كه باهاش مسافرت نريم. ما خودمون يه خانواده 4 نفري هستيم و مسافرت هايي كه رفتم چندتاشون همراه خانواده بوده.اصولا ما ايرانيا اگه سالي 1 بارم بريم سفر ماشينو از لحاظ صندوق ارزيابي ميكنيم و ميگيم هر چي صندوقش بزرگتره پس بهتره.در مورد امنيت اين ماشين هم صحبت زياد شده و شما ميتوني به مجله ماشين ماه قبل مراجعه كني و ببيني حرف شما در مورد MVM حرف شما صدق ميكنه.گرچه تصادفات پرايد هم اگه ديده باشيد مي بينيد حال و روز بهتري نسبت به اين ماشينا نداره:icon_cool

mori56
26 September 2007, 08:21 AM
من یه بار ما ماتیز رفتم کلاردشت ، انقدر تو برف خوب میرفت که......
پرایدم تو برف خیلی خوب میره.
ولی من با ماتیز اصلا تو جاده نه احساس سر خوردن کردم نه احساس معلق زدن ولی اگه میخواهید من یه 206 دارم تیپ 3 هفت میلیون میدما عالیه :D:D:D:D:D:D:D:D
میتونید مشخصاتشو از نظر میزان کارکرد ، سال ساخت ، استهلاک و رنگشدگی و همینطور رنگ خود ماشین بگویید.
ان هم اضافه کنم که من میتوانم 3تومان بدهم وبعد 3 ماه دیگه بقیه رو البته با سود عرف بازار پرداخت کنم.