PDA

View Full Version : آتش گرفتن 405

صفحه ها : [1] 2

pesaremelli
16 August 2005, 11:27 PM
در هفته ی گذشته 4 دستگاه 405 که همگی جدید و مدل های 83 و 84 بودند در اهواز به علت نا معلومی آتش گرفتند (اخبار ساعت 9 شبکه ی 1 هم امروز گزارشی در این رابطه پخش کرد)به نظر شما علت چیست

fizzi
16 August 2005, 11:33 PM
چند دستگاه پرايد نو هم بعد از عيد در مشهد آتش گرفت ولي سايپا موضوع رو ماستمالي كرد و گفت پرايدهاي آتش گرفته همگي كهنه بودند....(حالا چتور جند تا ماشين كهنه به فاصله 2 ,3 روز از هم آتش ميگيرند خدا ميدونه!)
در مورد آتش سوزي فكر ميكنمبه احتمال زياد بايد از سيم كشي باشه...

booleck
17 August 2005, 12:30 AM
من هم در فاصله 2 روز 2 تا 405 ديدم که آتش گرفته بودن اينطور که ميگفتن کاربراتور نشتی داشته
البته تو اون روزا هوا هم خيلی گرم بود

Nomad
17 August 2005, 01:53 AM
من صاحب هاي اين ماشينهاي آتيش گرفته تو اهواز رو ميشناسم . همه اين ماشينها توي پمپه بنزين آتيش گرفتن(يعني بنزين كمي داشتن ) دليلش به احتمال زياد اين بوده كه توي باك اونا كمتر از 7 ليتر بنزين وجود داشته . ماشينهايي مثل 405 ، حالا پرايد رو نميدونم ، اگر بنزين موجود در باك كمتر از 7 ليتر باشه احتمال آتيش سوزي ميره بالا (توي دفترچه راهنما هم به اين مطلب اشاره شده ) .

pesaremelli
17 August 2005, 08:49 AM
من صاحب هاي اين ماشينهاي آتيش گرفته تو اهواز رو ميشناسم . همه اين ماشينها توي پمپه بنزين آتيش گرفتن(يعني بنزين كمي داشتن ) دليلش به احتمال زياد اين بوده كه توي باك اونا كمتر از 7 ليتر بنزين وجود داشته . ماشينهايي مثل 405 ، حالا پرايد رو نميدونم ، اگر بنزين موجود در باك كمتر از 7 ليتر باشه احتمال آتيش سوزي ميره بالا (توي دفترچه راهنما هم به اين مطلب اشاره شده ) .
درسته همه تو پمپ بنزین آتش گرمتند اما جرا تو پارس و سمند این بدبختی وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(شاید چون پارس و سمند کارت طلایی دارند و اگه اتیش بگیرنایران خودرو ضرر میکنه) :icon_mrgr :icon_arro

hamed.black
17 August 2005, 02:45 PM
بله خوب این یه سیاسته ایران خودروست
چون میخواد با این کارا مردمو ار 405 زده کنه و به سمت سمند بکشونه
ضمنن ماشین مدل 84
بزرگترین عیبش اینه که بستی که شلنگ ورودیه بنزینو به موتور محکم کرده یه جنس مزخرفه که بده یه مدت شل میشه و از شلنگ بنزین نشت میکنه که میریزه رو موتور و خطرناکه شاید علت اتش سوزی همین بوده

Nomad
18 August 2005, 12:57 AM
درسته همه تو پمپ بنزین آتش گرمتند اما جرا تو پارس و سمند این بدبختی وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(شاید چون پارس و سمند کارت طلایی دارند و اگه اتیش بگیرنایران خودرو ضرر میکنه) :icon_mrgr :icon_arro
1 - اين بد بختي نيست .
2 - تا اون جا كه من ميدونم توي پارس هم اين سيستم وجود داره .
3- اگه شما كه راننده اي حواست سر جاش باشه و كمي هم پول كف جيبت داشته باشي حتما به موقع ميري بنزين ميزني .
4- حرف آقا حامد هم كاملا درسته .

Nomad
18 August 2005, 01:13 AM
ببخشيد ولي يه چيز جا موند . اگر ميشه اينقدر به كارت طلايي ننازيد به دو دليل :
1- مخصوص سمنديها : اگر كارت طلايي اينقدر خوبه و ارزش داره كه شما ميگي (كه نداره) بعد قيمت سمند شده 5/10 پس اگر همين يه تيكه كاغذ نبود سمند چي ميشد !!؟؟!! (قطعاتو بچسب :icon_wink ) تازه با سود ايرانخودرو (پس ببين سمند چه ماشينه . . . حالا :icon_twis )
2- من چندين بار كه براي خريد به ايرانخودرو رفته بودم ديدم كه افراد زيادي بودن كه ماشينشون داغون شده بوده و كارت طلايي داشتن ولي شركت بعد از 6 ماه هنوز ماشينشون رو بهشون نداده :icon_cool
خيلي از تعهداتشون رو هم كه اصلا عملي نميكنن (حتي بعد از 6 ماه ) :icon_neut
لطفا هم اگر اطلاعاتي داري در مورد تاپيك بگو نه چيزاي ديگه ، از دوستان هم بخاطر منحرف كردن بحث معذرت ميخوام ، بايد جواب ميدادم . . . :icon_surp

hamid_2fun
18 August 2005, 01:23 AM
آقا مسعود میشه دلیل فنی این آیتش گرفتن رو بگی ؟!

آخه چه ربطی داره 7 لیتر بنزین داشتن به این جریان ؟

chormangs
18 August 2005, 03:03 AM
به نظر من ديگه نوبت متوقف كردن توليد 405 هستش با اين قيمت مزخرفش طرفداري الكي باعث ميشه اين ماشينو با اين قيمت هنوزم بتونند بفروشند اگر مردم منطقي خريد ميكردند تا الان ايران خودرو مجبور ميشد يا قيمت 405 رو كم كنه يا امكاناتش رو به روز كنه

pesaremelli
18 August 2005, 10:34 AM
1 - اين بد بختي نيست .
2 - تا اون جا كه من ميدونم توي پارس هم اين سيستم وجود داره .
3- اگه شما كه راننده اي حواست سر جاش باشه و كمي هم پول كف جيبت داشته باشي حتما به موقع ميري بنزين ميزني .
4- حرف آقا حامد هم كاملا درسته .
اومدیم تو جاده بودید و پمپ هم اون نزدیکیا نبود اونوقت باید بسوزییییییییییییییییییییییییم:icon_cry:

pesaremelli
18 August 2005, 11:11 AM
دو تای دیگه هم طی دیروز و امروز بازم تو پمپ بنزین اتیش گرفتند (منبع:اخبار سعت 11 صبح شبکه ی خبر)

hamed.black
18 August 2005, 11:21 AM
من خودم طرفداره 405 هستم
ولی قبول دارم که عمر 405 دیگه به پایان رسیده و باید متوقف بشه
من دلم از این جهت میسوزه که ایرانخودرو با کلی هزینه و تلف کردن وقت ماشینی مثل سمند تولید کرده که مثلا قراره خودرو ملی ما باشه ولی ببینید تا چه حد این ماشین بد طراحی و تولید شده که با وجد تفاوت قیمت 1تا200/1 میلیون و امکانات بیشتر و کارت طلایی و... باز نتونسته جای 405 تو ایران بگیره
ببخشید که زدم تو خاکی
ولی در مورد بحث من دفترچه 405 نخوندم که بدونم این موضوع صحت داره یا نه(نباید بنزین کمتر از 7 لیتر باشه)
ولی تو ماشینه خودم دیروز از اون بستی که گفتم بد جوری داشت بنزین نشت میکرد که اگه زود متوجه نشوده بودم شاید خدایه نکرده ماشینه منم اتیش گرفته بود
بهر حال تولیدات مزخرف ایران خودروست دیگه

محمد رضا محمدي
18 August 2005, 12:35 PM
حامد جان گويا اين بحث 405 ... 206 .... سمند سر دراز داره ... شما تمامي تاپيك هارو با همين پست ها پر كرديد .... تاپيك رو منحرف نكنيد ...
يكي از مهم ترين دلايل آتش سوزي در 405 و خودور هاي نظير آن قدرت بالاي سيستم برق خودرو هست .... ولتاژ و قدرت بالا در كنار سيم كشي فوق العاده ضعيف و .. باعث گرم شدن و آتش سوزي در اين خودرو ها ميشه ...
يكي از مسايلي كه به اين امر دامن ميزنه استفاده از وسايل برقي غير مجاز و غير استاندارد و حتا نصب غير حرفه اي اونا هستش ... براي مثال استفاده از بوق ها ... لامپ ها و .... بدون استفاده از تقويت كننده ها و يكسان كننده هاي انرژي برق مثل آفتامات ها كار درستي نيست ... و موجب فشار به سيم كشي و سيستم برقي خودرو و در نهايت سوختن سيم كشي و آتش سوزي ميشه ....

pesaremelli
18 August 2005, 12:54 PM
اخه چرا همه تو پمپ بنزین آتش گرفتند مشکل بست هم درسته ماشین ما همین مشکلو داشت ولی این پزوها لا اقل 6 ماه کار کردند و مطمنا مشکل از بست نبوده

hamid_2fun
18 August 2005, 03:05 PM
موجب فشار به سيم كشي و سيستم برقي خودرو و در نهايت سوختن سيم كشي و آتش سوزي ميشه ....

خوب این چه ربطی به 7 لیتر بنزین داشتن داره ؟
چرا این فشار همش توی پمپ بنزین وارد میشه ؟!

hamed.black
20 August 2005, 10:02 AM
بله واقعا شرمنده که خارج از بحث حرف زدم ولی خوب اول دوستان شروع کردن منم مجبور شدم جواب بدم
بهر حال بازم شرمنده دوستان که خارج از بحث حرف زدم

fizzi
20 August 2005, 12:08 PM
شايد مسئله سيم كشي نباشه...! شايد ايرادي كه اپل آسترا هاي قديمي (مدلهاي 93تا 95) داشتند سري جديد پژو 405 ايران هم دارد. در آن زمان شايع بود اپل آسترا در پمپ بنزين آتيش ميگريد و دليلش هم اين بود كه چون اتصال در باك با بدنه و زمين كامل نبود , جرقه حاصل از الكتريسيته ساكن باعث آتش گرفتن ماشين ميشد.
شركت اپل تمام ماشينهاي آسترا را فراخاني كرد و با نصب يك قطعه اضافي در ورودي باك كه قبلن بايد نصب ميشد اين مشكل را برطرف كرد.

hamid_2fun
20 August 2005, 10:02 PM
یه پژوی GLX دیگه هم آتیش گرفت امروز, توی ساری ...
مجریه میگفت می خواستن با ایران خودرو مصاحبه کنن ولی نتونستن و ایران خودرو جواب نداده ...
فیلم آتیش گرفتنش رو هم پخش کرد که من ضبط کردم و آپلود کردم ؛ این 405 هم مدل 83 بود !
جالبه حتما ببینید و نظر بدید:

از لینک زیر دانلود کنید با حجم 944KB

http://www.admin.persiangig.com/video/GLX_FIRE.wmv

Nomad
21 August 2005, 12:28 AM
منم قبول دارم كه بعضي از 405 هايي كه ايرانخودرو ميسازه واقعا مزخرفه (سري هاي جديد) ولي اين بحث آتيش گرفتن يه موضوع ديگه هستش چون از همون سيمهايي كه توي 405 استفاده ميشه كه توي سمند هم هست پس به احتمال زياد از سيمها نيست ولي من نشتي هاي بنزين رو قبول دارم ( قضيه 7 ليتر رو هم از يكي از كاركنان ايرانخودرو فهميدم ، مسئول تست و آزمايش ) . اين لينك هم كه كار نميكنه آقا حميد ( كجاي اين سايت بايد بريم چيزي برا دانلود نداره ) .

ميلادپ
21 August 2005, 01:30 AM
دوست من پیغام خطا میده اگه ممکنه درستش کن.

Nomad
21 August 2005, 01:37 AM
بعد از 6 ساعت ديگه خودش درست ميشه ( فردا صبح ايشاالله )

hamid_2fun
21 August 2005, 01:42 AM
چطور ؟؟؟؟
اگه تایید میشه می خواهید اصلا توی همین آپلود سنتر آپلود کنم ؟

--- ویرایش شد:
ایول گرفتم چرا 6 ساعت دیگه! این پرشین گیگ باز قات زده :

Data Transfer Limit Reached
Dear Visitor, This website has reached the data transfer limit and is not available for 6 hours.

احمدرضا2005
21 August 2005, 01:43 AM
علت آتش گرفتن پژو ها بخاطر پمپ انژکتورشه!!!! ایران خودرو برای اینکه پمپ انژکتور زیاد گرم نشه و همینطور صدای کمتری تو محیط پخش کنه اونو توی باک بنزین قرار داده تا هم صدای کمتری بده هم با بنزین خنک بشه.
ولی مشکلی که داره اینه که وقتی باک به اندازه کافی بنزین توش نباشه این پمپ دیگه توی بنزین قرار نمیگیره و خیلی داغ میشه و باعث آتش سوزی میشه.(این مطالبو از یه مکانیک معتبر گرفتم)

hamid_2fun
21 August 2005, 01:47 AM
احمد رضا جان فکر میکنم تنها دلیل این آتیش سوزی ها همین باشه چون هم کاملا منطقیه و هم با صحبت اینایی که ماشینشون آتیش گرفته جور در میاد ( در این مورد فردا که ایشالا پرشین گیگ درست شه و این فیلمی که گذاشتم رو ببینید خودتون متوجه میشید ... )

-- احمد رضا علاوه بر اینکه ورودت رو به پرشین فروم تبریک میگم بخاطر این پست بجات هم بهت تبریک میگم بالاخره یه نفر یه حرف منطقی زد دراین مورد!
اینطوری جریان 7 لیتر بنزین هم حل شد ... اگه کمتر از 7 لیتر بنزین توی باک باشه دیگه پمپ توی بنزین نیست و خنک نمیشه و در نتیجه ... بووم !!!

Nomad
21 August 2005, 02:32 AM
بازم خدا رو شكر كه يكي تونست اين مسئله رو اساسي حل كنه . البته من از اول گفته بودم كه بخاطر قضيه 7 ليتره ولي خداييش خودم هم دليلش رو نمي دونستم چرا اينجوريه . خيلي خيلي ممنون احمد رضا خان
منم ورودت رو تبريك ميگم .

Evanescence
21 August 2005, 05:23 AM
علت آتش گرفتن پژو ها بخاطر پمپ انژکتورشه!!!! ایران خودرو برای اینکه پمپ انژکتور زیاد گرم نشه و همینطور صدای کمتری تو محیط پخش کنه اونو توی باک بنزین قرار داده تا هم صدای کمتری بده هم با بنزین خنک بشه.
ولی مشکلی که داره اینه که وقتی باک به اندازه کافی بنزین توش نباشه این پمپ دیگه توی بنزین قرار نمیگیره و خیلی داغ میشه و باعث آتش سوزی میشه.(این مطالبو از یه مکانیک معتبر گرفتم)
مطمئنید که پمپ انژکتور 405 توی باکشه ؟ این برنامه ای هستش که گویا در آینده قراره انجام بشه

alireza_shd
21 August 2005, 07:40 AM
باک 405 برای پمپ مکانیکی طراحی شده نه پمپ برقی. پمپ های برقی با جریان مایع عبوری از آن ها خنک می شوند وقتی که به انتهای باک می رسید جریان مایع درون پمپ به شدت کاهش می یابد و پمپ بسیار داغ می شود وقتی که شما بعد از بک راننگی طولانی با باک خالی به جایگاه سوخت گیری می روید و موتور را خاموش می می کنید مقداری سوخت در پمپ که بسیار داغ است می ماند و به شدت داغ می شود و ...

pesaremelli
21 August 2005, 07:45 AM
این مورد در سمند و پارس هم وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pesaremelli
21 August 2005, 10:20 PM
بالاخره ایران خودرو اعلام کرد که اونایی که 405 مدل 83 تا اذر 83 تحویل گرفتن بیان درستش کنیم

hamid_2fun
21 August 2005, 11:29 PM
آره منم شنیدم ... بنظرت بهتر نبود بجای 2تا پست پشت هم از ویرایش استفاده کنی ؟

-- ایرادی که ایران خودرو گفت بنظر من چرنده! گفت یکی از قطعات موتور در دراز مدت دچار نقص میشه !!!

اولا این دراز مدت یعنی چقدر که طرف گارانتی ماشینش تموم نشده این قطعه خراب میشه بعدم این چجور اطلاع رسانی هست ؟؟ باید درست علت فنی رو توضیح بده

مورد دیگه اینکه همه میگن ( توی اون فیلمی که آپلود کردم هست ) منشا آتیش عقب ماشین بود ولی ایران خودرو گفته ایراد از موتوره ...

fizzi
21 August 2005, 11:55 PM
... بنظرت بهتر نبود بجای 2تا پست پشت هم از ویرایش استفاده کنی ؟

جناب توفان عزيز همانتور كه ميبينيد پست هاي ايشان(pesaremelli) با فاصله زماني زياد زده شده.

در زمن نگران نباشيد مديران اينجا مراقب هستند و مخصوصن با پستهاي هرز و بي ارزش برخورد ميكنند.

hamid_2fun
22 August 2005, 12:06 AM
آهان ! بله درست میگید ...

مديران اينجا مراقب هستند
امیدوارم همینطور باشه که میگید ولی حداقل امروز که همونطور که خدمت bijbij عزیز گفتم مدیرا خیلی فعال نبودن و پست بی مورد زیاد داشتیم ...

saeedstrong
22 August 2005, 11:48 AM
این مشکل فقط در مدل 83 است یا مدلهای پایینتر هم همین مشکل رو دارند؟

hamid_2fun
22 August 2005, 01:23 PM
نه این مورد توی مدل های قبل 83 تابحال دیده نشده

hamid_2fun
22 August 2005, 01:38 PM
- دکمه ویرایش نیس -

لینک فیلم تصحیح شد ( فیلم آتش گرفتن 405 ) : http://www.admin.persiangig.com/video/GLX_FIRE.wmv

alisam44
22 August 2005, 02:05 PM
نتایج بررسی کارشناسان از حادثه آتش سوزی خودرو در جایگاه سوخت در اهواز
کارشناسان اعزامی به اهواز، نتايج بررسی های خود را در خصوص علل آتش گرفتن يک دستگاه خودرو پژو 405 در يکی از جايگاه هاي سوخت گيری شهر اهواز مرکز استان خوزستان اعلام کردند.
گزارش کارشناسان فنی، به نقل از مسوولان جايگاه سوخت گيری يادشده در اهواز حاکی است که اين سومين مورد آتش سوزی طی دوماه اخير در اين جايگاه بوده است.
مهندس سهيل افروخته يکی از کارشناسان بررسی کننده علل اين آتش سوزی گفت: مالک می گويد هنگام زدن بنزين خودرو خاموش بوده و هر دو سوئيچ خودرو را نيز سالم ارائه کرد.
وی افزود: بررسی های بعمل آمده از خودرو نيز نشان می داد که حريق از ناحيه جلو يعنی داخل موتور، کابين و صندوق عقب شروع نشده است و بخش های جلويی خودروسالم تر بود و صدمات وارده به اين قسمت ها کمتر از بخش های عقبی خودرو بوده است.
مهندس افروخته گفت: بررسی ديگر هم نشان داد که حريق از داخل صندوق عقب هم شروع نشده است. وی تاکيد کرد که بررسی ها نشان می دهد که وقوع سانحه دلايل فنی نداشته است.
مهندس افروخته سپس به اظهارات مالک خودرو و شاهدان اشاره کرد و گفت: اظهارات مالک و شاهدان و مسوولان پمپ بنزين نيز گوياي اين است كه عامل حريق از خودرو نبوده و خودرو خاموش بوده است . در اين حا لت عامل ايجاد حريق در خودرو ( مثل جرقه يا پمپاژ بنزين ) مطرح نبوده است مضافا اينكه راننده تاکيد دارد که خودرواش نشتی و ايراد ديگری نداشته و او تا آن هنگام بوی بنزين را نيز احساس نکرده بود.
لازم به ذكر است «راننده خودرو در روز حادثه ابتدا 10 ليتر بنزين به داخل باك ريخته، سپس يك قوطي مكمل در باك خالي مي كند و در ادامه 45 ليتر ديگر بنزين مي زند و آنگاه خودرو آتش مي گيرد.»
وی با بيان اينکه در بررسی علل چنين سوانحی و براي تكميل اطلاعات فني صحيح و قبل از هرگونه قضاوتي می بايست کليه عوامل از جمله علل فنی، محيطی و انسانی را يک جا مورد بررسی قرار داد، گفت: حتی نشتی بنزين به تنهايي نيز نمی تواند علت آتش سوزی باشد چرا که روزانه دهها ليتر بنزين بدليل بی توجهی رانندگان هدر رفته و به زمين می ريزد، اما هيچگاه موجب آتش سوزی نشده است، مگر آنکه عوامل ديگری از جمله روشن بودن خودرو، اشتباه انسانی و نيز عامل محيطی باعث حادثه شود.
مهندس افروخته در پايان با تاکيد بر اينکه کيفيت رانندگی و استفاده از وسيله نقليه نقش مهمی در عمر و ايمنی خودرو دارد، اظهار داشت: رسانه ها مي توانند نقش مهمي درخصوص چگونگی استفاده صحيح از وسايل نقليه مانند خاموش کردن خودرو هنگام سوخت گيری، داشته باشند.

hamid_2fun
22 August 2005, 02:12 PM
من که گیج شدم... آخر نفهمیدم چی شد ...

پس چرا اینا آتشی گرفتن ؟ فقط اونجا نبوده که ... حتما فیلمی رو که گذاشتم ببینید صاحب GLX چی میگه درباره آتیش گرفتن ماشینیش, این فیلم مال ساریه و توی اون پمپ بنزین اهواز نبوده

اگه علت فنی نداشته پس چرا ایران خودرو گفته 405 های مدل 83 تا اذر 83 بیان نمایندگی ها تا یه اصلاح روشون انجام بشه ؟؟؟

alisam44
22 August 2005, 02:16 PM
فراخوان
به اطلاع هموطنان گرامي مي رساند متعاقب دريافت پاره اي گزارش ها از واحد رضايت مشتري اين شركت در دوماهه گذشته و بررسي هاي انجام شده، مشخص شد قطعه جانبي موتور يكي از تامين كنندگان، تاميني از منابع ژاپني، در دراز مدت دچار اشكال مي شود كه بلافاصله با كاهش توليد خودرو و تدارك از ساير تامين كنندگان، مشكل برطرف گرديد. لازم به ذكر است كه اين امر در توليد خودرو و مراحل كنترل كيفيت درون كارخانه قابل تشخيص نبوده است.
عليرغم اطلاعيه هاي قبلي به نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو مبني بر بازبيني و كنترل دقيق تر موارد مرتبط در خودروهاي مراجعه كننده به تعميرگاه ها، به منظور پيشگيري از هرگونه خسارت احتمالي، از مالكان محترم خودروهاي پژو405 توليدي از تاريخ 1/9/83 تا پايان اسفند 83 تقاضا مي شود به شبكه نمايندگي هاي مجاز فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو در سراسر كشور مراجعه فرمايند.
روابط عمومي گروه صنعتي ايران خودرو

abedinian
23 August 2005, 12:47 PM
سلام
كساني كه 405 با مشخصات فوق دارند از الان دردسر رفتن به نمايندگي ها و درد سر تعويض و دردسرهاي ديگه هم از الان براشون قابل پيش بيني است. ضمنا مثل اينكه سمند و پارس ها هم بعضيهاشون مشكل دارند كه بايد مراجعه كنند.
:icon_cry:

bachebahal
23 August 2005, 02:06 PM
یکی از دوستام که رفته بود نمایندگی گفته بودن قطعشو نداریم تازه جز گارانتیم نیسو باید خودت پولشو بدی!!بیچاره دیگه جرات نمیکنه سوار ماشینش بشه!!!

hamid_2fun
23 August 2005, 03:18 PM
حقم داره بنده خدا !! GLX من مدل 84 ولی نمیتونم بهش اطمینان کنم ...

babaei
23 August 2005, 03:55 PM
بنده امروز ماشینم رو بردم حباب گیر بنزینش رو عوظض کردند - قبلا به شدت هوا میگرفت و وقتی هوا گرم میشد حتی اگر در جا از ماشین کولر میگرفتی و بعد در باک رو باز میکردی بنزین بیرون میریخت ..!!!!!!!!!!!1
نه مشگل از پمپ هست نه برق بلکه گاز درون باک خارج نمیشد و وقتی که بنزین واردباک میشد هوای گرم و فشار با لا و .....

beckham
23 August 2005, 04:01 PM
من سمند lx دارم (2 ماه تحویل گرفتم) که امروز برام چنین مشکلی بوجود آمد که یک دفعه بنزین از لوله ها زد بیرون رفتم نمایندگی و برام قطعه رو عوض کردن 27000 تومان هم خرجم شد
تو نمایندگی میگفتن که 45 خودرو 405 تو اهواز در اثر همین مشکلات آتش گرفته

saeed_ooo
23 August 2005, 11:42 PM
[B]امروز روزنامه(اسمشا یادم نیست:D)نوشته بود تو دو ماه اخیر 300 ذستگاه 405 دچار اتش سوزی شده!!!!!!

pesaremelli
24 August 2005, 10:37 AM
منم شنیدم چند روز پیش هم یه سمن بازم مثل 405 تو اهواز اتیش گرفت.......... راستی فقط ماشینهای تولید اواخر 83 اتیش میگیرن؟/
البته این مشکل تو سمند و پارس به اندازهی 405 پیش نمیاد جون ایران خودرو از این قطعه ای که گفته فقط تو 405 استفاده کرده و البته بعضی سمنها و پارس

Nomad
25 August 2005, 12:33 AM
آقا ميگن يه محموله از يه قطعه خاص رو كه از ژاپن (عجب) وارد كردن براي هر سه ماشينه سمند و 405 و پرشيا مشكل داشته ولي چون تا حالا فقط 405 ها مشكلها شون رو نشون دادن ( تركيدن ؟؟!!) فقط 405 فراخواني شده . . .
و احتمالش هست كه سمند و پرشيا هم فراخواني بشن .

master
25 August 2005, 04:31 AM
یه 405 ما هم سال 72 مدل همون سال هم آتیش گرفت و هیچ وقت هم معلوم نشد چرا

Nima Golshahi
25 August 2005, 04:53 AM
B - B - C

شرکت ايران خودرو، بزرگترين توليد کننده خودرو در ايران، در يک اقدام بی سابقه ۶۹ هزار دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ را به علت نقص فنی جمع آوری می کند.
اين اقدام در پی بروز ايرادهای فنی منجر به آتش سوزی در چند دستگاه خودروی سواری پژو ۴۰۵ صورت گرفته است.

تلويزيون دولتی ايران هفته گذشته گزارشی از آتش سوزی چهار دستگاه خودروی پژو در شهر اهواز پخش کرد که هنگام سوخت گيری در پمپ بنزين دچار آتش سوزی شده و به طور کامل از بين رفته بود.

در اين آتش سوزی ها چهار خودرو طمعه حريق شده بود اما هيچگونه خسارت جانی و مالی ديگری به بار نيامد.

يکی از کسانی که خودرو وی دچار آتش سوزی شده بود گفته است که هنگام سوخت گيری در پمپ بنزين بوی بدی از خودرو بلند شده و باک بنزين آتش گرفت.

آتش گرفتن چند دستگاه پژو ۴۰۵ باعث شده شرکت ايران خودرو که بيشتر از يک دهه به توليد آنها مشغول است ايراد فنی اين خودرو را پيدا کرده و با جمع آوری توليدات چهار ماه آخر سال گذشته، ايراد آنها را بر طرف کند.

از دارندگان خودروهايی که تاريخ ساخت خودروی آنها اول آذر تا پايان اسفند سال گذشته است خواسته شده برای پيشگيری از خسارت احتمالی به نمايندگی های مجاز ايران خودرو مراجعه کنند

بر اساس اطلاعيه شرکت ايران خودرو يکی از قطعه های جانبی موتور پژو ۴۰۵ که از سوی شرکت های ژاپنی تامين شده، در دراز مدت دچار مشکل می شود و اين شرکت نمی توانسته در مراحل توليد و کنترل کيفيت ايراد آن را تشخيص دهد.

اين شرکت به مشتريان خود اطمينان داده که با کاهش توليد و استفاده از قطعات بی نقص و استاندارد توليد کنندگان ديگر جلوی تکرار اين مشکل را گرفته است.

اين تصميم در حالی گرفته شده است که تا همين چند سال پيش شرکت های خودروساز ايرانی توجهی به انتقادهای گسترده در باره استفاده از قطعات بی ‌کيفيت و غير استاندارد نداشتند و مشتريان مجبور بودند خودشان از بازار آزاد قطعات استاندارد مورد نياز را تهيه کنند.

البته احتمال وارد شدن خسارت های جانی به سرنشينان مهمترين دلايل جمع آوری خودروهای پژو ۴۰۵ است که از چند سال پيش سازمان محيط زيست نيز در باره ميزان بالای آلايندگی اين خودرو انتقاداتی را مطرح کرده بود.

جمع آوری بخشی از توليدات به وسيله شرکت ايران خودرو در شرايطی که اين شرکت سه ماه پيش توليد خودروی پيکان را نيز بعد از چهار دهه متوقف کرد، می تواند برنامه های اين شرکت برای پر کردن سهم پيکان در بازار را با مشکل مواجه کند.

توليد خودرو در ايران در سال گذشته حدود ۹۰۰ هزار دستگاه بوده و پيش بينی می شود امسال از مرز يک ميليون دستگاه فراتر برود.

توليد کنندگان خودرو تا به حال برای فروش محصولات خود مشکلی نداشته اند اما افزايش توليد که کم کم از ميزان تقاضا پيشی می گيرد می تواند مشکلاتی را در فروش به خصوص برای شرکت بزرگی مثل ايران خودرو ايجاد کند.

درکنار آن اين نگرانی وجود دارد که واردات خودرو رونق بگيرد و بخشی از بازار خودرو از دست توليد کنندگان داخلی خارج شود.

اگر چه فعلا تعداد کمی خودروی خارجی عمدتا گرانقيمت وارد کشور شده که در نمايشگاه های شهرهای بزرگ به خصوص تهران به نمايش درآمده است و هنوز تهديدی جدی برای توليد کنندگان داخلی به حساب نمی آيند

منبع سایت خبری بی بی سی

arash p mbz bmw
25 August 2005, 10:22 AM
من که فکر نمیکنم دیگه ایرانخودرو بتونه مثل قبل موقعیتشو تو بازار بدست بیاره
یارو 11تومن پول داره دیگه نمیره 405انفجاری بخره میره ریو میخره
اتفاقا خوب شد باید این اتفاق میوفتاد تا ملت بفهمن این شرکت چیه؟!!!!!!!

Bahrammt
25 August 2005, 11:09 PM
يك ماه پيش هم يك سمند توي مشهد آتيش گرفت.البته آتش نشاني سريع اومده بود ولي قسمت موتور و كاپوت سوخته بود.پس آتش از باك شروع نشده بوده

Nomad
26 August 2005, 01:58 AM
آره ديگه ايرانخودروه با كيفيت جهانيش . . . :icon_twis
باز خدا رو شكر كسي صدمه نديد .

sara
27 August 2005, 03:28 PM
كليه دارندگان خودروهاي پژو 405جهت برطرف كردن اشكالي كه اخيراء باعث اتش سوزي اين خودروها شده به نمايندگيهاي مجاز ايران خودرو مراجعه كنند . قطعات قابل تعويض يك عدد بست شلنگ بنزين و شلنگ برگشت بنزين .

پژمان22
27 August 2005, 11:30 PM
قطعات قابل تعويض يك عدد بست شلنگ بنزين و شلنگ برگشت بنزين .
پس قضیه پمپ بنزین و مشکلات برقی منتفیه؟

alisam44
11 September 2005, 04:41 PM
قدرداني مالكان خودروهاي 405 آسيب ديده در خوزستان از گروه صنعتي ايران خودرو
مالكان خودروهاي آسيب ديده در خوزستان، پس از ديدار با «حميد ادبي» معاون فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو و اعلام جبران خسارت هاي وارده به خودروهايشان از سوي وي، خشنودي خود را از نحوه رسيدگي به مشكلاتشان ابراز كردند.
همسر يكي از مالكان خودروي 405 كه از طرف وي براي طرح مشكلات آمده بود، ضمن تشريح خسارت وارده به خودرو، از اين كه خسارت وارده، جبران شده است، اظهار تشكر كرد و افزود: اين كار ايران خودرو تازگي دارد و ضمن اين كه التيامي بر ناراحتي هاي ماست، در همين حال مي تواند الگويي باشد براي ساير سازمان ها و ارگان هايي كه در تلاش براي خدمتگزاري به مردم هستند.
ساوند نيز يكي ديگر از مالكان خودروهاي آسيب ديده بود كه از توجه ايران خودرو به مشتريان قدرداني كرد. وي رويكرد مشتري مداري ايران خودرو را رمز موفقيت اين شركت در عرصه رقابت با خودروسازان جهاني دانست.
ركني از ديگر خسارت ديدگان، پاسخگويي شايسته ايران خودرو به مشتريان را پيروي از راه و روش اميرالمومنين دانست و اذعان كرد آبروي ايران خودرو به عنوان يك خودروساز ملي، آبروي همه آناني است كه عشق به ***** و انقلاب *****ي دارند.
كسايي از ديگر شهروندان اهوازي خسارت ديده نيز گفت تعصب به ايران خودرو را نمي تواند پنهان كند و با اين حركت پسنيديده اي كه شاهدش بوده، بيش از گذشته به اين شركت تعصب خواهد داشت.

alisam44
11 September 2005, 04:52 PM
مدير تضمين كيفيت ايران خودرو: تا دو هفته ديگر بازبيني فني خودروهاي 405 خاتمه مي يابدمدير تضمين كيفيت ايران خودرو با بيان اين كه تاكنون 30 درصد خودروهاي 405 مشمول طرح فراخوان، بازبيني فني شده اند، اظهار داشت: سعي خواهيم كرد تا دوهفته آينده كليه خودروهاي فراخوان شده بازبيني شوند و از امداد خودرو نيز خواسته ايم خدمات مورد نياز مشتريان را تامين كنند.
«غلامرضا حاجي خاني» افزود: ايران خودرو موظف به برطرف كردن ايراد خودروهاي مشتريان است و به آنان اطمينان مي دهيم خدمات مورد نياز آنان را همواره تامين كنيم.
وي در خصوص نحوه جبران خسارات وارده به مشتريان گفت: در موارد معدودي كه خودروهاي مشتريان آسيب ديده اند بلافاصله كارشناسان ايران خودرو به محل اعزام شده و موضوع را بررسي كرده اند. در صورتي كه ميزان خسارت زياد باشد خودرو تعويض شده و اگر خسارات وارده محدود باشد خودرو با نظر مشتري به دست ايران خودرو تعمير شده يا هزينه خسارات پرداخت خواهد شد.
حاجي خاني در اين باره كه به چه دليل تا به حال ايران خودرو فراخواني براي بازبيني فني محصولات خود اعلام نكرده، تصريح كرد: اين مساله نشان مي دهد خوشبختانه تا به حال اشكال فني مهمي در محصولات ايران خودرو وجود نداشته است و تنها در نخستين مورد پيش آمده بود كه اين شركت در ايران پيش قدم شد و مشتريان را صميمانه در جريان مشكل قرار داد و نيز كمك كرد تا اين اشكال برطرف شود.
مدير تضمين كيفيت ايران خودرو تلاش صورت گرفته پيش از اعلام فراخوان براي برطرف كردن ايراد خودروهاي 405 را برشمرده و گفت: ايران خودرو از زماني كه متوجه وجود ايرادي در قطعه جانبي موتور اين خودرو شد به شبكه خدمات پس از فروش خود ماموريت داد خودروهاي مشترياني را كه براي دريافت خدمات گارانتي به نمايندگي ها مراجعه مي كنند بازبيني كرده و قطعه مورد نظر را تعويض كنند و در خط توليد نيز اقدام به خارج كردن قطعه از خط مورد نظر و استفاده از قطعات استاندارد كرد.
وي همچنين از پيگيري حقوقي و ادعاي خسارت ايران خودرو از قطعه ساز ارائه دهنده قطعه معيوب به دليل نقض توافقات خبر داد.

pesaremelli
12 September 2005, 02:17 PM
امروز امداد خودرو به ما زنگ زد گفت ماشينتون مشكل بستش حل شده يا نه شماره شاسي ماشينو هم پرسيد

hamed.black
12 September 2005, 05:20 PM
من خودم اون بستو شلنگو با 400 تومن عوض کردم البته قبل از اینکه ایرانخودرو بگه چون داشت شروع میکرد به نشت کردن که متوجه شدم عوضش کردم.....
اولشم خیال میکردم مشکل از چیزه دیگهای باید باشه و نه از یه چنین چیز ساده ای ولی وقتی ایرانخودرو مشکلو گفت تازه فهمیدم قضیه چی بوده......
واقعا که این ماشیناشون نوببرن.....

alisam44
18 September 2005, 04:50 PM
معاون توليد وزارت صنايع: نبايد درصدد بهره برداري غيرمنطقي از وقوع نقص فني درچند خودرو پژو 405 باشيم

احمد دوست حسيني معاون توليد وزارت صنايع و معادن بروز مشكلات فني در برخي از خودرو هاي پژو 405 را طبيعي دانست و گفت: بسياري از خودروسازان مهم نيز چنين حادثه اي را تجربه كردند و نبايد ما درصدد بهره برداري غيرمنطقي از چنين مسئله اي باشيم.
وي در در گفت وگو با خبرنگار ما اظهارداشت: اين يك واقعيت است كه همه ما خواهان آن هستيم كه خودروهاي توليد شده در داخل كشور بايد عاري از هرگونه عيب فني باشد، اما بايد به اين نكته توجه داشت كه ايران خودرو با هدف ايجاد اعتماد به نفس در ميان مشتريان خود بلافاصله اقدام به فراخواني خودروهاي ريسك پذير از نوع پژو 405 كرد تا بتواند معايب فني احتمالي آنها را بر طرف كند.
وي اقدامات ايران خودرو در مورد اجراي برنامه فراخواني اين نوع خودرو را مثبت ارزيابي كرد وگفت: همه ما اميدواريم كه ايران خودرو با استفاده از تجارب فني خود مشكلاتي را كه براي تعدادي از خودروهاي پژو 405پيش آمد به سرعت بر طرف كند و در همين رابطه نيز كارهاي خوبي انجام داده است.
دوست حسيني اظهار داشت: مردم به ايران خودرو اطمينان دارند و اين موضوع اهميت دارد كه اين خودروساز همه تلاش خود را بكار برده است تا مشكلات فني خودرو پژو 405 را به سرعت برطرف كند.
معاون توليد وزارت صنايع در همين حال اين نكته را مورد تاكيد قرار داد كه خودروسازان معتبري مانند ايران خودرو با توجه به نقش مهمي كه در تامين نيازهاي خودرويي مردم دارند بايد بيش از هر زمان ديگري در زمينه بهبود كيفيت توليدات خود تلاش كنند.

Siemens sx1
23 August 2006, 02:23 PM
سلام
امروز داشتیم از خیابان تهران نو ( دماوند فعلی ) رد میشدیم یکم ترافیک بود اومدیم جلوتر دیدیم بله یه 405 مشکی وسط پمپ بنزین داره میسوزه و ملت هم جمع شده بودند دوره پمپ بنزین . ولی مثل اینکه خیلی وقت بود داشت میسوخت چون پمپ بنزین خالی بود فقط 2 تا مامور پمپ داشتن با کپسول خاموشش میکردن . همون موقع هم 2 تا ماشین آتش نشانی رسید ولی ما دیگه رد شدیم . در صندوقش باز بود آتش هم تا صندلی عقب رسیده بود ولی ماشین منفجر نشده بود .
این ایرانخودروی دزد :icon_bigg آخه به چه قیمتی میخواد ماشین هارو داخلی سازی کنه ؟ به قیمت جون مردم ؟

X-R
23 August 2006, 03:54 PM
:icon_mad: واقعا كه . من كه 2 نامه توي سايت ايرانخودرو فرستادم و اين مطالب نوشتم و نوشتم (اگر اين مطلب واقعا واقعيت داشته باشه واقعا خاك بر سرتون ).با اين صنعت خودرو سازيشون:icon_mad: :icon_mad:

من به ساير دوستان هم پيشنهاد ميكنم اين كار انجام بدن .:icon_mad: اگر چه اهميت نميدن ولي وقتي تعداد زياد بشه 0.1% تعصير داره ........

dr_mehry
23 August 2006, 04:46 PM
این مشکل متاسفانه برای سمند هم وجود داره.من مطلبی رو در این مورد نوشتم ولی نمی دونم چرا حذف شد؟!!

Farbod.E
23 August 2006, 05:33 PM
موافقم !! این موضوع میتونه برای خودش کلی آبروریزی باشه ! بزرگترین خودروساز ایران ماشیناش آتیش میگیره !
من وقتی ماشینم رو پارک میکنم از بغلش چنان بوی بنزینی میاد که قلبم به تاپ تاپ میوفته ! از ترسم یه کپسول گذاشتم تو صندوق عقب !! خدا به دادمون برسه !

Siemens sx1
23 August 2006, 06:13 PM
سلام دوستان

کسانی که محصولات ایرانخودرو دارند اینجا رو ببینند و شماره بدنه رو چک کنند http://www.ikco.com/old-ikco/ikco83/persian/bazbini.htm هر چند که مهلتش تا 15 / 5 بوده ولی بازم جلو ضرر رو از هرجا بگیری سوده

دوستانی که مایلند به ایرانخودرو اعتراض کنند این لینک : http://www.ikco.com/old-ikco/ikco83/persian/communication/guestbook.asp

تو رو خدا جدی بگیرید . جون خودمون رو دیگه سرسری ازش رد نشیم . :icon_cool

z_qz54
23 August 2006, 06:19 PM
Siemens sx1 جان ماشین مدل چند بود؟ نمره شخصی؟

Siemens sx1
23 August 2006, 06:24 PM
Siemens sx1 جان ماشین مدل چند بود؟ نمره شخصی؟

ما جلو نرفتیم یعنی هیچکس نمیرفت . ولی جلو پنجرش طرح جدید بود اگه کمکی میکنه

X-R
23 August 2006, 07:42 PM
دوستان شرمنده ادرس اولي در رابطه با نظر سنجي در رابطه با وب سايت ايرانخودرو است ( قابليت دوباره ويرايش نداشت لذا مديرها پاكش كنن )باتشكر

dr_mehry
23 August 2006, 08:15 PM
یکی از میکانیکها می گفت که یک قطعه لاستیکی که رابط بین درب باک و خوده باک دقیقا از روی اگزوز 405 رد میشه و اون قطعه حداکثر 1 سال عمر مفید داره.حالا تصور کنید که اگه اون لاستیک فرسوده بشه و نشت بنزین داشته باشه....

F.®.A
24 August 2006, 02:51 PM
تا چه مدلی این مشکل و داره؟

jacobnazarade
24 August 2006, 03:12 PM
با سلام خدمت دوستان
به نظر من باز هم همون خلایق را هرچه لایق هست
اگه یه مدت محصولات ایران خودرو رو نمی خریدیم تا حالا نه این همه می ریم تو نوبت بالا پایین و با هزار تا بد بختی پول و وام ماشین می خریم تا کلی هم حال می کنیم که یه ماشین منقرض شده رو با این قیمت و این کیفیت می خریم
خود کرده را تدبیر نیست

Siemens sx1
24 August 2006, 03:22 PM
تا چه مدلی این مشکل و داره؟

ایرانخودرو به آذر ماه تا اسفند ماه 83 فراخان داده

Siemens sx1
24 August 2006, 03:25 PM
مشکل به نقل از www.hamshahri.net (http://www.hamshahri.net)

احمد ضيايي ، مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران سال گذشته پس از برجسته شدن ماجراهاي حريق پژوهاي 405 در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت : 2 مشكل در ساخت پژوها وجود دارد يكي بحث يك تكه پلاستيكي مربوط به باك خودرو است كه به دليل مناسب نبودن جنس آن وقتي خودرو بيش از حجم باك سوخت گيري كند ، سرريز آن را نمي تواند به داخل باك برگرداند و همين باعث برون رفت بنزين شده و در گرما باعث حريق مي شود و ديگر بحث تغيير در طراحي محل باك خودرو است كه موجب آسيب ديدگي باك و حريق مي شود.
گرچه اين مقام مسوول از بازكردن اصل مشكل خودداري كرد اما اظهار نظر ديگر او مهر تاييدي بر اين نكته بود كه مراحل ساخت اين نوع خودرو به درستي و مطابق استاندارد پيش نمي رود . وي در گفتگويي با خبرگزاري مهر در همان ايام در شرايطي كه حاضر به اعلام علت آتش سوزي در خودروها نشده بود تاكيد كرده بود: روزانه 65 خودرو، تنها در تهران دچار حريق مي شود و اگر كارخانه هاي خودروسازي در همان بدو تحويل خودرو يك دستگاه كپسول اطفاي حريق به خريدار تحويل دهند شاهد خسارت 135 ميليون ريالي ناشي از حريق خودروها نخواهيم بود .
با اين حال مشكل عمده خودروسازي ما از آنجا ناشي شده كه همواره ما خودرويي را براي مونتاژ به داخل كشور وارد مي كنيم و بعد با تغييراتي در طراحي آن بستر وقوع حوادث را براي استفاده كنند، فراهم مي كنيم. نمونه اش در پژوها نيز روي داده است . براي جلوگيري از سرقت لاستيك زاپاس خودرو پژو 405 ايران خودرو اقدام به جا سازي لاستيك از داخل صندوق عقب كردند و براي همين باك خودرو جا به جا شده و بروز مشكلات زمينه ساز .

Abolfazl2006_p
24 August 2006, 03:29 PM
من شنیدم از اخبار که یدونه پژو پارس هم اتیش گرفته حالا ایراد فنی از کارخونه بوده یا نه نمیدونم
من خودم 405 مدل 84 دارم خود ایران خودرو که با این همه پول که از ملت میگیره تا یه ماشین منقرض شده را با قیمت 2 برابر بفروشه که نمیاد کپسول توش بذاره خودم رفتم یه دونه سیلندر خریدم اینم بگم که هر روز صبح که از خواب پا میشم وقتی میخوام استارت بزنم برم سر کار خیلی استرس میگیرم و فکر میکنم دارم با کبریت به یدونه تانکر بنزین نزدیک میشم شایدم فروختمش و از این کابوس راحت شدم ......خدا به خیر کنه !!

Siemens sx1
24 August 2006, 05:55 PM
اگه گرفت به نظر من طرف سیلندر هم نرو فقط جونت رو بردارو برو مخصوصا اگه از عقب شرو شد . اگه برسه به باکت تو هم اون جلو باشی دیگه سیلندر هم چیزی ازش نمیمونه چه برسه به آدم . بزار بسوزه

arash p mbz bmw
25 August 2006, 03:49 AM
واقعا متاسفم
موندم چی پست بزنم
فقط یادم میاد ب ام و یک بار برای اینکه مشتریاش یک مدل رو نپسندیده بودن اون مدل رو گرفت و یه مدل دیگه داد
حالا ماشینامون اتیش میگیره
هیچی دیگه

F.®.A
25 August 2006, 08:36 AM
منم چند وقت پیش تو مشهد دیدم البته پلاکش ازون زرد ها بود پشت چراغ قرمز اتش گرفت کاپوتش رو دیدم که داشت سوراخ میشد عجب صحنه ای بود
اخه مشکل اینجا بود که کاپوت اینقدر داغه که نمیشه بازش کرد روش کپسول اتش نشانی ریخت

X-R
25 August 2006, 11:23 AM
اينها رو شما كه ميگيد بدجور ادم ميترسونه مخصوصا من كه دارم 405 ميخرم:icon_ques البته نمايندگي اشناست بايد برم پيششون دوباره مشورت كنم ببينم چي ميگن.البته به من گفتن قبل از اينكه بخوان ماشين بنامت كنن سفارش ميكنيم كه خوب باشه (در ست نفهميدم ميگفت قبل از اينكه كار تكس ماشين بزنن يك همچين چيزاي ميگفت)

F.®.A
25 August 2006, 12:19 PM
من خودم 405 دارم مدل اردیبهشت است
میگن اینا دیگه مشکلی نداره

Siemens sx1
25 August 2006, 01:42 PM
میگن اخبار کانال 5 ساعت 6:30 دیروز نشون داده. کسی دید ؟
مثل اینکه از اون فراخانی ها بوده نرفته .

arash p mbz bmw
25 August 2006, 10:41 PM
دوستان عزیزم
همگی و همگی به نمایندگی رفته و این مشکل رو به اونا بدید
مثل اینکه هر سال باید یه فراخوانی باشه
در هر حال از همه ی دوستان عاجزانه تقاضا دارم اتومبیل خودشون رو به نمایندگی برده و مشکل رو رفع کنن
بنده به احتمال زیاد دوباره مشکل رو از بست شیلنگ میدونم
امیدوارم این موضوع دوباره حل بشه

amahdavi2004
26 August 2006, 01:59 PM
من يك بار كه نمايندگي بودم به مكانيك گفتم و جواب داد كه در مدلهاي قبلي شيلنگها بست داشتند ولي در مدلهاي جديد بجاي بست شيلنگها در محل اتصال قفل مي شوند ( روي ماشينم نشان داد) و نشت نمي كنند و خيالت راحت باشد ولي من محض احتياط يك كپسول خريدم و زير صندلي راننده گذاشتم تا دم دست باشد.

z_qz54
26 August 2006, 03:14 PM
صفحه 221 تله تکس درباره اش نوشته.

sezar_a2001
2 September 2006, 12:39 AM
واقعا دستشون درد نکنه
چه خودروی ایمنی به مردم میدن

hadi52
2 September 2006, 04:41 PM
من خواهرم GLI داره. 5000 - 6000 هزار تا هم بیشتر کار نکرده. شماره بدنه اش هم جز این بازبینی ها نبوده. برای یک مشکل دیگه برده بودش نمایندگی طرف میگه شانس آوردی آتش نگرفتی. :icon_redf شلنگش مشکل داشته عوض میکنه.

sezar_a2001
2 September 2006, 08:18 PM
باید اسم ایران خودرو رو عوض کنند
حالا بچه نظراشون رو برای اسم جدید بگن
من خودم با ایمن خودرو یا تر ساز موافقم

p708801
4 September 2006, 12:36 AM
تمامی این اتش سوزی ها کار ایران خودرو و عمدی میباشد
این کارو میکنن تا 405 از چشم ملت بیفته و سمندشون فروش بره

F.®.A
4 September 2006, 12:57 AM
:icon_twis:icon_idea

z_qz54
4 September 2006, 02:05 AM
خواهشا وارد بحث های سیاسی نشد ، دوستان بسیار عزیزی از ایرانخودرو هم از این سایت دیدن میکنند.

PoYo
4 September 2006, 02:11 AM

آقا این حرف شما.....

این کار میشه جنایت که هیچ کس اینکارو نمیکنه

مگه خبر ندارید که همین نقص فنی ده ها ضرر مالی هم به دنبال داشته؟:icon_mad:

pedx86
4 September 2006, 03:45 PM

اقا اگه شما از یه ماشین بدتون میاد یا طرفدار یک ماشین هستید دلیلی نداره که حرف نامربوط بزنید:icon_bigg :icon_bigg :icon_bigg
این گفته بسیار توهین امیز است:icon_bigg
از مدیران تقاضا میکنم تا نوشه p708801 را پاک کنند

sinad2
4 September 2006, 05:06 PM
پنج ساله پیش ما هم یه 405 مدل 79 داشتیم.پدرم یه روز سازمان آب و برق کار داشت رفت و 1ساعت بعد برگشت دید آتشنشانی دور ماشینه .ماشینمون از داخل دقیقا"از سمت راننده آتیش گرفته بود برای خامش کردنش تمام شیشه های جلورو شیکونده بودند بعد هم با جرثقیل بردنش اونموقع 2.5 میلیون خرجش شد بعد هم سریع فروختیمش

pedx86
4 September 2006, 05:57 PM
البته مثل اینکه با تلاش متخصصان این شرکت این مشکل بر طرف شده است
از شرکت ایران خودرو به خاطر این پیگیری تشکر میکنم

z_qz54
4 September 2006, 07:30 PM
البته مثل اینکه با تلاش متخصصان این شرکت این مشکل بر طرف شده است
از شرکت ایران خودرو به خاطر این پیگیری تشکر میکنم

سلام. نقص از قطعه ساز بود و قطعه ساز هم جریمه شد ایانخوردو اصلا هیچ مسئولیتی رو به دوش نمیگیره.

Powerful_monarch
4 September 2006, 07:48 PM
پنج ساله پیش ما هم یه 405 مدل 79 داشتیم.پدرم یه روز سازمان آب و برق کار داشت رفت و 1ساعت بعد برگشت دید آتشنشانی دور ماشینه .ماشینمون از داخل دقیقا"از سمت راننده آتیش گرفته بود برای خامش کردنش تمام شیشه های جلورو شیکونده بودند بعد هم با جرثقیل بردنش اونموقع 2.5 میلیون خرجش شد بعد هم سریع فروختیمش
من فکر میکردم که 405 های جدید این مشکل رو دارند ! حداقل 405 های تحویلی بعد از 81 یا 82 !

arash p mbz bmw
4 September 2006, 07:56 PM
اقا من دائیم یه 405صفر گرفته که 217کار کرده
به نظرتون ببره نشون بده؟!!

XELTEK
4 September 2006, 08:22 PM
اره بگو ببره
کار از محکم کاری عیب نمی کنه
به نظر من بگو که اگه می تونه بهشون بگه که عوض کنن اتصالات سوخت رو !

sinad2
5 September 2006, 08:38 AM
اقا من دائیم یه 405صفر گرفته که 217کار کرده
به نظرتون ببره نشون بده؟!!

سلام.از زیرو بم ماشین رو بگید نشون بدن اینها خودشون هم فکر نمیکنم بدونن یه مدل قطعه رو که بقول خودشون استاندارد نبوده رو کدوم ماشین ها بستن

:icon_cool

PoYo
5 September 2006, 10:23 AM
برای تمام ماشینهای صفر کیلومتر سرویس اولیه لازمه

مخصوصا 405 که........... http://asefsoft.com/qsimages/104.gif

F.®.A
5 September 2006, 06:09 PM
دوستان عزیز من در شرکت خودمون در حال ساخت سیستم هشدار دهنده جلوگیری از آتش سوزی 405 هستم مراحل نهایی کار هستم
این دستگاه داخل جا سیگاری اتومبیل قرار میگیرد
من به 10 نفر از شما دوستان نیاز دارم که بعد از اتمام کار به صورت آزمایشی رو اتومبیلشون نصب کنم

amahdavi2004
5 September 2006, 06:35 PM
لابد براي امتحان هم ماشين رو آتيش مي زنيد؟:icon_arro
ولي با اين همه براي آزمايش يه تماسي با من بگير.

z_qz54
6 September 2006, 01:10 AM
دوستان عزیز من در شرکت خودمون در حال ساخت سیستم هشدار دهنده جلوگیری از آتش سوزی 405 هستم مراحل نهایی کار هستم
این دستگاه داخل جا سیگاری اتومبیل قرار میگیرد
من به 10 نفر از شما دوستان نیاز دارم که بعد از اتمام کار به صورت آزمایشی رو اتومبیلشون نصب کنم

خیلی خوشحالم:icon_wink . میشه در مورد سیستمش کمی توضیح مختصر بدید که نشه کپی برداری کرد. انشا الله که ثبت بشه

X-R
6 September 2006, 01:20 AM
سلام. نقص از قطعه ساز بود و قطعه ساز هم جریمه شد ایانخوردو اصلا هیچ مسئولیتی رو به دوش نمیگیره.

دوستان براي من يك سعوال پيش امده كساني كه ماشين انها به نحوي تو اين مسائل دچار حريق شده چه كسي خسارت انها را پرداخت ميكنه ؟؟اصلا خسارت دادن و اگر خسارت دادن به چه نحو بوده .

با تشكر .

F.®.A
6 September 2006, 01:33 AM
خیلی خوشحالم:icon_wink . میشه در مورد سیستمش کمی توضیح مختصر بدید که نشه کپی برداری کرد. انشا الله که ثبت بشه
بر اساس دمای موتور و بوی بنزین در محفظه کاپوت کار میکنه الان مشکلم بیشتر روی سنسور بوی بنزینه چیز قابل ثبتی نیست بیشتر از ترس آتش گرفتن ماشین خودم دارم میسازمش:icon_surp

X-R
6 September 2006, 01:37 AM
فرشيد جان فكر كنم از سنسور دود هم استفاده كني بد نباشه

F.®.A
6 September 2006, 01:39 AM
فرشيد جان فكر كنم از سنسور دود هم استفاده كني بد نباشه
میخوام که به دود نکشه قبل از آتش سوزی

z_qz54
6 September 2006, 02:13 AM
عابر بانک ها یه سنسوری برای بود دارند ، نمیدونم کجاشه و برای چیه ولی میدونم که دارند

F.®.A
6 September 2006, 10:11 AM
عابر بانک ها یه سنسوری برای بود دارند ، نمیدونم کجاشه و برای چیه ولی میدونم که دارند
اون سنسور ضربه است ترجیح میدم که دیگه در مورد این مسایل صحبت نشه چون تاپیک داره منحرف میشه (با پوزش از این که من تاپیک رو دارم منحرف میکنم)

ebadian
12 September 2006, 11:35 PM
از سفر که برمی گشتم دو دستگاه در کرمانشاه دیدم که اتش گرفته بودنند ویا در اهوار هفته گذشته15/06/85نیز یک دستگاه اتش گرفته بود در کل مدلهای 83 بیشترین موارد را دارند و در مدلهای جدید مشکل ان مرتفع شده است

http://tamiratchi.blogfa.com (http://tamiratchi.blogfa.com)

Srfazel
23 September 2006, 01:47 PM
توي يكي از نمايندگيهاي ايران خودرو تابلوي راهنماي قطعاتي كه بايد در بررسي سيستم سوخت رساني چك بشن ديدم. حدود 12-10 مورد بود كه با عكس توضيح داده بود. منظورم اينه كه مطمئنا ايراد از يك مورد خاص و مشخص نبوده و نيست و ايران خودرو هم به دليل همين پراكندگي كه از بي‌نظمي و بدون ثبات بودن خط مونتاژش نشات مي‌گيره منفعل عمل مي‌كنه. به هر حال نظر من اينه شايد ....

ebadian
23 September 2006, 09:13 PM
همین چند لحظه پیش اخبار اعلام کرد تا به حال به دلیل نقص فنی خودروهای 405 تعداد 102 نفر کشته شده اند

z_qz54
23 September 2006, 11:15 PM
همین چند لحظه پیش اخبار اعلام کرد تا به حال به دلیل نقص فنی خودروهای 405 تعداد 102 نفر کشته شده اند

چند لحظه پیش هم توی اخبار ساعت 10 گفت که یکی از وزیر صنایع به خاطر آتشی گرفتن این ماشین ها شکایت کرده. دقیقا حواسم نبود. دوستانی که دقیقا شندیدند بفرمایند که جریانش چی بود ؟

gongsta_021
23 September 2006, 11:31 PM
این جی ال ایکسها مدل چه سالی هستند مدل 81 هم ممکنه اتیش بگیره؟؟؟

X-R
24 September 2006, 01:36 AM
خدمت دوستان ميخواستم يك موضوعي را بگوييم .

من امروز وقتي داشتم از خانه ميرفتم بيرون اخبار ناگهان مسئله اي را در رابطه با ايران خودرو گفت كه من بسيار تعجب كردم !!!!و خشمگين شدم:icon_bigg . رسيدگي به پرونده ايرانخودرو در رابطه با حوادث اخيري كه به علت نقص فني يكي از محصولات ايرانخودرو كه 405 مي باشد و با عث كشته شدن 104 نفر شده است اغاز گرديده است (اين 104 نفر) را مطمعنم چون كنار منهم يك نفر بود و وقتي پرسيدم كه شما هم اينو شنيدي گفت بله. مطمعن شدم اشتباه نشنيدم:( . حالا كسي ميدونه جريان چيه و متن اتفاقات به طور كامل بگذارد. با تشكر

Srfazel
24 September 2006, 09:09 AM
خيلي دلم مي‌خواست، 124 نفر به نمايندگي از آدمهايي كه زنده زنده توي آتش سوختن و تنها جرمشون اين بوده كه مشتري ايران‌خودرو بودن و خدا مي‌دونه با كدوم بدبختي و قرض و ... پول ماشينشون را آماده كرده و به جيب حضرات ريخته بودن 124 گالن بنزين بر مي‌داشتن و جلوي ايران‌خودرو آتش مي‌زدن. شما فكر مي‌كنين خانواده آقاي غير منطقي 405 سوار مي‌شن؟!
دايي من ديده بود كه 405 در آتش مي‌سوخت و راننده بيرون بود و صداي ضجه‌هاي زنش كه زنده زنده تو آتش مي‌سوخت مي‌اومده و هيچ‌كس كاري نمي‌تونسته انجام بده حتي شوهرش.فقط يك لحظه تصور كنيد آدم عزيزاش رو اينجوري از دست بده، حتي اگه اين اتفاق براي 1 نفر (و نه 124 نفر) افتاده باشه وحشتناك و فاجعه است.

alisam44
24 September 2006, 11:36 AM
از سوي دادستان كل كشور
دستور پيگيري تلفات جاني ناشي از نقص فني محصول ايران خودرو صادر شد
خبرگزاري فارس: دادستان كل كشور براي پيگيري تلفات جاني ناشي از نقص فني يكي از محصولات ايران خودرو، دستور ويژه صادر كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس دادستان كل كشور در نامه‌اي پيرو گزارش سرپرست راه نيروي انتظامي مبني بر آمار تكان دهنده تلفات جاني و خسارات مالي ناشي از نقض فني يكي از محصولات كارخانه ايران خودرو، ضمن ابراز تاسف شديد از اين قبيل حوادث، به معاون امنيتي خود دستور پي‌گيري و رسيدگي اين مساله را داده و طي نامه‌اي خطاب به وزير صنايع خواستار ارائه گزارشي در خصوص انجام اقدامات پيشگيرانه و تمهيدات مقتضي در اين خصوص شد.
در نامه دري نجف آبادي همچنين تصريح شده است: مستدعي است در اسرع وقت و در جهت ايفاء وظايف قانوني دادستاني كل كشور (به عنوان مدعي العموم) اينجانب را از اقدامات پيشگيرانه و نتايج حاصله مطلع فرمائيد.
دادستان كل كشور يادآور شد:بديهي است هر گونه سهل انگاري و قصور و تقصير در اين رابطه موجب ضمانت شرعي و مسئوليت مدني و قانوني خواهد بود.
دادستاني كل كشور پيش از اين نيز تذاكرات مقتضي را به ارگانهاي زيربط داده و خواستار رفع نقض خودروهاي و جبران خسارات وارده شده بود.
رونوشتي از نامه‌ دادستان كل كشور خطاب به وزير صنايع به سازمان بازرسي كل كشور، سازمان گسترش و نوسازي صنايع و مديرعامل ايران خودرو ارسال شده است.

moby
27 September 2006, 05:45 PM
خودروی متروکه یا تابوت مرگ؟

آفتاب – مهران قاسمی: خبر نقص فنی پژوی 405 و تلفات ناشی از آن، روز گذشته با نامه دادستان کل کشور وارد مرحله‌ای جدیدی شد. دادستان در نامه‌ای خطاب به وزیر صنایع از وی خواسته است تا اقدامات پیشگیرانه را معمول داشته و نتایج را به دادستانی کل اطلاع دهد. با انتشار این نامه در حالی که پیش از این مسئولان بزرگترین شرکت خودروسازی کشور خبر از اقدامات قانونی علیه کسانی می‌دادند که به گفته آنان صنعت ملی خودروی کشور را هدف قرار داده بودند، ظاهرا مرجعی که می‌توانست به شکایت ایران خودرو رسیدگی کند، خود نیز به جمع شاکیان پیوسته است.

پژو 405، خودروی ساخت شرکت پژوی فرانسه، در رده خودروهای خانوادگی بزرگ جای می‌گیرد. شرکت فرانسوی در سال 1988 نخستین مدل این خودرو را به بازار فرستاد. پژو در همان سال نخست ورود به بازارهای اروپا توانست عنوان خودروی سال اروپا را از آن خود کند. «خودروی سال» 19 سال پیش اروپا، دو دهه بعد در ایران هم چنان قربانی می‌گیرد!

توقف تولید در جهان
تولید 405، اما در فرانسه از سال 1997 متوقف شد. علت توقف تولید این خودرو، هر چند به گفته کارخانه سازنده ارائه مدل جدید 406 به بازار بود، اما از نگاه کارشناسان تشدید مقررات سختگیرانه امنیتی سرنشینان خودرو و نیز نقایص متعددی که باعث می‌شد این شرکت در موارد متعدد خودروی تولیدی را برای رفع آنها به کارخانجات خود فراخواند، عامل این امر بود.

سال‌های پایانی دهه 90، زمانی بود که حقوق خریداران خودرو بیش از پیش مطرح شده و فشاری فزاینده از سوی سازمان‌های دفاع از مصرف‌کنندگان و خریداران، سازمان‌های مسئول امنیت ترافیک و نهادهای دولتی بر خودروسازان وارد می‌آمد.

توقف تولید خودرویی که به گفته مسئولان شرکت پژو تا کنون 5/2 میلیون دستگاه فروش داشته است -و البته با توجه به تیراژ تولیدی این خودرو در ایران،‌باید بخش اعظم این فروش را مدیون بازار گسترده و همزمان انحصاری ایران دانست- اما باعث نشد تا از توجه بزرگترین خودروساز ایرانی که در عمل تبدیل به مونتاژ کننده قطعات ایرانی کپی‌برداری شده از قطعات فرانسوی و ارائه آنها تحت نام سابقا پرطمطراق پژو شده بود، کاسته شود.

زیمباوه هم دست کشید
جالب این جاست در حالی که تولید این خودرو در زیمباوه هم در سال 2002 متوقف شده است، خودروساز ایرانی هنوز هم به ارائه آن به بازار مصرف داخلی ادامه می‌دهد. در این میان برای افزودن بر زرق و برق بازار و شاید هم توجیه تداوم تولید خودرویی که حتی زیمباوه‌ای‌ها

” اگر 405 در آمریکا و بازار پر رقابت آن شکست خورده بود، در ایران، مصر و زیمباوه می‌توانست تبدیل به خودروی رویایی شهروندانی شود که از تولیدات بی‌کیفت داخلی به ستوه آمده‌اند... “

هم چند سالی است از تداوم تولید آن دست برداشته‌اند، هر از چندی مدلی خلق‌الساعه به بازار عرضه می‌شود. 405GLi، پژو RD و در نهایت سمند که با استفاده از پلت فورم پژوی 405 ساخته شده‌اند، نمونه‌هایی از این مدل‌های خلق‌الساعه هستند که در مواردی با عناوین پرطمطراق خودروی ملی هم همراه می‌شوند.

مرغ‌های تخم طلا
تداوم تولید خودروی از خط خارج شده فرانسوی اما تنها منحصر به 405 نیست. 206 هم که نزدیک به دو سال است در هیچ نقطه اروپا تولید و عرضه نمی‌شود، در ایران تبدیل به مرغ تخم طلایی شده است که خودروساز وطنی حاضر به از دست دادن آن نیست. در این میان تبدیل خودروی هاچ بک به صندوق‌دار هم معجزه‌ای است که تنها از ذهن خلاق خودروسازان وطنی برمی‌آید. جالب اینجاست که این تغییر فاحش که تمامی معادلات تعلیق خودرو، ‌مصرف سوخت،‌تعادل و تقسیم وزن و ... را دستخوش تحولی جدی می‌کند، به عنوان دستاوردی بزرگ شناخته می‌شود و هیچ کس هم پاسخگوی آن نیست که آیا با اعمال این تغییرات، محاسبات و ملاحظات متناظر در سایر بخش‌های خودرو هم صورت گرفته است؟ آیا اصولا، ما از نظر طراحی و ساخت به مرحله‌ای رسیده‌ایم که توان انجام چنین محاسبات و اعمال آنها را داشته باشیم؟ با این شرایط دور نیست روزی که کارشناسان داخلی با افتخار از مینی‌بوس و وانت و خاور 206 هم پرده‌برداری کنند!

پژوی 405 اما جدا از کشور فرانسه در سه کشور زیمباوه، ‌ایران و مصر هم تولید می‌شد. نام کشورهای مزبور و نگاهی به توانمندی صنعت خودروی آنها نشان می‌دهد که چگونه مسئولان فرانسوی پژو هوشمندانه بازارهای بی‌رقیب را برای خود برگزیده‌اند. عدم تولید این خودرو در هیچ یک از کشورهای مطرح و نیز عدم استقبال از آن موضوعی است که غالبا چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

شکست در آمریکا، پیروزی در ایران!
پژو 405 از نگاهی برای شرکت فرانسوی یک شکست واقعی بود. خودروساز فرانسوی پس از واکنش نامطلوب و ناامید کننده بازار آمریکا به این محصول، مجبور به خروج از این بازار شد. سال 1991 و شکست ناامیدکننده 405 در بازار گسترده و پهناور آمریکا که حتی خودروسازان آسیایی هم از آن سهمی دارند، شرکت فرانسوی را برای همیشه از حضور و عرضه محصولات خود در آمریکا منصرف کرد. پس از این شکست بود که پژو به دنبال بازاری بی‌رقیبی بود که با همکاری خودروسازی داخلی و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری کلان خود بتواند نبض بازار داخلی را در دست بگیرد. اگر 405 در آمریکا و بازار پر رقابت آن شکست خورده بود، در ایران، مصر و زیمباوه می‌توانست تبدیل به خودروی رویایی شهروندانی شود که از تولیدات بی‌کیفت داخلی به ستوه آمده‌اند.

مدل 405 پژو در حالی بیش از یک دهه است در ایران تولید می‌شود که در طول این دوران فاقد ساده‌ترین تجهیزات

” اگر صنعت خودروی کشور توان ساخت پژو پرشیا و سمند 7 میلیونی را دارد، آیا عدم عرضه آن به خریدار داخلی،‌ خیانت نیست؟ ... “

ایمنی بوده است. اگر در اواسط دهه 90 استفاده از ترمزهای ABS،‌ کیسه هوا برای تمامی سرنشینان، سیستم‌های ماهواره‌ای اعلام موقعیت و ده‌ها مورد دیگر برای امنیت سرنشینان خودروها تبدیل به الزامی جدی شده بود، در فرانسه مسئولان پژو ترجیح دادند این استانداردها را در پژوه 406، اعمال کنند و تولید پژو 405 را متوقف کنند،‌در این سوی دنیا با گذشت یک دهه هنوز هم همان خودروی فاقد استانداردهای ایمنی با نام‌های مختلف به بازار انحصاری کشور عرضه می‌شود. پژوی فرانسه در این میان پس از توقف تولید 405، مدل‌های 406 و متعاقب آن 407 را به بازار عرضه کرده است.

آغاز ماجرا
نیروی انتظامی و به طور دقیق‌تر پلیس راه نیروی انتظامی مدتی پیش از تلفات جانی و مالی ناشی از نقض فنی یک محصول ایران خودرو سخن گفت. نام این خودرو مدتی بعد افشا شد – هر چند از همان بدو انتشار خبر تقریبا همگان می‌توانستند یک نام را حدس بزنند -: پژو 405!

سرپرست پلیس راه اعلام کرده بود بر اثر آتش‌سوزی این مدل، تاکنون 124 تن جان باخته‌اند. با اعلام این آمار مسئولان ایران خودرو در موضعی تدافعی اعلام کردند که این آمار ناشی از تصادفات جاده‌ای است و به ایمنی خودرو مربوط نیست. منوچهر منطقی مدیرعامل این شرکت با منطق خاص خود مدعی شده است که اصولا آتش‌سوزی خودروهای پژو 405 تلفات جانی نداشته است. وی با این وجود اعتراف کرده است که 70 درصد خودروهای در معرض خطر تحت بررسی امنیت سیستم سوخت قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل ایران خودرو در حالی که تلفات جانی این حوادث را منکر می‌شود می‌گوید: در سه بخش اقدامات ریشه‌ای صورت گرفته است؛ تأمین قطعه از قطعه‌ساز اولیه متوقف شده و قطعات مرتبط هم از خطوط تولید و انبارها جمع‌آوری و منهدم شد 2- ایستگاه‌های بازرسی بیشتر شده و قطعات جدید سفارش داده شد و در نهایت 3- سیستم سوخت‌رسانی اصلاح شد.

شلنگ‌های مزاحم
موضوع آتش‌سوزی خودرو اما به کمیسیون صنایع مجلس هم کشیده شده است. احمد بزرگیان عضو کمیسیون توجیهات «دکتر منطقی و همکارانشان» را در مورد این نقص این گونه شرح می‌دهد: اشکال و نقص فنی موجود به یک دوره از تولید 405 بازمی‌گردد که برخی از شلنگ‌های سوخت‌رسانی از نظر نوع مواد دچار مشکل بودند و باعث نشست در محدوده موتور و آتش‌سوزی می‌شدند. آقایان مدعی بودند که اقدامات لازم برای تعویض شلنگ‌ها را انجام داده‌اند و در مواردی هم مدعی بودند که خریداران

” چه کسی به خودروساز اجازه داده است به مصرف کننده خارجی سوبسید کلان بدهد؟ اصولا چه لزومی وجود دارد که خودرویی با قیمت یارانه‌ای! صادر شود؟ ... “

برای دریافت خودروی جدید این کار را بر عمد انجام داده‌اند!

بزرگیان اما با اشاره به اینکه هنوز قانونی برای دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان در کشور به تصویب نرسیده است، تصریح کرد که نامه دادستانی به وزیر خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد. وی البته از مدیران صنایع خودروساز خواست با توجه به موفقیت خود در صادرات بتوانند از خود دفاع کنند!

سراب صادرات!
بزرگیان درحالی از موفقیت خودروسازان داخلی در صادرات سخن می‌گوید که ظاهرا روی سخن وی را باید متوجه ایران خودرو دانست. نه سایر خودروسازانی که واردکننده صرف و یا مونتاژ کار قطعات تکمیل شده هستند.

موفقیت در صادرات خودرو در حالی صورت گرفته است که بهای خودروی فروش رفته در بازار داخلی در مقایسه با خودروی صادر شده تفاوت فاحشی دارد. چگونه ممکن است خودروی 12-13 میلیونی ساخت داخل، با تحمل تمامی هزینه‌های گمرکی و صادراتی در آسیای مرکزی با بهای 6500 تا 7000 دلار به فروش برسد؟ اگر طبق منطق معمول صادرات سودی فراتر از فروش در داخل را به همراه دارد، اختلاف 7 میلیونی میان قیمت صادراتی و داخلی چگونه قابل توجیه است؟ خودروساز داخلی چگونه این مجوز را یافته است که منابع و نیروی انسانی کشور را برای عرضه جنس ارزان‌تر از بازار داخل به خارجی‌ها به کار بگیرد؟ اگر صنعت خودروی کشور توان ساخت پژو پرشیا و سمند 7 میلیونی را دارد، آیا عدم عرضه آن به خریدار داخلی،‌ خیانت نیست؟

اما اگر قیمت واقعی خودرو – بالحاظ سود معقول خودروساز – همان 12 تا 13 میلیون تومان بازار داخلی است، چه کسی به خودروساز اجازه داده است به مصرف کننده خارجی سوبسید کلان بدهد؟ اصولا چه لزومی وجود دارد که خودرویی با قیمت یارانه‌ای! صادر شود؟

تا زمانی که پاسخ این چند پرسش ساده مشخص نشده باشد،‌ به نظر می‌رسد صادرات هم چنان سرابی است که واقعیت نداشته یا در بهترین حالت پوششی است برای پنهان کردن قامت ناهمگون صنعت خودروی کشور!

دادستان وارد می‌شود
ورود دادستان کل کشور به پرونده همه چیز را تغییر داده است. دستور دادستانی به معاونت امنیتی خود برای پیگیری و رسیدگی به موضوع و نامه‌ای به وزیر صنایع که در آن به وی هشدار داده شده است «سهل‌انگاری و قصور در اقدامات پیشگیرانه موجب ضمانت شرعی و مسئولیت مدنی و قانونی است»، کفه بازی را تا حدی به سمت مصرف‌کنندگانی سنگین کرده است که سالهاست در بازارهای انحصاری به سمت یک یا دو تولیدکننده رانده می‌شوند و در فقدان رقابت مجبور به پرداخت بهای سنگین انحصار هستند، بهایی که گاه با جان خود پرداخت می‌کنند.

حضور دادستانی و پیگیری جدی پرونده و همزمان تسریع روند رسیدگی به قوانین حمایت از مصرف‌کننده در مجلس می‌تواند باعث شود تا در آینده هیچ خودرو ملی از رده خارج شده‌ای تبدیل به تابوت مرگ راننده‌ای نشود!

منبع : سایت روزنامه افتاب:what:

Srfazel
28 September 2006, 10:23 AM
هر جاي دنيا اگه 4 تا ماشين از يك مدل آتش مي‌گرفت، ديگه حداقلش اين بود كه كسي ديگه دور خريدش نمي‌رفت ولي ما ايرانيها داريم مي‌بينيم و مي‌شنويم كه اين ماشين از رده خارج، بدون امكانات، با قيمت بيش از 12 ميليون! در اختيارمون قرار مي‌گيره، آتش مي‌گيرد، باز هم مي‌خريم و باز هم ازش دفاع مي‌كنيم بازه هم بهش تعصب بي‌جا داريم، باز هم با قرض و .... آرزوش رو داريم و ... و باز هم قرباني مي‌گيرد و اگه بخواهيم منطقي باشيم ما هم در قتل فجيع آدمهاي بي‌گناهي كه تنها گناهشون اين بوده كه بايد از يك بازار انحصاري خودرو خريداري كنن، سهيم هستيم. جدا چرا ما ايرانيها اينطوري هستيم؟!!
فقط يك لحظه تصور كنيم، حبس شدن در ماشين، شعله‌هاي آتش و صداي ضجه انسانهاي اسير و تماشاگراني كه كاري از دستشون بر نمي‌آد.... فقط بدانيم كه اگر ما درست برخورد مي‌كرديم خودروسازهامون هر ظلمي كه مي‌تونستن نمي‌كردن و اونوقت مي‌فهميدن كه چقدر به مشتري نياز دارند.
وقتي خود ما به عنوان مشتري ارزشي براي جان و مالمون قائل نيستيم چه انتظار بيهوده‌اي از حضرات داريم.

dr_mehry
28 September 2006, 01:45 PM
متاسفانه ایمنی پایین 405 به همین مورد آتش سوزی محدود نمی شه.قفل شدن درها و پنجرها موقع تصادف.نشت گاز کولر هنگام تصادف.ترکیدن لاستیک توس سرعت بالا و... مواردی هست که این خودرو رو به عنوان نا ایمنترین خودرو داخلی معرفی کرده.ترمزهای ضعیف در مقابل جثه سنگین و قدرت موتور اون فاجعهای هست که هر روز توی اخبار و رسانه های مشاهده می کنیم.درسته که پیکان و پراید و... ماشینهای ایمنی نیستند ولی بخدا نسبت به این بمب متحرک هزار شرف .دارند

F.®.A
28 September 2006, 03:27 PM
متاسفانه ایمنی پایین 405 به همین مورد آتش سوزی محدود نمی شه.قفل شدن درها و پنجرها موقع تصادف.نشت گاز کولر هنگام تصادف.ترکیدن لاستیک توس سرعت بالا و... مواردی هست که این خودرو رو به عنوان نا ایمنترین خودرو داخلی معرفی کرده.ترمزهای ضعیف در مقابل جثه سنگین و قدرت موتور اون فاجعهای هست که هر روز توی اخبار و رسانه های مشاهده می کنیم.درسته که پیکان و پراید و... ماشینهای ایمنی نیستند ولی بخدا نسبت به این بمب متحرک هزار شرف .دارند
این که نشد نا امنی بسته بشدت تصادف برای هر جنبنده 4 چرخی پیش میاد 405 انصافا اینقدر ها هم که میگید بد نیست خواهش میکنم سنجیده تر صحبت کنید:icon_roll

dr_mehry
28 September 2006, 09:36 PM
این که نشد نا امنی بسته بشدت تصادف برای هر جنبنده 4 چرخی پیش میاد 405 انصافا اینقدر ها هم که میگید بد نیست خواهش میکنم سنجیده تر صحبت کنید:icon_roll

منکه هر کار می کنم نمیتونم بدبینیم نسبت به این ماشین رو برطرف کنم کلا شرکتها پژو علاقه زیادی به ساختان خودروهای غیر ایمن داره.مثل همین 307 که مثل 405 آتیش می گرفت.البته خودم 206 دارمها؟.

amahdavi2004
30 September 2006, 11:05 AM

البته من تعصبي نسبت به 405 ندارم و اصلا از نوشته هاي كساني كه از 405 و سمند و برخي ماشينها به صورت حيثيتي و ناموسي دفاع مي كنند تعجب مي كنم:icon_twis در هر حال خودرو مثل بقيه وسايل براي ماست نه ما براي خودرو و حيثيت ما در گرو آن نيست كه بخواهيم برايش جوش بيخودي بزنيم :icon_excl ولي سؤال من اينست كه با توجه به مشترك بودن پلت فرم و عمده قطعات 405 با پرشيا و سمند آيا اين مشكلات براي آنها وجود ندارد؟ مثلا در تستهايي كه وزارت صنايع اعلام كرده ترمز سمند از 405 هم ضعيفتر است و خود ايران خودرو هم به آن اذعان دارد.
اين كه چرا آمار منفي 405 بيشتر است شايد به چند برابر بودن تعداد و تيراژ آن نسبت به سمند و پرشياست و اين كه ايران خودرو در يك مقطع شيلنگهاي غير استاندارد بر روي آن بسته است.
قفل شدن درها موقع تصادف هم منحصر به 405 نيست و من در ساير خودروها مثل 206 و سمند هم ديده ام و در عوض در خودروهايي مثل پرايد با باز شدن درها سرنشين از خودرو پرتاب و كشته شده است.
و يا نشت گاز كولر در هنگام تصادف كه از نوع گاز بي اثر است چه خطري دارد؟
در هر حال اگر مسئله ايمني خودروها روي بورس بيفتد نفع آن براي مصرف كننده است و در اين صورت هنگام عرضه خودرويي مثل ريو ايربگ و ABS آن را حذف نمي كنند و پخش MP3 را بگذارند و يا در پرشيا و سمند جاي ايربگ را روي فرمان بگذارند ولي خالي باشد:icon_cry:

z_qz54
30 September 2006, 02:30 PM
دوستان لطفا تاپیک را از موضوع اصلی خارج نکنید. مقایسه ایمنی جایش اینجا نیست.

fdf
16 October 2006, 03:23 AM
با عرض سلام خدمت مدیر تالار
خواستم نظرشما را در مورد آتش سوزی پژو 405 جویا شوم متشکرم.

Abolfazl2006_p
16 October 2006, 03:38 AM
طرح فراخوان خودرو هاي مشمول بازبيني فني سيستم سوخت رساني شركت ايران خودرو براي بار پنجم تا پايان آبان ماه سال جاري تمديد شد.
مدير تضمين كيفيت ايران خودرو با بيان مطلب فوق افزود: تاكنون در طرح فراخوان ايران خودرو بيش از 70درصد از خودرو هاي تحت ريسك مورد بازبيني فني سيستم سوخت رساني قرار گرفته اند.
وي گفت: با وجود فراخوان گسترده هنوز بيش از 20درصد مشتريان ايران خودرو براي بازبيني سيستم سوخت رساني خودروهايشان به تعمير گاههاي مجاز ايران خودرو مراجعه نكرده اند.
غلامرضا حاجي خاني، اظهارداشت: ساير مشتريان تا پايان آبان ماه فرصت دارند براي كنترل فني و ايمني خودروهاي خود به نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو مراجعه كنند.
دبير ستاد اجرايي فراخوان ايران خودرو تاكيد كرد: در راستاي تكريم مشتريان محصولات خود و تشويق آنان به بازبيني فني خودرو هاي تحت ريسك تسهيلاتي درنظر گرفته شده است.
وي هشدارداد: درصورت عدم مراجعه مشتريان طي تاريخ فوق به نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو، مسئوليت عواقب ناشي ازآن به عهده مالك خودرو مي باشد.
مهندس حاجي خاني با اشاره به ميلياردها تومان هزينه مستقيم و غير مستقيم طرح فراخوان يادآور شد: خدمات ايران خودرو براي بررسي فني و رفع نقص خودرو ها در طرح فراخوان كاملا رايگان است.
وي در زمينه اقدامات ريشه اي صورت گرفته در زمينه جلوگيري از حريق خودروها اظهار داشت: اين اقدامات در سه بخش صورت گرفت.اول تامين قطعات از منابع مطمئن تر، حذف سازنده قبلي، جمع آوري قطعات مرتبط از خطوط توليد، انبار هاي شركت، انهدام كامل آنها و در نهايت كنترل دقيق تر قطعات ورودي دوم سفارش گذاري تجيهزات جديد و كامل تر و ايجاد ايستگاه هاي بازرسي مضاعف در كليه خطوط توليد. سوم ارتقاي سيستم سوخت رساني سيستم سوخت رساني درمسير باك، حذف تعداد زيادي از اتصالات، تغيير آنها به حالت پيشرفته quick-connector(اتصالات سريع) مشابه پژو 206.
حاجي خاني درپايان خاطر نشان ساخت: مالكان خودرو هاي مشمول طرح فراخوان، مي توانند جهت هماهنگي براي بازديد فني خودروها ي خود، با شماره تلفن 88608020 - 021 (10خط ) و9002121515 -021 تماس بگيرند .
:icon_cool

FARZAD_1975
10 December 2006, 12:50 PM
http://fars.isna.ir/images/11359_4373_285.jpg (http://fars.isna.ir/images/11359_4373_285.jpg) با آتش گرفتن خودروی پژو 405 در سانحه رانندگی محور جهرم به لار، هر 3 نفر سرنشین و راننده خودرو در آتش سوختند.24/8/85

قابل توجه دوستداران پژو 405

jacobnazarade
10 December 2006, 10:26 PM
تهديد ايران‌خودرو به شكايت از پليس راه

این هم جواب دندان شکن ایران خودرو :icon_bigg :icon_cry:

همینه که هست بقیش رو نمی نویسم .....

--------------------------------------------------------------------------------
۱۹ آذر ۱۳۸۵ - بعد از ظهر ۱۸:۳۶ تعداد بازديد: 2102 كد خبر: ۵۵۲۵۰

ايران خودرو اعلام كرد: متاسفانه يكي از مقامات محترم پليس راه به انتشار غير مسئولانه اخبار تصادف خودروهاي پژو 405 به روش غيرمتعارف روي آورده كه موجب تشويش اذهان عمومي و وارد شدن خسارات هنگفت مادي و معنوي به ايران خودرو شده است.

به گزارش فارس، شركت ايران خودرو طي اطلاعيه‌اي آورده است: در پي درج برخي اخبار و اظهارات كذب عليه گروه صنعتي ايران خودرو طي روزهاي اخير كه در آن بدون انجام هرگونه اقدام كارشناسي علت فوت تعدادي از هموطنان را در سانحه تصادف به ايران خودرو منتسب ساخته‌اند، اين شركت نسبت به درج اين اظهارات هشدار مي‌دهد.

در اين اطلاعيه آمده است: بر اساس مقررات، افسران و كاردان‌هاي فني پليس راه بايد در چارچوب آيين‌نامه تخلفات راهنمايي و رانندگي مبادرت به تهيه كروكي و اظهارنظر كتبي كارشناسي در حدود صلاحيت و تخصص‌هاي خود كنند و هرگونه اعلام نظر در ارتباط با سيستم‌هاي فني (مكانيكي، برقي و... خودروها) به علت پيچيدگي‌هاي خاص خود، مستلزم بررسي‌هاي دقيق توسط مهندسان مجرب شركت‌هاي سازنده خودروهاست.

ايران خودرو افزود: اما متاسفانه يكي از مقامات محترم پليس راه به جاي ارايه اطلاعات فني و كارشناسي خود به مراجع قضايي براي رسيدگي، به انتشار غير مسئولانه اين گونه اخبار به روش غيرمتعارف روي آورده كه در نتيجه موجب تشويش اذهان عمومي و وارد شدن خسارات هنگفت مادي و معنوي به گروه صنعتي ايران خودرو شده است.
اين اطلاعيه اضافه كرد: از سوي ديگر، انتساب علت حادثه به مديرعامل محترم شركت ايران خودرو، داراي وصف كيفري بوده و وفق تبصره يك ماده 188 قانون آيين‌ دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور كيفري، هرگونه مصاحبه و انتشار اين گونه اخبار، قبل از رسيدگي و صدور حكم قطعي مراجع ذيصلاح قضايي، ممنوع و غيرقانوني است.

شركت ايران خودرو در اين اطلاعيه با بيان اين‌كه مراتب را از طريق مراجع قانوني رسيدگي مي‌كند آمادگي خود را براي پاسخگويي قانوني به مراجع ذيصلاح قضايي اعلام كرد.

http://www.baztab.ir/news/55250.php

Foad
14 December 2006, 12:43 PM
http://fars.isna.ir/images/11359_4373_285.jpg (http://fars.isna.ir/images/11359_4373_285.jpg) با آتش گرفتن خودروی پژو 405 در سانحه رانندگی محور جهرم به لار، هر 3 نفر سرنشین و راننده خودرو در آتش سوختند.24/8/85

قابل توجه دوستداران پژو 405

این عکس یه مقدار مشکوکه
این آقای حسن قریب عکاس ایسنا سال گذشته توی سقوط هواپیمای سی 130 فوت کردن پس چطور عکاس این عکس میشه باشن؟
پس عکس حداقل مال پارساله :icon_mad:

z_qz54
26 December 2006, 10:21 PM
ماشین من سمند مدل 82

امروز بنزین داد
عکس:
http://i12.tinypic.com/2j46pgi.jpg

آرمان
27 December 2006, 02:38 AM
مداركي دارم كه خودرو پس از برطرف كردن نقص فني باز هم آتش گرفته است

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي در پاسخ به اين سوال كه خودروهاي پژو 405 مدل‌هاي 84 و‌ 85 هم آتش مي‌گيرند آيا پليس از اين موضوع مطلع است يا خير گفت: من مداركي دارم دال بر اين كه خودروي پژو‌ 405 براي رفع نقص مراجعه كرده و پس از رفع نقص بدون هيچ‌گونه‌ حادثه‌اي اين خودرو آتش گرفته است.
Baztab.com

F.®.A
27 December 2006, 03:19 AM
ماشین من سمند مدل 82

امروز بنزین داد
عکس:
http://i12.tinypic.com/2j46pgi.jpg

پس خوش بحال ایران خودرو با این شرین کاری هاش سمند هم به درد 405 مبتلا شد:icon_excl

amahdavi2004
27 December 2006, 09:37 AM
من هم 405 مدل 85 دارم كه اتفاقا حدود 3 ماه پيش تصادف شديدي كردم و خوشبختانه آتش نگرفتم و كباب نشدم (يك بار پريدي ملخي ) و نكته جالب اين است كه بعدا در تعميرگاه فهميدم كه لوله قطوري كه از دريچه باك به مخزن باك با يك بست متصل است در محل بست پاره شده بود و تقريبا 50 ليتر از بنزين سوپر داخل باك در حين تصادف تخليه شده بود (خوب بود آدم سيگاري آن طرفها نبود) البته دكمه قطع سوخت عمل كرده بود و جريان سوخت را در موتور قطع كرده بود.
در هر حال فهميدم كه هر چقدر مخزن باك محكم باشد آن لوله پلاستيكي ضعيف و در معرض پاره شدن است (اين اشكال در انواع سمند و پارس هم وجود دارد)
گذشته از اخباري كه درباره قفل شدن درب 405 و آتش گرفتن آن منتشر مي گردد و برخي صاحبان خودروهاي ديگر آن را مستمسكي براي ضايع كردن 405 اين اسب پير فرانسوي كرده اند (بعضي اوقات مطالبي مي نويسند كه گويا از آتش گرفتن جان و مال ديگران قند در دلشان آب مي شود :icon_cry: تعصب كور تا كجا؟) آنچه براي من بعنوان يكي از صاحبان 405 مهم است دليل اين اشكال و راه مقابله با آن است و به نظر من روشن شدن آن براي صاحبان سمند و پارس هم مفيد است (امروز (5-10-85) كه در يكي از نمايندگيها بودم فراخوان انواع 405 و سمند و پارس را براي تعويض باك علاوه بر كنترل خطوط سوخت رسان ديدم كه جالب توجه است)
در مورد اين حوادث چند نكته وجود دارد:
1 - برخي خودروها (اعم از 405 و پارس و سمند) در زمان خاموش بودن و يا بدون تصادف آتش گرفته اند.
2 - برخي خودروها پس از تصادف آتش گرفته اند.
3 - درب برخي خودروهاي آتش گرفته باز نشده و موجب تلف شدن سرنشينان شده است.
- متاسفانه در اين موضوع اخبار و داده هاي دقيقي در دست نيست و اخبار حتي ضد و نقيض است و به همين دليل تا روشن شدن علت توسط مسئولين امر خود ما صاحبان خودرو بايد به هم كمك كنيم و علل احتمالي و راه مقابله و پيشگيري را پيدا كنيم و با تحليل صحيح چاره جويي كنيم.
- در مورد آتش گرفتن بي دليل و يا در اثر تصادف، من كه جز كنترل دوره اي خطوط سوخت رسان و نگه داري يك كپسول اطفاء حريق در داخل خودرو چيزي به ذهنم نمي رسد (البته با اين كه خودرو من مدل 85 است آن را نشان نمايندگي دادم و مكانيك با نشان دادن لوله هايي كه بصورت قفلي با هم مچ مي شدند(مثل 206) گفت كه در مدلهاي قبلي اتصالات با بست بوده و غير قابل اطمينان؛ ولي امروز در نمايندگي ديدم كه نوشته بود كه تمام مدلهاي 405 و سمند و پارس بدون توجه به سال ساخت در صورت مراجعه بايد كنترل شوند)
- در مورد باز نشدن درب خودرو اصولا از نظر ايمني معمولا پس از حركت خودرو قفل مركزي توسط راننده و يا سيستم دزدگير خودكار فعال مي شود و ضروري است كه در حال تصادف باز نشود زيرا باعث باز شدن دربها و پرتاب شدن سرنشينان مي شود (همسر و بچه يكي از دوستانم در تصادف بخاطر پرتاب شدن از داخل پرايد شديدا آسيب ديدند) ولي همانطور كه مي دانيد قفل مركزي بعد از قطع شدن برق بايد باز شود حالا اگر دربها باز نشده اند يا جا خورده اند و يا قفل مركزي عمل نكرده است و يا اصلا برق خودرو قطع نشده تا قفل مركزي باز شود و دليل آن ممكن است اين باشد كه سرنشينان بيهوش شده اند و از داخل قفل را باز نكرده اند و يا سوئيچ را خاموش نكرده اند تا قفل آزاد شود و بالطبع كاري نيز از دست افراد خارج از خودرو بر نيامده است و اين خطر در مورد بقيه خودروها نيز وجود دارد مخصوصا در مورد سمند و پارس بخاطر قفل كامپيوتر سفري و برقي بودن شيشه هاي عقب خطر بيشتر است.
در تصادفي كه من كردم بالطبع بعد از تصادف و قطع خودكار سوخت ماشين خاموش شد ولي چون سوئيچ ماشين هنوز باز بود برق نيز وصل و قفل مركزي تا زمانيكه من سوئيچ را نبستم دربها را بسته بود و چنانچه ماشين آتش مي گرفت و سرنشينان بيهوش بودند و يا دربها جا خورده بودند و افراد خارج از خودرو نيز با وسيله اي شيشه ها را نمي شكستند عاقبت همه معلوم بود بعلاوه اگر سرنشينان كمربند بسته باشند، بيرون كشيدنشان از پنجره ها بسيار مشكل است (يكي از دوستانم تعريف مي كرد در تصادف يك 206 كه دربها و كمربند راننده اش قفل شده بودند راننده اش كه زن بود از وحشت جيغ مي كشيد (انصافا حق هم داشت) و عاقبت با تيغ موكت بري كمربند را بريده و او را بيرون كشيدند)
من كه براي حل اين مسئله راهي به ذهنم نرسيد مگر آن كه قفل مركزي را از كار بيندازيم و كمربند ايمني هم نبنديم كه معني آن از ترس مرگ خودكشي كردن است.
آنچه مهم است جلوگيري از آتش گرفتن خودرو است تا كساني كه در خودرو زنداني شده اند كباب نشوند و بايد براي آن چاره اي انديشيد.
حالا كه مسئله كمي تحليل شده دوستان كمك كنند تا بحث به شكل بهتر و مفيدتري ادامه پيدا كند.

mehran1353
27 December 2006, 12:19 PM
با سلام به همه دوستان عزیز
1 - اول اینکه بعضی از دوستان گفته بودند با مقدار کم بنزین در باک 405 ( زیر 7 لیتر ) به دلیل گرم شدن پمپ بنزین امکان آتش گیری وجود دارد . می خواستم بپرسم با توجه اینکه در سمند Lx85 ( مدل سال ) یکی از مزایاش !!!! انتقال پمپ بنزین به داخل باک ذکر شده ، آیا مورد آتش گیری وجود داشته یا نه ؟
2 - من خودم یک RD مدل 83 دارم . اون اوایل به طرز وحشتناکی از لوله سر ریز باکش بنزین می ریخت و طوری که هر با باک رو پر می کردم . بدون اغراق ازش 7 - 8 لیتر بنزین می ریخت و زیر ماشین دریاچه می شد . بماند اینکه برای سرویس اولیه 13000 تومان شیرینی !!! دادیم که خوب درستش کنند ولی بعد از یک هفته فهمیدم لاستبک دور در باک رو برداشته بودند ( رفع نقص بسیار تخصصی ! ) و مجبور شدم برای اینکه رنگ ماشین خراب نشه 2700 یا 4700 ( یادم نیست ) بدم و یک در باک دیگه بگیرم .
بعدا از کسی شنیدم هنگامی که بنزین باک کم می شود یک پمپ فشار هوا را در باک بالا می برد تا برای انژکتور مشکلی پیش نیاید . اگر سنسور فشار باک خراب باشد پمپ هنگامی که باک پر هم هست فشار هوا را بالا می برد و بنزین سر ریز می کند .
مال من خوشبختانه بعد از یک سال درست شد ( بماند که تا مدتها جرات نداشتم باک را پر کنم ) ولی می خواستم از اساتید بپرسم آیا شما مورد مشابهی دیده یا شنیده اید ؟
با تشکر

lx_xu7
27 December 2006, 01:26 PM
همهی این اتیشا زیر سر پمپ بنزین برقیه:icon_arro

z_qz54
27 December 2006, 03:34 PM
پمپ نباید ربطی به آتش گرفتن داشته باشه، در ضمن پمپ اینقدر ها هم داغ نمیشه و بالا می ایستد و 2 لایه عایق دارد.
پمپی هم برای فشار هوا نداره یه فشنگی داره که فشار هوای بیرون هماهنگ میکنه و باک چه پر و چه خالی ف فشار هوا با فشار هوای بیرون یکی است.
در کل ماشینی که شدیدا تصادف بکنه ، مشخص نیست چه بلایی سرش میاد.

dr_mehry
27 December 2006, 09:42 PM
البته این مشکل را سایر ماشینهای ایران خودرو هم دارند .مثلا آردی انژکتوری که پس ار مدتی واشر اورنگی سوزن انژکتورش خراب میشه و بنزین به داخل موتور نشت میکنه.

آریو
28 December 2006, 01:39 AM
من توكتابي كه به طوركلي درموردسيستم هاي انژكتور توضيح داده بود:
درمورد پمپ بنزين هايي كه خارج ازباك هستند نوشته بوداين پمپ ها بابنزين خنك مي شوند.
اگرمايل هستيدبراتون اسم كتاب روبزارم بخونيد

shahram2006_m
28 December 2006, 04:50 PM
خبرگزاري انتخاب : سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني تهران اعلام كرد: يك دستگاه خودروي پژو 405 عصر روز سه شنبه در شعله هاي آتش سوخت.

به گزارش ايسنا، براساس اعلام اين سازمان، اين آتش سوزي ساعت 51/15 روز سه شنبه 5 دي ماه، در جريان تماس تلفني يكي از شهروندان با ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني «125» به اطلاع امدادگران رسيد.

به اين ترتيب بلافاصله مأموران ايستگاه10 اين سازمان در محل حادثه حاضر شده و با استفاده از يك رشته لوله آبدهي، حريق را خاموش كردند.

براساس اظهارات افراد حاضر در محل، اين حادثه در حالي به وقوع پيوست كه شعله هاي آتش همراه با دود به طور ناگهاني از قسمت موتور اين خودرو به بيرون زبانه كشيد.

در اين حادثه خساراتي نيز به اين وسيله نقليه وارد شد.

z_qz54
28 December 2006, 11:57 PM
دیگه روی هرچی آتش سوزیه سفید شده.
دوستان ، خیلی احتیاط کنید اگر 405 دارید ، نگرانتون نمیکنم ولی همیشه این بست شلنگ رو چک کنید.
خصوصا وقتی که ماشین سرده ، کاپوت رو بزنید بالا و بعد استارت بزنید ، در این لحظه اگر مشکلی از بست باشه نشون میده(این مورد در بست های پرسی کارساز است)

Abolfazl2006_p
29 December 2006, 08:32 PM
http://www.aftab.ir/news/2006/dec/29/images/f0547e64c7ffa8333d1035932f4f28b4.jpg
قائم مقام شركت ایران خودرو گفت: تمامی خودروهای پژو ۴۰۵ تولید شده از بهمن ۸۴ به بعد هیچگونه مشكلی در زمینه آتش‌سوزی ندارند.
نوروزی امروز در حاشیه نشست مشترك مسئولان ایران خودرو، راهنمایی و رانندگی و آتش‌نشانی در مورد بررسی آتش‌سوزی‌های خودروی ۴۰۵ گفت: اشكالی كه در خودروهای ۴۰۵ در خصوص حریق مشاهده شد مربوط به یك دوره زمانی از اواخر ۸۳ تا بهمن ۸۴ بود.
وی گفت: جهت رفع نقص از خودروهای تحت ریسك ساخته شده در این دوره زمانی فراخوان‌های متعددی از رسانه‌ها و مطبوعات انجام شد كه متاسفانه حدود ۳۰ درصد از دارندگان این خودروها كه حدود ۲۵ هزار خودرو را شامل می‌شود هنوز جهت رفع نقص مراجعه نكرده‌اند.
قائم مقام شركت ایران خودرو تصریح كرد: با همكاری نیروی انتظامی در صدد هستیم تا مالكان خودروهایی كه جهت رفع نقص مراجعه نكرده‌اند را شناسایی كرده و از آنها جهت مراجعه برای رفع نقص خودروی خود دعوت كنیم.
وی افزود: ایران خودرو آمادگی دارد تا روزانه ۷ هزار خودروی معیوب را جهت رفع نقص پذیرش كند و به عبارتی اگر تمامی خودروهای معیوب مراجعه كنند در مدت ۳ روز رفع نقص خواهند شد.

Mr.Sina
29 December 2006, 10:47 PM
من توكتابي كه به طوركلي درموردسيستم هاي انژكتور توضيح داده بود:
درمورد پمپ بنزين هايي كه خارج ازباك هستند نوشته بوداين پمپ ها بابنزين خنك مي شوند.
اگرمايل هستيدبراتون اسم كتاب روبزارم بخونيد
با سلام
خنک شدن پمپ بنزین هایی که خارج از باک هستند توسط یک فن مخصوص انجام می گیرد...
ولی پمپ بنزین هایی که داخل باک هستند با بنزین خنک می شوند...کلا توصیه می شه که در ماشینهایی که پمپ بنزینشون داخل باکشون قرار داره مخصوصا در تابستونها بنزین از یک سوم کمتر نشه چون پمپ بنزین سریعا داغ شده و از کار می افته....

ar1358
11 January 2007, 11:52 PM
http://asriran.com/view.php?id=9616

یک دستگاه خودرو پژو 405 به علت نقص فنی ، صبح امروز در شیراز دچار آتش سوزی شد.

به گزارش مهر، مقارن ساعت 6 و 15 دقیقه صبح روز پنج شنبه در بلوار چمران شهرستان شیراز یک دستگاه پژو 405 به علت نقص فنی دچار آتش سوزی شد و راننده خودرو نیز از ناحیه پای راست مجروح گردید.

بنابراین گزارش ، راننده خودرو که مردی 37 ساله بود توسط ماموران اورژانس به بیمارستان منتقل و وضعیت عمومی وی نیز رضایت بخش اعلام شد

eureka2005
17 January 2007, 08:06 PM
http://asriran.com/view.php?id=9616

یک دستگاه خودرو پژو 405 به علت نقص فنی ، صبح امروز در شیراز دچار آتش سوزی شد.

به گزارش مهر، مقارن ساعت 6 و 15 دقیقه صبح روز پنج شنبه در بلوار چمران شهرستان شیراز یک دستگاه پژو 405 به علت نقص فنی دچار آتش سوزی شد و راننده خودرو نیز از ناحیه پای راست مجروح گردید.

بنابراین گزارش ، راننده خودرو که مردی 37 ساله بود توسط ماموران اورژانس به بیمارستان منتقل و وضعیت عمومی وی نیز رضایت بخش اعلام شد

کسي امار مجموع تعداد خودروهاي اتش گرفته و تعداد مجروحان و متوفيان پژو 405 رو از اول داره؟؟
ممنون

z_qz54
17 January 2007, 08:11 PM
کشته ها رو 126 نفر اعلام کرده بودند ، که گفتند این آمار اشتباه است ، زیرا تصادفی که منجر به آتش گرفتن میشه رو نباید با آتش گرتن درجا یکی کرد!

eureka2005
17 January 2007, 10:29 PM
کشته ها رو 126 نفر اعلام کرده بودند ، که گفتند این آمار اشتباه است ، زیرا تصادفی که منجر به آتش گرفتن میشه رو نباید با آتش گرتن درجا یکی کرد!

تعدادش که از اين بيشتره!!!! امار تعدا خودروهاي اتش گرفته و تفيکيک اونا به سال توليدشونو از کجا ميشه گير اورد؟

reza1680
18 January 2007, 02:01 AM
سلام این قضیه قطعه توباک چیه دیگه که میگن باعث آتش سوزی میشه یکی که میدونه بگه من هفته پیش بست لوله سوخت به ریل سوخت موتور عوض کردم نشتی داشت حالا میگن ممکنه از تو باک منفجر شه این قضیه دیگه چیه؟

z_qz54
18 January 2007, 03:49 PM
تعدادش که از اين بيشتره!!!! امار تعدا خودروهاي اتش گرفته و تفيکيک اونا به سال توليدشونو از کجا ميشه گير اورد؟

من هم دوست دارم بدونم ، سایت نیروی انتظامی رو پیدا نکردم ، توی epolice هم نتونستم برم.

سلام این قضیه قطعه توباک چیه دیگه که میگن باعث آتش سوزی میشه یکی که میدونه بگه من هفته پیش بست لوله سوخت به ریل سوخت موتور عوض کردم نشتی داشت حالا میگن ممکنه از تو باک منفجر شه این قضیه دیگه چیه؟

این قطعه ، به احتمال 99% همون پمپ باکه ، اینطور میگند که پمپ داغ میکنه و میزان سوخت که کم باشه دمای بنزین بالا میره و آتش میگیره ، ولی مکل اینه که من پمپ رو لمس کردم ، این پمپ رو دارم جای دیگه استفاده میکنم ، ولی اینقدر داغ نمیکنه که دوستان میگند.

amahdavi2004
21 January 2007, 11:38 AM
من اين مطالب را در جاي ديگري ديدم كه به نظرم مفيد آمد پس با ذكر منبع در اينجا مي گذارم:

بازه فراخوان : تولیدات 83/06/01 تا 83/07/30
خودروهای مشمول طرح فراخوان :پژو 405 و پارس و سمند
ذکر این نکته که این فراخوان با فراخوان قبلی ایران خودرو که در روزنامه ها چاپ شد متفاوت است
پژو 405 GLX
از شماره شاسی 83031023 تا 83046737

پژو 405 GLI
از شماره شاسی 83701691 تا 83703100

پژو پارس
از شماره شاسی 83808312 تا 83811623

سمند
از شماره شاسی 83220766 تا 83232882

سمند تاکسی
از شماره شاسی 83276927 تا 83277087

سمند LX
از شماره شاسی 83840914 تا 83843105

دوستان عزیز( مشمول طرح ) با مراجعه به نمایندگیهای ایران خودرو
نسبت به تعویض باک بنزین اقدام نمایند و چنانچه نمایندگیها از این امر سر باز زدند جهت رسیدگی به موضوع به دفاتر منطقه ای مراجعه نمایند در بعضی از این خودروها نشتی مخفی به جایی رسیده است که بوی بنزین در درون اتاق خودرو و همچنین اطراف خودرو به مشام میرسد
ذکر این نکته که فراخوان مذکور جز فراخوانهای رسمی ایران خودرو (جز اسناد نمایندگیهای ایران خودرو ) میباشد

دوست عزیز موضوع فراخوان نشتی بنزین از باک بنزین ... تنها در مورد خودروهای مدل 83 مطرح است

که در این مورد .. نشتی بنزین از دور فلوتر باک بنزین میباشد .
که علت این نشتی جنس نامرغوب چسب دور فلوتر باک بنزین است که بعد از 2 سال کیفیت خود را از دست میدهد .
جالب اینجاست که اکثر خودروهای تحت فراخوان فاقد منبع کنیستر میباشند بنابراین اصلا وجود فلوتر در باک بنزین این خودروها ضرورتی نداشت و تنها به علت کمبود ( باک بدون فلوتر ) از باکهای با فلوتر استفاده گردید و بخارات بنزین مجتمع در فلوتر به جای اینکه جذب مخزن کنیستر گردد توسط شیلنگی به هوای آزاد منتقل گردید
جهت اطلاع دوستان :
فلوتر منبع آبی رنگ کوچکی در باک بنزین میباشد که بخارات باک بنزین درون آن رفته و از آنجا جذب مخزن کنیستر میشود
مخزن کنیستر نیز مخزنی در زیر گلگیر جلوی خودرو در سمت چپ (سمت راننده ) میباشد که درون آن کربن فعال وجود دارد و بخارات بنزین فلوتر را جذب میکند و از این بخارات دوباره در سیستم هوای موتور استفاده خواهد شد
لازم به ذکر است که در خودروهای پژو و سمند مدل84 به بالا فلوتر و مخزن کنیستر حذف گردیده است

مرحله اول فراخوان برای تعویض بست بنزین بود که باعث خورندگی شلنگ می شد. اما ایراد برطرف نشد.
در فاز 2: تعویض کامل شلنگها صورت گرفت تعویض شلنگ ایرانی با شلنگ فرانسوی.
در فاز بعدی ایران خودرو شروع به تولید شلنگ سوکت پلاستیکی با یک خار کرد که ایراد بر طرف شود. و در صورت ایراد در این سوکت از دوخاره استفاده نماید.
یک سری از خودرو ها هم برای تعویض باک فراخوان شده اند
نشتی بنزین دقیقا از سر ریل سوخت پدیدار میشود. خودتو بست اون قسمت رو چک کنید و در صورت استشمام بوی بنزین سریعا با شماره امداد خودرو با تلفن رایگان
09644 تماس بگیرید تا نشتی بر طرف گردد و بعد از آن با تلفن 88608020 فراخوان ایران خودرو تماس بگیرد جهت بازید سیستم سوخت رسانی که الان در جاده کرج و معروف به سایت ابوذر میباشد.
در صورت تماس با فراخوان پشت خط منتظر بمانید تا نوبتتان شود. قطع نکیند.
در ضمن تمامی محصولات ایران خودرو از سال 83 به بعد شامل این طرح می باشند. ایران خودرو چند بار از طریق رادیو تلویزیون و روزنامه تماس با مشتری و حتی الان امداد خودرو جدیدا از طریق اس ام اس اعلام فراخوان میکند.

ایران خودرو از 6 ماهه دوم سال 84 شروع به اصلاح سیستم سوخت رسانی نمود و تغییراتی در تمام سیستم سوخت رسانی ایجاد نمود و حتی تغییر فشار پمپ بنزین نیز در دستور کار قرار گرفت . شیلنگ ورودی به ریل سوخت از حالت ( بست و شیلنگ ) به حالت ( شیلنگ و کوییک کانکتور ) تبدیل گردید و بنابر این یکی از مهمترین عوامل نشتی در قسمت ورودی ریل سوخت یعنی ترکیب نامناسب بست و شیلنگ (8 به 8 ) و (8 به 10 ) از میان رفت و در باقی قسمتها نیز تا آنجا که امکان داشت از کوییک کانکتور استفاده گردید . ظاهرا ایران خودرو برگ برنده خود یعنی کوییک کانکتور کردن شیلنگها را پیدا کرده بود غافل از اینکه در استانداردهای بین المللی کوییک کانکتور 2 قفله جز برترینها محسوب میشود نه کوییک کانکتورهای یک قفله ( باز هم اشتباه متخصصان ایران خودرو )

بعد از اینکه ایران خودرو از کوییک کانکتورهای یک قفله در سیستم سوخت رسانی خودروها استفاده کرد حداقل 3 بار فکس و 3 بار ایمیل ( به صورت جداگانه ) از طرف اداره مهندسی به تمام نمایندگیهای مجاز فرستاده شد مبنی بر اینکه آیا سیستم جدید کوییک کانکتور یک قفله تا کنون دچار نشتی گردیده است یا خیر ؟؟؟

خوشبختانه ابتدای کار همه چیز خوب پیش میرفت تا آنکه بالاخره نشتی بنزین از این سیستم جدید نیز رخ داد( البته انگشت شمار ) و دوباره همه چیز از صفر شروع شد .... اما هنوز یک راه مانده بود و آنهم استفاده از کوییک کانکتورهای دو قفله بود..
این دفعه تاکنون فراخوانی در این رابطه صورت نگرفته است و تنها ماشینهای دچار نشتی میبایست به تعویض کوییک کانکتورهای تک قفله بپردازند و به جای آنها از کوییک کانکتورهای 2 قفله استفاده گردد
و تنها نمایندگیهای مجاز از این موضوع مطلعند ( تمامی فکسها و ایمیلهای اداره مهندسی در بایگانی ایران خودرو و همچنین در اسناد نمایندگیهای ایران خودرو موجود میباشد )
دوستان عزیز میتوانند جهت اطمینان از عدم نشتی خودرو یشان به یکی از نمایندگیهای مجاز جهت بازدید سیستم سوخت رسانی مراجعه کنند و در صورت عدم نشتی ،،، نیاز به تعویض هیچ قطعه ای نیست .. ( چون کوییک کنکتور یک قفله نیز استاندارد میباشد و تنها در یک درصد موارد دچار نشتی محدود گردیده است)

در مورد تعویض باک تمام نمایندگیها موظفند تعویض باک رادر اولین فرصت انجام دهند و در صورت نداشتن فرصت کافی و یا قطعه مورد نظر ،، یک روز و زمان مشخص را برای اینکار در نظر میگیرند
در مورد شیلنگ دو تیکه خدمت شما عرض کنم که اگر منظور شما شیلنگ ورودی به ریل سوخت میباشد :
شما تنها در صورتی میتوانید شیلنگ 2 تیکه را تعویض نمایید که دچار نشتی باشد ... در غیر اینصورت طبق بخشنامه تعویض صورت نخواهد گرفت مگر آنکه شیلنگ مورد نظر آرم و نشانه ها و حروف مخصوص خود را نداشته باشد که در این صورت نیز از یک شیلنگ 2 تیکه استاندارد به جای قبلی استفاده خواهد شد

چون شیلنگ 2 تیکه نشان از سیستم INTANK و شیلنگ یکسره (یک تیکه ) نشان از سیستم INLINE میباشد و از این 2 شیلنگ نمیتوان به جای هم استفاده کرد چون پمپ بنزین اولی داخل باک بنزین و پمپ بنزین دومی خارج از باک بنزین است

با سلام
سال ......... بود . یک شب این اتفاق افتاد ... شیلنگهای :
1. ورودی به ریل سوخت
2. شیلنگ فشار ضعیف برگشت از ریل سوخت
3 شیلنگ بین پمپ بنزین و فیلتر بنزین
4. شیلنگ بین باک بنزین و پمپ بنزین
5. باک بنزین بدون فلوتر
6.کلیه بستهای مربوط
7.ووووووووو.............
تمام شد
به همین سادگی
بله دقیقا همینی که نوشتم... تمام شد
ترس و اظطراب شدید به مدیر خط حاکم شده بود.. شیلنگهای سفارش گذاری شده هنوز نرسیدن
انبار شیلنگها خالی بود ... صدای مدیر خط که فریاد میزد .. ( خط نباید بخوابه )

چیکار باید میکردن.. حالا باید چه جوری خط راه میافتاد ... میدونید چه هزینه ای داشت ( غافل از اینکه بعد ها صد برابر هزینه بر میداره )
آها یه راه حل پیدا شده بود... چرا زودتر به فکرمون نرسید
ما تو انبار یه سری شیلنگ داریم که ... مگه نه ؟ ؟
متصدی بخش : قربان اون شیلنگها همه از تاریخ گذشته ان هیچکدوم استاندارد نیستندو....
جواب : حرف بیخود نزن آقا ... تو راه حل بهتری سراغ داری مگه... متصدی : نخیر قربان
پس دیگه حرف نزن .. من همین الآن 3 سوته مجوزشو میگیرم
به محض اینکه بهت زنگ زدم. کارو شروع میکنی
متصدی :چشم
بله دوستان .. جملاتی که نوشتم .. به هیچ عنوان داستان نبود .. عین واقعیت بود.. کلمه به کلمش در جلسه ای که با آقایان Xxx در ماههای آخر سال 84 در ایران خودرو داشتیم عینا مطرح شده بود

بله به همین راحتی .. فقط به خاطر اینکه شیلنگها تمام شده بود . و خط به هیچ قیمتی نباید بخوابه
شاید اگه این جلسه رسمی برگزار میشد هیچوقت این حقایق گفته نمیشد .. شاید اگه خبرنگارا بودن وضع به همین سادگیها نبود..
باور کنین من بعد از جلسه تا شبش اصلا گیج بودم .. (تعجب بیش از اندازه )
یعنی چی ؟؟؟؟.....
یعنی هیچکس به فکر ش نرسید که چی میشه
بعد از اون شکایتهای زیادی از جانب کسانی که خودروی آنها از سیستم سوخت رسانی نشتی بنزین داشت ولی هنوز آتش نگرفته بود. مطرح شد .. در 82 درصد موارد نشتی بنزین از شییلنگ ورودی به ریل سوخت تشخیص داده شد ( بیشترین فشار پمپ بنزین روی این شیلنگ است است ).. نزدیک به 2 درصد از شیلنگ بین پمپ و فیلتر بنزین بود.. 1 درصد شیلنگ های طویل کف خودرو .. 5 درصد شیلنگ برگشت از ریل سوخت و 10 درصد مربوط به باک بنزین و متعلقات آنها بود..البته این فقط مربوط به خودروهایی است که آمار آنها در دسترس است

باعرض معذرت از اینکه سرتونو درد آوردم

ایجاد آتش سوزی در خودروهای تحت ریسک خودروهای با موتور پژو (پژو 405/ پژو پارس / سمند ) تنها به دلیل عدم مراجعه به فراخوان ایران خودرو برای تعویض شلنگها نمی تواند باشد . خودرو سمند تحویلی ما مربوط به آذر 83 است پس از آتش گرفتن خودرو پژو 405 واعلان فراخوان ایران خودروبرای خودروهای تحت ریسک در شماره شاسی های مشخص شده دو نوبت دعوت نامه از طرف ایران خودرو آمد که برا ی بازدید سیستم سوخت رسانی مراجعه کنید در نوبت اول پس از بازدید شلنگ وبست آن که از نوع گازی وپیچی بود اعلام کرد موردی ندارد و تایید کرد . حدود 3-4 ماه بعد مجددا از طرف این شرکت دعوت نامه مجدد برای بازدید آمد ودر مراجعه کل شلنگهای سیستم سوخت رسانی به همراه بست مزبور را تعویض کردند واز بستهای پرسی که یکبار مصرف بود استفاده کرد و علت را مقاوم بودن آن وشل نشدن بست پس از گرم شدن موتور بود .
در سرویس 10000 برای چک دوره ای مجددا کل شلنگهای سیستم سوخت رسانی را علی رغم تعویض قبلی و اعلام به فرد مربوطه تعویض کردند و اعلام دشتند این شلنگها خارجی وجدید است
در کیلومتر 15000برای انجام سرویس قبل از سفر به نمایندگی مربوطه ای که بعنوان نمایندگی معین جهت بازدید سیستم سوخت رسانی معرفی شده بود ودو نوبت قبلی هم شلنگهارا تعویض نموده بود مراجعه کردم وپس از تصفیه حساب دیدم که دوباره شلنگهای سیستم سوخت رسانی را کامل تعویض کردند وبه آنها متذکر شدم تا بحال دونوبت آنها را تعویض کرده اند و وی متذکر شدکه اینها شلنگهای جدیدی است که مجددا از ایران خودرو ارسال شده است
پس از گذشت دوماه یک روز صبح پس از روشن کردن موتور متوجه بوی بنزین شدم وبعد از بازدید موتور دیدم از محل همان بست روی شمع ها بنزین می ریزد وفقط خدا را شکر که ماشین سرد وتازه روشن روشن شده بود والا اگر موتور گرم بود آتش می گرفت
با همان نمایندگی معین تماس گرفتم واعلام کردند مجددا باید تعویض شود وبرای چهارمین مرتبه کل شلنگهای سیستم سوخت رسانی را از باک تا موتور عوض نمودند
این تجربه من از این ایراد علی رغم چندین بار تعویض شلنگ و پاسخ به فراخوان ایران خودرو

یک راهنمایی خدمتتون عرض کنم
بیشترین نشتی بنزین در شیلنگ ورودی ریل سوخت زمانی رخ داده است که خودرو در اول صبح استارت میخورد ( یعنی وقتی که خودرو کاملا سرد است )
بنابراین صبح ابتدا درب موتور را بالا برده و سپس استارت بزنید و در این لحظه شیلنگ ورودی به ریل سوخت را چک کنید. اگر نشتی مشاهده نکردید شیلنگ سالم است
منبع:http://www.dvb2.com/showthread.php?t=126720
ضمنا اين ريل سوخت كجاست تا ما از نظر نشتي آن را كنترل كنيم؟ اگر مي شود عكسي از آن بگذاريد.:icon_excl

ar1358
7 March 2007, 09:23 AM
405 آتش گرفته در گرگان ( به گفته مامور آتش نشاني حاضر در صحنه)
تاريخ حادثه: 29 بهمن 85

http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?t=6057&postdays=0&postorder=asc&start=135
http://tuningtalk.persiangig.com/405/405Fire_Gorgan_01.jpg
http://tuningtalk.persiangig.com/405/405Fire_Gorgan_02.jpg
http://tuningtalk.persiangig.com/405/405Fire_Gorgan_03.jpg
http://tuningtalk.persiangig.com/405/405Fire_Gorgan_04.jpg
http://tuningtalk.persiangig.com/405/405Fire_Gorgan_05.jpg

يکشنبه، 13 اسفند 1385
ساعت: 10:07
به گزارش خبرخودرو به نقل از واحد مرکزی خبر ، يک‌ دستگاه‌ خودروي‌ پژو جي‌ ال‌ ايکس‌ در اروميه‌ طعمه‌ حريق‌ شد.‌

به‌ گزارش‌ واحد مرکزي‌ خبر ، اين‌ خودرو مدل‌ ‌83‌ عصردیروز در خيابان‌ نبوت‌ اروميه‌ درحاليکه‌ خاموش‌ بود ناگهان‌ آتش‌ گرفت‌ که‌ با تلاش‌ نيروهاي‌ آتش‌ نشاني‌ آتش‌ مهار شد‌.

راننده‌ اين خودرو با اشاره‌ به‌ فراخوان‌ شرکت‌ ايران‌ خودرو مبني‌ برتعويض‌ سامانه‌ هاي‌ سوخت‌ رساني‌ گفت‌‌ :طبق‌ آن‌ فراخوان‌ اوايل‌ امسال‌ سامانه‌ سوخت‌ رساني‌ را تعويض‌ کرده‌ بودم.
http://www.khabarkhodro.com/detail.asp?id=10687‌‌

z_qz54
7 March 2007, 10:38 PM
توی عکس های بالا محل اتش گرفتن پشت محفظه فیلتر هوا سمت چپشه ، یعنی دقیقا جایی که 2 لوله روغن میآیند ، ولی دقیق مشخص نیست کجا.
این ماشین های که آتش میگیرند رو کی بررسی میکنه؟کجا بررسی میکنند؟

am!n
7 March 2007, 10:47 PM
علی جان معلوم نیست چی میکنن-ما هم دادیم باکمون را عوض کردن-جالب اینجاست قبل از اینکه ما باکمون را عوض کنیم فول فول بنزین زده بودیم باش بعدشم سره یک خیابون یه پاکانی زد تو باکمون ولی هیچی نشد-200 تومان خرج ماشین شد--حالا که عوضش کردن می ترسیم باش بریم بیرون-موقعی که عوضش کرد نشتی داشت
:D

Actros
11 March 2007, 04:44 AM
ما 405 رو دی 85 تحویل گرفتیم .یعنی مدلهای تولیدی 85 هم مشکل دارند
خواستم بدونم ایران خودرو در مورد تعویض باک فراخوان کرده؟

H_R
13 March 2007, 04:58 PM

دوست من پیکان رو که نمیشه جزو ماشین دیگه به حساب اوزد که راجعبه امنیتش صحبت کرد ! ماشینی که خودش رو بکشه 120 30 تا بدبختی میره که دیگه مبحث ایمنی نداره تازه وقتی لاستکش بترکه با اون فرمون غیر هیدرولیکش خیلی باید مرد باشی که بتونی فرمون رو نگه داری که چپ نکنی !

پراید هم که یک قوطی نوشابه متحرک اه ! من نمیدونم شاید تا حالا پشتش نشسته باشی که این حرف رو میزنی وگرنی همون موقع که میزاری دنده یک و گاز میدی ، احساس خطر میکنی !

نمیخوام بگم 405 خیلی ماشین خوبیه ! اما خدایش ماشین خوبیه ! لااقل نسبت به قیمتش توی ایران 405 و سمند برای قشر متوسط بهترین انتخاب اه ! حالا اگه خیلی مایه داری که حسابش جداست !

ولی هیچ جوری نمیشه گفت که این ماشین یک بمب متحرکه !

راجعبه آتش گرفتنش هم یه بست روی یکی از شیلنگ هاش هست که باید پلاستیکی باشه ، این ابله ها فلزی انداخته بودند باعث میشده که شلنگ به مرور زمان ساییده بشه و نشدی پیدا کنه و چون دمای موتور این ماشین دور بر 90 اه همین باعث آتش سوزی میشده ! کافی اه که بست عوض بشه تا یه ماشین معمولی بشه مثل سنمد !

z_qz54
14 March 2007, 02:45 PM
بست پلاستیکی؟
مال من نشت کرده بود ، خود 3 بست زدم و زیرش هم چسب پارچه ای مخصوص باندپیچی زدم.خیلی خوب شد.

dr_mehry
14 March 2007, 03:04 PM
دوست من پیکان رو که نمیشه جزو ماشین دیگه به حساب اوزد که راجعبه امنیتش صحبت کرد ! ماشینی که خودش رو بکشه 120 30 تا بدبختی میره که دیگه مبحث ایمنی نداره تازه وقتی لاستکش بترکه با اون فرمون غیر هیدرولیکش خیلی باید مرد باشی که بتونی فرمون رو نگه داری که چپ نکنی !

پراید هم که یک قوطی نوشابه متحرک اه ! من نمیدونم شاید تا حالا پشتش نشسته باشی که این حرف رو میزنی وگرنی همون موقع که میزاری دنده یک و گاز میدی ، احساس خطر میکنی !

نمیخوام بگم 405 خیلی ماشین خوبیه ! اما خدایش ماشین خوبیه ! لااقل نسبت به قیمتش توی ایران 405 و سمند برای قشر متوسط بهترین انتخاب اه ! حالا اگه خیلی مایه داری که حسابش جداست !

ولی هیچ جوری نمیشه گفت که این ماشین یک بمب متحرکه !

راجعبه آتش گرفتنش هم یه بست روی یکی از شیلنگ هاش هست که باید پلاستیکی باشه ، این ابله ها فلزی انداخته بودند باعث میشده که شلنگ به مرور زمان ساییده بشه و نشدی پیدا کنه و چون دمای موتور این ماشین دور بر 90 اه همین باعث آتش سوزی میشده ! کافی اه که بست عوض بشه تا یه ماشین معمولی بشه مثل سنمد !

علی جان معلوم نیست چی میکنن-ما هم دادیم باکمون را عوض کردن-جالب اینجاست قبل از اینکه ما باکمون را عوض کنیم فول فول بنزین زده بودیم باش بعدشم سره یک خیابون یه پاکانی زد تو باکمون ولی هیچی نشد-200 تومان خرج ماشین شد--حالا که عوضش کردن می ترسیم باش بریم بیرون-موقعی که عوضش کرد نشتی داشت

Actros
18 March 2007, 04:34 AM
جواب مارو ندادید
ایران خودرو در مورد تعویض باک فراخوان کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

z_qz54
18 March 2007, 11:57 AM
جواب مارو ندادید

من که نشنیدم ؛توجه داشته باشید که اگر کسی پاسخ سوال شما را داشته باشد ، حتما مینویسد:icon_cool

dr_mehry
18 March 2007, 02:12 PM
جواب مارو ندادید

بله.بصورت کتبی و یا تلفنی خبرتون میکنند

Foad
19 March 2007, 12:52 AM
ممنون که جواب دادین

دوست من برای تشکر تنها از دکمه سپاس استفاده کنید

Actros
21 March 2007, 04:50 AM
405 مدل 85 مشکل باک داره یا نه؟

reza engine
23 May 2007, 09:02 AM
ستاد خبری ايران خودرو 1/3/1386
نصب بوق غير استاندارد بر روي يك دستگاه خودروي پژو پارس در يك تعميرگاه غيرمجاز سبب آتش سوزي شد.

به گزارش مديريت ارتباطات ايران خودرو پس از وصول گزارش حريق يك دستگاه پژو پارس مدل 82 ، كارشناسان اين شركت براي بررسي دلايل حريق اعزام شدند كه در نهايت مشخص شد علت اصلي، وجود اتصال برق از ناحيه بوق غير استاندارد بود كه توسط تعميرگاه متفرقه به روي خودرو نصب شده است.

بنا بر اين گزارش با اثبات علت حريق، مالك اين خودرو اعلام كرد كه هيچ شكايتي از ايران خودرو ندارد.

يك كارشناس ايران خودرو در همين رابطه به خبرنگار ما گفت : هر از چندي اخباري مبني بر آتش سوزي در خودروها منتشر مي شود كه در بازرسي از آنها مشخص مي شود دستكاري تعميركاران غير مجاز و غيرماهر در بخش هاي موتوري، سامانه سوخت رساني و حتي سيم كشي خودروها موجب حريق شده است.

اين كارشناس اضافه كرد : نصب بوق هاي پرسر و صدا و همچنين دزدگيرهاي غير استاندارد و حتي سيستم هاي صوتي قوي در موارد متعددي سبب بروز اتصال برق و در نتيجه آتش سوزي در خودروها شده است.

من اسمشو میزارم ماست مالی به شیوه مدرن
دیروز خبرنگار رادیو با راننده یه 405 که تو چمران اتش گرفته بود سر صحنه مصاحبه کرد.
دختر بیچاره از ترس زبونش بند اومده بود.
ننگت بار ایران خودرو
بیچاره میگفت 3 بار هم تو این فراخوان ها ماشین رو برده بوده نمایندگی
من که همه روزه برای ورشکستگیشون دعا میکنم

amahdavi2004
23 May 2007, 02:45 PM
من خودم دادم نمايندگي ايران خودرو بوق سمت شاگرد را برايم نصب كند:
با وجودي كه داخل سپر طرف شاگرد مثل سمت راننده جاي بوق و سيم كشي آن هم هست و فقط بايد بوق را به فيش مربوطه وصل كني، برداشته بود سيم كشي جدا كرده بود و بوق را هم داخل كاپوت گذاشته بود. خلاصه بخاطر بي اطلاعي از سيم كشي 405 و تنبلي كلي كثافتكاري كرده بود و وقتي بوق مي زدي صدايش داخل كاپوت مي پيچيد و داخل اتاق شنيده مي شد و اعصابت را خورد مي كرد. اوستاشون حتي اطلاع نداشت كه بوق 405 داراي آفتامات است (بخاطر اينكه اساسا بايد دوتا بوق داشته باشد كه يك بوقش را ايران خودرو دزديده) و محل آن زير فرمان است (چون قابل حذف از سيم كشي نيست والا شركت آن را هم نمي گذاشت) و نيازي به نصب مجدد آفتامات ندارد.
خلاصه يك روز خودم بوق را از توي كاپوت برداشتم و زير سپر سر جايش نصب كردم و تمام سيم كشيهاي اضافي را هم برداشتم و كلا 10 دقيقه هم طول نكشيد.
حالا اگر خداي ناكرده ماشين من آتش مي گرفت آيا ايران خودرو حاضر بود گردن نمايندگي خودش بگذارد يا نكند حالا كه من سيم كشيهاي غير استاندارد را برداشته ام تقصير من است.
كلا اگر از دهها ماشين آتش گرفته معدودي به خاطر دستكاري غير استاندارد ديگران باشد نافي اهمال و تقصير ايران خودرو در مورد بقيه نيست؛ بلكه بايد توسط كارشناس بيطرف علت واقعي حريق تعيين شود؛ نظر كارشناس ايران خودرو هيچ ارزشي ندارد بلكه بايد كارشناس رسمي دادگستري و آتش نشاني رسما اعلام نظر كنند.

پیمان ق
24 May 2007, 03:07 AM
چند ماه پیش بعلت ماموریت به یکی از شهرهای جنوب شرقی رفته بودم .که از بد روزگار سروکارم به نمایندگی افتاد. درآنجا 4 تا خودروی سوخته دیدم.(2تا 405 ، 1 سمند و 1 پارس)!

یکی از تعمیرکاران گفت همه این ماشینها مدل 83 هستند و بغیر از یکی که آتش سوزی از داخل اتاق (بعلت نشت بنزین از "O" رینگ زیر صندلی) بوده بقیه از نشتیه شیلنگ بنزین سوختن!

از همه جالبتر اینکه کارشناس ایرانخودرو علت آتش سوزی 3تاشونو نصب دزدگیر غیر استاندارد تشخیص داده بود و علت آتش گرفتن چهارمی هم حمل 4لیتری بنزین داخل اتاق و کشیدن سیگار توسط سرنشین گزارش شده بود!!!!!!!:icon_twis

و باز جالبتر اینکه 3 نفر از صاحبان خودرو بدون هیچ سوالی این کارشناسی را قبول کرده بودن!!!
این نشون میده که آمار آتش گرفتن خودروها بیش از آنچه که گزارش میشه هستش و در بعضی نقاط دور افتاده ، ایرانخودرو آنچنان سر مردم ازهمه جا بی خبر را کلاه میزاره که نگو و نپرس!!:icon_bigg

راستی ، از زیر صندلی عقب ماشین من بوی بنزین میاد ، 2بار بردمش طرح فراخوان ولی بعد از چند وقت دوباره نشتی شروع میشه . چکار باید بکنم؟
لطفاً قبل ازاینکه کارشناس ایرانخودرو نظر بده علت آتش گرفتن حمل 4لیتری بنزین و کشیدن سیگار بوده کمـــــــــــــــــــــــــــــکم کنید!:icon_cry:

romeo_1593
24 May 2007, 01:57 PM
پریشب تو چمران سر ولنجک یکی دیگه آتیش گرفت....جلوی چشمم

Siemens sx1
24 May 2007, 02:15 PM
سلام
میخواستم بدونم مدلهای تحویلی 85 ( خرداد 85 ) هم ریسک آتش سوزی دارن ؟ :icon_ques
کلا این آتش سوزی ها چجوریه ؟ ماشین یا باک که منفجر نمیشه ؟ :icon_roll :icon_redf یعنی میشه از ماشین خارج بشی ؟

میشه یکی از دوستان چندتا عکس ( بو موبایل هم بود عیبی نداره ) از اون بست معروف و قسمت های خطرناک بگیره که ما هم ببینیم دقیقا کجاست ؟
کلا اگه گاهی یکم بوی بنزین اطراف ماشین ( نه تو اتاق ) بیاد علت چی میتونه باشه (تو هوای شدیدا گرم )

hossein_s89
24 May 2007, 02:41 PM
مدلهاى ديگه هم كه تو ايران نيست ريسك اتش سوزى دارن چه برسه اينايى كه تو ايرانه

z_qz54
25 May 2007, 01:12 AM
مدلهاى ديگه هم كه تو ايران نيست ريسك اتش سوزى دارن چه برسه اينايى كه تو ايرانه

میشه بیشتر توضیح بدید؟!
یعنی 405 های غیر ایرانی هم خطر آتش سوزی دارند؟!!!!

hossein_s89
25 May 2007, 06:07 AM
نه تنها 405 بلكه توى بعضي از مدلهاى ديگر پژو هم اين امكان وجود داره. چند ماه پيش اينجا يه پژوى نو به گمونم 607 بود كه اتيش گرفته بود. يكى از اشنايان كه شغلش مكانيكه ميگفت اين مشكل در پژو بي سابقه نيست. كه از همون بست هاى فلزى بكار برده شدست .

z_qz54
26 May 2007, 01:00 AM
به هر حال سعی کنیم از موضوع تاپیک منحرف نشیم بهتره

amahdavi2004
26 May 2007, 03:34 PM
تصاوير و توضيحات به شيلنگهاي ريل سوخت پژو 405:

http://www.4shared.com/file/16678487/ef91744/_________405.html

پیمان ق
10 June 2007, 07:20 PM
دیروز از نمایندگی تماس گرفتن و وقت دادن تا ماشین رو ببرم .
امروز هم بردمش و شیلنگ سوخت و وایرها رو عوض کردن و یه لیبل چسبوندن به شیشه عقب ، بست ها رو هم با ماژیک مخصوص رنگ کردن و گفتن اگه رنگ این ماژیک به هر عنوانی از بین بره ، شرکت دیگه هیچ مسئولیتی رو نمی پذیره!!:icon_twis

راستی یه چیزه جالب هم متوجه شدم!؟ ظاهراً راهنمایی و رانندگی از خروج 405 های مدل 83 و 84 از شهر جلوگیری میکنه !!!!!!!!!!! مگر اینکه اون برچسبی که گفتم روی شیشه عقب چسبیده باشه :icon_evil
امیدوارم این طرح فراخوانشون مثل 2تای قبلی نباشه.:icon_surp
درضمن اگه با ناظر اونجایی که ماشین رو می برید گرم بگیرید وایر رو حتماً براتون عوض می کنه و جنسش هم بهتر خواهد بود.:icon_surp :icon_razz
موفق باشید

Siemens sx1
10 June 2007, 11:19 PM
دیروز از نمایندگی تماس گرفتن و وقت دادن تا ماشین رو ببرم .
امروز هم بردمش و شیلنگ سوخت و وایرها رو عوض کردن و یه لیبل چسبوندن به شیشه عقب ، بست ها رو هم با ماژیک مخصوص رنگ کردن و گفتن اگه رنگ این ماژیک به هر عنوانی از بین بره ، شرکت دیگه هیچ مسئولیتی رو نمی پذیره!!:icon_twis

راستی یه چیزه جالب هم متوجه شدم!؟ ظاهراً راهنمایی و رانندگی از خروج 405 های مدل 83 و 84 از شهر جلوگیری میکنه !!!!!!!!!!! مگر اینکه اون برچسبی که گفتم روی شیشه عقب چسبیده باشه :icon_evil
امیدوارم این طرح فراخوانشون مثل 2تای قبلی نباشه.:icon_surp
درضمن اگه با ناظر اونجایی که ماشین رو می برید گرم بگیرید وایر رو حتماً براتون عوض می کنه و جنسش هم بهتر خواهد بود.:icon_surp :icon_razz
موفق باشید

مدل ماشینتون دقیقا چی بود ؟ (ماه و سال ) ؟ شیلنگی که وصل میشه به ریل سوخت رو عوض کردن ؟ از این بست فلزیها بود ؟ 2تیکه بود ؟ الان چه شلنگی گذاشتن ؟ بسته 1 قفله یا 2 قفله ؟ کلا یکم توضیح میدی !

پیمان ق
11 June 2007, 01:05 AM
مدل ماشینتون دقیقا چی بود ؟ (ماه و سال ) ؟ شیلنگی که وصل میشه به ریل سوخت رو عوض کردن ؟ از این بست فلزیها بود ؟ 2تیکه بود ؟ الان چه شلنگی گذاشتن ؟ بسته 1 قفله یا 2 قفله ؟ کلا یکم توضیح میدی !

405 ، نیمه اول سال 84 (دقیقاً 19 اردیبهشت ).
آره عزیزم بستش فلزی و 2 تیکه بود. این چیزی که الان گذاشتن بازهم دوتیکه هستش ولی در مورد 1قفله یا 2قفله بودنش اطلاعی ندارم. راستی شیلنگ بنزین زیر بدنه بعضی 405 های مدل 83 رو هم عوض میکردن.
میگفتن این بست آلمانیه و حلال تمام مشکلاته !؟!؟!؟:icon_ques
انشاءا... فردا یه عکس ازش میگیرم و شماره هایی که روش حک شده اند رو هم برات یادداشت میکنم.

در ضمن با دفتر منطقه ای تهران تماس بگیر آدرس و شماره شاسی و مدل ماشین رو براشون بخون و تاکید کن که خیلی نشتی شدیدی داره تا بهت یه وقت برای مراجعه به نزدیکترین نمایندگی بدن، چون در غیر این صورت معلوم نیست خودشون کی تماس بگیرن . :icon_surp

درضمن اگر رفتی حتماً حتماً بده دریچه باک زیر صندلی عقب رو اساسی چک کنند و اگر حتی یک کم هم نشتی داشت مجبورشون کن باک رو کاملاً عوض کنند ( روی این مسئله پافشاری کن، چون ...):icon_surp اگر هم گفتن فعلاً باک نداریم ازشون یه نوشته بگیر چون همینکه اون برچسب رو چسبوندن دیگه سخت زیر بار میرن.:icon_mad:

پیمان ق
11 June 2007, 04:37 PM
دوستان چند تا عکس گرفتم . البته از اینکه کیفیت عکسها پائینه و موتور ماشین هم خیلی کثیفه، پیشاپیش عذر میخوام:icon_neut

عکس اصلی (http://i18.tinypic.com/62xv600.jpg)
شیلنگ سمت چپ 1 (http://i11.tinypic.com/4tp809s.jpg)
شیلنگ شمت چپ 2 (http://i14.tinypic.com/6fesx6q.jpg)
شیلنگ سمت راست 1 (http://i7.tinypic.com/4qs94c9.jpg)
شیلنگ سمت راست 2 (http://i8.tinypic.com/67wy3wo.jpg)

در ضمن روی هر دو شیلنگ این مطالب حک شده بود:
may 2007- ap.co sapco 6*8*11 860302/73&53 V.R.T 01 1807
مارک وایرها :
Beru - EYQUEM تحت لیسانس ETTEHAD

ar1358
24 June 2007, 01:12 AM
http://www.tiknews.net/display/?ID=43012&page=1

آتش سوزي 3 محصول ايران خودرو طي دو روز

۲ تیر ماه ۱۳۸۶ ساعت : ۲۰ , ۱۶
خبرگزاري انتخاب :

طي 3 فقره آتش سوزي خودرو شامل دو دستگاه پژو 405 و يك دستگاه روآ با تلاش مردمي آتش در لحظات اوليه وقوع خاموش شد.

به گزارش روابط عمومي آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري مشهد، اولين مورد مقارن ساعت 43/18 عصر روز چهارشنبه طي تماس مردمي با مركز فرماندهي آتش نشاني (125) اعلام شد.

در پي دريافت خبر بي درنگ آتش نشانان ايستگاههاي 12 اين سازمان عازم محل وقوع در ميدان راه آهن شدند كه خوشبختانه با وجود ترافيك شديد بعدازظهر در مدت كوتاهي به محل رسيدند و مشاهده كردند در لحظات ابتداي شروع آتش سوزي كه بر اثر اتصال سيمهاي برق خودرو به وقوع پيوسته بود، با تلاش مردم و با استفاده از خاموش كننده هاي پودري حريق خودرو پژو 405 اطفا گرديده است.

در دومين آتش سوزي يك دستگاه خودرو پژو (روآ) مدل 85 در بولوار رضا (سي متري اول احمد آباد) در ساعت 34/21 دچار آتش سوزي از قسمت زير موتور و بر اثر اتصال در سيمهاي برق شد كه قبل از حضور آتش نشانان توسط مردم اطفا گرديد و آتش نشانان ايستگاه 3 سازمان تنها به ايمن سازي خودرو و محل پرداختند.

اين گزارش حاكي است طي روز سه شنبه نيز يك دستگاه پژو 405 مدل 84 در مقابل ايستگاه 3 آتش نشاني، بولوار فلسطين، بر اثر اتصال از قسمت دينام دچار آتش سوزي شد كه با حضور به موقع آتش نشانان در همان لحظات اوليه خاموش شد.

Siemens sx1
24 June 2007, 12:05 PM
دوستان چند تا عکس گرفتم . البته از اینکه کیفیت عکسها پائینه و موتور ماشین هم خیلی کثیفه، پیشاپیش عذر میخوام:icon_neut

عکس اصلی (http://i18.tinypic.com/62xv600.jpg)
شیلنگ سمت چپ 1 (http://i11.tinypic.com/4tp809s.jpg)
شیلنگ شمت چپ 2 (http://i14.tinypic.com/6fesx6q.jpg)
شیلنگ سمت راست 1 (http://i7.tinypic.com/4qs94c9.jpg)
شیلنگ سمت راست 2 (http://i8.tinypic.com/67wy3wo.jpg)

در ضمن روی هر دو شیلنگ این مطالب حک شده بود:
may 2007- ap.co sapco 6*8*11 860302/73&53 V.R.T 01 1807
مارک وایرها :
Beru - EYQUEM تحت لیسانس ETTEHAD

دوست عزیز این تصاویری که گذاشته بودی رو دیدم . من متخصص نیستم ولی تو این مدت که دونبال این ماجرا بودم یه چیزهایی فهمیدم . فکر نکنم با این بست ها و این شلنگی که تو ماشین شما استفاده شده مشکل حل شده باشه . چون هم اون شلنگ رابط با 2 تا بست فلزی بسته شده ( همه مشکل سر بست فلزی بوده و هست ) هم اوجوری که اونو بستن امکان نشتی از 2 طرف داره . دوست عزیز amahdavi2004 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=27886) تو پست 169 صفحه ی 13 همین تاپیک یه چیزی برا دانلود گذاشتن اونو بگیر و ببین . تصویر 2تا بست بالا عکس اول هست که اونا استاندارد هستن و ماشین های 85 به بعد که من دیدم از اون بست توش استفاده شده (ایندفه عکس میگیرم ازش ) و شلنگ سوخت هم یک تیکه شده تا بنزین خارج نشه ازش و یه چیزی هم روش کشیده شده . ولی اینچیزی که برا شما نصب کردن به نظرم اصلا ایمن نیست مخصوصا تو تصادف . لطفا دوستان دیگه مخصوصا اهل فن ببینن و نظر بدن . اگه خواستی اقدام کنی زنگ بزن روابط عمومی ایران خودرو و برای تعمیرگاه مرکزی ( یادگار امام ) وقت بگیر یا هر جایه دیگه که مرکز انجام این کار هست و ببر نشون بده . خلاصه زنگ بزن اونجا و بهشون گیر بده اینجوریه و با یه مهندسشون صحبت کن و تا مشکلت حل نشده دست برندار .

amahdavi2004
24 June 2007, 03:19 PM
من هم كاملا همين نظر Siemens sx1 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=16556) را دارم اين بستها فقط ممكن است مقطعي مؤثر باشد و در دراز مدت قابل اطمينان نيست و اين اقدام ايران خودرو فقط براي عبور از بحران است.

ar1358
25 June 2007, 12:20 AM
وابيه ايران‌خودرو در خصوص حريق پژو 405

گروه خودرو- پنج‌شنبه گذشته مطلبي با عنوان «پرونده‌اي كه پايان ندارد» در خصوص بررسي موضوع آتش‌سوزي خودروهاي پژو 405 و پيگيري مسوولان در مورد اين حادثه به چاپ رسيد.

شركت ايران‌خودرو در واكنش به اين مطلب جوابيه‌اي را در 8 بند و با اين مضمون ارسال كرد كه در ذيل مي‌آيد.
پنج‌شنبه گذشته سي و يكم خردادماه مطلبي در آن روزنامه با عنوان «پرونده‌اي كه پايان ندارد» به چاپ رسيده بود كه در اين خصوص نكاتي را متذكر مي‌شود:
1 - خودروهاي 405 مدل 83 و 84 كه تاكنون دچار حريق شده‌اند در‌صورتي‌كه خسارت اندكي ديده باشند بلافاصله با تعميرات جزئي و پرداخت خسارت به مشتري تحويل داده مي‌شود و هيچ صف طولاني تعمير در كار نبوده همچنين در مواردي كه خسارت وارده قابل تعمير نبوده خودروي صفر كيلومتر تحويل مشتري شده است.
2 - آنچه «آمادگي ايران‌خودرو براي تعمير معيوب ذكر شده» در واقع آمادگي موجود در طرح ارتقاي سامانه سوخت‌رساني است كه از نيمه فروردين‌ماه با تعويض رايگان سامانه سوخت‌رساني كليه خودروهاي 405، سمند و پارس مدل 83 و 84 به جز بهمن و اسفند 84 توسط امداد خودرو در حال اجراست. همكاران آن روزنامه وزين تاكنون دوبار براي بازديد از فرآيند اجرايي اين طرح دعوت شده و متاسفانه حضور نيافته‌اند.
3 - پيش از اين نيز همانگونه كه اطلاع داريد طي چهار دوره فراخوان از نيمه سال 84 تا پايان سال 85 مكرر از مالكان خودروهاي دوره فوق‌الذكر خواسته شد در نمايندگي‌هاي مجاز ايران‌خودرو حضور يابند تا خودروي آنان بازبيني و رفع عيب شود و اما هنوز عده زيادي در اين طرح مشاركت نكرده‌اند.
4 - ايران‌خودرو براساس بازخوردهاي اخذ شده از چند دوره فراخوان، طرح ارتقاي سامانه سوخت‌رساني را فروردين‌ماه امسال با استفاده از كادر آموزش ديده و مجرب و بهره‌گيري از قطعات پيشرفته، در بيش از 70 نمايندگي مجاز و سايت ويژه آغاز كرد. در اين طرح با استفاده از شماره تماس مالكاني كه قبلا در فراخوان‌ها حضور يافته بودند و همچنين شماره تماس‌هايي كه از سوي نيروي انتظامي در طرح كارت هوشمند سوخت به دست آمده بود تماس گرفته شد و تاكنون 55هزار نفر سامانه سوخت خودروي خود را ارتقا داده‌اند.
5 - خوشبختانه در طول ماه‌هاي گذشته هيچ يك از خودروهايي كه در طرح ارتقاء مشاركت داشته‌اند دچار مشكل خاصي نشده‌اند و اين مساله سبب شد ايران‌خودرو با قاطعيت اعلام كند هر خودرويي پس از مشاركت در طرح ارتقاء و دريافت «برچسب مشاركت» دچار حادثه شود، با خودروي نو تعويض خواهد شد. بيان اين موضوع از سوي مديريت ايران‌خودرو و مقام‌هاي مسوول كشور دو جنبه داشت: اول ترغيب مردم به مشاركت در اين طرح رايگان و دوم ايجاد اطمينان خاطر براي مشاركت‌كنندگان كه در كمال تاسف معدودي از آنان پيش از اين در فراخوان مشاركت داشته و خودروي آنان به طور كامل رفع عيب نشده بود.
6 - از آنجا كه ممكن بود براي برخي از دارندگان خودروي مشمول طرح سوء‌تفاهم پيش بيايد كه چه در طرح مشاركت كنند و چه نكنند در صورت حادثه ديدن خودروي آنان با خودروي نو تعويض مي‌شود (و با همين طرز تفكر سهل‌انگاري كرده و مراجعه نكنند) معاون محترم امنيتي و سياسي دادستان كل كشور در مصاحبه مطبوعاتي خود عنوان كردند كه اگر مالكان براي رفع عيب در طرح جديد مراجعه نكنند و «برچسب» دريافت نكنند، ايران‌خودرو مسووليتي نخواهد داشت. متاسفانه اين موضوع در مطلب همكاران آن روزنامه ذكر نشده است.
7 - ايران‌خودرو مهلت مشاركت در طرح ارتقاء سامان سوخت‌رساني را پيش از اين پانزدهم تيرماه اعلام كرده است. نمايندگي‌ها و سايت‌هاي ويژه طرح براي بازبيني و تعويض رايگان قطعات 30هزار خودرو در هفته آمادگي دارند و به خواست خدا، ياري رسانه‌ها و با همت مالكان خودروهاي مشمول طرح و مراجعه آنان، پرونده 405 به زودي براي هميشه بسته خواهد شد.
8 - موفقيت در پايان دادن به مشكل پيش آمده براي خودروي 405، مستلزم مشاركت تك‌تك دارندگان خودروهاي مشمول طرح و خارج كردن خودروي آنان از ريسك است. موارد بسياري از حريق‌هاي پيش‌آمده طي چند ماه اخير براي خودروهايي رخ داده كه مالكان حداقل يك بار يا بيشتر براي مراجعه به نمايندگي‌هاي مجاز ايران‌خودرو دعوت شده‌اند اما مراجعه نكرده‌اند. ايران‌خودرو در فراخوان خودرويي در كشور پيشتاز شده و راه را براي ديگران باز كرده و در اين راه هزينه‌هاي فراواني پرداخته است. دست ياري ما به سوي شما اصحاب رسانه است تا با همكاري يكديگر فرهنگ مشاركت در فراخوان خودرويي را يك بار براي هميشه در كشور نهادينه سازيم.
پس ياريمان كنيد.

پیمان ق
25 June 2007, 01:21 AM
دوست عزیز این تصاویری که گذاشته بودی رو دیدم . فکر نکنم با این بست ها و این شلنگی که تو ماشین شما استفاده شده مشکل حل شده باشه . چون هم اون شلنگ رابط با 2 تا بست فلزی بسته شده ( همه مشکل سر بست فلزی بوده و هست ) هم اوجوری که اونو بستن امکان نشتی از 2 طرف داره . دوست عزیز amahdavi2004 (http://www.phalls.com/vbulletin/member.php?u=27886) تو پست 169 صفحه ی 13 همین تاپیک یه چیزی برا دانلود گذاشتن اونو بگیر و ببین . اینچیزی که برا شما نصب کردن به نظرم اصلا ایمن نیست مخصوصا تو تصادف . لطفا دوستان دیگه مخصوصا اهل فن ببینن و نظر بدن . زنگ بزن اونجا و بهشون گیر بده اینجوریه و با یه مهندسشون صحبت کن و تا مشکلت حل نشده دست برندار .

دوست بسیار عزیزم Siemens جان از دقت نظرت خیلی خیلی ممنونم .:icon_excl
گندشون بزنه با این فراخوانشون. واقعاً که تو دنیا دزدتر از ایرانخودرو پیدا نمیشه.
امروز کولر رو روشن کردم ولی هیچی بجز بوی بنزین نصیبم نشد!!. وقتی کاپوت رو بالا زدم چشمت روز بد نبینه ... هم شیلنگ نشتی داشت و هم از قسمت انژکتور بوی بنزین میومد!! بقدری اعصابم خورد شده بود که میخواستم برم ایرانخودرو و ...:127:

amahdavi جان: باید بگم کاملاً حق با شماست. آنچنان تف مالی کرده بودن که به 2 روز هم نکشید ( چون از روز فراخوان تا امروز اصلاً از ماشین استفاده نکرده بودم ).

واقعاً خسته شدم . اگر فردا فرصت کردم حتماً میرم تعمیرگاه مرکزی و حسابم رو باهاشون تصفیه میکنم. اگر تو اخبار شنیدین که مالک یه 405 مشکی ، خودروی خودشو تو نمایندگی مرکزی آتیش زده بدونید که من بودم:icon_surp

بهرحال بازهم از هر دوی شما دوستان عزیزم سپاسگزارم .

z_qz54
25 June 2007, 01:50 AM
لطفا اینقدر سخت نگیرید!!
این نشتی بنزین فقط علتش هوا دار شدنه که باید با فشار شکنی که سر راه لوله برگشته مشکلش حل بشه.
پیشنهاد میکنم برید نمایندگی و خیلی خونسرد بگید که این نشتی داره
ببینید همین بست هایی رو که براتون زده باز میکنه و شیلنگ رو یک لحظه در میاره و دوباره جا میزنه و بست ها رو میبنده و به شما میگه به سلامت.
غیر این نیست

پیمان ق
25 June 2007, 02:01 AM
لطفا اینقدر سخت نگیرید!!
این نشتی بنزین فقط علتش هوا دار شدنه که باید با فشار شکنی که سر راه لوله برگشته مشکلش حل بشه.
ببینید همین بست هایی رو که براتون زده باز میکنه و شیلنگ رو یک لحظه در میاره و دوباره جا میزنه و بست ها رو میبنده و به شما میگه به سلامت.
غیر این نیست

اگه جای من بودید و 3 بار در طرح فراخوان شرکت میکردید و بازهم مشکل بر طرف نمیشد ، فکر کنم اعصاب شما هم مثل من خورد میشد.:icon_redf
حالا، بنظر شما با این کاری که گفتید مشکل نشتی برطرف میشه؟:icon_ques

درحال حرکت وقتی پا رو از روی گاز بر میدارم بوی زیادی از طریق دریچه هوا(چه کولر روشن باشه چه نباشه) تو اتاق میپیچه!؟ علتش چیه؟

z_qz54
25 June 2007, 11:35 PM
اگه جای من بودید و 3 بار در طرح فراخوان شرکت میکردید و بازهم مشکل بر طرف نمیشد ، فکر کنم اعصاب شما هم مثل من خورد میشد.:icon_redf
حالا، بنظر شما با این کاری که گفتید مشکل نشتی برطرف میشه؟:icon_ques

درحال حرکت وقتی پا رو از روی گاز بر میدارم بوی زیادی از طریق دریچه هوا(چه کولر روشن باشه چه نباشه) تو اتاق میپیچه!؟ علتش چیه؟

سلام
حق دارید
مال من همین مشکل هواگیری رو داره.
هر چند وقت یک بار weber (فشار شکن) رو میکشم بیرون تا تخلیه بشه.
اینکه میگید وقتی گاز رو ول میکنید بوی بنزین میاد مطمئنا" مربوط به بخش برگشت بنزینه چون در اون حالت مقدار زیادی بنزین برگشته میشه.
یه موق به ماشین فشار زیادی بیارید و چند بار پشت هم این کار رو بکنید و معکوس بدون گاز بکشید تا به موتور فشار بیاد. بعد پیاده بشید و کاپوت رو بزنید بالا ببینید جایی نشتی داره؟بخار بنزین میده؟
نمیدونم والا....از دست این خودروساز ها دیگه مردم و زن و بچشون امنیت جانی ندارند:icon_mad:

minero
25 June 2007, 11:41 PM
با سلام
این طرح فراخوان اخیر ظاهرا آخرین اتمام حجت این شرکت بوده واگر باز هم با این طرح نشتی داد خودروی نو تحویل می دهند ( طبق گفته کارشناس فنی نمایندگی )
در این طرح علاوه بر تعویض شلنگهای رفت وبرگشت باک تا ریل سوخت , وایر شمع ها و درجه داخل باک و خود باک در صورتی که مارک پارت پلاست مشهد مربوط به تولید شهریور ومهر که کیفیت پایینی داشته وبمرور دچار نشتی می شود را تعویض می کنند البته مورد درجه داخل باک موردی بوده ودر هنگام تکمیل فرم مربوطه از شما سوال می کند که آیا بوی بنزین داخل اتاق می آید یا خیر
و براساس آن در فرم مربوطه علامت گذاری میکنند .

amahdavi2004
14 July 2007, 11:42 AM
جمعه، 22 تير 1386
ساعت: 13:43 Friday, July 13, 2007
كد خبر: 36262
http://www.khabarkhodro.com/ShowImage.asp?path=Files_Upload\9886.jpg&Width=260
به گزارش خبرخودرو ، پژويي‌ در کرمان‌ برای سومين‌ بار طعمه‌ حريق‌ شد‌.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو به نقل از واحد مرکزی خبر ، راننده‌ اين‌ خودرو پژو ‌405‌ مدل‌ ‌84‌ گفت‌:‌ آتش‌ سوزي‌ خودروي‌ وي‌ پس‌ از فراخوان‌ ايران‌ خودرو براي‌ تعويض‌ برخي‌ قطعات‌ و رفع مشکل‌ خودروست‌‌.

پیمان ق
15 July 2007, 03:48 AM
جمعه، 22 تير 1386
ساعت: 13:43 Friday, July 13, 2007
كد خبر: 36262
به گزارش خبرخودرو ، پژويي‌ در کرمان‌ برای سومين‌ بار طعمه‌ حريق‌ شد‌.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو به نقل از واحد مرکزی خبر ، راننده‌ اين‌ خودرو پژو ‌405‌ مدل‌ ‌84‌ گفت‌:‌ آتش‌ سوزي‌ خودروي‌ وي‌ پس‌ از فراخوان‌ ايران‌ خودرو براي‌ تعويض‌ برخي‌ قطعات‌ و رفع مشکل‌ خودروست‌‌.

حالا طبق تعهداتی که ایرانخودرو داده آیا خودروی صفر در اختیار این بنده خدا قرار میده یا بازهم به بهانه نصب بوق ، دزدگیر ، سی دی چنجر ، لامپ ، روکش صندلی و قالپاق غیر استاندارد!!! از زیر این مسئولیت شانه خالی میکنه ؟:icon_razz :icon_evil
باید منتظر موند تا ببینیم این داستان پلیسی جنایی هیجان انگیز به کجا ختم میشه :icon_cool

amahdavi2004
15 July 2007, 10:02 AM
باز هم تكرار مي كنم كه اين كه نصب بوق و .... باعث حريق بوده است نيازمند نظريه صريح كارشناس بيطرف دادگستري است نه كارشناس ايران خودرو.
بنابراين با شكايت به مرجع قضايي و پيگيري و نترسيدن از خالي بنديهاي ايرانخودرو مي توان خسارت را گرفت.

z_qz54
15 July 2007, 05:01 PM
باز هم تكرار مي كنم كه اين كه نصب بوق و .... باعث حريق بوده است نيازمند نظريه صريح كارشناس بيطرف دادگستري است نه كارشناس ايران خودرو..
amahdavi جان کارشناس کجا بود؟؟!
4 تا هم نداریم!! کارشناس های بیمه هم که کلا" باطل!!! وقتی یک کارشناس بیمه برای خودروی ABS دار دنبال خط ترمز میگرده،چه انتظاری از دیگران دارید؟
مسئولین دولت مهرورزی گفتند داد بکشید تا به دادتون برسیم!!!
پس خدای نکرده کسی مشکلی پیدا کرد باید کولی بازی در بیاره تا به حقش برسه!!
ببخشید منحرف شدم!
موفق باشید

YasharX
17 July 2007, 01:50 AM
من نمیدونم مردم چرا غیرت به خرج نمیدن محصولات ایران خودرو را تحریم کنن ، کافی چند ماه ملت خریدی از این شرکت نکنه ببنین چه جور میشه !!!!
نه این که محصول دهه 80 با بیش از 2 برابر قیمت بفروشن اونم با هزار ناز و منت و بعد هم اتیش بگیره و گردن هم نگیرن .......:icon_mad:

z_qz54
17 July 2007, 02:01 AM
خب اصل مطلب همینه!!
بازار کشش خودروی آتش گیر رو داره
هرچند کم!
شرکت هم تولید میکنه
مردم اینقدر مرد نیستند که 405 نخریند!
اگر خیلی حرف داشتند،جلوی سهمیه بندی رو میگرفتند
بهتره منحرف نشیم که برای هیچ کدوم از ماها خوب نیست متاسفانه!

pesaremelli
17 July 2007, 08:49 AM
ماشین دوست من بعد از 3 بار مراجعه به ایرانخودرو برای طرح فراخوان چند روز پیش بازهم به دلیل نشت بنزین نزدیک بود اتیش بگیره که خوشبختانه متوجه شدند و با تماس با امداد خودرو ماشین دوباره به نمایندگی انتقال داده شد و .............................
من نمیدونم هدف از طرح فراخوان چیه و چرا ماشینهایی که 2 یا سه بار مراجعه کردند باز هم اتیش میگیرن؟

z_qz54
17 July 2007, 10:58 AM
دقیقا" از کدوم بخشش؟
از همون بست سمت چپ ریل سوخت؟

amahdavi2004
17 July 2007, 03:26 PM
من فكر مي كنم اين قضيه بستها سر كاري است چون در پارس و سمندهاي قبل 85 همين بستها وجود دارد و گرچه موارد آتش سوزي آنها هم وجود داشته ولي از 405 كمتر بوده است.

pesaremelli
17 July 2007, 04:16 PM
دقیقا" از کدوم بخشش؟
از همون بست سمت چپ ریل سوخت؟
بله علی اقا دقیقن از همون قسمت
بوی بنزین داخل اتاق پیچیده اینا هم متوجه شدن زدن کنار و سریع با امداد خودرو تماس گرفتند
این برای بار چهرم هست که مراجعه میکنن ماشین هم gli مدل 84 هستش

پیمان ق
18 July 2007, 03:54 AM
لطفا اینقدر سخت نگیرید!!
غیر این نیست

مال من همین مشکل هواگیری رو داره.
هر چند وقت یک بار weber (فشار شکن) رو میکشم بیرون تا تخلیه بشه.
نمیدونم والا....از دست این خودروساز ها دیگه مردم و زن و بچشون امنیت جانی ندارند:icon_mad:

دوست عزیزم:
چند روز پیش همونطور که فرموده بودید خیلی خونسرد رفتم نمایندگی و مشکل نشتی رو گفتم ولی اونا هم خیلی خونسرد به من فهموندن که خیالاتی شدم و اصلاً هیچ بوی بنزینی وجود نداره !!:icon_twis
متاسفانه دیگه نتونستم در مسیر پیشنهاد شما پیش برم و از کوره در رفتم :icon_bigg
خلاصه با کلی کل کل کردن یه نگاهی به شیلنگ انداخت و به گفته خودش هواگیری کرد و با لحنه تحقیر آمیزی گفت دیگه بویی احساس نمیکنی!!!!:icon_conf
ولی 1-2 ساعت بعد دوباره روز از نو و روزی از نو ....
دیگه واقعاً خسته شدم . از ترس آتیش گرفتن ماشین دیگه نمیدمش دست همسرم و با تمام اعتراضاتی که میکنه خودم 405 رو سوار میشم و روآ رو میدم دستش.:icon_eek: (بهرحال فکر کنم جون همسر و فرزندم از راحتیشون مهمتره )

am!n
18 July 2007, 04:10 AM
ما مشكل نشتي بنزين را پس از تعويض باك داشتيم-تا رفتيم نمايندگي همه ماشين ها را ول كردن گفتن سريع ماشينت را بيار داخل--به ما كه خيلي خوب رسيدگي كردن و ديگه هيچ مشكلي نداره...

پیمان ق
18 July 2007, 11:43 PM
ما مشكل نشتي بنزين را پس از تعويض باك داشتيم-تا رفتيم نمايندگي همه ماشين ها را ول كردن گفتن سريع ماشينت را بيار داخل--به ما كه خيلي خوب رسيدگي كردن و ديگه هيچ مشكلي نداره...

خدا شانس بده !! :icon_sad:
عزیز دلم اگر ممکنه اون مهره ماری رو که داری بده ما هم یکمی استفاده کنیم !!!
مطمئنی این نمایندگی که میگین توی ایــــــــــــــــــــــران بود ؟!:icon_surp
میشه بپرسم شما کدوم نمایندگی رفتین.
همیشه خوش شانس باشی:icon_excl

alirezasalam
19 July 2007, 05:14 PM
امروز این sms برای من اومد

"ارتقای رایگانه سیستم سوخت 405 پارس و سمند مدل 83 و 84
لطفا" شماره شاسی خودروی خودرا به 300030 sms ویا با 021-88608020 تماس بگیرید."

ضرر نداره!

saeedmogadamy
8 August 2007, 02:07 PM
با سلام خوبین من بعد از عوض کردن شیلنگ
ها نشتی دیدم که اگه حل نکنند که 2روزه ماشینم خوابیده وبا رفتار تند ایران خوذرو مواجهم که میگن باید دست نزد تا کارشناس بیاد نگاه کنه و.......................... خشن وبد رفتاری که اگه تا 2روز حل نکن عکسهای نشتی رو براتون می زارم اگه یکی بگه چطور پیگیری کنم ممنون میشم حتی به دفتر مرکزی هم رفتم

minero
9 August 2007, 01:23 PM
با سلام خوبین من بعد از عوض کردن شیلنگ
ها نشتی دیدم که اگه حل نکنند که 2روزه ماشینم خوابیده وبا رفتار تند ایران خوذرو مواجهم که میگن باید دست نزد تا کارشناس بیاد نگاه کنه و.......................... خشن وبد رفتاری که اگه تا 2روز حل نکن عکسهای نشتی رو براتون می زارم اگه یکی بگه چطور پیگیری کنم ممنون میشم حتی به دفتر مرکزی هم رفتم

نقل از مدیر عامل امداد خودرو :
در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی نمایندگی‌‏های ایران خودرو در طرح ارتقای سامانه سوخت رسانی با شماره تلفن 88608006 امور بازرسی و رسیدگی به شكایات امدادخودرو تماس حاصل كنند.

ar1358
18 September 2007, 12:56 PM
كاتوزيان:براي دريافت غرامت از پژوي فرانسه شكايت مي‌كنيم

خبرگزاري فارس: نائب رئيس كميسيون صنايع و معادن با اشاره به آتش سوزي پژو 405 در ايران و جان باختن 150 نفر در اين زمينه گفت: براي دريافت غرامت خسارت ديدگان از پژوي فرانسه در محاكم قضايي و بين‌المللي شكايت مي‌كنيم.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس حميد رضا كاتوزيان نايب رئيس كميسيون صنايع و معادن در حاشيه جلسه علني امروز سه‌شنبه مجلس در جمع خبرنگاران با تاكيد بر اينكه موضوع آتش سوزي پژو 405 در ايران و جان باختن هموطنانمان در اين زمينه را تا دريافت غرامت پيگيري خواهيم كرد، گفت: اگر اين خودروها در آمريكا آتش مي‌گرفت و افرادي كشته مي‌شدند شركت پژوي فرانسه مي‌بايست به ازاي هر نفر 10 ميليون دلار غرامت پرداخت مي‌كرد اما متاسفانه اين مسئله در ايران به دليل پيگيري نكردن مسئولان شركت ايران خودرو در وزارت صنايع و نگاه خاص فرانسه به مردم خاورميانه به فراموشي سپرده شد.
وي با بيان اينكه حق مردم ايران در اين مسئله ضايع شده است و ما از طريق مراجع قضايي و بين‌المللي در اين باره اقدام قانوني و حقوقي انجام مي‌دهيم، خاطرنشان كرد: افرادي كه بستگان خود را در آتش سوزي پژو 405 از دست داده‌اند جمع مي‌كنيم تا با همكاري هم از شركت پژوي فرانسه غرامت دريافت كنيم.
نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي افزود: اين مسئله در كميسيون صنايع و معادن و كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس مطرح شد، البته مطرح شدن اين موضوع در كميسيون امنيت ملي به دليل اين است كه اين مسئله وجه خارجي نيز دارد چرا كه پژو 405 به اعتبار اينكه صاحب ليسانس خودروهاي پژو است توليد مي‌شود و پژو فرانسه بابت توليد هر كدام از پژو از ما امتياز مي‌گيرد.
كاتوزيان تاكيد كرد: از آنجا كه مجموعه‌اي از گروه پژو فرانسه در ايران خودرو مستقر هستند، بخش عمده‌اي از مسئوليت بر عهده پژو فرانسه است و بايد غرامت پرداخت كند.
وي گفت: فرانسه به دليل اينكه آقاي بابك پور باقر موضوع دريافت غرامت ايرانيان از اين شركت را مطرح كرد، با او برخورد كردند.

ar1358
20 November 2007, 04:41 AM
ديرعامل گروه ايران خودرو:

شركت پژو در آتش‌سوزيهاي 405 مقصر است

خبرگزاري فارس: مدير عامل ايران خودرو گفت: شركت پژو فرانسه در آتش‌سوزيهاي پژو 405 مقصر است و بايد پاسخگو باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، منوچهر منطقي عصر امروز در سومين نشست كميته مشترك ايران خودرو و پليس راهنمايي و رانندگي (ايكاپل) به پرسشهاي خبرنگاران پاسخ گفت.

*آتش‌سوزيهاي 405 تلفات جاني نداشته است
وي در خصوص بحثهاي مطرح درباره جان باختن برخي از سرنشينان پژو 405 هنگام آتش‌سوزيهاي اين خودرو گفت: 6 هفته قبل دادستان كل كشور از ايران خودرو بازديد داشتند و همانطور كه ايشان اعلام كردند، بررسيها نشان داد آتش‌سوزيهاي 405 تلفات جاني در بر نداشته است.
وي گفت: نقص سيستم سوخت‌رساني به ناگهان موجب انفجار خودرو نمي‌شود بلكه توسعه آتش‌سوزي 30 دقيقه به طول مي‌انجامد و راننده امكان اتخاذ تدابير لازم را دارد.
منطقي اظهار داشت: البته يك مورد تصادف جاده‌اي داشته‌ايم كه آن نيز بايد در زمينه تصادفات جاده‌اي مورد تحليل قرار گيرد.

*قطعات شركت پژو داراي نقص بودند
مديرعامل ايران خودرو در خصوص بحثهاي مطرح درباره كوتاهي شركت پژو فرانسه در زمينه آتش‌سوزيهاي 405 گفت: قطعاتي كه پژو در اختيار ايران خودرو گذاشته بود، دچار نقص بودند.
وي ادامه داد: اين بحث در فازي است كه بايد آناليز شود تا با ادله كافي به سراغشان برويم.
منطقي با بيان اينكه پژو به لحاظ مالي و حيثيتي به ايران خودرو خسارت وارد كرده است، افزود: آنها قصور داشته‌اند و بايد پاسخگوي آن باشند.
وي تأكيد كرد: هم‌اكنون كارشناسان ما در حال بررسي هستند و پس از انجام بررسي درباره اعلام جرم و اخذ خسارت اعلام‌نظر مي‌كنيم.
مديرعامل گروه ايران خودرو در پاسخ به پرسش ديگري گفت: ظرف روزهاي آينده تعدادي از سمندهايي كه موتور ملي بر روي آنها نصب شده است را تحويل مشتريان خواهيم داد.

*نسل جديد چري را وارد مي‌كنيم
مديرعامل ايران خودرو در باره بحثهاي مطرح مبني بر استاندارد نبودن خودروي چري اظهار داشت: اسناد و مدارك مربوط به كيفيت خودروي چري به موسسه استاندارد ارايه شده است و با تاييد اين موسسه مشخص خواهد شد كه خودروي چري اكنون استانداردهاي روز خودروسازي را جوابگو است يا خير.
منطقي افزود: خودروي چري كه گفته مي‌شود استاندارد نيست و سه سال پيش در ايران آزمايش شده مربوط به نسل اول خودروهاي چري است و از آنجا كه شركت هاي خودروسازي دنيا درحال پيشرفت هستند، خودروي چري فعلي داراي استاندارد هاي روز دنيا است.
وي در مورد اطلاق "خودروي ملي" به "سمند" گفت: عنوان "ملي"را شركت ايران خودرو به اين خودرو نداده است، بلكه مردم و جامعه هستند كه اين عنوان را به خودروي سمند اطلاق كرده‌اند.

*فلسفه خودرو اسلامي
منطقي در پاسخ به پرسشي در خصوص توليد خودرو اسلامي گفت: مهم نيست چه كسي اين ايده را اعلام كرده مهم اين است كه ما آن را اجرايي مي‌كنيم.
وي گفت: از ويژگيهاي خودرو كشورهاي اسلامي اين است كه استانداردهاي آن به‌روز خواهد بود،دوم اينكه به گونه‌اي طراحي مي‌شود كه جامعه كشورهاي اسلامي بتوانند آن را استفاده كنند و علاوه بر اين سعي مي‌شود يك سري از ويژگيهاي خاص كشورهاي اسلامي در طراحي آن اعمال شود.
وي در پاسخ به انتقادات مطرح گفت: كشورهايي كه متحد مي‌شوند. براي ارتقاي اقتصادي و تكنولوژيكي خود توانايييهايشان را جمع كرده و به صورت يك محصول ارائه مي‌كنند.
منطقي اضافه كرد: اين امر مي‌توانست به صورت همكاري براي ساخت هواپيماي اسلامي شكل گيرد و اگر شبكه خبري BBC در برابر ايده توليد خودرو اسلامي موضعگيري مي‌كند به اين دليل است كه مي‌داند سبب ارتقاي تكنولوژي در كشورهاي اسلامي خواهد شد. بنابراين طبيعي است كه انتقاد كنند.
وي گفت: فلسفه اين كار اتحاد در جهت تبادل صنعتي، تكنولوژي و رشد اقتصادي است كمااينكه در اروپا اقدامات بسياري در اين رابطه قابل مشاهده است.

*گزارش منصفانه تحقيق و تفحص خودرو
منطقي در پايان گزارش تحقيق و تفحص مجلس نيز يادآور شد: 2 بحث در اين باره مطرح است. اول اينكه تحقيق و تفحص حق مجلس است و ديگر اين كه اين تحقيق و تفحص نسبت به تحقيق و تفحص قبل دقيق‌تر و منصفانه‌تر است و همه جانبه‌تر بررسي شده است.
وي در عين حال اضافه كرد: چون مقطع تحقيق و تفحص سال 84 بوده، بسياري از مسائل طرح شده تا به حال رفع شده است.
وي تاكيد كرد: گزارش را منصفانه مي‌دانيم هرچند ممكن است نقصهاي تكنيكي نيز داشته باشد.

*ايران خودرو صاحب برند موتور ملي
خبرنگاري از منطقي پرسيد، گفته مي‌شود موتور ملي ساخت كشور آلمان است.
وي پاسخ داد: ما دانش فني توليد موتور ملي را گرفته‌ايم اما اين موتور با برند ايران‌ خودرو ثبت شده است.
منطقي توضيح داد: ما در ساخت موتور دانش فني زيادي نداشتيم و اگر داشتيم در حد تئوري بوده است و نمي‌توانستيم آن را عملياتي كنيم.
وي در پاسخ به اين پرسش كه چرا از برنامه‌ توليد موتور ملي عقب هستيد، اظهار داشت: اين محصول در سطح تكنولوژي روز دنيا است و از پيچيدگيهاي خاصي برخوردار است،بر اين اساس بايد تستهاي لازم را طي‌ كند.
مديرعامل ايران خودرو پيش‌بيني كرد: تا پايان سال 12 هزار موتور ملي در ايران خودرو توليد شود.
انتهاي پيام/

ar1358
20 November 2007, 04:43 AM
يران خودرو عليه پژو فرانسه شکايت مي کند
سه شنبه 29 آبان ماه 1386 00:45
:سردار رويانيان ، رئيس پليس راهنمايي و رانندگي با حضور در ايران خودرو با مديرعامل و مديران اين شرکت گفتگو کرد.
محور اصلي اين گفتگوها نقص فني در سيستم سوخت رساني پژو 405 بود که بارها منجر به آتش سوزي شده اند.رويانيان در اين نشست از ايران خودرو خواست عليه شرکت فرانسوي اعلام جرم کند. منوچهر منطقي ، مديرعامل ايران خودرو نيز گفت: شرکت فرانسوي به ايران خودرو ضربه مالي و حيثيتي زده است و عليه آن اقدام قانوني خواهيم کرد.

nader875
20 November 2007, 05:39 PM
عمرا اینا غرامت بگیرن به مالکان بدن؟!؟!!؟!؟!؟ میگن بابت این بابت آبروی( نداشتمونه) که رفته!!! و ماله خودمونه ....

nader875
20 November 2007, 05:39 PM
عمرا اینا غرامت بگیرن به مالکان بدن؟!؟!!؟!؟!؟ میگن بابت اینآبروی( نداشتمونه) که رفته!!! و ماله خودمونه ....

ar1358
21 November 2007, 02:12 AM
ايران خودرو از شرکت پژو شکايت مي کند
سه شنبه، 29 آبان 1386
ساعت: 09:09 Tuesday, November 20, 2007
كد خبر: 50276

به گزارش خبرخودرو ، مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو اعلام کرد: اين شرکت درصدد شکايت از شرکت پژو در خصوص نقص فني پژو است.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، منوچهر منطقي امروز در نشست خبري مشترک با معاون راهنمايي و رانندگي فرماندهي نيروي انتظامي از جمع اوري اسناد و مدارک در خصوص علل نقص فني پژو خبر داد و گفت: با توجه به اينکه اين خودور تحت ليسانس پژو توليد

مي شود اين شرکت بايد در مقابل اين مسئله پاسخگو باشد.

منطقي درخصوص اخرين وضع مشارکت دارندگان خودرو پژو در طرح فراخوان گفت : تاکنون 80 درصد دارندگان خودرو خانواده پژو توليدي در سالهاي 83 و84 براي ارتقاي سامانه سوخت رسان به نمايندگيهاي شرکت ايران خودرو مراجعه کرده اند.

وي افزود : تاکنون با وجود ارسال بيش از 30 ميليون پيامک ،و بالغ بر دو ميليون و 116 هزارو 486 تماس تلفني با دارندگان خودروهاي خانواده پژو توليدي در سال هاي 84 و 85 هنوز 20 درصد از دارندگان اين خودروها براي ارتقاي سامانه سوخت رسان خودروهاي خود مراجعه نکرده اند.

منطقي گفت : بر اساس پيگيرهاي به عمل امده 9 درصد ازدارندگان اين خودروها رسما اعلام کرده اند به هيچ وجه حاضر به مراجعه نيستند و از 11درصد دارندگان اين خودورها نيز به دليل نقل وانتقال خودرو ، نشاني مشخصي در دست نيست.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از همه خريداران اين خودورها خواست از فرصت باقيمانده تا پايان دي ماه با شماره تلفن 88608020 از ساعت 7و سي دقيقه تا 24 براي تعيين وقت تماس بگيرند يا به يکي از نمايندگيهاي اجراي طرح ارتقاي سامانه سوخت رسان مراجعه کنند.

منطقي گفت : در صورت مراجعه نکردن ين افراد، با هماهنگي انجام شده از راهنمايي و رانندگي خواسته شده است از تردد اين خودورها در راههاي کشور جلوگيري کنند و با هماهنگي ستاد تبصره 13 نيز مقرر شده است کارت سوخت اين دسته از دارندگان خودرو ، غيرفعال شود.

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در پاسخ به اينکه ايا امار خسارت جاني ناشي از اتش سوزي هاي خودورهاي مشمول فراخوان صحت دارد يا خير ، گفت: در تمام اتش سوزي هاي اتفاق افتاده در خودروهاي خانواده پژو هيچ يک از سرنشينان خودروها کشته يا مجروح نشده اند.

وي افزود : تاثير نقص فني در تصادفات جاده اي که منجر به فوت سرنشينان خودرو شده است نيز با هماهنگي دادستاني کل کشور در دست بررسي است.

منطقي گفت : نوع اتش سوزي ها به گونه اي است که از اغاز اتش سوزي تا فراگير شدن ان 30 دقيقه طول مي کشد و اين زمان ، فرصت مناسبي براي خروج سرنشينان از خودرو است.

persianking62
21 November 2007, 02:58 AM
من شک دارم مقصر شرکت پژو باشه همش بر میگرده به این که ایرانخودرو همه چی میخواهد مفت تمام کنه و از همه بدتر کیفیت پایین مونتاژ هست.ایرانخودرو هم کم کاری خودش میخواهد بندازه گردن بقیه

eCom2001
21 November 2007, 07:53 AM
یک سوال اینجا مطرح میشه ، اگه واقعا پژو مشکل داره چرا پس این پژو های تولید فرانسه که هنوز در ایران پیدا میشه هیچ کدام دچار آتش سوزی نشدند و فقط پژو تولید ایران داره دچار چنین مشکلی میشه؟!! به نظر من فقط هدف ایران خودرو این هست که بگه ما مقصر نیستیم.

ar1358
21 November 2007, 12:13 PM
شركت خودروسازي پژوي فرانسه اعلام كرد :
اغلب قطعات پژوي 405 ساخت شركت ايران خودرو هستند
چهارشنبه، 30 آبان 1386
ساعت: 09:12 Wednesday, November 21, 2007
كد خبر: 50366

گروه بين الملل: به گزارش خبرگزاري فرانسه از تهران، مدير عامل شرکت ايران خودرو اعلام کرد اين شرکت سرگرم بررسي شرايط است تا به خاطر آتش گرفتن بي دليل خودروهاي پژو چهارصد و پنج ساخت ايران از شرکت خودروسازي پژو فرانسه شکايت کند.

به گزارش خبرخودرو و به نقل از پايگاه اينترنتي تلويزيون دولتي ايران، منوچهر منطقي مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو اظهار داشت: ايران خودرو قصد دارد درباره نقص فني خودروهاي پژو از اين شرکت شکايت کند.

پليس ايران دسامبر سال گذشته اعلام کرد صدها خودروي ساخت ايران بي دليل آتش گرفته اند و در اين ميان انگشت اتهام نمونه اي از خودروهاي پژو چهارصد و پنج ساخت ايران را نشانه رفت.

منطقي گفت: لوازمي که در گذشته پ‍ژو در اختيار ايران قرار داده است نقص فني داشته اند.

وي شرکت خودروسازي پژو فرانسه را متهم کرد که به ايران خودرو خسارت مالي وارد کرده و شهرت ايران خودرو را خدشه دار کرده است.

مدير عامل ايران خودرو تصريح کرد: کارشناسان اين شرکت سرگرم بررسي ماجرا هستند تا ادله کافي را بر ضد پژو گرد آورند.

شرکت خودروسازي پژوي فرانسه مدعي است در ساخت مدل چهارصد و پنج در ايران نقش کوچکي داشته است . اين خودرو از سال هزار و نهصد و نود ميلادي تحت ليسانس پژو توسط ايرانيان ساخته مي شود. ايران خودرو قطعات اين خودرو را تهيه مي کند و اغلب اين قطعات ساخت ايران هستند.

شرکت ايران خودرو هر ساله پانصد و پنجاه هزار دستگاه خودرو به بازار ايران عرضه مي کند که بخش اعظمي از آن پژو چهارصد و پنج ساخت ايران يا پژو دويست و شش مونتاژ شده در ايران است.

ايران خودرو به علاوه خودروي سمند را توليد مي کند که بر روي آن موتور چهارصد و پنج و شاسي تغيير داده شده اين خودروي فرانسوي کار گذاشته شده است.

ايران سالانه حدود يک ميليون دستگاه خودرو توليد مي کند

ar1358
22 November 2007, 01:54 AM
فقط خودروهاي دچار سانحه آتش‌سوزي داراي برچسب تعويض مي‌شوند

ايسنا- دارندگان خودروي 405 كه در راستاي ارتقاي سيستم سوخت‌رساني با مراجعه به تعميرگاه‌هاي ايران‌خودرو، برچسب اطمينان دريافت كرده‌اند، درصورت وقوع حادثه با تاييد كارشناسان و دستور مديرعامل ايران‌خودرو مي‌توانند خودروي جايگزين تحويل بگيرند.

جعفري ضمن بيان مطلب فوق با اشاره به اينكه طرح ارتقاي سيستم سوخت‌رساني ايران‌خودرو مطابق با استانداردهاي روز دنيا است، افزود: بر روي خودروهاي مدل 83 و 84 پژو405 كه مجهز به سيستم سوخت‌رساني جديد شده‌اند، برچسب اطمينان نصب مي‌شود. جعفري اظهار كرد: ايكاپل اولين مركز تحقيقات مشترك ايران‌خودرو و پليس ناجا است كه يكي از اهداف آن ايجاد همكاري بين ايران‌خودرو و ناجا براي افزايش ايمني و كيفيت خودرو است. از مهم‌ترين اولويت‌هايي كه در جلسه اول هيات امناي ايكاپل براي سال 86 به تصويب رسيد، مي‌توان به بررسي مباحث مربوط به خودرو پژو405، بررسي نصب كيسه هوا و ايربگ و نصب سيستم ترمز ABS روي كليه محصولات و بررسي استانداردهاي كنوني خودرو اشاره كرد.
به گفته جعفري، طرح ارتقاي سيستم سوخت‌رساني شركت ايران‌خودرو در سال 86، با طي كردن 22مرحله، مورد تاييد چهار موسسه بين‌المللي قرار گرفته ‌است. بنابراين در ابتداي سال 85، خودروهاي ايران‌خودرو هيچ‌گونه مشكل كيفي در سيستم سوخت‌رساني ندارند و از شهريور ماه به بعد هيچ گزارشي در رابطه با آتش‌سوزي خودروي 405 مدل 83 و 84 نداشتيم. جعفري تصريح كرد: طي يك نظرسنجي انجام شده در پاييز سال 85 توسط دو موسسه بين‌المللي و يك موسسه داخلي، بين 85 تا 90درصد مشتريان، پژو405 را در مقايسه با ساير خودروها «بهتر» و «فرقي ندارد» دانستند و هفت‌درصد مردم در اين مقايسه آن را «بدتر» و «خيلي بدتر از بقيه خودروها» انتخاب كردند. وي با بيان اينكه حداكثر زمان معطلي مردم در تعميرگاه‌هاي ايران‌خودرو به اين منظور 30دقيقه است، خاطرنشان كرد: طرح ارتقاي سيستم سوخت‌رساني هيچ هزينه‌اي براي مشتريان ندارد و به ازاي هر خودرو حدود 200هزار تومان تجهيزات روي خودروي مشتريان نصب مي‌شود. جعفري با اشاره به اينكه 80درصد مشتريان به طرح ارتقاي سيستم سوخت‌رساني خودرو مراجع كرده‌اند، گفت: 9درصد مشتريان به‌رغم تماس‌هاي ما مراجعه نكرده‌اند و از 11درصد آنها نيز آماري در دسترس نيست. دارندگان خودروهاي سمند، پژو405، پژوپارس مدل‌هاي 83 و 84 مي‌توانند براي ارتقاي سامانه سوخت‌رساني خود از ساعت 7:30 تا 21 با شماره تماس 88608020، تماس حاصل نمايند يا شماره شاسي خود را به شماره پيام كوتاه 300030 ارسال كنند.

Abolfazl2006_p
22 November 2007, 02:38 AM
در حالی كه شركت ایران خودرو، شركت پژو را به دلیل فروش قطعات معیوب در حادثه آتش سوزی های خودروی ۴۰۵ مقصر دانسته و در حال بررسی اسناد مربوط به آتش سوزی ها جهت اعلام شكایت از آن شركت است، رؤیانیان، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار ما، خواستار اعلام جرم گروه صنعتی ایران خودرو از شركت پژو شد.
پس از آن كه آتش سوزی های خودروهای ۴۰۵ در پائیز سال ۸۵ به اوج خود رسید، پلیس و ایران خودرو، كمیته مشتركی به نام ایكاپل را برای بررسی وقایع و رفع ایرادهای خودروی ۴۰۵ تشكیل دادند.اگر چه به گفته رؤیانیان ایران خودرو شجاعانه اتهامات خود را پذیرفت و با اعلام فراخوان های متعدد و عمومی حتی خودروهای سال های ۸۵ را نیز بررسی كرد، اما مدیرعامل ایران خودرو مدعی است كه پژو قصور كرده و قطعات معیوبی ارائه داده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به خبرنگار ما درباره چگونگی پرداخت غرامت به مالكان خودروهای آتش گرفته نیز گفت: پژو مقصر آتش سوزی های ۴۰۵ است و نه تنها از نظر مالی، بلكه از نظر حیثیتی نیز به ما لطماتی وارد كرده است كه پس از بررسی جزئی اسناد و مدارك موجود و كسب دلایل محكم، برای دریافت خسارت از پژو شكایت خواهیم كرد.وی گفت: در حال حاضر كارشناسان ما مشغول بررسی اسناد هستند.
● كسی در اثر آتش سوزی نمرد
منطقی شایعه تلفات جانی مردم بر اثر آتش گرفتن خودرو های ۴۰۵ را تكذیب و اعلام كرد: ۶ هفته قبل دادستان كل كشور اعلام كرد كه نه تنها در مورد خودروی ،۴۰۵ بلكه در مورد سایر خودروهایی كه دچار حریق شدند مانند سمند و پارس نیز هیچ گونه تلفات جانی ناشی از آتش سوزی صورت نگرفته است.
به گفته وی، ایران خودرو موضوع تصادفات جاده ای را از آتش سوزی جدا كرده و آن موارد در ایكاپل بررسی می شود.وی همچنین گفت: سرنشینان پس از احتراق ۳۰ دقیقه تا اوج آتش سوزی زمان دارند.وی در خصوص آتش سوزی در برخی خودروهای سمند و تأیید صحت این موضوع نیز گفت: فراخوانی كه داده شد راجع به پژوهای پارس، سمند و ۴۰۵ تولیدی سال های ۸۳ و ۸۴ بود كه بخشی از موتورهای نصب شده روی بعضی سمند ها با پژو مشترك است.وقتی كه موتور دچار نقص شود ممكن است این موتور همان موتوری باشد كه روی سمند نصب شده است، ولی به نسبت پژو ۴۰۵ تعداد كمی از این موتورها روی سمند نصب شده است، بنابراین در این راستا درخصوص تولیدات سال ۸۳ و ۸۴ و اعم از این كه سیستم سوخت رسانی آنها مشكل داشته باشد یا نداشته باشد فراخوان دادیم كه سمند نیز شامل این فراخوان می شود.
● موفقیت در مهار آتش سوزی ها
مدیرعامل ایران خودرو همچنین گفت: نخستین پروژه مشترك ایران خودرو و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای ارتقای سامانه سوخت رسانی پژو ۴۰۵ و مهار آتش سوزی این خودرو با موفقیت انجام شد.
منطقی در نشست مشترك با سردار «محمد رؤیانیان» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در حضور خبرنگاران افزود: پس از بحث هایی كه در مورد خودروی «پژو ۴۰۵» مطرح شد، مركز تخصصی خودرو با همكاری ایران خودرو و راهوار ناجا به نام «ایكاپل» تشكیل شد.
وی افزود: وظیفه این مركز تخصصی انجام تحقیقات همه جانبه در این زمینه برای ارتقای سامانه سوخت رسانی محصولات ایران خودرو است.منطقی در ادامه افزود: شركت ایران خودرو درصدد است تا با كمك پلیس، حوادث جاده ای را مهار و ضریب ایمنی خودروها را افزایش دهد.
● گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو منصفانه و دقیق است
وی همچنین گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از صنعت خودروی كشور را منصفانه و دقیق ارزیابی كرد.
منطقی افزود: گزارش اخیر مجلس نسبت به گزارش قبلی منصفانه تر و مسائل در آن به صورت همه جانبه بررسی شده است، هرچند نقص های تكنیكی در این گزارش وجود دارد.
به گفته وی، از آنجا كه بررسی های مجلس در مورد صنعت خودرو برای تهیه این گزارش از اواخر ۸۴ آغاز شده خیلی از موارد كه به عنوان نقص در این گزارش اعلام شده، اكنون اصلاح شده است.
مدیرعامل ایران خودرو در مورد استاندارد نبودن خودروی چری كه ایران خودرو قصد تولید آن را دارد، افزود: اسناد و مدارك مربوط به كیفیت خودروی چری به مؤسسه استاندارد ارائه شده است و با تأیید این مؤسسه مشخص خواهد شد كه خودروی چری اكنون استانداردهای روز خودروسازی را جوابگو است یا خیر.
منطقی افزود: خودروی چری كه گفته می شود استاندارد نیست و سه سال پیش در ایران آزمایش شده مربوط به نسل اول خودروهای چری است و از آنجا كه شركت های خودروسازی دنیا درحال پیشرفت هستند، خودروی چری فعلی دارای استاندارد های روز دنیاست. وی در مورد اطلاق «خودروی ملی» به «سمند» گفت: عنوان «ملی»را شركت ایران خودرو به این خودرو نداده است، بلكه مردم و جامعه هستند كه این عنوان را به خودروی سمند اطلاق كرده اند.
تولید خودروی اسلامی در راستای اتحاد
منطقی در مورد تولید «خودروی اسلامی» گفت: هدف از اجرای پروژه تولید خودروی اسلامی اتحاد است و این اتحاد در مسیر ارتقای صنعتی و تبادل تكنولوژیك و رشد اقتصادی كشورهای اسلامی خواهد بود.
وی افزود: در تولید این خودرو تلاش خواهد شد از توان اقتصادی و دانش فنی تمام كشورهای اسلامی استفاده شود.
منطقی گفت: از ویژگی های این خودرو، دارا بودن استانداردهای روز دنیاست و طوری طراحی می شود كه كشورهای اسلامی بتوانند از آن استفاده كنند.وی افزود: سال هاست كه شاهد همكاری های مشترك كشورهای اروپایی و آسیایی در پروژه های مختلف صنعتی هستیم و این همكاری ها در مورد كشورهای اسلامی نیز باید شكل بگیرد و توسعه یابد.
مدیرعامل ایران خودرو در مورد این كه موتور ملی پایه گاز توسط آلمان ساخته می شود، گفت: در ایران دانش فنی ساخت موتور را نداریم ولی مهم این است كه نشان این موتور به اسم ایران خودرو ثبت شده ولی برای تولید آن ممكن است از دهها شركت داخلی و خارجی استفاده شود.وی افزود: تا پایان سال۱۲ هزار موتور ملی پایه گاز سوز تولید خواهد شد.
● ۳ اقدام مثبت در برخورد با پدیده آتش سوزی ۴۰۵
رویانیان معاون راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران گفت: ایران خودرو ۳ حركت قابل توجه انجام داده است.نخست این كه از ابتدا كه ایران خودرو متوجه نقص سیستم سوخت رسانی پژو شد، حتی قبل از عكس العمل پلیس، اقدام به اطلاع رسانی كرد كه این كار حركت نویی بود.
وی شجاعت و ریسك پذیری ایران خودرو را قابل تقدیر خواند و گفت: دوم اینكه در برابر عكس العمل اولیه پلیس و رسانه ها پذیرفت می توان مشكلات را با تعامل و همكاری حل كرد و نتیجه ظرفیت و پذیرش بالای مدیریت ارشد ایران خودرو كه قابل تقدیر است، تشكیل كمیته ایكاپل بود.
رؤیانیان افزود: حركت سوم كه با تحسین و توجه باید به آن اشاره كرد، ارتقای سطح سوخت رسانی متناسب با استاندارد شركت های معتبر دنیا بوده است.
وی گفت: اصلاحات با اراده خوب انجام شد به گونه ای كه از سال ۸۵ دیگر گزارشی مبنی بر وجود آتش سوزی نداریم.
رویانیان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تا پایان امسال شماره گذاری خودروهای كشور را به پایان می رساند و فرض بر این است كه تا پایان خرداد ماه پلاكی به جز پلاك ملی و ایران وجود نخواهد داشت. وی تصریح كرد: متناسب با طرح شماره گذاری می توانیم آدرس دارندگان خودروهای تولید سال ۸۳ و ۸۴ كه احتمال نقص سیستم سوخت رسانی آنها وجود دارد و برای ارتقای سیستم خودرو خود اقدام نمی كنند را برای رفع عیب در اختیار ایران خودرو قرار دهیم و حتی از تردد اینگونه خودرو ها جلوگیری كنیم.
وی گفت: این كه امروز ایران خودرو بهترین همكار پلیس شده و بر روی سیستم های ایمنی مانند ایربك و ترمز ABS كار می كند، برایش محبوبیت به همراه می آورد.
● آمار وسایل نقلیه و تصادفات در كشور
رویانیان همچنین به ارائه آماری از وضعیت وسایل نقلیه كشور پرداخت گفت: هم اكنون بیش از ۹ میلیون خودروی گازوئیلی و بنزینی و ۶ میلیون موتوسیكلت در كشور وجود دارد، روزانه۲۰ میلیون سفر برون شهری به طول ۱۰۰ كیلومتر و ۶۵ میلیون سفر درون شهری در كشور انجام می شود و ایرانیان ۷ برابر اروپایی ها سفر می كنند.
به گفته رویانیان طی ۷ ماه گذشته سال جاری ۶۳۸ هزار و ۴۷۴ دستگاه خودرو وارد ناوگان حمل و نقل شده است و تحت این شرایط بحث ایمنی و ترافیك باید بحث اصلی نظام باشد.
وی با بیان این كه تصادفات دومین عامل مرگ و میر در كشور به شمار می رود، عامل اول یعنی بیماری های قلبی و عروقی را نیز بی ارتباط با معضل ترافیك ندانست.
رویانیان تأكید كرد: ترافیك مهمترین دغدغه ما ست.در سال جاری ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در اثر تصادفات كشته و حدود ۱۷ هزار نفر زخمی شده اند، این در حالی است كه آمار تصادفات نسبت به سال قبل ۲۰ درصد كاهش داشته است.

گزارش: روزنامه ايران

persianking62
23 November 2007, 07:42 PM
اخه یکی نیست از این ایرانخودرو بپرسه که چرا پژوهای تولید قدیم که بیشتر قطعاتش فرانسوی بود دچار اینجور مشکلات حاد نبودن از وقتی که ایرانخودرو به اصطلاح شروع به بهینه سازی کردن خانواده پژو کرد مشکلاتش هم بیشتر شد.
من یه نظر دارم من اینطور فکر میکنم از وقتی که ایرانخودرو از پلات فرم 405 روی سمند استفاده کرد مجبور شد خیلی از قطعات فنی 405 به مرور زمان متانسب با طراحی سمند تغییر بده و به عبارت دیگه از این قطعات هم روی 405 ها استفاده کرد که شاید واقعا با این خودرو هماهنگ نیست و مشکلات ایجاد میکنه 405 ها تو این 5 و 6 سال اخیر افت کیفیت پیدا کرده درست همزمان با امدن سمند.به نظر من بهترین 405 ها همان مدل های 2000 این خودرو بود چون ایرانخودرو دست کاری توش نداشت.به حرحال امیدواریم این 405 که در زمان خودش بسیار عالی و موفق بود دچار سرنوشت خودروهایی مثل پیکان نشه و تولیدش قطع بشه تا خاطره خوبی از این خودرو خوب و موفق ساخت شرکت پژو در دهه 90 تو خاطره مردم ایران بمونه چون به جز ایران در هیچ کشور دیگه تولید نمیشه

ar1358
24 November 2007, 01:50 AM
در خصوص آتش سوزيهاي پژو 405

سهام پژو فرانسه پس از اظهارات تهديدآميز منوچهر منطقي افت كرد

خبرگزاري فارس: پس از آنكه مديرعامل ايران خودرو شركت پژو فرانسه را مقصر آتش سوزيهاي پژو 405 در ايران اعلام كرد، ارزش سهام اين شركت با كاهش 10درصدي مواجه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، منوچهر منطقي مدير عامل ايران خودرو اين هفته اعلام كرده بود، شركت پژو فرانسه در آتش‌سوزيهاي پژو 405 مقصر است و بايد پاسخگو باشد.
وي در خصوص بحثهاي مطرح درباره كوتاهي شركت پژو فرانسه در زمينه آتش‌سوزيهاي 405 گفته بود: قطعاتي كه پژو در اختيار ايران خودرو گذاشته بود، دچار نقص بودند.
وي ادامه داد: اين بحث در فازي است كه بايد آناليز شود تا با ادله كافي به سراغشان برويم.
منطقي با بيان اينكه پژو به لحاظ مالي و حيثيتي به ايران خودرو خسارت وارد كرده است، افزود: آنها قصور داشته‌اند و بايد پاسخگوي آن باشند.
وي تأكيد كرده بود: هم‌اكنون كارشناسان ما در حال بررسي هستند و پس از انجام بررسي درباره اعلام جرم و اخذ خسارت اعلام‌نظر مي‌كنيم.
انتهاي پيام/

ar1358
27 November 2007, 03:27 AM
رويداد
ايران‌خودرو در حال جمع‌آوري مستندات شكايت از پژو است

جامع‌نيوز‌- اطلاعات و مستندات شكايت ايران‌خودرو از پژو فرانسه به زودي آماده مي‌شود.

غلامرضا حاجي‌خاني، مدير تضمين كيفيت ايران‌خودرو، با بيان اين مطلب اظهار داشت: ميزان خسارات اقتصادي و معنوي از آتش‌سوزي پژو 405 در حال گردآوري است و مجموعه ايران‌خودرو با جمع‌بندي مستندات و ادله كافي ميزان قصور پژو فرانسه را بررسي مي‌كند تا در مرحله اول از طريق مذاكره با طرف فرانسوي اين مشكل حل شود و در صورت عدم‌تقبل خسارات وارده از طرف پژو، ايران‌خودرو اين موضوع را از طريق مراجع قضايي پيگيري مي‌كند. وي افزود: با آتش‌سوزي پژو 405 به برند ايران‌خودرو لطمات زيادي وارد شده كه مسووليت آن به عهده طرف فرانسوي است؛ اما ايران‌خودرو در نظر دارد بدون انجام شكايت رسمي از طريق مصالحه با پژو اين مشكل را حل كند.
حاجي‌خاني خاطرنشان كرد: طي 3‌ هفته آينده كليه مدارك ايران‌خودرو براي ارائه به مسوولان شركت پژو آماده شده و مذاكرات با اين شركت براي دريافت غرامت آغاز مي‌شود. وي تصريح كرد: با كسب استعلام از قوه‌قضائيه، اين نهاد هيچ مسووليتي را در‌حال‌حاضر متوجه ايران‌خودرو ندانسته است و در صورت وقوع آتش‌سوزي در 22‌هزار خودروي باقيمانده، ايران‌خودرو در قبال اعتراض مشتريان پاسخگو نيست؛ چرا كه مقصر اصلي خود مشتريان هستند. با اين حال حاجي‌خاني از تداوم طرح ارتقاي سامانه سوخت خبر داد و گفت: هنوز هم ايران‌خودرو آمادگي دارد تا در صورت مراجعه مشتريان در جهت رفع نقص خودروي آنها اقدام كند.

ali_00731
16 December 2007, 01:17 PM
با سلام
ببخشيد اين دليل 7 ليتر بنزين اصلاً عقلاني نيست آخه براي چي كي همچين حرفي رو زده
آخه برادر من چرا چيزي رو كه نمي دوني بي خود توضيح مي دي
فكر كنم كما بيش دوستان به اون اشاره كردن من خودم مدل 84 پژو 405 دارم تا به حال 6 دفعه نزديك بود كه تو ماشين بمونم و آتيش بگيرم كه خدا خيلي به من رحم كرد دليلش اين بوده كه ايران خودرو در سال 84 در خواست توليد 405 خيلي بيشتر از بقيه محصولاتش بود حتي بيشتر از سمند و از طرفي كساني كه قطعات براي ايران خودرو توليد مي كردند براي بالا بردن راندمان كار مجبور به بي كيفيتي كار شون بشن بهمين دليل تمامي پژو 84 نقص فني يا همون آتش سوزي از قسمت جلوي و عقب منبع تقضيه يا همان باك كه دو شير رابطه داره هست كه به خاطر مرقوب نبودنش بعد از مدتي پوسيده ميشه و پاره ميشه كه بر اثر حرارت منجر به آتش سوزي ميشه توصيه من اينكه حتما دوستاني كه 405 سال 84 ببرند نمايندگي اصلي كه خودشون ميگن پشت كارخانه ارج اونجا با 20 هزار خودشون ماشينشون رو براي هميشه بيمه كنند نه هميشه تا 6 سال خيالتون راحت باشه
يا حق

پیمان ق
28 December 2007, 02:25 PM
روی عکسها کلیک کنید.
http://aycu01.webshots.com/image/39520/2001463542795396031_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2001463542795396031)

http://aycu02.webshots.com/image/37561/2001436510308835020_rs.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2001436510308835020)

آتش گرفتن یک پژو 405 در زاهدان

به گفته شاهدان یک خودروی پژو 405 مدل 84 ، بعد از انجام مراحل نمایشی و تیکاف زدنهای پی در پی ، در زاهدان آتش گرفت . این حادثه تلفاتی در بر نداشت ولی تا قبل از رسیدن نیروهای امدادی ، خودرو کاملاً در آتش سوخت .
در ضمن، بنا بر اظهارات مالک 405 ، این خودرو در آخرین طرح فراخوان شرکت ایرانخودرو مورد بازبینی و رفع عیب فرار گرفته بود !

عکس : آقای میرشکار از زاهدان

google.yahoo
27 July 2008, 10:53 AM
پژو 405 همچنان در آتش مي‌سوزد
كد خبر: ۱۴۴۱۷ تاريخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۰۵ مرداد ۱۳۸۷ تعداد بازديد: ۷۹۲۶ يكي از بازديدكنندگان «تابناك» در يادداشتي با انتقاد از آتش سوزي ماشين‌هاي پژو 405 ايران خودرو نوشت: پنجشنبه شب گذشته، همزمان با سوم مرداد ماه، موتور يك پژوي 405 در خيابان جمهوري آتش گرفت كه اگر كپسول آتش خاموش‌كن خودروهاي عبوري نبود، باز هم شاهد جزغاله شدن يك خانواده ديگر (از اقوام نزديك اينجانب) بوديم.
وي در پايان مي‌نويسد، شما را به خدا از ايران خودرو بپرسيد تا كي بايد مردم تاوان مصرف قطعات بي كيفيت محصولاتشان را با جان و مال خود بپردازند؟
گفتني است، تا كنون چندين بار بازديدكنندگان «تابناك»، خبرهايي از آتش‌سوزي موتورهاي پژو 405 را گزارش داده‌اند.

نظرات كاربران:
▪ آخر تا كي؟؟ اگر قرار است مردم بنزين به قيمت جهاني بخرند چرا همين مردم حق ندارند ماشين را به قيمت جهاني تهيه كنند؟؟؟ اين همه گمرك به جيب چه كسي مي رود؟؟
▪ بجاش كارت سوخت داره!
انتخاب با شماست!
1- كارت سوخت ، ماشين بي كيفيت!
2-ماشين با كيفيت ، بدون بنزين!
▪ امروز ساعت 8 صبح در خيابان ظفر جنب بيمارستان علي اصغر يك پژو 405 آتش گرفت.ولي بنازم شجاعت آقايون رو كه اصلاً خم به ابرو هم نمي آورند.
▪ سلام
چند دقیقه قبل از اینکه این مطلب رو بخونم از خیابان زعفرانیه تبریز رد می شدم که یک پژو 405 درحالیکه کاپوتش به طور وحشتناکی سوراخ شده بود و دود غلیظی از قسمت موتور خارج می شد نظرمو جلب کرد
با پرسجو از صاحب ماشین متوجه انفجار موتور ماشین شدم .واقعا جای تاسف داره . حداقل بخاطر جون مردمم که شده جلوی این جور تولیدات بنجل گرفته بشه.
▪ بابا دلتخوشه جان آدم ايراني كيلوئي چند فقط آقاي منطقي افتخار كنه توليد داره و پژوي فرانسه سودببره كافيه از طرفي مگه مجبورتان كردن اين نوع ماشين كه دائم دارند ميگن آتش ميگيره بخريد تاجائي كه قيمتش اينقدر بالا بره بابا ازماست كه برماست
▪ با سلام
شماره شاسی خودرو را اعلام نمایید تا پیگیری شود که آیا فراخوان خودرو انجام شده است یا نه.
▪ چرا بي انصافي مي کنيد مدل ماشين چيست ؟آيا جزئ خودرو هاي با ريسک بالا بوده ومراجعه نموده شماره پرونده آن چند بوده ؟
▪ خیلی جالبه ، ما باید در ایران با عجز و التماس از شرکت خودرو سازی کشور بخواهیم که علت رفع و نقص خود را توضیح بدهد ، درحالی که در سالهای اخیر بارها شاهد بوده ایم که شرکتهای بزرگ و کوچک خودرو سازی بعلت نقص در سیستمهای خود ، چند صد یا چندین هزار خودرو را از مشتریان پس گرفته و خودرو جایگزین را ارائه نموده اند ، معنی پاسخگو بودن را هم فهمیدیم ، اگر پاسخگویی و مسئولی وجود داشته باشد !!
▪ در اسفند ماه سال گذشته هم یک دستگاه پژو 405 با باک پر در گرمسار اتش گرفت گه خدارو شکر کپسول اتش خاموش کن دم دست بود ورگرنه اگر انفجار رخ میداد خسارت های جانی و مالی زیادی بر جا میگذاشت چون خودرو داخل پارکینگ پارک بود و پارکینگ پر ماشین بود

mr_black
24 November 2008, 10:49 AM
مهلت 3 ماهه براي شناسايي معايب خودروهايي كه دچار حريق مي‌شوند
خبرگزاري فارس: مدير عامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران گفت: قرار است در يك مهلت سه ماهه معايب خودروهاي كه دچار حريق مي‌شوند، مشخص شود.
محمد رضا حاجي بيگي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: قرار است كار گروهي بين سازمان آتش‌نشاني و شركت‌هاي خودرو ساز براي بررسي علل حريق و راه‌هكارهاي جلوگيري از اين موضوع برگزار شود.
مدير عامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران اظهار داشت: بايد در اين زمينه يك حركت اساسي و گسترده انجام شود.
حاجي بيگي تصريح كرد: هر خودروي جديدي كه در كشور توليد مي‌شود يا هر خودروي وارداتي، بايد يك نمونه از آن در اختيار سازمان آتش‌نشاني قرار گيرد تا اطلاعات كاملي درباره خودروها داشته باشيم و بتوانيم در مواقع حريق و حادثه در كم‌ترين زمان به كمك حادثه‌ديدگان بشتابيم.
مدير عامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران در پايان خاطرنشان كرد: متاسفانه در مورد خودروها به تمام امور توجه مي‌شود اما به بحث ايمني خودروها تاكنون كمتر توجه شده است.

reza engine
3 December 2008, 12:21 PM
خبرگزاري ايسنا 9 آذر 87
منبع: http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1244653

ظهر امروز يک دستگاه پژو 405 در مشهد آتش گرفت.
به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، يک دستگاه پژو 405 ظهر امروز در بلوار وکيل‌آباد مشهد آتش گرفت.
سرنشين اين خودرو در حال رانندگي بود كه ناگهان با ديدن زبانه‌هاي آتش از گوشه‌هاي کاپوت خودرو، ترمز کرد و با سرعت از خودرو خارج شد.
بنابراين گزارش، اين حادثه با حضور به موقع ماموران آتشنشاني مهار شد و خسارت جاني در بر نداشت.
به گفته راننده اين خودرو، اتومبيل مذکور هيچ گونه نقص فني نداشته است.

http://www.tinypic.ws/files/m5r5h1rzn3d64f9hkie6.jpg

http://www.tinypic.ws/files/dshjpniopij5jn4g37kv.jpg

http://www.tinypic.ws/files/cnm9r35nwkbd24nr9umr.jpg

هموطن.... آتش تو را مي خواند. ( در مورد نوع بنزيني)
هموطن.... انفجار تو را مي خواند ( در مورد نوع دوگانه سوز)

amingzj
4 December 2008, 12:04 AM
جوابیه ایران خودرو:
خودرو فوق قدیمی بوده( مثلا 79) در نتیجه به ما چه!!!
گارانتی نداره که اخه:icon_twis:icon_razz

ar1358
7 December 2008, 01:20 AM
امروز ساعت ۱۰.۳۰ دقیقه صبح در روبروی سازمان جهاد کشاورزی - ناگهان یکدستگاه پژو ۴۰۵ آتش گرفت -شاید جالب باشد بدانید همین پژو ۴۰۵ ماشین سال ۹۰ اروپا بود و پلیس فرانسه همین مدل را بعنوان خودروی عملیاتی استفاده مینمود.

چه بلائی در ایران خودرو بر سر این ماشین امده که همانند دلفینها هر چند گاهی بدون علت در خیابان و جاده دست به خودکشی میزنند - من که هنوز نمیدانم .

این گزارش ویدئوئی اولین گزارش بنده از این سبک است امیدوارم خوب شده باشد

برای دیدن فیلم و یا دانلود آن :

http://nezam.parsaspace.com/picveblog/pic/pic/AZAR87/Untitled.wmv

http://nikrahi.blogfa.com/post-118.aspx

ar1358
7 December 2008, 08:46 AM
یک پژو 405 دیگر سوخت
تا حالا سوختن پژو 405 را از نزدیک ندیده بودم. سه هفته پیش توی ترافیک خیابان فتحی شقاقی تهران سوار تاکسی بودم، دیدم 200 متر جلوتر از بین ماشین ها دود بالا می رود. کرایه را حساب کردم و پیاده شدم. تا برسم یکی با کپسول کوچک ماشینش آتش را خاموش کرده بود و ماشین آتش نشانی هم همان زمان رسید.

مدلش 2000 بود، با پلاک دولتی. ماشین فقط راننده داشت و الحمدالله آسیبی ندید چون آتش به درون ماشین کشیده نشده بود. راننده گفت که ماشین اداره ی دارایی تهران است. گفت که دو روز پیش آن را برده بوده تعمیرگاه؛ قبل از آتش سوزی هم در داخل ماشین بوی بنزین را احساس کرده بود.
الان چند سال است که همه ی مردم متوجه شده اند ایراد از سیستم سوخت رسانی 405 است، اما انگار تا همه ی آنها آتش نگیرند آقایان قبول نمی کنند که باید اقدامی اساسی بکنند. تازه محرابیان، وزیر صنایع افاضات فرموده اند که شاید از شرکت پژو شکایت کنیم! آقا خیلی عقبی. اول اینکه اگر می خواستی بکنی تا به حال کرده بودی. دوم اینکه شعار دادن را که عمه جان بنده هم بلد است، باید جلوی خطر جانی مردم را گرفت. سوم اینکه اگر به مردم عادی بگویید باید ماشین خودشان را برای تعمیر به ایران خودرو می بردند، اما درباره ی ماشین دولتی که حتما باید خود به خود این کار انجام می شد. مگر کارمند یا راننده ی بدبخت آدم نیستند؟ مگر ماشین دولتی بیت المال نیست، پس چرا در نگهداری آن رعایت امانت را نمی کنید؟
ای بابا، ما رو باش! حق با اونهاست؛ اینقدر مشکل در جــــهــــان هست که دولت نهم باید برای مدیریت آن از این مشکلات کوچک صرفنظر کند. تازه اش هم، این آتش سوزی ها کار خود ما اصلاح طلبان است که از آمریکا پول می گیریم! آره، دولت نوکر و خدمتگذار مردم است، مردم ونزوئلا و بورکینافاسو و سیرالئون و نهایتش به قول آقای رحیم مشایی، مردم دوست داشتنی اسرائیل!
http://3.bp.blogspot.com/_x9DzzdV79rw/STjV-CXU7lI/AAAAAAAAAqk/cVYytjATeNU/s320/405+4878476.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_x9DzzdV79rw/STjV-YpcDEI/AAAAAAAAAqs/fcLmlDSLulU/s320/405+58873.jpg
http://shafieyan.blogspot.com/2008/12/405.html

ar1358
7 December 2008, 09:44 PM
نامه مشتری ایران خودرو به سایت کارنا
يکشنبه، 17 آذر 1387 ساعت: 01:37

پژو پارسم خود به خود آتش گرفت ، مردم ما را نجات دادند

پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا):شهروندی که خودروی پژو پارسش به علت نقص فنی آتش گرفته در نامه ای الکترونیکی به کارنا، خواستار پاسخ گویی مسئولان و جبران خسارتش شد.

به گزارش کارنا،متن نامه این شهروند به سایت کارنا از این قرار است : از روزی كه دیگر رسانه ها و مسولین آتش سوزی خودروهای پژو 405 و پارس را پیگیری نمی کنندو گزارش نمی دهند شركت ایران خودرو حمایت از مالكان خودروهایی را كه خود به خود دچار حریق می شوند كنار گذاشته و به هر بهانه ای آن را رد می كند و پاسخگو نیست .

وی افزوده است خودروی پژو پارس این جانب در حالی كه با خانواده برای مهمانی می رفتیم چند لحظه ای بعد از توقف خودبه خود دود كرد و یكدفعه دچار آتش سوزی شد.

این شهروند در ادامه نامه اش آورده است من و خانواده ام با كمك مردم از خودرو كه درهایش قفل شده بود نجات یافتیم و كارشناسی های به عمل آمده مشخص کرد که علت حادثه نقص فنی در سیستم سوخت رسانی خودرو بوده است ،اما متاسفانه شركت ایران خودرو پاسخگو نیست و حتی از تهیه گزارش و فیلم توسط خبرنگار خبرگزاری فارس جلوگیری کردند.

از شما تقاضا دارم جهت جبران ضرر و زیان این جانب و حفاظت از جان مردم و یا جایگزینی از سوی شركت ایران خودرو اقدام فرمایید تا حقی ضایع نگردد.

با تشكر

( م . ر . زارعی .. شماره پرونده آتش سوزی در شركت ایران خودرو : 87130730 // شماره تماس : 09173301167 // دادگاه عمومی و انقلاب شیراز مجتمع ملاصدرا شعبه 15 شماره پرونده: 515 / 87/ 15 . )

سایت کارنا حدود دو ماه پیش نامه الکترونیکی این شهروند را به منظور رسیدگی به روابط عمومی شرکت ایران خودرو ارسال کرد که تاکنون هیچ جوابیه ای برای تنویر افکار عمومی داده نشده است.
http://www.carna.ir/detail.asp?id=7321

tellboy2000
24 December 2008, 11:29 AM
آتشسوزی پژو پارس داراب فارس نقص فنی در سیستم سوخت رسانی
آتشسوزی پژو پارس داراب فارس نقص فنی در سیستم سوخت رسانیآژانس ايران خبرhttps://www.ina-irannews.com/uploads/News/14589.jpgآتشسوزی پژو پارس
بسمه تعالی
باسلام
متاسفانه از روزی که رسانه ها ومسولین آتشسوزی خودروهای پژو 405وپارس را پیگیری و گزارش نمیدهند شرکت ایران خودرو حمایت وپیگیری از مالکان خودروهایی که خودبه خود دچار حریق میگردند را کنار گذاشته و به هر بهانه ای آن را رد میکندوپاسخگو نیست .
متاسفانه خودرو پژو پارس اینجانب درحالی که با خانواده برای مهمانی چند لحظه ای از توقف آن نگذشته بود خودبخود شروع به دود کردن ویکدفعه دچار آتشسوزی شد که با کمک مردم خود و خانواده ام از خودروکه دربهایش قفل شده بود نجات یافتیم, حال با توجه به کارشناسیهای بعمل آمده که مشخص شده است که علت نقص فنی در سیستم سوخت رسانی است.
متاسفانه شرکت ایران خودرو تا بحال هیچ رسیدگی وپاسخگویی نکرده وحتی از تهیه گزارش وفیلم توسط خبرنگاران نيز جلوگيري ميكند . از شما به عنوان تقاضا دارم این حوادث را انعکاس دهید که امنیت ملی اینست وتنها از طریق اطلاع رسانی شما میتوان از ضایع شدن حق و حقوق مردم جلوگیری نمود.
با تشکر ,محمدرضازارعي

minero
26 December 2008, 02:33 PM
نقل قول از کارشناسان ایران خودرو :
ایران خودرو اعلام کرده تنها در قبال خودروهای گروه پژو ( 405 و سمند و پارس ) تولیدی آن شرکت که در بازه زمانی 83/1/1 الی 84/10/30 تولید شده و خود شرکت هم این عیب را پذیرفته است متعهد می باشد . آن هم مشروط به اینکه دارندگان این خودروها با مشخصات فوق در فراخوان عمومی ارتقا سیستم سوخت رسانی شرکت کرده و در پایین شیشه عقب سمت راست برچسب شرکت در این طرح خورده باشد . و این برچسب به هیچ وجه نباید کنده شود و د رحکم یک مدرک است . لذا حتما یک عکس از این برچسب تهیه کنید بطوری که کد درج شده روی برچسب به وضوح قابل خواندن باشد . برای خودروهای بعد از 84/10/30 به بعد هم کلا سیستم سوخت رسانی تغییر کرد و مساله منتفی است .
در مورد خودروهای پبش از این تاریخ هم علت را عدم مراقبت صحیح از خودرو و فرسوده شدن قطعه و عدم رسیدگی توسط مالک خودرو و یاسیم کشی غیر اصولی و غیر استاندارد ( نصب دزدگیر و یا بستن سیستم صوتی ) که بعضا توسط تعمیرکاران ناشی صورت می گیرد می داند و هیچ گونه اعتراضی را وارد ندانسته و چنین می پندارد برخی از این ایراد قصد سوء استفاده و بدنام کردن شرکت را دارند .
و خودروهایی هم که تا کنون دچار حریق شده هیچکدام از تولیدی های تاریخ ذکر شده نبوده و مربوط به سالهای قبل است .

Mr.Sina
26 December 2008, 02:41 PM
دیشب . سعادت اباد . بلوار 24 متری
اتش گرفتن یه 405 دیگه...
http://i43.tinypic.com/2v8mw3q.jpg

http://i42.tinypic.com/2n8zmeb.jpg

tellboy2000
26 December 2008, 09:40 PM
نقل قول از کارشناسان ایران خودرو :
ایران خودرو اعلام کرده تنها در قبال خودروهای گروه پژو ( 405 و سمند و پارس ) تولیدی آن شرکت که در بازه زمانی 83/1/1 الی 84/10/30 تولید شده و خود شرکت هم این عیب را پذیرفته است متعهد می باشد . آن هم مشروط به اینکه دارندگان این خودروها با مشخصات فوق در فراخوان عمومی ارتقا سیستم سوخت رسانی شرکت کرده و در پایین شیشه عقب سمت راست برچسب شرکت در این طرح خورده باشد . و این برچسب به هیچ وجه نباید کنده شود و د رحکم یک مدرک است . لذا حتما یک عکس از این برچسب تهیه کنید بطوری که کد درج شده روی برچسب به وضوح قابل خواندن باشد . برای خودروهای بعد از 84/10/30 به بعد هم کلا سیستم سوخت رسانی تغییر کرد و مساله منتفی است .
در مورد خودروهای پبش از این تاریخ هم علت را عدم مراقبت صحیح از خودرو و فرسوده شدن قطعه و عدم رسیدگی توسط مالک خودرو و یاسیم کشی غیر اصولی و غیر استاندارد ( نصب دزدگیر و یا بستن سیستم صوتی ) که بعضا توسط تعمیرکاران ناشی صورت می گیرد می داند و هیچ گونه اعتراضی را وارد ندانسته و چنین می پندارد برخی از این ایراد قصد سوء استفاده و بدنام کردن شرکت را دارند .
و خودروهایی هم که تا کنون دچار حریق شده هیچکدام از تولیدی های تاریخ ذکر شده نبوده و مربوط به سالهای قبل است .

با سلام :
به همتون قول ميدم مشکل فراتر از اينهاست . اگر مشکل يک بست و يک واشر بود تا الان حل شده بود . از اون گذشته , ايران خودرو (لعنت ا... عليه) هر چند وقت يکبار که بهش يک گير موقتي و مسخره ميدن الکي چهار تا مهندس و کارشناس ميارن سر ماشين و يک ميز گرد و شورا تشکيل ميدن و به ظاهر پيگير پرونده ميشن و خلاصه يک سري کارهاي بيفايده روي ماشين انجام ميدن و بعد اصطلاحا ميگن عيب برطرف شد . تا چي ؟ تا دوباره خط فروش و توليد راه بيافته و مردم ماشينهاشون رو بخرن . بعد از چند وقت دوباره روز از نو روزي از نو , طوري که اصلا معلوم نيست توي اين مدت تعميرات چه غلطي ميکردن ؟ من که ديگه حالم به هم خورد از بس مرتب ميگن عيب رو پيدا کرديم و دوباره ماشين آتيش ميگيره .
اين مردم هم حقشونه , اگر به خدا قسم دو سه ماه کسي پژو چهارصد و گند نخريد , اونوقت ايران خودرو (لعنت ا... عليه) حساب کارشو ميکنه و يه فکري به حال اين طنابهاي داري که به مردم ميفروشه ميکنه .
اصلا به فرض هم که مشکل از يک لوله يا واشر باشه . آيا ايران خودرو (لعنت ا... عليه) اينقدر بي لياقت و بي عرزه هست که نميتونه بعد از اين همه سابقه چهارتا شلنگ مناسب توليد کنه ؟ واقعا گند به اين شرکت و صاحبانش . هر روز هم که ميگن يک عيبي داره . باور کنيد خودشون هم هنوز نفهميدن اين ماشينا چشونه . يا ميدونن ولي چون تعميرش خرج داره و اساسيه هيچي نميگن .
اگر يکي از همين کشته ها مثلا از خانواده درجه اول خودشون بود همون روز اول در آشغال خودرو تخته شده بود و فقط بياو ببين .
آخه ميگن ماشينو زياد داغش نکنيد يا مثلا باهاش تند نريد يا فلان کار رو نکنيد تا آتيش نگيره , اين شد جواب ؟ آخه اين چه ماشينيه که نبايد باهاش تند رفت و با کمي داغ شدن آتش ميگيره ؟ برين اسمشو بذاريد اجاق گاز نه خودرو . عذر ميخوام ولي خاک بر سر همشون که با اين همه سابقه هنوز نميتونن يک ماشين سالم تحويل مردم بدن .
اونهم از اون قيمتهاشون . همين سمند مزخرف رو توي سوريه ميدن دو سه ميليون تومان . همينطور جمهوري آذربايجان و از اين قبيل کشورهاي عقب افتاده . اونهم چي ؟ با تجهيزاتي اضافي ! اونوقت به مردم خودشون ميدن 12 تومان 13 تومان 14 تومان .
خوب ياد گرفتن چطوري مردم رو تيغ بزنن . مسئولان هم ظاهرا راضي هستند و بدشون نمياد . هيچ کس هم نميگه آخه مگه توليد يک خودرو به اين پيش پا افتادگي ( سمند در برابر تويوتا , بنز و ... ) آخه مگه چقدر خرج داره ؟ کلي تو همون کارخونه ميکشن روش , تا مياد که بياد بيرون صد جور عوارض و ماليات و حق فلاني و حق فلان چيز و از اين جور چيزها ازش ميگيرن و با اون قيمت وحشتناک دست من و شما ميرسه . بعد هم که اومد دستمون هنوز آب بندي نشده دوباره بايد همه اون حق و عوارض و ماليات و اينها رو که يکبار گرفتن اينبار به سردستشون راهنمايي و رانندگي پرداخت کنيم .
مردم شدن موش آزمايشگاهي ! همينطور ماشين ميسازن و تست فني اش را روي مردم امتحان ميکنن . هيچ کسي هم نيست بيخ اين پرونده اسلحه سازي ايران خودرو (لعنت ا... عليه) و قتل عام مردم رو سفت بگيره و پيش بره .
موقع گرفتن موتورسيکلت ها سر چهار راه ها که ميشه خيلي خوب و منظم همه سازمانها و ارگانها و نهادها و کوفتي ها و ... دست به دست هم ميدن تا يک موتور رو بگيرن و بخوابونن تا پولش رو بگيرن . ولي موقع رسيدگي به يک چنين پرونده اي که ميرسه همه موش ميشن و ده فرار . اين ميگه به اون مربوطه , اون ميگه به ما مربوط نيست , دست آخر هم يک سازماني به خودش مياد و ميره ميگه سلام ايران خودروي عزيز . خواهش ميکنيم اگر ممکنه و ديگه جيباتون پر پول شده و بهتون برنميخوره دست از توليد اين خودروي ملي << افتخار ملي http://www.centralclubs.com/images/smiles/cofee.gif >> و هم ترازهاش برداريد يا حداقل موقتا متوقفش کنيد تا صداي مردم بخوابه .
شما که بچه نيستيد , خودتون را هم گول نزنيد . اين خودروها عيب اساسي دارند و ايران خودرو هم گلويي به گشادي چاه فاضلاب و عين خيالش هم نيست .
خدا کنه اينبار يک مرد پيدا بشه به پرونده اين خودروهاي انتحاري برسه .
والا ما هم خواستار پيشرفت صنعت خودروسازي در کشوريم ولي به چه قيمتي ؟ اينطوري که نميشه !

minero
26 December 2008, 10:55 PM
یک مورد هم دیشب شبکه خبر نشان داد که در یکی از شهرهای شمالی رخ داده بود و آتش از تمام خودرو زبانه می کشید و مردم هم تماشا می کردند و یکی از عابران اعلام داشت علی رغم اینکه ایستگاه آتش نشانی در 700 متری محل حادثه واقع شده اما ماموران اطفاء حریق پس از 45 دقیقه به محل آمدند .
خودرو شما تولید چه سالی بود ؟

arash2006_7
27 December 2008, 12:37 AM
در سال 84 اتفاقی که برام افتاد : 405 مدل 84 که هنوز خبری از آتش گرفتن این چیزا نبود همون اوایل 1000کیلومتر راه نرفته بود با خانواده رفته بودیم سمت شمال واسه کاری رفتیم قزوین داخل شهر بودیم شیشه ها بالا کولر روشن وسط تابستون بود بعد داخل ترافیک دیدم همه دارن نگاه میکنن آئینه ها رو نگاه کردم دیدم ماشین داره دود میکنه از هر طرف مخصوصا از چرخ عقب و کف ماشین من بلا فاصله پارک کردم کاپوت رو زدم بالا فکر کردم سرسیلندر داره میسوزه (آمپر 90 بود) موتور رو خاموش کردم شلنگ بنزین رو نگاه کردم رفت و برگشت دیدم به به این شلنگ بنزین درست چسبیده به حرارت گیر اگزوز که بد جوری داغ بود (یعنی ایرانخودرو برای تولید بیشتر اینطور مونتاژ میکنه) حتی روکش روی دو شلنگ هم رفته بود اون ته زنگ زدم امداد ولی از امداد خودرو نیومد امداد سیار خصوصی مکانیک نگاه انداخت گفت مشما پلاستیک چسبیده به کاتالیزور تمیز کرد حرکت کردیم رفتم بنزین زدم بعد حرکت دیدم بوی شدید بنزین میاد پیاده شدم دیدم از کنار رکاب همون بخارات بنزین که کنسیتر رو از 405 حذف کردن منم گفتم قطع میشه ولی 20 کیلومتر که رفتم قطع که نشده بود هیچ مثل شیلنگ آب همینطور میریخت بعد بردم نمایندگی خود قزوین یارو مکانیک و صاحب نمایندگی بود و تازه تاسیس اومد زیر ماشین رو نگاه کرد و گفت این مشما جعبه فرمان چرا اینجاست منم میگم از من میپرسی کار ایرانخودرو هستش بعد مشما رو در آورد بابت در آوردنش که هیچ چیزی رو باز نکرد فقط مشما رو پاره کرد گفت 2 تومان هزینش شد منو بابام نمیذاشت چیزی بگم پول رو داد بعد گفتم این بنزین قطع نمیشه گفت الان میرم میام 30 دقیقه منتظر طرف شدیم اومد بنزین رو که دید گفت ببرینش بیرون منو میگی دیگه از کوره در رفتم چند نفر دیگه هم بودن دهن به دهن شدم بردم بیرون بعد همون لحظه دیدم طرف سوار 206 یکی داره میره ماشین بازی همون جا سر صدا راه افتاد میخواستیم دست به یقه بشیم که مردم اطراف مانع شدن بعد چند ماه تازه اولین خبر آتش سوزی 405 رو شنیدم که اس ام اس زدن بیارید برای بازدید و رفع نقص بردم یه شماره روی شلنگ هست اونو چک کردن گفتن شلنگ اصله ولی نه بست رو تعویض کردن نه چیز دیگه رو چک کردن حالا اون بنده خدایی که شلنگ که اصل نبوده حالا بماند بست اگه اون شلنگ بچسبه پشت سیلندر چی میشه :icon_redf

tellboy2000
27 December 2008, 04:54 PM
تبلیغ جدید ایران خودرو :
راه تو را می خواند...

tellboy2000
29 December 2008, 02:29 PM
تبلیغ جدید ایران خودرو :
راه تو را می خواند...

ایران خودرو از دولت نازی آلمان حمایت میکنه و داره رو پروژه کوره های آدم سوزی متحرک کار میکنه و خوب این هم بعد از 405 و پارس مدل سوم که بازار خواهد آمد . کیفیت فدای کمیت.

tellboy2000
29 December 2008, 05:16 PM
پليس به ايران خودرو ديزل درباره آتش‌سوزي ‌اتوبوس‌ها هشدار داد
حريق مشكوك دو دستگاه اتوبوس http://www.siasatrooz.ir/Upload/Images/13871002/gadeh766978.jpg گروه اقتصادي- پس از آتش سوزي چند محصول ايران خودرو در ماه‌هاي گذشته اين بار نوبت به اتوبوس‌هاي اين خودروساز داخلي رسيد تا دچار حريق شوند.
اگرچه در موارد اخير از مديرعامل ايران خودرو تا دبير انجمن خودروسازان همگي يك صدا بي احتياطي مالك خودرو را عامل آتش سوزي معرفي كردند اما معلوم نيست چرا دارندگان محصولا‌ت ديگر خودروسازان مرتكب چنين بي احتياطي‌هايي نمي‌شوند و سانحه حريق خودرو دامان دارندگان محصولا‌ت ايران خودرو را مي‌گيرد!
با وجود اينكه تب تند آتش سوزي پژو405 مدت‌هاست به سردي گراييده است اما التهاب آتش سوزي محصولا‌ت اين شركت هيچ گاه فروكش نكرد چه آنكه گاه و بيگاه از گوشه و كنار ايران خبر آتش گرفتن خودرويي ديگر از مجموعه متنوع محصولا‌ت ايران خودرو منتشر مي‌شود.
اين بار نوبت به اتوبوس‌هايي رسيد كه در ايران خودروديزل توليد شده و به زعم مديرعامل مدت گارانتي آنها در زمان حريق به اتمام رسيده بود.اگر چه پس از پايان زمان گارانتي مسئوليت خودروساز در برابر محصول توليدي كاهش مي‌يابد اما استفاده از اين توجيه ساده انگارانه در رفع و رجوع كردن آتش سوزي يك دستگاه اتوبوس از رضا عاصم نخجواني بعيد و البته دور از ذهن مي‌نماييد.
پس از اعلا‌م پليس راه مبني بر آتش‌سوزي دو دستگاه اتوبوس بين‌شهري بنز ‌457 C توليدي ايران خودرو ديزل، رضا عاصم‌نخجواني، مديرعامل اين شركت در مورد آتش‌سوزي رخ داده در محور ساري - تهران گفت:: اتوبوس فوق خرداد 1383 توليد شده و از شمول خدمات گارانتي شركت نيز خارج شده بود؛ حال اين احتمال وجود دارد كه حادثه‌بر اثر بي احتياطي و عوامل انساني يا دست‌كاري غيركارشناسانه صورت گرفته باشد. ‌
وي خاطرنشان كرد: بلا‌فاصله پس از دريافت اطلا‌عاتي مبني بر بروز حادثه آتش‌سوزي براي اتوبوس بين‌شهري بنز ‌457C ‌ يك گروه از كارشناسان فني اين شركت براي بررسي جوانب حادثه و كشف علت اين اتفاق به محل حادثه (خودرويي كه در مسير ساري - تهران دچار حريق شده بود) اعزام شدند تا با همكاري مشترك كارشناسان پليس راه كشور نكات فني و دلا‌يل حريق را در بروز اين اتفاق مورد بررسي قرار دهند. ‌
او همچنين درباره‌حادثه حريق يك دستگاه ديگر از اين نوع اتوبوس در نيمه شعبان نيز توضيح داد: بررسي‌هاي كارشناسي درمورد آتش سوزي‌ها ادامه دارد و ايران خودرو ديزل انتظار دارد تا پايان مرحله‌تحقيقات و حصول نتيجه‌ نهايي از هر گونه پيش‌داوري در خصوص علل بروز حادثه پرهيز شود. نكته جالب در اين بخش از صحبت‌هاي مديرعامل ايران‌خودرو ديزل به ادامه بررسي‌هاي كارشناسي در مورد حريقي است كه بيش از 4 ماه قبل به وقوع پيوسته است.
تا آنجا كه ذهن نگارنده ياري مي‌كند 4ماه بررسي كارشناسي براي يافتن اطلا‌عات جعبه سياه يك فروند هواپيماي سقوط كرده كافي است! حال كارشناسان ايران خودرو در 4 ماه گذشته چه مي‌كرده‌اند كه در اين مدت نسبتاطولا‌ني موفق به كشف علت سانحه نشده اند جاي سوال دارد.
اين در حالي است كه فرمانده پليس‌راه كشور روز 29 آذر از آتش‌سوزي دو دستگاه اتوبوس بنز 457 طي دو روز در محورهاي كشور خبر داده بود، سازمان‌ آتش‌نشاني علت هر دو حريق را نقص فني اتوبوس‌ها و بروز اشكال در سيستم برق‌رساني عنوان كرده بود ‌ البته فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به اينكه آمارهاي ديگري نيز از آتش‌سوزي اتوبوس‌هاي بنز 457 در اختيار است،اظهار داشت : به نظر مي‌رسد اين اتوبوس‌ها با نقص فني خاصي مواجهند كه هشدار مي‌دهيم شركت توليدكننده اين اتوبوس هرچه سريع‌تر نسبت به رفع نقص اين خودروها اقدام كند و در اين خصوص پاسخگو باشد. ‌
اگر ذهن خود را به جايي در ميانه‌هاي دهه 70 بفرستيم يادمان مي‌آيد كه در آن زمان اخبار گوناگوني از آتش سوزي محصولي به نام پژو 405 منتشر مي‌شد.ميانه‌هاي دهه هفتاد تا مهرماه سال 85 كه وزير وقت صنايع از احتمال توقف خط توليد آن سخن گفت سالهايي است كه دارندگان اين محصول چشم انتظار انجام وظيفه معمول خودروسازي بودند كه نقص فني محصولش آتش را به آنها هديه مي‌كرد اما در تمام اين سال‌ها نه تنها فراخواني از سوي ايران خودرو داده نشد بلكه اضطراب دارندگان پژو 405 بر بازار خودرو‌هايي نظير پژو پارس كه روي پلت فرم اين خودرو ساخته شده بودند نيز تاثير گذاشت و در مواردي معدود آتش سراغي از اين خودرو هم گرفت.
اين روز‌ها گويي اتوبوس‌هاي ايران خودرو ديزل پا جاي پاي پژو 405 گذاشته اما اين بار چند سال طول مي‌كشد تا ايران خودرو فراخواني براي اتوبوس‌هاي توليدي اش اعلا‌م كند هنوز معلوم نيست!

el matador
29 December 2008, 06:07 PM
یک مورد هم دیشب شبکه خبر نشان داد که در یکی از شهرهای شمالی رخ داده بود و آتش از تمام خودرو زبانه می کشید و مردم هم تماشا می کردند و یکی از عابران اعلام داشت علی رغم اینکه ایستگاه آتش نشانی در 700 متری محل حادثه واقع شده اما ماموران اطفاء حریق پس از 45 دقیقه به محل آمدند .
خودرو شما تولید چه سالی بود ؟

تو بابل بوده

tellboy2000
29 December 2008, 07:09 PM
آتش‌سوزي دو اتوبوس بنز457
http://carna.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\7390.jpg&Width=300
پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا):فرمانده پليس‌راه كشور از آتش‌سوزي دو دستگاه اتوبوس بنز 457 در طي دو روز خبر داد.
سرهنگ عليرضا اسماعيلي افزود: در واقعه اول كه ساعت 15:30 روز پنجشنبه در محور هراز داخل تونل تكاور 1 بين پلور و آب‌اسك رخ داد، يك دستگاه اتوبوس بنز 457 حامل حدود 40 مسافر كه از ساري به سمت تهران در حال حركت بود به دليل نقص فني دچار حريق شد كه خوشبختانه ماموران پليس‌راه كشور با رسيدگي سريع به موضوع مسافران اتوبوس را از محل تخليه كرده و ضمن مسدود كردن دو طرف تونل نسبت به اعزام مسافران از طريق ساير خودروهاي عبوري به تهران اقدام كردند.
وي با اشاره به اينكه پاكسازي محل با حضور نيروهاي آتش‌نشاني حدود 4 ساعت به طول انجاميد افزود: اين امر موجب اختلال شديد در محور «هراز» شد به طوري كه ترافيك اين محور حدود 4 ساعت مختل شده بود.

فرمانده پليس‌راه كشور گفت: در حادثه ديگري در ساعت 9 صبح جمعه يك دستگاه اتوبوس بنز 457 كه در استان آذربايجان شرقي محور ميانه به قره چمن در حال حركت بود به دليل نامعلومي دچار حريق شد كه خوشبختانه اين اتوبوس فاقد مسافر بود.
وي يادآور شد: در نيمه شعبان امسال نيز يك دستگاه اتوبوس بنز 457 در آزادراه تهران ـ قم نيز به دليل نامعلومي دچار حريق شد.
فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به اينكه آمارهاي ديگري نيز از آتش‌سوزي اتوبوس‌هاي بنز 457 در اختيار است گفت: به نظر مي‌رسد اين اتوبوسها با نقص فني خاصي مواجهند كه هشدار مي‌دهيم شركت توليدكننده اين اتوبوس بايد هرچه سريعتر نسبت به رفع نقص اين خودروها اقدام كند و در اين خصوص پاسخگو باشد.
وي خاطرنشان كرد: خوشبختانه در تمامي اين حوادث با رسيدن به موقع ماموران پليس‌راه از بروز حوادث جاني جلوگيري شد.

tellboy2000
29 December 2008, 07:19 PM
این هم سوخت!

http://carna.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\7216.jpg&Width=300

پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا):عصر دیروز يك دستگاه خودروي سواري پژو 405 در شهرستان گرمي آتش گرفت و سوخت.
به گزارش کارنا، در اين حادثه كه براي چندمين بار در استان اردبيل رخ مي‌دهد به هيچ‌كس آسيبي نرسيد اما خودرو به طور كامل در آتش سوخت.
قدير شاهي صاحب اين خودرو با بيان اينكه خودروي او مدل 86 است، گفت: اين خودرو از زمان خريد تاكنون مشكل فني نداشته و حتي يك بار هم خودرو را به تعميرگاه نبرده‌ام.
وي افزود: بعد از سوار شدن متوجه صدايي در كابوت جلوي خودرو شدم كه با بيرون آمدن از خودرو آتشي مهيب زبانه كشيد و به سرعت تمام قسمت‌هاي خودرو سوخت.
شاهي ادامه داد: بعد از مشاهده آتش به سرعت شيلنگ آب را از يك شعبه بانك بيرون كشيديم و با استفاده از چند دستگاه كپسول اطفاي حريق شروع به خاموش كردن آتش كرديم كه بعد از دقايقي آتش مهار شد.
خودروي مورد نظر گازسوز نبوده و فقط پنج ليتر بنزين در باك آن وجود داشت.

minero
29 December 2008, 08:56 PM
جهت اطلاع :
طبقه بندی آتش سوزی ها
آتش سوزی طبقه A : آتش سوزی هایی که از سوختن آنها خاکستر برجای می ماند نظیر سوختن چوب و کاه ومقوا
روش اطفاء : با پایین آوردن دما و استفاده از آب
آتش سوزی طبقه B :آتش سوزی هایی که از خود خاکستر بر جای نمی گذارند نظیر نفت و بنزین و سموم
روش اطفاء:خفه کردن آتش و پتو انداختن و استفاده از کپسول co2 و کف
آتش سوزی طبقه C :این نوع آتش سوزی توسط وسایل برقی ایجاد می گردد نظیر جرقه ها ناشی از سیم کشی
روش اطفاء : قطع منبع برقی و بعد حفه کردن با پتو یا برزنت
آتش سوزی طبقه D : سوختن مواد شیمیایی خاص نظیر سدیم و پتاسیم و...
روش اطفاء : استفاده از کپسولهای مخصوص

tellboy2000
30 December 2008, 06:28 PM
خودروي سمند در شعله‌هاي آتش سوخت

http://www.carna.ir/ShowImage.asp?path=Files_Upload\7195.jpg&Width=300

پایگاه اطلاع رسانی صنعت خودرو(کارنا):يك دستگاه خودرو سمند امروز عصر در خيابان فخررازي دچار حريق شد.
معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني تهران درباره جزييات اين خبر گفت: در ساعت 16:41 بعدازظهر امروز گزارشي مبني بر آتش‌سوزي يك دستگاه خودروي سمند واقع در خيابان فخررازي به ايستگاه 40 سازمان آتش‌نشاني تهران اعلام شد كه بر اساس آن، آتش‌نشانان به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
وي ادامه داد: آتش‌نشانان در ساعت 16:43 در محل حاضر شدند و خودرو حادثه ديده را كه به صورت كامل در آتش سوخته بود، اطفاي حريق كردند.
به گفته معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني تهران، درب‌هاي خودروي مذكور به صورت كامل باز بوده و دليل وقوع اين حادثه در دست بررسي كارشناسان اين سازمان قرار دارد.
همچنين آتش‌نشانان به دنبال پيدا كردن مالك اين خودرو هستند.

tellboy2000
27 June 2010, 04:44 PM
پژو پارس مدل 89 هم آتش گرفت

گنبدكاووس- خبرنگار كيهان:
قرآن كريم در ميان شعله هاي آتش پژو پارسي كه در گنبد كاووس آتش گرفته بود سالم ماند.
به گزارش آتش نشاني شهرستان گنبد كاووس، پژو پارس مدل 89 كه فقط 28 روز بود توسط مالك آن از نمايندگي تحويل گرفته شده بود به خاطر اشكال در سيم كشي در پاركينگ منزل شخصي در آتش سوخت.
ماموران آتش نشاني پس از كسب اطلاع در محل حاضر شده و خودرو مذكور را كه موتور و داشبورد آن به كلي سوخته بود خاموش كردند.
قابل ذكر است در ميان وسايل سوخته شده در داشبورد، قرآن كريم جيبي به طور معجزه آسايي كاملاً سالم مانده بود.
روزنامه كيهان شماره 19674 (http://www.magiran.com/nptoc.asp?mgID=2827&Number=19674) 30/3/89

tellboy2000
27 June 2010, 04:59 PM
کد خبر: 1177085 زمان مخابره: 24/3/1389 - 145
http://www.irna.ir/Images/BlueDots1.gif بدليل اتصالي سيستم برق، خودرو پژو در آتش سوخت
گرگان - نيروي انتظامي از آتش سوزي يک دستگاه سواري پژو پارس به علت اتصالي سيستم برق موتور و سوختن کامل اين وسيله خبرداد.

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2010\6\14\img634121229006562500.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010\6\14\img634121229006562500.jpg)

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، عصر روزگذشته يکدستگاه سواري پژو پارس در يکي از خيابان هاي گرگان به علت اتصالي از ناحيه موتور خودرو دچار آتش سوزي شد و به طور کامل در آتش سوخت.
گفتني است، با تلاش عوامل انتظامي و مأموران اتش نشاني شعله هاي آتش خاموش و خسارت وارده در دست بررسي است.

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر
کد خبر: 1182496 زمان مخابره: 27/3/1389 - 10:55:37
http://www.irna.ir/Images/BlueDots1.gif يک دستگاه پژو 405 در مشگين شهر آتش گرفت
مشگين شهر ، اردبيل - يک دستگاه خودرو پژو 405 در 10 کيلومتري جاده مشگين شهر ، اهر خود به خود آتش گرفت.

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2010\6\17\img634123675275156250.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010\6\17\img634123675275156250.jpg)
به گزارش خبرنگار ايرنا اين حادثه که ساعت 23 روز چهارشنبه رخ داد با حضور به موقع ماموران آتش نشاني و پليس 110 مشگين شهر مهار شد.
همچنين در اثر وزش باد شديد يک باب منزل مسکوني ، يک انبار نگهداري کاه و کولش و يک باغ در شهرستان مشگين شهر دچار آتش سوزي شدند.
شمسعلي قادري رييس اداره آتش نشاني مشگين شهر به خبرنگار ايرنا گفت: به رغم مهار به موقع هر سه فقره آتش سوزي خسارات قابل توجهي به اين اماکن وارد شد.
530/594/7117

tellboy2000
27 June 2010, 04:59 PM
کد خبر: 1177085 زمان مخابره: 24/3/1389 - 145
http://www.irna.ir/Images/BlueDots1.gif بدليل اتصالي سيستم برق، خودرو پژو در آتش سوخت
گرگان - نيروي انتظامي از آتش سوزي يک دستگاه سواري پژو پارس به علت اتصالي سيستم برق موتور و سوختن کامل اين وسيله خبرداد.

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2010\6\14\img634121229006562500.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010\6\14\img634121229006562500.jpg)

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، عصر روزگذشته يکدستگاه سواري پژو پارس در يکي از خيابان هاي گرگان به علت اتصالي از ناحيه موتور خودرو دچار آتش سوزي شد و به طور کامل در آتش سوخت.
گفتني است، با تلاش عوامل انتظامي و مأموران اتش نشاني شعله هاي آتش خاموش و خسارت وارده در دست بررسي است.

کد خبر: 1182496 زمان مخابره: 27/3/1389 - 10:55:37
http://www.irna.ir/Images/BlueDots1.gif يک دستگاه پژو 405 در مشگين شهر آتش گرفت
مشگين شهر ، اردبيل - يک دستگاه خودرو پژو 405 در 10 کيلومتري جاده مشگين شهر ، اهر خود به خود آتش گرفت.

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2010\6\17\img634123675275156250.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010\6\17\img634123675275156250.jpg)
به گزارش خبرنگار ايرنا اين حادثه که ساعت 23 روز چهارشنبه رخ داد با حضور به موقع ماموران آتش نشاني و پليس 110 مشگين شهر مهار شد.
همچنين در اثر وزش باد شديد يک باب منزل مسکوني ، يک انبار نگهداري کاه و کولش و يک باغ در شهرستان مشگين شهر دچار آتش سوزي شدند.
شمسعلي قادري رييس اداره آتش نشاني مشگين شهر به خبرنگار ايرنا گفت: به رغم مهار به موقع هر سه فقره آتش سوزي خسارات قابل توجهي به اين اماکن وارد شد.
530/594/7117

aquarium
27 June 2010, 05:01 PM
دوباره این ایران خودروریی ها یه بهانه جور میکنند تقصیرا رو میندازن سر مالکان خودرو !

EBI.EBI
27 June 2010, 05:06 PM
خاک بر سر ایران خودرو با این تولیداتش

tellboy2000
20 August 2010, 12:14 PM
پژو پارس مدل 89 هم آتش گرفت

گنبدكاووس- خبرنگار كيهان:
قرآن كريم در ميان شعله هاي آتش پژو پارسي كه در گنبد كاووس آتش گرفته بود سالم ماند.
به گزارش آتش نشاني شهرستان گنبد كاووس، پژو پارس مدل 89 كه فقط 28 روز بود توسط مالك آن از نمايندگي تحويل گرفته شده بود به خاطر اشكال در سيم كشي در پاركينگ منزل شخصي در آتش سوخت.
ماموران آتش نشاني پس از كسب اطلاع در محل حاضر شده و خودرو مذكور را كه موتور و داشبورد آن به كلي سوخته بود خاموش كردند.
قابل ذكر است در ميان وسايل سوخته شده در داشبورد، قرآن كريم جيبي به طور معجزه آسايي كاملاً سالم مانده بود.
روزنامه كيهان شماره 19674 (http://www.magiran.com/nptoc.asp?mgID=2827&Number=19674) 30/3/89

tellboy2000
20 August 2010, 12:15 PM
3 سرنشین خودرو (پژو) زنده در مقابل چشمان مردم سوختند

در این تصادف که بین یک دستگاه کامیون که به سمت کرمان حرکت می کرد و یک دستگاه پژو سواری روی داد کامیون پس از منحرف شدن از مسیر خود با خودروی سواری برخورد کرد و این خودرو که دارای سه سرنشین بود در دم آتش گرفت.در این تصادف که بین یک دستگاه کامیون که به سمت کرمان حرکت می کرد و یک دستگاه پژو سواری روی داد کامیون پس از منحرف شدن از مسیر خود با خودروی سواری برخورد کرد و این خودرو که دارای سه سرنشین بود در دم آتش گرفت.
علیرغم تلاش رانندگان خودروهای عبوری سه سرنشین این خودرو که به دلیل شدت تصادف و بسته شدن دربهای خودرو در این خودرو گرفتار شده بودند در آتش سوختند و جان باختند.
فرمانده پلیس راه بم در این خصوص می گوید: به دلیل روشن بودن کولر http://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifخودروی پژو و واژگونی این خودرو آتش سوزی رخ داده است.
سرهنگ محمد رضا کروسی گفته است که مردم تلاش بسیاری برای نجات این افراد انجام دادند اما موفق به نجات قربانیان حادثه نشده اند.

نظرات مردم ...

سه عامل مهم در تصادفات جاده اي نقش دارند:
اول- كيفيت خودروها، كه قربونش برم در ايران كيفيت خودروها به ويژه از نظر ايمني بسيار نازل است. در اينجا خودروسازان مقصرند.
اينهم از افتخارات خودروي شخصي داشتن درايران است باي ذنب قتلت؟
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifچه دليل مسخره اي،به خاطر روشن بودن كولر! فكر نمي كنيد به شعور مردم دارين توهين مي كنيد؟حتماً راهنماش هم زده بوده!
آخر از همه چه ربطي داره؟
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifيعني آتش گرفتن خودرو در هنگام روشن بودن كولر طبيعي است؟!
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifمگر جان مردم هم مهم هست؟ انرژی هسته ای حق مسلم ماست
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifEnshallah Energy Hasteye ke omad hame chi dorost mishe.
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifپس برای آتش نگرفتن پژوهموطن کولرش را روشن نکن
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifپليس كه هميشه ادعا مي كند حافظ جان و مال مردم است زحمت كشيده تشخيص داده كه چون كولر پژو روشن بوده آتش سوزي رخ داده. واقعاً خيلي ممنون. فقط بلدند جريمه كنند اگر راننده اي مثلاً 98 كيلومتر در ساعت براند به خاطر 3 كيلومتر در ساعت اضافه بايد 20000 تومان جريمه بپردازد. همه رانندگان بايد مو به مو مقررات را رعايت كنند وگرنه جريمه مي شوند. ولي در اين حادثه ، براي كساني كه مقصر هستند و كوتاهي كرده اند جريمه و مجازاتي در كار نيست!!!
پيشنهاد مي كنم مبلغ جريمه هاي رانندگي ، بيشتر افزايش يابد!
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifخوردوی پژو کلا ایرادات فنی زیاد داره اما متاسفانه هیچ مسئولی این قضیه را باور ندارد
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifبا سلام--ماشینهای ایرانی خصوصا پژو دارای یک اشکال اساسی در سیستم دربهای خودرو هستندهنگامی که درب خودرو قفل شده وباطری دشارژ شده باشد ویا قطع باشد (در اتش سوزی اتفاق میافتد)سرنشین در ماشین زندانی شده نمیتواند خارج شود.
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifدرج این اخبار چه فایده ای دارد خودتان نوشتید از سال 84 شروع شده ای کاش آمار تلفات رو هم از همان سال تا به امرور می دادید .
ای کاش اینقدر که به فکر سیاست وسران فتنه واز این چرندیات بودید به فکر جان مردم بودید
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifدلیل جالب و جدیدی بود برای آتش گرفتن همیشگی پژو "روشن بودن کولر" !!! عزیز من اگر ماشین درست و حسابی می ساختند اینقدر دنبال بهانه جویی برای آتش گرفتن نبودند
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifچرا وزیر راه پاسخگو نیست؟ چرا ایران خودرو نقص های پژو 405 را که در اثر دستکاری های خودش ایجاد شده رفع نمی کند؟ چرا قوه قضاییه اقدام نمی کند؟ چرا به شکایت ها علیه وزارت راه و کارخانه های خودرو سازی رسیدگی نمی شود؟ نمایندگان مجلس دارند چه کار می کنند؟
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifخون آنها گردن خودروسازان داخلی است چون هیچ ماشین دیگری تو تصادفات به این راحتی دچار آتش سوزی نمی شود.
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifکولرش روشن بود چه ربطی به آتش گرفتنش داشت.... ببینم اون پژو هایی که پارک هستند و آتش میگیرند چی
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifضمن تاسف عمیق از این حادثه ئ دلخراش که سه تن از هموطنان جان خود را به طور فجیعی از دست دادند می خواستم سئوالی از ایران خودرو بکنم؟ آیا خودرو های پژو مخصوصا وقتی که کولر روشن است بر اثر تصادف آتش می گیرند و درها قفل می شوند؟ در این صورت ایران خودرو در این زمینه چه کرده است تا از این تراژدی ها جلوگیری شود؟
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifباز هم پژو و ايران خودرو
اما دو سئوال 1-راستی اینها مسئول چه چیزی هستند که به ایشان می گویند مسئولان؟ 2- پس نمایندگان مجلس کجا هستند؟
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifاحتمالا ایران خودرو هم بی تقصیره دیگه!!!!!
روشن بودن کولر چه ربطی به آتش گرفتن ماشین داره؟؟؟؟آدم یاد یه ضرب المثلی میفته
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifعاليه بهتر از اين نميشه! از مسئولان كمال تشكر رو داريم.
http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifدر ایران قاتلان آزاد و بی گناهان در بندند

http://tabnak.ir/fa/img/comments.gifمییخواهند از علل واقعی فرار کنند میگویند کولر چقدر ما ...
كدخبر: ۱۱۳۶۲۳
تاريخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۳

http://www.phalls.com/images_phalls/misc/progress.gif

tellboy2000
20 August 2010, 12:16 PM
http://www.farsnews.com/shares/img/PLogo.jpg
اطلاعيه ها - استانها
شماره : 8905261335
89/05/26 - 15:52

/اخبار كوتاه حوادث از اردبيل/
آتش‌سوزي خودروي پژو پس از گذشت 2 روز از تحويلhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gif http://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gifhttp://www.phalls.com/images/smilies/scared.gif
خبرگزاري فارس: آتش‌سوزي خودروي پژو پس از گذشت 2 روز از تحويل، بخشي از پارك جنگلي مشگين‌شهر طعمه حريق شد و ... مهم‌ترين عناوين اخبار كوتاه حوادث از استان اردبيل است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين حوادث ناگوار كه بعد از ظهر امروز رخ داد به دنبال آتش گرفتن يك دستگاه سواري پژو در مشگين‌شهر بخشي از باغ اطراف اين خودرو نيز آتش گرفت و در آتش سوخت.
در اين حادثه كه در روستاي نصيرآباد مشگين‌شهر رخ داد، خودروي پژو به هنگام استارت زدن از قسمت موتور آتش گرفت و راننده آن نيز سراسيمه خود را به بيرون پرتاب كرد.
به دنبال اين آتش‌سوزي و سرايت آن به باغي كه نزديك خودرو بود بلافاصله آتش باغ مجاور را نيز شعله‌ور كرد و تا زمان رسيدن مأموران آتش‌نشاني خودروي ياد شده به كلي در آتش سوخت و بخشي از باغ اطراف اين خودرو نيز خسارت كلي ديد و با تلاش مأموران و مهار آتش جلوي خسارات زياد گرفته شد.
اين خودرو كه به گفته صاحب آن دو روز پيش از نمايندگي ترخيص شده بود به دنبال سلسله آتش‌سوزي‌هاي خودروي پژو آتش گرفته است و همچنان اين مشكل گريبانگير بسياري از مشتريان پژو است.
به گزارش فارس، علت اين آتش‌سوزي نقص فني در قسمت سوخت‌رساني قسمت خودرو و سرايت آن به باغ اطراف اعلام شده است.
انتهاي پيام/س20/ب

©2010 Fars News Agency. All Rights Reserved

tellboy2000
20 August 2010, 12:17 PM
خودرو سواري (پژو) در حين حركت آتش گرفت
سرويس: اجتماعي - حوادث
1389/05/26
08-17-2010
17:35:48
8905-16180: كد خبر

http://64.130.220.65/Thumbnails/pics/1389/3/Social/wh120-177.jpg (http://www.isna.ir/isna/PicView.aspx?Pic=Pic-1595526-1&Lang=P)خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: اجتماعي - حوادث
يک خودروي سواري بامداد امروز در حين حرکت در جاده خاوران، از ناحيه موتور دچار آتش‌سوزي شد.
به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ساعت 2:55 بامداد امروز زنگ ايستگاه 37 بصدا درآمد و آتش‌نشانان اين ايستگاه به جاده خاوران قبل از گردنه تنباكويي روبروي شهرك رضويه اعزام شدند.
حميد رجب شاهي، فرمانده آتش‌نشانان اعزامي به اين عمليات گفت: راننده خودرو سواري هنگام رانندگي ناگهان متوجه خروج دود و شعله از قسمت محفظه موتور شد كه بلافاصله در حاشيه جاده توقف كرد و از سامانه 125 كمك خواست.
وي گفت: آتش‌نشانان آتش را خاموش و اقدام به لكه گيري كامل حريق كرده و مانع از گسترش آتش‌سوزي ‌شدند و پس از بررسي تكميلي واطمينان از نبود خطر با ارائه توصيه‌هاي ايمني لازم به راننده به ايستگاه خود مراجعه كردند.
انتهاي پيام

كد خبر: 8905-16180

خودرو سواري(پژو) آتش گرفت

سه شنبه 19 مرداد 1389 - 03:31:13 ب.ظ

خبرگزاري آريا- آتش‌نشانان پيش از ظهر امروز مانع از گسترش آتش‌سوزي در يک خودروي سواري در بلوار فردوس شدند.
به گزارش سرويس اجتماعي آريا به نقل ازسازمان آتش نشاني تهران، اين خودرو در حين حرکت در قسمت سيم کشي دچار آتش‌سوزي شد.
رخداد اين حادثه به سامانه 125 اطلاع رساني شد و در پي آن ستاد فرماندهي آتش‌نشاني بي‌درنگ آتش‌نشانان ايستگاه 27 را ساعت 11:37 دقيقه امروز به محل حادثه اعزام کرد.
ابراهيم نادر پور فرمانده آتش‌نشانان اعزامي در مورد حادثه گفت: خودرو سواري در هنگام حرکت از قسمت سيم کشي داخل داشبورد دچار آتش‌سوزي شد که آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از خاموش کننده دستي شعله‌هاي آتش را كه در حال سرايت به داخل خودرو و موتور خودرو بود، کاملاً مهارو خاموش کردند و از گسترش شعله به داخل اتاق خودرو جلوگيري شد.

http://www.Aryanews.com/Lct/fa-ir/News/20100810/20100810153113677.htm (http://www.aryanews.com/Lct/fa-ir/News/20100810/20100810153113677.htm)

خودروي سواري(پژو) آتش گرفت

يکشنبه 17 مرداد 1389 - 12:51:32 ب.ظ

خبرگزاري آريا-خودروي‌ سواري در حين حرکت از قسمت موتور دچار آتش‌سوزي شد و راننده خودرو را به هراس انداخت.
به گزارش سرويس اجتماعي اريا به نقل ازسازمان آتش نشاني تهران، آتش‌نشانان با حضور چهار دقيقه‌اي خود در محل حادثه از ايجاد خسارت بيشتر به اين خودرو جلوگيري كردند.
رخداد اين حادثه به سامانه 125 اطلاع‌رساني شد و در پي آن ستاد فرماندهي آتش‌نشاني بي‌درنگ آتش‌نشانان ايستگاه 27 را بعد از ظهر ديروز به محل حادثه در بلوار فردوس، بعد از بلوار شقايق اعزام كرد.
ابراهيم نادر پور فرمانده آتش‌نشانان اعزامي در مورد حادثه گفت: خودرو سواري در هنگام حركت از قسمت موتور دچار آتش‌سوزي شده بود كه آتش‌نشانان بلافاصله با استفاده از خاموش كننده دستي شعله‌هاي آتش را كه محفظه موتور خودرو را فرا گرفته بود، كاملاً مهارو خاموش كردند.
آنان با اقدام به موقع خود از گسترش شعله‌هاي آتش به داخل اتاق خودرو جلوگيري كردند.

http://www.Aryanews.com/Lct/fa-ir/Ne...8125132005.htm (http://www.Aryanews.com/Lct/fa-ir/News/20100808/20100808125132005.htm)

sjavanrooh
20 August 2010, 01:18 PM
به نظرم تقصیر پژو فرانسه از ایران خودرو کمتر نیست

پژو به ازای تولید هر 405 حق لیسانس از ایران خودرو میگیرد و بررسی کیفی کرده و اجازه تولید میدهد

پس چرا پژو در این قضیه خود را کنار کشیده است؟
چرا اسمی از پژو نیست؟

به نظرم مسئولین ایران خودرو باید از پژو خسارت بگیرند بدهند به صاحبان خودروهای آتش گرفته بدهد.

اگر طراحی مشکل دارد پژو مقصر است اگر هم ایران خودرو بی کیفیت تولید کرده است ایران خودرو مقصر است ولی پژو هم بابت تایید آن شریک جرم محسوب میشود.

به نظرم مسئولین ایران خودرو اصلا در حد انتظار از پژو خدمات در ازای حق لیسانس 1000 دلاری هر خودرو نمی گیرند و خیلی در این زمینه کوتاهی کرده اند.

405 ها مشکل دارند در خود فرانسه هم برخی اوقات آتش میگیرند مخصوصا در تصادفات بسیار ضعیف هستند به این عکس و خبر تصادف 405 دو سال قبل در فرانسه دقت کنید:

http://www.lemans.maville.com/actu/actudet_-Accident-de-Savigne-les-victimes-identifiees-_dep-691561_actu.Htm

http://www.lemans.maville.com/of-photos/2008/08/24/34AC72_1404573_1_px_501__w_ouestfrance_.jpg

tellboy2000
4 September 2010, 07:31 PM
http://khiav-news.com/wp-content/uploads/2010/08/2010_8_17_img634176463299531250.jpg
فقط همین رو کم داشتیم که جنگلهامون با پژو آتش بگیرند !

tellboy2000
4 September 2010, 07:34 PM
يك دستگاه خودروي سواري پژو 405در شهرستان املش سوخت

املش نیوز: يك دستگاه خودروي سواري پژو از نوع 405در مناطق ييلاقي بخش رانكوه املش بر اثر حريق بطور كامل سوخت.

اين خودرو ي سواري كه از كرج به روستاي مربوي بخش رانكوه املش در حال حركت بود، 10 كيلومتر مانده به مقصد ،در روستاي سياه خلك رانكوه ناگهان طعمه حريق شد و بطور كامل سوخت.
اين گزارش حاكيست: يك زن و شوهر كه سرنشين اين خودرو بودند به محض احساس آتش سوزي به سرعت از خودرو خارج شده و خوشبختانه هيچگونه آسيبي نديدند.
سرنشينان اين خودرو قصد ديدار پدر مادرشان در روستاي مربو طه را داشتند.
AMLASHNEWS.COM
نسخه چاپي از پایگاه خبری شهرستان املش
8 شهریور 1389

.:Ar@sh:.
17 November 2010, 09:25 PM
واقعا آدم نا امید میشه:icon_redf

admiral
28 November 2010, 01:07 PM
آيا آتش سوزي براي مدل 89 هم داشتيم

tiger-2000-full
30 April 2011, 11:11 PM
با سلام فقط جهت سلامتی دوستان و هموطنان عزیز که جانشان برای خودرو ساز ها مفت تر از این حرف هاست!:icon_bigg
خواهشا هنگام سوخت گیری مراقب باشید و از دوگانه سوز کردن و بستن یک بمب 400 کیلیویی به پشت ماشین خودداری کنید!!:199:
ترکیدن یک پژو هنگام سوخت گیری (http://www.mobfa.org/1390/02/08/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AE%D8%B2%D9%86-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D9%85%D9%BE-%DA%AF%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9/#more-5410):199: