PDA

View Full Version : کمک در مورد وصل کردن کامپیوتر در ماشین

Vivi
12 August 2005, 07:29 PM
در این مورد اگه اطلاعی دارید یا کسی این کار رو کرده لطفا مطرح کنین.

مشکل اصلی در منبع تغذیه است .که باید DC-DC باشد .
اگه کسی در بازار ایران مشاهده کرده لطفا بگه .
یا اگه نقشه یا مدار از این پاور دارین ممنون میشم که مطرح کنین.

baris
13 August 2005, 12:39 AM
براي اين منظور مشكل است كه براي هر وسيله اي كه ولتاژ خاصي دارد از ورودي 12 ولت و خروجي هاي گوناگون ساخت يا تهيه كرد.
بهتر است كه شما از يك اينورتر 220 ولت به نسبت توان مصرفي خود انتخاب نماييد و در اين صورت هميشه ولتاژ 220 را در اتوموبيل خود خواهيد داشت و تمام ديوايس هايي كه براي 220 طراحي شده اند را با آداپتور خودش در منزل مصرف كنيد را در ماشين نيز استفاده كنيد. مثلا انواع شارژر هاي دوربين هاي عكاسي و باطري هاي شارژي ديگر و لب تاپ و غيره.............

Vivi
13 August 2005, 09:04 AM
از اینکه پاسخ دادید متشکرم
ولی انورتر چند مشکل دارد
الف) در بعضی ماشینها مثلا 206 نمیشود استفاده کرد به دلیل داشتن میکرو پروسسور نمیزارد جریان زیادی از باطری بکشید واینورتر ترانس با آمپر بالا نیاز دارد.
ب ) حجم زیاد
ج) خطر برق گرفتگی

Vivi
13 August 2005, 09:10 AM
این سایت اطلاعات کاملی راجب به این موضوع دارد.

http://www.mp3car.com/store/product_info.php?cPath=21&products_id=32&osCsid=bb25968f0cf51f65a8cacb26a6460acb

baris
14 August 2005, 02:44 AM
الف: اگر 12 ولت ورودي اينورتر را با رعايت مسايل ايمني مستقيما از سر باطري بگيريد قاعدتا نبايستي دخالتي در چيزايي كه فرموديد داشته باشد و چيزي نميتواند در كاركرد آن تاثيري داشته باشد و به نوع ماشين اتباطي ندارد و در صورت صحيح بودن گفته شما گذاشتن ترانس با آمپر بالا هم كمكي بقضيه نمي كندچون شما به اندازي توان مصرف كننده خود از اينورتر و نهايتا باطري جريان مي كشيد حال بايد محاسبه كنيد كه توان نامي مصرف كننده هاي 220 شما تقريبا 20% كمتر از توان اينورتر باشد. و با توجه به آمپراژ باطري و ديگر مصرف كننده هاي dc ماشين بايد ببينيد كه حداكثر به چه ميزان مجاز هستيد براي اين منظور از اينورتر جريان بكشيد كه مشكل ساز نباشد و به دينام نيز براي شارژ باطري فشار زيادي نيايد و متناسب با آن توان اينورتر بخريد. ضمنا فراموش نكنيد كه اگر از dc به dc نيز استفاده كنيد باز هم همان جريان مصرف كننده هايتان را از باطري مي كشيد.

ب: حجمش هم زياد نيست و براحتي ميشه در همه جا نصبش كرد ولي هر چه با باطري نزديكتر باشد و طول سيمش كمتر باشد بهتر است.

ج: خطر برق گرفتگي نيز خيلي كمتر از برق 220 كه در منزل استفاده مي كنيد است.بدليل اينكه زمين ندارد و بايد هر دو سيم آنرا در دست بگيريد تا برق شما را بگيرد. و اختلاف پتانسيل حاصله فقط در ثانويه اينورتر ايجاد شده .و فقط هر دو سيم آن با هم 220 دارد و بتنهايي بي خطر هستند. فقط در سيم كشي و در مورد محل عبور دادن سيم و نحوه نصب پريز بايد دقت كرد تا احتمال اتصال كوتاه به صفر نزديك شود.

در مورد اينورتر هم در وحله اول نزديك به سينوسي بودن موج خروجي آن و فركانس آن بيشتر مهم است.

ضمنا شما گفتيد مي خواهيد كامپيوتر را داخل ماشين نصب كنيد. منظور دسكتاپ است يا لبتاپ ؟
اگر منظورتان دسكتاپ است كه بايد ولتاژ هاي 5v- 3.3v- 12v- را بطور dc و كاملا رگوله را در ماشين بطور مجزا ايجاد كنيد و با كلي كثافت كاري و دنگ و فنگ به كامپيوتر خود وصل كنيد همينطور يه 220 ولت ac هم بايد براي مانيتور خود بسازيد كه همان اينورتر است و ماشين هم حتما بايد ون باشد. اگر هم لب تاپ باشد بايد ولتاژ خروجي شارژر آنرا دقيقا بسازيد.. راستي من نميدونم با اينكه لب تاپ در داخل ماشين كاربرد زيادي دارد چرا خود كارخانه هاي توليد كننده فندكي براي لب تاپ نمي گذارند...حتما بخاطر احتمال بروز ايراد هاي احتمالي و سوختن و گارانتي و.......
ضمنا بگيد كه كجا و چطوري مي خواهيد نصب كنيد. چون من فقط مشكل مهار كردن آنرا در محلي مناسب دارم. اونم لب تاپ.

خلاصه اگر راه يا وسيله كاربردي تري پيدا كرديد كه هر لحظه بتواند چندين ولتاژ گوناگون dc مورد نياز ما براي ديوايس هاي مختلفي كه در ماشين استفاده مي كنيم را بطور همزمان و دقيق بدهد و در ايران نيز يافت شود. ما رو هم بي خبر نگذار.

Vivi
14 August 2005, 10:32 AM
از جواب کامل و جامع شما کمال تشکر را دارم.
در جواب شما باید بگویم که من دسکتب را میخواهم در صندوق عقب ماشین جا بدم،که چند هدف از این کار دارم.
1-به عنوان وصیله صوتی و تصویری ماشین => DVD ,MP3 ,VCD Player
2-به عنوان وصیله سرگرمی تفریهی => Game & Other
3-اینترنت و...
که همه اینها نیاز به یک مادر بورد آنبرد و یک هارد 80 و DVD Rom ,256 ram,1.7ghz CPU
در یک جعبه 35x12x35 میتوانید جای بدید که حدود 200 هزار تومان در میاد
شما میتوانید موس و کی برد بی سیم حدود 28
دسته بازی بی سیم حدود 25
یک بلوتوس برای موبایل و ریموت کنترل ویا از یک اینفرا رد برای اینکار استفاده کرد.
یک LCD toch screen صفه لمسی که من 10" را حدود 200 گرفتم.
با استفاده از LCD مشکل 220v آن هل میشود و نیاز به 7-12 ولت دارد کراهت میتوانید بسازید یا از کیت های آماده استفاده کنید.
در این سایت همه وسایل فوق وجود دارد http://www.mp3car.com
که البته هزینه پاور یک کم گران است که مشکل من همین است که مطرح کردم .
لازم به ذکر است که من اکنون از برد UPS قدیمیم که باتریش خراب بود استفاده میکنم ،که یک نوع اینورتر است .
از همه جزییات بالا کاملا استفاده میکنم . 100% آزمایش شده ولی چند نقص که به علت کمبود پاور dc-dc هست ایجاد شده که امیدوارم با همکاری شما حل بشود.
1-سیم کشی از باتری تا صندوق عقب در 206 خیلی عزیت میکند وباید سیم 2 بکشیم که کلفت و دستو پا گیرست
2-مداری روشن و خاموش شدن خودکار کیس با سویچ ماشین
در ساتی که گفتم منبع تغذیه وجود دارد که این کار را انجام میده dc-dc هست حجمش خیلی کم است در همان جعبه کوچک جا میگیرد خروجی برای LCD دارد به باتری هم صدمه نمیزند.
من تمام اطلاعاتم را در اختیارتان گزاشتم تا راهی برای ساختن چنین تغذیه ای پیداکنیم و اگر نقصی در کارم است برترف کنیم.
به امید فردایی بهتر.

hewa
19 May 2006, 01:14 PM
با اجازه اساتید محترم
مگر شما چند آمپر می حواهید که نیاز به سیم 2 دارید به نظر من شما راحت می توانید با یک کابل 2در 1 هم این کار را انجام دهید که فکر نکنم کشیدن آنهم کار خیلی سختی باشد به نظر منهم اینورتر خیلی ساده تره اونم می تونید در همان کیس جاسازی کنید شما می توانید برای 12 ولت هم از همان آدابتور مونیتورتان استفاده کنید

toyota3250
26 October 2008, 10:52 PM
با عرض سلام و خسته نباشید به بچهای فروم
میخواستم بدونم lcd touch رو از کجا و با چه مارکی تهیه کردید و آیا امتحان کردید که با pc کار میکنه یا نه ؟

با تشکر